Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Majonéz


Majonéz
csendes tag

Akkor feldobok egy témát !! Ki milyen festéket szeret használni vizes vagy hígító alapút ??
Vagy gyártók értékelését.Akármit amit akartok!! :DD

[ Szerkesztve ]

Az élet szar , csak jó a grafikája !!!

(#2) ttower válasza Majonéz (#1) üzenetére


ttower
aktív tag

én meg egy ötlete dobnék fel: csinálj ennek inkább egy topikot, és ne a személyes bejegyzésben legyen mert a fórumon szerintem többen megtalálják. ;)

It's not a bug until it is in production. | Wake up and smell the ashes.

(#3) biker válasza Majonéz (#1) üzenetére


biker
nagyúr

Higitosat szeretem. Humbrol foleg

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#4) #65675776 válasza Majonéz (#1) üzenetére


#65675776
törölt tag

[link]

biker: Csak fújni ne kelljen... Arra a Humbrol nem nevezhető jónak.

(#5) Majonéz válasza ttower (#2) üzenetére


Majonéz
csendes tag

Szia már írtam egy topikot de még nem kaptam visszajelzést.Ott sokkal bővebben írtam le mindent.Remélem már kirakták elég sokat dolgoztam vele !!! :))

Az élet szar , csak jó a grafikája !!!

(#6) Majonéz válasza biker (#3) üzenetére


Majonéz
csendes tag

Én is a hígítósat szeretem nem tom nekem ez jött be én revellt használok de az humbrolt is szeretem.Éppen most dolgozom egy világháborús kisteherautón és ott mind a két fajtából van rajta.Majd ha kész lesz és érdekel valakit akkor felrakom. :)

Az élet szar , csak jó a grafikája !!!

(#7) biker válasza #65675776 (#4) üzenetére


biker
nagyúr

nincs fújási ingerem, és felszerelésem sem.
ez korlátoz egy kicsit, tudom, de ez van.

jól hígítva jó ecsettel el lehet érni tükörsíma felületet (mint ahogy rossz festékkel rossz technikával el lehet érni szar felületet)

majd csinálok képeket a makettekről, sajnos hely híján egyre kevesebbet csinálok

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#8) Majonéz válasza Majonéz (#5) üzenetére


Majonéz
csendes tag

Ebben teljesen igazad van én airbrush-sal dolgozom és eléggé megszenvedtem vele.Megnéztem a linkedet és nagyon tetszik biztos írni fogok. :C

Az élet szar , csak jó a grafikája !!!

(#9) Majonéz válasza biker (#7) üzenetére


Majonéz
csendes tag

Én általában keverni szoktam a kettőt mármint a az ecsetes festést és a szórópisztolyos festést .Én is a helyhiánnyal kűzdok de már dolgozom rajta !!! :DD Te általában miket szoktál készíteni ???

Az élet szar , csak jó a grafikája !!!

(#10) biker válasza Majonéz (#9) üzenetére


biker
nagyúr

én mikor mit, bármit, ami tetszik

korábban épületeket is csináltam terepasztalos szomszédnak, illetve régen 90% repcsiket csináltam, ezekből úgy 20-25db már az enyészeté

ezen kívül űrhajó modult, repülőt, vitorlás hajót, tengeralattjárót (nyitott oldalú), kis reptéri kaonákat csak úgy, harckocsi mentőjármű, F1 autó, van itt minden. csak hely kellene hozzá kicsit több :)

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#11) Majonéz válasza biker (#10) üzenetére


Majonéz
csendes tag

Szép kis gyűjtemény én egy kicsivel kevesebb makettel rendelkezem és én eddig csak tankot repülőt hajót helikoptert és tengeralattjárót csináltam.Ha pár képet fel tudnál raki azt nagyon megköszönném !!! :)

Az élet szar , csak jó a grafikája !!!

