Hirdetés

2024. április 16., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Dany007


Dany007
veterán

Háh! :) Ezt szépen leírtad !
Azon gondolkodtam, hogy emlékszel ilyen részletessen ilyen régi eseményre.
Aztán elgondolkodtam a saját mandulaműtétemen, ami kb 94' környékén volt, és rájöttem, hogy bennem is ilyen mély nyomot hagyott a dolog!
Kajak emlékszek azokra a bazi nagy tűkre :D
Eszméletlen durva volt az biztos!
Nekem nemcsak a kezemet szíjjazták le, hanem a derekamnál is volt egy szíjj, meg a lábamon is ! Totál kivégzőosztag :)
Nekem mondjuk akkor az összes mandulámat kivették...orr garat stb..
Én az orrmandulám kikaparására emlékszek ennyire erőssen :S hallottam a csontjaim csikorgását :S hát elég dúrva volt az biztos!
A poén, hogy az egy évvel utánnam műtötteket már elaltatták! :)

(#2) Zozzant válasza Dany007 (#1) üzenetére


Zozzant
addikt

ezt 1-2 évvel utána írtam le, csak most jutottam ide hogy feltegyem

https://logout.hu/bejegyzes/guga/az_utolso_kivansag.html

(#3) Zotya84


Zotya84
őstag

Én ennyire nem emlékszem a dologra, de azt tudom hogy háromszor jártam mandulaműtéten - pedig csak két pár van belőle az emberben... De legalább mindannyiszor csicsikáltam egy jót.

Ja és a nyáron bedurrant a jobb fülem, alig tudtam kinyitni a számat - bár csak a rágóizom durrant be valamitől (aszonták izomláz, kész röhej) -, elmentem dokihoz, nyissa nagyra a száját, stb. Egyszer csak megszólal, ááá, még van itt egy kis mandula...

Mondom b@szki, három műtét alatt sem tudták kivenni jól a két pár mandulámat...

Mi ez a hülyeség? Nokiánál ütésállóságot nem fejszével kellene tesztelni, hanem elkezded ütni egy 3310-zel... - L3zl13

(#4) BaKeSZ87


BaKeSZ87
senior tag

:DDD Bennem is mély nyomot hagyott, az óta vagyok kicsit luffancs :D. Engem sem altattak, de nemis szíjaztak le ha jól emléxem. Énis simán emléxem mindenre, nekemis mindent kiszedtek, pofámat én tartottam nyitva, mivel kértem, kivétel után rögtön megmutatták a mandulámat, nem tudtam milyen az, hát olyan volt :D. Hát nekem az volt inkább a durva, hogy hallottam a fejemben, ahogy nyírják le a mandulámat ollóval, olyan hangja van, mint amikor kartonpapírt vágnak (a kb 15 centis tűk nálam is befigyeltek). Nekem varrták is, és utána mikor visszavittek az ágyamhoz, lefeketettek, kaptam vmi rongyot a fejem alá, hogy arra folyassam a véres nyálat, hangsúlyozták, folyassam, mert ha próbálok vmit bravúroskodni, a varrás megadhatja magát, és újra megindul a vérzés. A műtét közben azt mondták, hogy ne feszítsem a hasam, mert akkor a vér kompletten a gyomromban fog kikötni, ami nem nagyon jó. A mellettem levő ágyon egy kb 4 éves kisfiú volt, az ő segítségével tudtam meg, mi lett volna ha feszítek, ugyanis mikor visszahozták a szobába, pár perc elteltével hányt egy halom vért. Csak teát lehetett inni, mikor pedig már lehetett enni, figyeltek a kajára, ugyanis direkt könnyen nyelhető ételeket kaptunk. Ettől függetlenül marhára fájt a nyelés. Az egyetlen pozitívuma a dolognak az volt, hogy a dokinéni azt mondta, együnk sok fagyit :D. Szóval mikor végra hazaengedtek bepattantuk a trabiba, irány az első fagyizó, aztán haza, és leültünk a tv elé Baywatch-ot nézni :D.

[ Szerkesztve ]

(#5) philoxenia


philoxenia
MODERÁTOR

Gondoljatok bele, ha ilyen rettenetes élmény ez Nektek majdnem felnőttként, mit érezhet egy pár éves gyerek, hasonló szituációban. :((
A fiam esetében is célozgatott a körzeti orvos a mandulák kivételére, de szerencsére nem hallgattunk rá, így megúszott egy ilyen élményt. :)
Nekem is megvannak a manduláim, ennyi idősen már meg is maradnak, mert ezután már úgyis a sárga föld gyógyítja meg őket. Bár két-három évben egyszer van egy tüszős mandulagyuszim, vagy még ritkábban. :DDD
Elhiszem, hogy van akinél nincs más megoldás, de a Magyarországon évente kivett mandulák közül feleslegesen kiműtötteket, Fekete Laci sem bírná elvinni valószínűleg. :(

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#6) tildy


tildy
nagyúr

Csak csendben, csak halkan.

