Hirdetés

2024. március 29., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) orbano


orbano
félisten

Lassan talán akkor vehetek verge egy Surface 4-est :B

A vér nem válik VAZZE!™

(#2) Robert07


Robert07
aktív tag

Talan erre mar erdemes lehet majd lecserelni egy SP3-at.

(#3) Strezi válasza orbano (#1) üzenetére


Strezi
őstag

Én nem rég vettem Pro 4-et, nagyon tuti :K :C

... Passzív ház klímás fűtéssel, 2011 - | Napelem, 2013 - | Tesla, 2019 - ...

(#4) Tigerclaw


Tigerclaw
nagyúr

A Surface Laptop annyira lesz a Chromebookok ellenfele, mint egy Macbook...vagyis semennyire. Nem tudom, hogy mennyire volt sikeres a Surface Pro - Surface Book család, de szerintem ez annyit sem fog elérni, mert csak egy egyszerű ultrabook amibe teljesen értelmetlen módon érintőkijelzőt tettek. A Surface Pro meg nem tudom, hogy hova tud jelenleg fejlődni. Elég sok puskaport ellőttek már eddig, nem nagyon van hova fejleszteni, így lehet hogy ők is a visszabutításban látják a jövőt, ahogy az Apple is.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#5) smc


smc
addikt

Jöhetne már valami az ipad air és a wacom mobilestudio ellen.. :B :B

5600X 2x16GB 6800XT | i5-3570 2x4GB 1050TI | MS Surface Book | iPad Pro 12.9 | iPhone X | iMac e2008

(#6) Tigerclaw válasza smc (#5) üzenetére


Tigerclaw
nagyúr

Szerintem csak valami ráncfelvart Pro jön új CPU-val. Esetleg összeházasíthatnák a Bookot és a Pro-t, hogy egy vonalat vigyenek tovább. Lenne a Pro és ahhoz választhatnál lightosabb table cover szerű billentyűzetet és komolyabb dokkoló szerű verziót, amilyen a Book-ban van.

A hagyományos tabletekkel, mint az iPad Air, nem tudnak igazán versenyezni a Windows alapú tabletek, mint amilyen a Surface Pro, mert kevés tabletre optimalizált alkalmazásuk van továbbra is. A "Pro" szegmensben, munkára viszont ők vannak nyeregben, mert az iOS-ben továbbra sincs rendes multitask, se könnyű file/adatcsere a futó appok között, amit a Win már 30 éve is tudott.

Én az MS-től megfizethetőbb megoldásokat várnék. Nagyon tetszik pl. a Surface Studio, de ugyanúgy megfizethetetlen, ahogy egy iMac. Gyakorlatilag minden termékük árát az Apple hasonló termékének ára fölé lőtték be, arra számítva hogy a magasabb árcédula megteremti a márkát, de nem hiszem hogy bejött nekik. Hasra ütve szerintem, ha 10 ember ingyen választhatna egy macbookot vagy egy surface pro-t, akkor a nagy többség az előzőt választaná. A Surface Studio vs. iMac esetén viszont talán az MS terméke vinné el a pálmát. Nem csodálkozok azon, hogy a verebek azt csiripelik az Apple nagyon válaszolni akar arra egy új szériával.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#7) dtracer válasza Tigerclaw (#6) üzenetére


dtracer
tag

A Surface Pro nem tablet, hanem tablet formátumú PC. Ezt benézted.

(#8) blesius válasza orbano (#1) üzenetére


blesius
csendes tag

Azt már én is várom. Várhatóan egy Surface 4/5 lesz bejelentve ARM alapon Win10S-sel. CPU-nak már jó ideje hallani, hogy a SnapDragon 835-öst használnák fel. Ez viszont némileg ellentmond a Qualcomm állításainak, miszerint Q3 végén jönnek leghamarabb SnapDragon alapú PC-k, de azért én reménykedem. Jó volna már, hogy ha a tablet-only Windows 10-et is tudnák rendesen demonstrálni, toll támogatással.