(#12) biker válasza Majonéz (#11) üzenetére


biker
nagyúr

eleinte a repcsik a plafonra damilrendszerre voltak lógatva, és nagyon megsínylették a port és takarítást, ill. a 20évvel ezelőtti ragasztások engedtek, sárgultak, matt plexi, stb
és költözéskor helyhiány miat sok el lett ajándékozva gyerekeknek.
4-5 utasszállító és bombázó, meg vagy tucatnyi kisgép :(

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#13) Majonéz válasza biker (#12) üzenetére


Majonéz
csendes tag

Igen én is ismerem a plafonos megoldást az én maketteim fele ott lóg , és hát igen őket is kikezdte a por és már a ragasztásuk sem a régi :( De próbálom javítgatni szépítgetni ahogy csak lehet .Most néztem lehet hogy el kéne egy újabb polc :)) .

Az élet szar , csak jó a grafikája !!!

(#14) biker


biker
nagyúr

képek, nem volt kedvem a vitrint lebontani, így az üveg be-be csillog, ill. mobillal készültek a képek. azért látszik, mi micsoda.

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#15) Majonéz válasza biker (#14) üzenetére


Majonéz
csendes tag

Köszönöm a képeket nagy szépek .Azon gondolkodtam hogy kicsit kibővítem a fórum írásomat szerinted jó ötlet ??

Az élet szar , csak jó a grafikája !!!

(#16) Majonéz válasza biker (#14) üzenetére


Majonéz
csendes tag

Mármint kibővítem és kicsit jobban megfogalmazom. :)

[ Szerkesztve ]

Az élet szar , csak jó a grafikája !!!

(#17) biker válasza Majonéz (#15) üzenetére


biker
nagyúr

persze.
vagy akár sorozat is lehetne.

ha nem vádolsz másolással, akkor írok majd F1 makett összerakásról, mert arról folyamatában csináltam képeket valamiért

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#18) Majonéz válasza biker (#17) üzenetére


Majonéz
csendes tag

Oké akkor elkezdem kibővíteni :) . A F 1-es makettekről szóló írásodat csak támogatni tudom. :C

Az élet szar , csak jó a grafikája !!!

(#19) tkazmer


tkazmer
addikt

4-5 éve csináltam úgy 5-6 repülőmakettet illetve egy hajót is, de mára már nem tudom, hova lettek. további eredményem 2 ház, egy váltórendező, egy kis kápolna és egy 2 háznyi vasútállomás a terepasztalunkhoz. nyilván ezen kívül még kellett építeni hegyeket, hidakat, meg kellett tervezni az egész elektronikáját (váltók állítása, vagy éppen a házak világítása, esetleg a fénysorompó vagy a jelzőlámpák állítgatása, stb).
ja, meg raktam össze vasúti kocsit is, miután leesett az asztalról és elég sok felé esett szét:)
sajnos márkákat nem nagyon tudok mondani, max a vasút terén, ott roco elemeket felhasználva építkeztem, illetve a hegyek építéséhez volt egy speciális készlet, ami hegyépítésre szolgált. na meg persze purhab:) de azzal csak rombolnom sikerült...

úgy tervezték, hogy kibirjon egy atomtámadást is. De nekünk komolyabb fegyvereink vannak, mint pl Béla bá, a földmunkagépkezelő

(#20) Majonéz válasza tkazmer (#19) üzenetére


Majonéz
csendes tag

Az írásod nagyon felkeltette az érdeklődésemet a terepasztalok után és is szerettem volna egyet csak hát nem tudnám hová tenni. :( Én most próbálkozom azzal hogy nem egy komplett terepasztalt csinálok hanem egy egy kis részletet pl: csatákból harckocsi ütközetekből.Neked mi a véleményed ezzel kapcsolatban :F

Az élet szar , csak jó a grafikája !!!