Danny: ti még jól jártatok. Engem apámnak kellett fognia a tűs résznél.

[ Szerkesztve ]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#7) Dany007 válasza tildy (#6) üzenetére


Dany007
veterán

Uh az tényleg nagyon dúrvaaa :S
De mért nem altattak végig ? =/ kész...
És ez hányban volt ? Gondolom nem mostanában... Dehát akkoris...
Meg, hogy érted, h orron át nemkaptál levegőt? Abszolút nem ? Az meg hogy lehet ?:S
Én mondjuk azóta vagyok náthás...Nem nagyon...éppenhogy napi 1-2x kell orrot fújnom, de minden nap és persze nem vok megfázva se ilyesmi.

Amúgy manapság elég sok olyan hírt olvasni (relatív sokat) hogy mandulaműtétbe halnak bele gyerekek, vagy akár felnőttek is...állt.ban a következményeibe, vérzés meg ilyenek...

(#8) DarkByte


DarkByte
addikt

Nekem sem torok sem orrmandulám nincs már meg, de engem altattak kiskoromban mikor csinálták így nem emlékeztem semmire (van viszont egy hasonló szörnyű élményem, de azt inkább nem mesélném el). Igazbából nem is olvastam végig, mert túl élénk a fantáziám ilyen téren és képes vagyok beájulni; ilyen téren sajna elég gyenge vagyok pszichésen. Valaki fel tudna világosítani hogy pontosan mi haszna van hogy eltávolítják? :F Most itt olvastam ezt a mandulla gyulladásos megfázást. Neten keresgéltem de nem találtam eddig semmi használhatót. :B Nekem kisebb koromban voltak asztmára utaló tüneteim, nem tudom hogy vajon e-miatt volt-e ez is, azt tudom hogy kismillió dolgot kipróbáltak rá szüleim, aztán úgy emlékszem végülis 4 év után teljese magától tűnt el. :)

[ Szerkesztve ]

(#9) tildy válasza Dany007 (#7) üzenetére


tildy
nagyúr

1983 vagy 1984 :U

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#10) tildy válasza Dany007 (#7) üzenetére


tildy
nagyúr

Orrmandulám meg volt nagyobbodva, ezért rendszeresen számon át vettem a levegőt.
Ez annyira beidegződött, hogy nagyon sokáig még utána is, sőt sport közben gyakran még ma is a számon át veszek levegőt.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#11) Zozzant válasza DarkByte (#8) üzenetére


Zozzant
addikt

leginkább azért szokták mert már egyáltalán nem látja el a funkcióját sőt már gócként szerepel a testben, többet árt mint használ, nekem pl még foltos hajhullásom is volt tőle, biológia tanárom mondta a gimiben anno, hogy örüljek hogy kiveszik sokkal jobban érzem majd magam, valami lehet benne, utána "beindultam" és emberebb lettem:)

https://logout.hu/bejegyzes/guga/az_utolso_kivansag.html

(#12) #06658560 válasza DarkByte (#8) üzenetére


#06658560
törölt tag

Amikor nekem vettek ki, akkor a korhazban volt egykori magyartanarnom, aki nagyon rosszul volt elotte, utana jobban. Egy masik csajnak izuleti gondokat okozott.

Feladata gyerekkent amig az immunrendszer nem teljesen kiepult eloszurni a korokozokat, igy a szervezet kevesebb dologra ugrik ra.

nekem meg nyocvanvalamennyiben vettek ki az orrmandulamat, altatassal, semmit nem ereztem belole.
normal mansulamat 1997 nnovember 7-en, ket nappal szuletesnapom elott. Semmi gondom nem volt a mutettel, nem altattak, kaptam helyi erzestele4nitest, egyetlen injekcio a torkomba es kesz, valamint egy orvos vagott, egy asszisztens meg fogta a fejem, tatani en tatottam. Asszem ehgyomorra ment a mutet, utana napokig csak kimelot kaptam, azt is nehezen tudtam lenyelni, de aznap este meg jol ettem, masnaptol voltak gondjaim. A mutet nem fqajt, neha recsegett vmi, es kesz. Ja, es mintha damilfeleseggel, hurokkal vagtak volna ki. Egy hetig votl rossz, utana jol voltam, semmi bajom nem volt. Szal furcsa, hog<y ennyire rossz elmeny volt, sztem semmi kulonos kezeles nem volt. Vesekogorcs sokkal szarabb.