(#9) MrPetya19 válasza Tigerclaw (#6) üzenetére


MrPetya19
addikt

Egy 12" körüli Surface kitámasztóval meg minden, de alul nem csak a type cover menne föl, hanem egy komolyabb dokkoló is, akkor nagyon pöpec kis gép lenne.

,,Az Epöl térképei Kelet-Európában sivatagot mutatnak." Bog

(#10) Gusztáv válasza Tigerclaw (#4) üzenetére


Gusztáv
addikt

A Chromebookok ellenfelei a 200-300$-os HP, Dell, Lenovo gépek lesznek. A Surface modellek soha nem voltak olcsók, mindig is iránymutatásnak szánta az MS, ami a mostani Laptop-nál kicsit nehezen értelmezhető. Nekem tetszene, ha lenne még rajta 1-2 type-C csati.

Laci

(#11) Robert07 válasza dtracer (#7) üzenetére


Robert07
aktív tag

Akkor a chromebook, vagy barmilyen androidos/ARM-os noti az mi lenne? Laptop formatumu tablet/telefon?

Most komolyan, a Surface Pro az egy tablet, teljeserteku x86-os hardverrel. Nem az szamit, hogy milyen hardver van benne, hanem a kialakitasa. Es lehet tabletkent is hasznalni, elvegre mukodik onmagaban, billentyuzet nelkul is.

[ Szerkesztve ]

(#12) rootkiller válasza Robert07 (#11) üzenetére


rootkiller
őstag

:R

Nincs megírva hogy egy tabletnek mobil oprendszert kell futtatnia. Kollégámnak van egy olcsóbb, asztali windowst futtató tablete, amivel tud kapcsolódni a hangrendszervezérlő processzorra (Martin Audio DX2) a Windowsos AudioCore szoftverrel és monitorozni azt.

[ Szerkesztve ]

Artengo TR 990 Pro

(#13) btudos válasza Tigerclaw (#4) üzenetére


btudos
veterán

Nem a magyar piacot erősíti a Surface Laptop célközönsége. Amerikában meg a világ fejlettebb részein egy Macbook teljesen átlagos felszereltség egy egyetemistánál, az Air mellé meg bármikor oda lehet állítani a Surface Laptopot, nem kéne elbújnia.

A Surface Pro TB3-as csatival tudna előrelépni, azzal még egyel komolyabb masinát lehetne varázsolni belőle.

Amúgy nem feltétlen, de teljes mértékben majdnem igaz.

(#14) smc válasza Tigerclaw (#6) üzenetére


smc
addikt

Viszont ha már ennyire szélesítik a palettát (lásd Laptop, Book, Pro, Studio) elférne egy Art verzió is végre egy minőségibb ceruzával, azon természetesen 2 gombbal és ha már lúd, a káván néhány express key.

Álom:
- Egy modern hardverrel (i5 és i7 verzió) megáldott 13,3 colos, MATT 2560x1440-es kijelező. (Mobilestudio Pro 13)
- Wacomtól ismert express key megoldás a káván. (Intuos Pro, Mobilestudio, Companion)
- USB 3 és Type C (összesen 4 darab)
- MicroSD kártyaolvasó
- Kickstand (Surface Pro)
- Wacom féle toll. (Pro Pen vagy Pro Pen 2)
- Mágneses bill, akkuval, amilyen a surface pro-hoz is van ha jól tudom. (Surface Pro)
- 8 Gb ram, nem kevesebb (cserélhető lenne igazán tuti)
- 128-256-512 Gb SSD (cserélhető lenne igazán tuti)
- Kamera elől, hátul 3d scannel (Mobilestudio Pro 16)
- Kijelző kimenet és Cintiq mód
- Elfordulást gátló és Érintést tiltó hardveres kapcsolók/gombok
- Megspékelném még azzal, hogy a káva jobb felső sarkában lenne egy lyuk, konkrétan át lehetne látni a tabon, ahova bele lehetne állítani a ceruzát.

Extraként pedig lehetne venni hozzá olyan táskát amibe van hely a gépnek, a töltőnek, ceruzának és még néhány apróságnak. (mobilvinyó, pendrive, füzet, ceruza)
Illetve egy kicsit vastagabb táska, amiben lenne egy akkora akku, mint maga az egész gép, emellé ugyanúgy beférne minden tartozék, de egy kábellel még tölteni is lehetne a gépet róla, akár benne van, akár nincs.