(#21) tkazmer válasza Majonéz (#20) üzenetére


tkazmer
addikt

szerintem jó dolog. nem is írtam az előbb, tényleg, egy tankom is van, de sajnos azt sem tudom már, hogy merre lehet :( régi, 2.vh-s angol tank.
amire szerintem figyelj, hogy olyan méretű terepasztalt készíts, ami szükség esetén migrálható (kifér az ajtón), illetve az elemek vagy 1db-ban leszedhetőek vagy oda vannak ragasztva rendesen. mi most vinnénk át a terepasztalt egyik szobából a másikba, és pl komoly probléma, hogy a vasúti sínek közé leszórt "kővel" mi legyen, hiszen az nincs odaragasztva (csak sínnel együtt lehetne, azt meg nem szeretnénk), viszont könnyen lehullik.
a téma amit kitaláltál meg nagyon jól hangzik, csak nehéz, mert egy akciót kell 1 bizonyos pontban "ábrázolni", és ahhoz, hogy jól nézzen ki, legyen dinamikája, szerintem borzasztóan sokat kell majd vele dolgozni.

úgy tervezték, hogy kibirjon egy atomtámadást is. De nekünk komolyabb fegyvereink vannak, mint pl Béla bá, a földmunkagépkezelő

(#22) tkazmer


tkazmer
addikt

itt van néhány kép a terepasztalról[link]

úgy tervezték, hogy kibirjon egy atomtámadást is. De nekünk komolyabb fegyvereink vannak, mint pl Béla bá, a földmunkagépkezelő

(#23) Majonéz válasza tkazmer (#21) üzenetére


Majonéz
csendes tag

Köszönöm a tanácsokat ezekre mindenképpen ügyelni fogok.A terepasztalod zseniális gyönyörű én is egy hasonlót szeretnék.Írtam egy bemutatót Airbrush és makett címmel ha érdekel nézd meg . :) Még egyszer gratulálok a terepasztalhoz . :C

[ Szerkesztve ]

Az élet szar , csak jó a grafikája !!!

(#24) #65675776 válasza biker (#7) üzenetére


#65675776
törölt tag

Sőt, jó festékkel szar technikával is lehet szar felületet csinálni...

A pisztoly egy másik világ. Ha az ember jól csinálja, akkor leheletvékony rétegeket tud fújni megfelelő fedés mellett. Véknyabb réteg -> kevesebb eltüntetett részlet. Persze nem kevés befektetést és nem kevés gyakorlat is kell hozzá. Egy értelmesebb pisztoly beszerezhető 10-12k-ból, ami komolyabb költség, az a kompresszor. Meg lehet építeni otthon is, ha vannak hozzá innen onnan alkatrészek, akkor szinte nulla forintból.

A tükörsima felületet egyébként a lakkozás feladata kialakítani, és igazából csak matricázás előtt lényeges. Természetesen fényes lakkal.

A műgyanta/olaj és az akril/vízbázisú téma megint érdekes. Ecsethez jobb az előbbi, fújáshoz az utóbbi. Utóbbinál viszont nagyon oda kell figyelni a hígításra és a fújási távolságra, különben a festék már félig megszáradt állapotban ér a felületre, és olyan lesz, mint a krumpliföld. Viszont sokkal kevésbé hajlamos a megfolyásra. Emellett ott a másik téma, a koszolás. Ha visszamosással csinálja az ember, akkor nem szerencsés olajra olajjal csinálni, mert azzal a lendülettel vissza tudja mosni az alapszínt is.

(#25) tkazmer válasza Majonéz (#23) üzenetére


tkazmer
addikt

köszi!
az írásod szerintem jó lett, meglepő és jó, hogy valamilyen szinten a történelmével is foglalkoztál a dolognak - ez annyira nem szokás itt(a logouton), megfigyelésem szerint.