(#13) Dany007 válasza tildy (#9) üzenetére


Dany007
veterán

Hmm. Akkor érthető.
Én akkor születtem :DD

naja, így már érthető h mért nem ment orron át =/
Sajnálatos.

Pont most néztem meg a tegnap esti hiradót, épp a halálos mandulaműtétekről volt pár perc. Nemsemmi hogy az elmúlt pár évben ennyi haláleset történt ezzel kapcsolatban.
Régebben nem volt ilyen...Vagy volt csak nem kapott ekkora nyílvánosságot?
Csak mert pl vakbélműtéteknél nem hallani ennyi múlasztást, pedig az is "rutin műtét".
Vagy csak egyszerűen érződik, hogy a jobb orvosok mind egy szálig mennek külfőldre dolgozni?:S

(#14) Vakegérke


Vakegérke
veterán

Rendhagyó bejegyzés.

Az enyémet is ki akarták venni, mikor gyerek voltam. A kórházi ágy csak rám várt, a nagyanyám meg egész nap keresett. Ugyanis elbujdokoltam. Este kerültem elő, sírtam egy sort, sajnáltattam magam, hogy egész nap nem ettem, szóval csak az nem sajnált volna meg, akinek kőből van a szíve.
Megúsztam, ma is megvannak a manduláim.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#15) 7


7
addikt

Érdekes, hogy mindenkinek más élmény. Mint azt mostanában megírtam, kölyök voltam még, amikor kivették altatással valamelyiket. Én a műtét utánról csak arra emlékszem, hogy kába voltam, illetve nem engedtek enni... Azt hiszem, akkor kaptam életem második, és eddig utolsó infúzióját (az elsőt még magában a másfél évben, amíg betegeskedtem a mandulámmal - nem nagyon tudtam enni, egyszer emlékszem, fel is ébredtem arra, hogy irtózatosan fáj a hasam az éhségtől egy nem evős nap után, Anyu meg csinált nekem katonácskákat, amiket még éppen le tudtam nyelni)

Utána kaptam leveseket, de az igazi élmény az volt, amikor végre ehettem szilárdat: Embertelenül finom volt az a sima vajas-párizsis zsömle! Azóta is csak ritkán ízlett valami annyira, és faltam olyan örömmel, mint akkor azt. :)

(#16) DarkByte


DarkByte
addikt

Thanks a válaszokat. :R

Közben mutter-ral is tudtam beszélni ez ügyben, és jól sejtettem, az asztmás tünetek miatt lett nekem kiszedve, féltek tőle hogy komplikációkat okozhat. Én azt nem értem amit tildy írt.. sport közben ha kifáradok nem a számon kellene venni a levegőt. Én ha rendesen sportolok akkor alig kapok levegőt, szóval örülök ha a számon át kapok elég oxigént. :DDD Az tény hogy viszont szerintem nekem is van ebből az időszakból ilyen beidegződésem. Mondjuk szerintem ennyi bajom legyen. :)

(#17) BaKeSZ87 válasza philoxenia (#5) üzenetére


BaKeSZ87
senior tag

Én kb 10 voltam, mikor ez volt. Nekem asszem azért vették ki, mert mindig mandulagyulladásom volt, és mikor meg nem volt, akkoris full genny volt az egész. Nekem szerencsém volt, mert édesanyám egészségügyben dolgozott, és egy régi barátnője műtött. Lehet ezért nem fostam annyira, mer aranyos volt :D

(#18) JoeYi


JoeYi
őstag

részvétem bajtársak, én is átmentem ezen. Tűkre nem emlékszek, de a leszíjjazás mély nyomot hagyott. Vajon még ma is így csinálják, avagy belátták a pszihológiai következményeket?

(#19) tildy válasza JoeYi (#18) üzenetére


tildy
nagyúr

Még mindig jobb szíjjazni, minthogy az apádnak kelljen lefogni:U

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#20) Ariadne


Ariadne
őstag

Hű, de feljöttek az emlékek, jó kis írás. Az enyém 2001-ben volt, 21 éves koromban. Szerintem nem szabad addig várni, sokkal de sokkal rosszabb. Négy korombeli volt a kórteremben, mind elég rosszul vettük, meg egy hatéves kislány, na ő másnap kolbászos zsemlét evett. :DDD Édesapámnak meg negyven felett vették ki a manduláját, na ő ha lehet még jobban szenvedett.