Azt hiszem csak ennyit szeretnék.. :B
Az alapgép pedig (i5, 8g/128g) 525 000-től indulna. :))

[ Szerkesztve ]

5600X 2x16GB 6800XT | i5-3570 2x4GB 1050TI | MS Surface Book | iPad Pro 12.9 | iPhone X | iMac e2008

(#15) kromatika


kromatika
veterán

Kíváncsian várom majd a teszteket.

Légy jó mind halálig.

(#16) DummyBoy válasza Robert07 (#11) üzenetére


DummyBoy
senior tag

A Surface Pro inkább hibrid.

Mivel teljes értékű x86 amit tabletként is lehet használni.

A MI Pad 2-esemen lecseréltem a droidot próbaképpen Windows-ra, mert így szükség esetén kényelmesen tudom alapvető munkafolyamatokra is használni, de ettől még tablet marad...

A Surface Pro/Book már más tészta.

Life is shor...

(#17) troviko


troviko
senior tag

Baromi jó ez a Surface tablet, (bár nekem csak a passzívak jöhetnek szóba), de az árát nem erre az országra szabták. Pont tavaly év elején akartam az 1000 éves 8 colos Win-es tabletem lecserélni egy 10 colosra, a Surface is esélyes volt, de mikor az Atomos!!!!! verzió nem állt meg billentyűzettel 290 rugóba, akkor mondtam az, hogy nah elmehet a MS a búsba. Inkább vettem 50 rugóval kevesebbért egy Core M-es (szerencsére szintén passzív) ultrabook-ot. Nem bántam meg.

Ha lenne valami megoldásul olyan 150K környékéig, biztos hogy váltanák rá. Másfelől ha lenne ilyen áron használható tabletjük már réges rég beleverték volna a f*s Apple-t meg a whypadját a betonba...
De úgy látszik, az MS-nek fontosabb a 300%-os profit, mint hogy legyen egy masssszív felhasználói bázisa (tableten). Ami csak azért rossz hozzáállás, mert ha lenne sok felhasználója, talán nem döglődne az UWP-s bohóckodással.

https://www.oldtech.hu/

(#18) Duree


Duree
veterán

Remélem valami Ryzen mobilos megoldás is jön.

duree54

(#19) troviko válasza Duree (#18) üzenetére


troviko
senior tag

Ne álmodozz!

https://www.oldtech.hu/

(#20) Duree válasza troviko (#19) üzenetére


Duree
veterán

Nem tilos.

duree54

(#21) Tigerclaw válasza btudos (#13) üzenetére


Tigerclaw
nagyúr

A statisztikák szerint az OS X százalékosan az USA-ban is nagyon alacsony, 5-10% környékén mozog. Lehet hogy náluk egy Macbook, vagy iMac jóval kisebb százalékát teszi ki egy átlagember éves fizetésének, hozzánk képest, de százalékosan ott is hasonló mértékben drágábbak. Amikor egy család számítógépet vesz, ott is azt látják, hogy azok nagyon drágák. Ehhez tedd mellé, hogy az Apple márkát milyen hype, rajongás veszi körbe és az USA-ban így is csak ennyire volt képes. A Surface gépek még ehhez képest is kisebb piacra számíthatnak.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#22) Gusztáv válasza troviko (#17) üzenetére


Gusztáv
addikt

A magyar Sufrace árakat nem szabad nézni, mert ugye hivatalosan nincsenek jelen. Ha viszont megnézed pl a cyberport.de-n, akkor semmivel nem drágább mint egy hasonló Dell, HP, vagy Lenovo gép.
Nekem core M-es gép nem kellene, van pár a cégnél (Dell Venue 11Pro, HP Elite x2 1011G1, 1012G1) sokkal lassabbak mint a i5-6200U-s SP4-em. Én a Surface-t 90%-ban notebookként használom, nem is nevezném tabletnek, az egy hibrid gép.

Laci

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.