úgy tervezték, hogy kibirjon egy atomtámadást is. De nekünk komolyabb fegyvereink vannak, mint pl Béla bá, a földmunkagépkezelő

(#26) Majonéz válasza tkazmer (#25) üzenetére


Majonéz
csendes tag

Azt az asztalt dicsérni lehet .Ha nem vagyok indiszkrét kb mennyből lehet kihozni egy középméretű asztalt ??

Az élet szar , csak jó a grafikája !!!

(#27) biker válasza #65675776 (#24) üzenetére


biker
nagyúr

az is játszik nálam, hogy jelenleg 40nm-en a kompresszoros megoldás mind felszerelés helyigényileg, mind koszolás szempontjából nem szerencsés.
inkább szenvedek vele ecsettel, de egy kis dobozban elfér mindenem.

az f1 makett építéshez kész a teljes képsorozat :) csak meg kell írni, az pár nap. nincs sok időm mostanság.

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#28) Majonéz válasza biker (#27) üzenetére


Majonéz
csendes tag

Na az jó lesz mert már várom hogy milyenek lesznek a képek és az írásod!!

Az élet szar , csak jó a grafikája !!!

(#29) tkazmer válasza Majonéz (#26) üzenetére


tkazmer
addikt

hát jó kérdés, nem emlékszem pontosan:)
egy ilyen hegyépítős készlet talán 10-20e lehetett (kettő alapból elfogyott), szükség volt extra fűre, kavicsokra (kicsire és nagyra), útmatricára, fákra, bokrokra, hegyborítóra (amire a fű,a kövek, a bokrok, a fák, stb megy), rengeteg ragasztóra, purhabra, gipszre a kőomlásokhoz illetve gipszből álló téglákból vannak a hídpillérek is az egyik hídnál (ehhez kellett egy téglakészítő szett is). meg aztán persze kellett egy nagy alap is, amire építkezni lehetett, ez is barkácsolva lett, egy céges tárgyalóasztal lett a lába és néhány praktikeres falapból lett összerakva a lap.
ez így eddig mondjuk olyan 100k körül van, és nyilván szükség volt még házakra, állomásokra (ezek emlékeim szerint olyan 2-15e forint között voltak), épületre is biztosan elment vagy 50-60e.
vonatokra, sínekre és vonatirányításra meg szerintem legalább egy 150-200 ment ismét, tekintettel arra, hogy pl. egy H0-s taurus mozdony ha jól emlékszem, 18-19 volt akkoriban (van összesen 6-8 mozdony biztosan, persze nyilván nem mindegyik ilyen árban volt), egy elektromos váltó talán 2-3e lehetett (ilyenből is van 6-8 biztosan, nem mindegyik lett felhasználva végül). 1db máv kocsi olyan 2-4e forint volt akkor (van belőle talán 7), 1db tehervagon 4-8e forint (ebből vagy 10db biztos van) a sínek db árára nem emlékszem sajnos egyáltalán.a vonatirányítás persze közel sem profi, 2 különálló analóg pálya van (tervezve volt egy átállás digitálisra, azonban akkor már annyi minden volt analóg, hogy végül ez elmaradt)
és végül jött mondjuk 15-20e apró kiadásokra, mint kellett egy kocsi, ahonnan az irányítást lehet végezni, kellettek kis kábelek a váltók és a házvilágítások áramellátásához, kellettek kis váltó és világítás kapcsolók, stb. stb.

összegezni inkább nem fogom, ezt rád bízom, de az biztos, hogy marha drága dolog egy terepasztal:)
(ja, a miénk szerintem abszolut kis-középméretű, talán 2.5x3.5m, nem tudom pontosan, de nem egy nagy darab, ha bárhol jársz kiállításokon vagy nézel prospektusokat, tervező katalógusokat, ez igencsak alulról súrolja a középosztályt is..)