Fú, az a hatalmas tű tényleg, meg a recsegés a torkomban, meg a jéghideg verejték, ahogy végigcsorog a hátamon, és ahogy érzem a lábam remegését... Mert hát ugye felnőttet nem altatnak, kerek perec megtagadták. Viszont így megmutatták az áldozatokat a tálban, egy utolsó véres vigyorgás keretében búcsút intethettem a kis nyavalyásoknak. No meg beparáztattam a többieket, amikor krétafehér arccal visszatoltak a kórterembe egy tolószékben. Tanulság: érdemes elsőnek menni a vágóhídra. :D Ja, másik tanulság: ha van Reikis ismerős, legyen veled közvetlenül a műtét után, még ha nem is hiszel a dologban, mert utána fogsz. :)

Vagy egy hétig nem tudtam beszélni utána, meg enni se nagyon (életem legszúrósabb krinolinját adták következő nap reggelire, zsemlével :Y ), de túléltem, és azóta max. évente ha egyszer kapok torokfájást, azelőtt meg sokszor még nyáron is csak zsepivel közlekedtem. Megérte. :)

[ Szerkesztve ]

"In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

(#21) JoeYi válasza Ariadne (#20) üzenetére


JoeYi
őstag

gyereket se altatják. Nagyobb a kockázata az altatásnak mint a műtétnek

(#22) Ygg válasza tildy (#6) üzenetére


Ygg
senior tag

Kibányászott orrmandula 3 évesen.
Borzalmas műtét.
Eredmény: odáig maga az egészség, utána allergia,
súlyos asztma, az egész gyermek és kamaszkor elbaszva.
Talán az egész élet is.
Menjenek a 3.14csába.
Sok okos doki.
Mi a francnak csak viccből kivenni?
Gyakoroljanak robotokon.
Mocskos hentes az összes.
Az Isten mentsen meg az ilyen mengeléktől, tisztelet a kivételnek.

(#23) Vakegérke válasza Ygg (#22) üzenetére


Vakegérke
veterán

A mandula egy zsilip a kórokozók ellen. Begyullad? Szedjük ki.
Tudod olyan ez, mint a vakbél. Azt is rutinból metélik ki, holott az esetek x%-ában fölösleges.
Nem kockáztatnak a dokik. Azért ismerjük el, az esetek zömében nincs utóhatás.

Te megszenveded a múltat, a kivételt szaporítod. Részemről hadd nyilvánítsam sajnálatom, ha érdekel egyáltalán.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#24) adnoctum18


adnoctum18
senior tag

Nekem 1996-ban szedték ki az orrmanduláimat,mert nagyon rossz lett a hallásom,meg mindig fájt a fülem,szóval menniük kellett...
Engem sem altattak,és engem is leszíjaztak...
Az injekciókra már nem emlékszem,viszont az tisztán bennem van,mikor azt mondtam a dokinak,hogy:"Mikor kezdjük mááár?":D
...bár ne kérdeztem volna...
Bevillant még pár kép,ahogy turkál a számban,majd ahogy visznek ki a műtőből és ezek után filmszakadás.
Másnap reggel a kórházi ágyban ébredtem.
Nem volt egy kellemes élmény,de azóta legalább nem fáj a fülem meg normálisan hallok.

---"I am not mad. I am interested in freedom. Good Luck, J. Morrison."---

(#25) Zolexx


Zolexx
aktív tag

Nekem kb 7-8 éve lett kivéve a mandulám. Esztergomba. És semmi negatív élményem nem volt.. bejön a dokinő kiválaszt engem a lázam miatt. tű elő, hátsómba bele. elaludtam ahogy illik.épphogy eltudtak hurcolni a mütőterembe. arra felébredtem amikor az utolső mandulámat vették ki. de nem éreztem semmit. fél percig talán magamnál voltam és utána az ágyba ébredtem. teát ihattam csak meg nagyon puha kaját egy két nap mulva. talán még annyi jó volt az egészbe hogy egy nagyon jó kinézetű nő volt aki mindig jött megkérdezni h mindenrendben+ hasonlok.. De amit ítt leírtál, inkább lett volna villamosszék nekem..

Az élet egy kurv@, mindenért fizetni kell. És mindig egyre többet...

(#26) Ygg válasza Vakegérke (#23) üzenetére


Ygg
senior tag

Részemről hadd nyilvánítsam sajnálatom, ha érdekel egyáltalán.

Sokat valóban nem segít, de legalább egy gesztus, az együttérzés udvarias kifejezése mindenkinek jólesik általában. Tehát érdekel.

(#27) Timi_90


Timi_90
újonc

hát..ezt most jó volt elolvasni...:D dec.8.án én is megyek.....még jó,hogy kértem,h altassanak el..remélem akkor kevésbé lessz ennyire jóóóó...:D
azért jó felkészülni lelkileg..
köszi;)

(#28) Apika


Apika
Közösségépítő

Csak most láttam meg az írásodat. Nagyon érzékletesen írtad le az eseményeket! Szerencsére én 6 éves koromban estem át a mandulamútéten. Ennyire - mint Neked - nem maradt meg bennem. Nekem csak homályos emlékeim maradtak róla. De talán jobb is így...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.