Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) kolosanyi


kolosanyi
veterán

Érdekes és elgondolkodtató iromány, de kérlek engedd meg, hogy pár ellenérvet felhozzak, amiért én úgy gondolom, hogy ez pedig igenis egy nagyon jól használható felület.
Abból indulok ki, amit te is írtál, hogy vertikális görgetés, vagy horizontális lapozás a jobb. Mindkettőt huzamosabb ideig volt alkalmam megtapasztalni (ilyen szempontból jó az Android, mert ott azt állítasz be, amit csak akarsz), így nekem is van némi rálátásom.

Én azt figyeltem meg, hogy ha viszonylag kevés telepített alkalmazásod van, akkor baromi jó és átlátható lesz a rendszer, ha csak ikonok vannak és oldalra kell vízszintesen lapozni. Ez nálam max 5 képernyőig kényelmes, az is úgy, hogy a harmadik (a középső) az alapértelmezett, onnan pedig jobbra is és balra is kettőt-kettőt kell csak lapozni, ha el akarok érni valamit a "túloldalon". Ha ezek közül már valamelyik nem adott, akkor a vízszintes elrendezés azért nem jön be, mert egyszerűen sokat, jóval többet kell lapozgatni, mint ellenkező esetben. Továbbá ott van az, hogy szerintem igenis az alfabetikus rendszerezési mód a legcélravezetőbb, mert tudod, hogy mondjuk az alkalmazás, amit indítani akarsz, az "G"-vel kezdődik, akkor a saját listádon mondjuk a "G" előtt csak "D" volt az utolsó kezdőbetű, így az lesz a következő. Fix helye van, kötött a sorrend, így mindig tudod, hogy hol jársz, van mihez viszonyítani. Egy szabadon variálható lista csak akkor jobb, ha kevés elemből áll.

Továbbá figyeld meg, hogy ha megfogod a telefont, a hüvelykujjad természetes mozgástartománya inkább függőleges irányban lesz kényelmesebb, nem vízszintesen, persze ezt megfelelően kis kijelzővel ellensúlyozni lehet (iPhone), de egy nagyobb darabnál bizony érződik a hatás.

A grafikának a kritikája viszont jogos, szerintem is jobb, ha színekkel is elkülönülnek a dolgok. Elvégre is ez a legfigyelemfelkeltőbb. Igazából nem a csempék színének kéne elkülönülnie, hanem a rajtuk levő kis ikonoknak, így mindjárt teljesen más lenne a kép. Ugyanígy a csempéken az értesítések színei is lehetnének különbözőek, prioritásnak megfelelően például. (Üzenetek, határidők, fontosabb dolgok kiemelve, a többinek megint más szín.) Ezt kiegészíteném azzal, hogy a legfontosabb értesítéseknek bizony a lock screenen van a helyük, hisz az a legelső, amivel érintkezel a kijelző bekapcsolását követően. (Ilyen szempontból a WP sincs bajban, üzeneteket, elmulasztott hívásokat stb kiteszi a képernyőzárra).

Egyébként én pont most rendeztem át kicsit a telefonomat, visszatértem az ICS-hez (egy ideig mindenféle Ginger alapú ROM-ok voltak fent, mert meguntam az ICS-t, tudom furcsa lehet, mivel ez a legújabb rendszer... :D ). Felraktam egy ADW launcerht és az imént leírtaknak megfelelően rendeztem el mindent. Nem szentírás ez sem, ez csak az én személyes tapasztalatom, nekem így kényelmes, így vált be. Tiszteletben tartom, hogy nem mindenki számára logikus és átlátható, nem tetszik mindenkinek, de nem is vagyunk egyformák. :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.