[ Szerkesztve ]

úgy tervezték, hogy kibirjon egy atomtámadást is. De nekünk komolyabb fegyvereink vannak, mint pl Béla bá, a földmunkagépkezelő

(#30) Majonéz válasza tkazmer (#29) üzenetére


Majonéz
csendes tag

Hát először is hűűűűűűűűűű :Y másodszor szerintem megérte mert marha szép kis terepasztal lett.Nem hittem volna hogy ennyire drága tudtam hogy nem olcsó de hogy ennyire.Minden tiszteletem a készítőknek :R .Van egy kép azon az oldalon amit linkeltél egy ház és előtte egy tengeri sün váza ha jól látom , na attól leeset az állam.Zseniális :)
Köszönöm hogy ilyen részletességgel írtad ezt le nekem.

[ Szerkesztve ]

Az élet szar , csak jó a grafikája !!!

(#31) Majonéz


Majonéz
csendes tag

Valaki el tudná nekem magyarázni hogyan lehet kopottá tenni a makettek felületét :F

Az élet szar , csak jó a grafikája !!!

(#32) biker válasza Majonéz (#31) üzenetére


biker
nagyúr

fogkefe?
esetleg 1200-as papír finoman

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#33) #65675776 válasza biker (#32) üzenetére


#65675776
törölt tag

Na úgy pont nem...

Majonéz: Van rá egy pár módszer...

Szárazecsetelés: fogsz egy ecsetet (minél lepukkantabb annál jobb), és a kívánt színű festékbe mártod. Aztán az ecsetből egy lapon kihúzod szinte az összes festéket. Utána a szimpatikus helyeken megdolgozod ezzel az ecsettel a felületet. Főleg élek kiemelésére alkalmas.

Átködölés: az alapszín erősen hígított/ fakított változatával átködölöd a felületet.

Só: Első körben arra a színre fested a gépet, amire majd vissza akarsz koptatni (azaz festéklepattogzódást akarsz szemléltetni). Nedves sót raksz a felületre, és így fújod fel a fedőszínt. A végén a sót leszeded a felületről.

Filterezés: Ez inkább antikolás, mint koptatás. A készre festett felületre pár színnel pöttyöket viszel fel tömény festékből (tubusos olajfesték a legjobb erre) össze vissza. Aztán lefolyási irányban hígítós ecsettel szétmosod a pöttyöket.

És még ezernyi módszer. Természetesen egy már leselejtezett régebbi készleten érdemes kísérletezni.

(#34) biker válasza #65675776 (#33) üzenetére


biker
nagyúr

már megbocsáss, de ő nem festett felület érdesítését kérdezte, illetve érdes hatás elérését, hanem a makett érdesítését.
én feltételezésem szerint azért, mert sík felülete lett az anyagnak öntéskor, és érdessé szeretné tenni.

ha festésre gondolt, akkor a leírásod perfekt, de akkor hülye kérdésre hülye válasz :(

---

fogkefét meg fogod, festéket nagyon lapos tálkára vékonyan elteríted, ráfekteted a sörték hegyét, óvatosan lehúzod a fölösd, és ütögetve, mint a maszkoló ecsettel, el lehet érni hasonló jó hatást.

[ Szerkesztve ]

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#35) Majonéz


Majonéz
csendes tag

Köszönöm mind a kettőtök válaszát minden meg tudtam belőle amit akartam. :)

Az élet szar , csak jó a grafikája !!!

(#36) #65675776 válasza biker (#34) üzenetére


#65675776
törölt tag

Kopott, nem érdes!

(#37) biker


biker
nagyúr

fél kilencre datált az F1 szerelés :)

Majonéz: ha szerkeszted az írást, tégy már a címbe egy update jelet, most láttam csak, hogy az airbrush írás ki lett bővítve.

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#38) Majonéz válasza biker (#37) üzenetére


Majonéz
csendes tag

Oké oké dolgozom rajta.Most nem leszek egy darabig utána előreláthatólag megcsinálom ! :)

Az élet szar , csak jó a grafikája !!!

(#39) biker válasza biker (#37) üzenetére


biker
nagyúr

mármint holnap :)

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.