Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) djculture


djculture
félisten

Jó cucc de az árából szerintem egy sima pc-t ősszelehet rakni majd.

Kingston SSDNow V310
Part Number Capacity and Features
SV310S37A/960G SSDNow V310 Stand-Alone Drive
SV310S3D7/960G SSDNow V310 Desktop Upgrade Kit7
SV310S3N7A/960G SSDNow V310 Notebook Upgrade Kit7
SV310S3B7A/960G SSDNow V310 Desktop/Notebook Upgrade Kit

[ Szerkesztve ]

(#2) leslieke válasza djculture (#1) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Sajnos ez várható.

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#3) alevan


alevan
őstag

Kíváncsi vagyok, Aszinkron vagy Szinkron NANDokat használnak benne. Az utóbbi időben ugyanis a V300 átváltott Aszinkron NANDokra csak úgy "csendesen".

"Ezért lovagol a pokolba a konzumer IT piac. A hülye igények... . Azt sem tudod, hogy mit akarsz de az jöjjon havonta frissités formájában."

(#4) Lewzke válasza alevan (#3) üzenetére


Lewzke
őstag

amitől jóval lassabb mint amennyit feltüntetnek a csomagolásra ... na ez pofátlanság. :W

(#5) nkmedve válasza Lewzke (#4) üzenetére


nkmedve
őstag

Ebbe én is belefutottam. Vettem nemrég egy 120-as V300-at. A csomagoláson jól mutat a 450/450 MB/s irás/olvasás, de egy AS SSD szekvenciális tesztet lefuttatva csak 175/125-öt kapok. Nem várom el hogy az elméleti maximumot elérje, és még igy is tűrhető gyorsulást hozott egy HDD-hez képest, de azért elég nagy a különbség a papir és a valóság között.

(#6) ronroli válasza nkmedve (#5) üzenetére


ronroli
tag

Nem ismerem ezt a vezérlőt, de ekkora SSD-nél nekem nem lenne (ha vennék, de manapság nem fogok) mindegy, hogy mennyire megbízható. 960GB elvesztése már nem tűnik viccesnek.

Részemről maradok a 96GB-nál, adatot vinyón és egyéb duplikálásokon tárolok. Oprendszernek kicsit sok az a 960GB.

(#7) Diocles válasza alevan (#3) üzenetére


Diocles
aktív tag

Megjelenéskor nyilván szinkront, aztán a tesztek elkészülte és a beszámolók publikálása után cserélik aszinkronra.

(#8) kpal


kpal
veterán

Nekem ennek a fele is elég lenne :)

(#9) Silentfrog válasza kpal (#8) üzenetére


Silentfrog
veterán

Igen a fele árát is elég lenne kifizetni! ;] :) /Nekem sok/

[ Szerkesztve ]

(#10) #22145024 válasza Diocles (#7) üzenetére


#22145024
törölt tag

Ezt a cég korábbi gyakrolatából kiindulva állítod, vagy csak puszta feltételezés?

(#11) #72042496 válasza Silentfrog (#9) üzenetére


#72042496
törölt tag

Ha feleződne az SSD-k ára, én most rögtön vennék két darab egy terásat. Csak nem ilyet, hanem 840 EVO-t. :)

(#12) Diocles válasza #22145024 (#10) üzenetére


Diocles
aktív tag

A cég korábbi gyakorlatából kiindulva állítom és puszta feltételezés. Ezt csinálták a V300-zal.

(#13) Silentfrog válasza #72042496 (#11) üzenetére


Silentfrog
veterán

Relatíve sokat esett az ára pár év alatt,egyszer biztos veszel Tb-os ssd-t. ;)

(#14) #72042496 válasza Silentfrog (#13) üzenetére


#72042496
törölt tag

Egyelőre két HDD-t rendeltem helyettük, szerdán hozzák. :)
Nem vagyok besózva, hogy hú, SSD. Jó lesz az jövőre is, vagy az után. Ha eddig megvoltam nélküle, akkor megvárom már, mire a számomra elfogadható szintre esik az ára.

(#15) Silentfrog válasza #72042496 (#14) üzenetére


Silentfrog
veterán

Nekem egy 500Gb-os már kiváltaná teljesen a merevlemezt. Így marad az ssd-hdd kombó.
Jó lesz ez csak éljek elég hosszú ideig hogy győzzem kivárni! :D

[ Szerkesztve ]

(#16) Zso2


Zso2
őstag

...és mekkora árral érkezik? :D (költői)
van ssd-m ,de az áruk még mindig nincs szinkronban a méretükkel. A hdd még jó ideig király marad a méret/ár viszonya miatt. Ugyanazon áron az ssd sebességkülönbsége nem ér annyit, mint a hdd-k mérete.
Majd szóljanak ,ha 500Gb-os ssd lesz 128-as árával kb.

[ Szerkesztve ]

Adelante ALONSO - Forza Ferrari | BF3-- satazso | Intel Core + Windows = Jaguar, behúzott kézifékkel.

(#17) Oliverda válasza Diocles (#7) üzenetére


Oliverda
félisten

Nem így történt. Még egy idén februárban vásárolt V300-ban is szinkron volt. Bizonyos szériába került aszinkron, de már azt sem gyártják. Ha pedig a cucc nem tudja produkálni a gyári specifikációt, akkor vissza lehet vinni.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#18) Gergosz2 válasza Oliverda (#17) üzenetére


Gergosz2
veterán

arról nem is beszélve , hogy milyen a sata vezérlő van a deszkán amivel használni akarják.

Nokia 6030 Hardcore User // I Panic Restaurant by Taito

(#19) Mate


Mate
nagyúr

Nekem egy 500 körüli elég lenne, csak adjanak hozzá 10 év garit és legyen megbízató. Másodpercig nem haboznék és cserélném le az ssd+hdd kombót SSD-re. Fontos adatok úgy is fent vannak felhőben, úgyhogy annyira nem gond, ha tönkremegy, csak ingyen cseréljék is ki.

(#20) Silentfrog válasza Mate (#19) üzenetére


Silentfrog
veterán

10 év biztos elég lesz a garanciából? Merj nagyot álmodni,legyen inkább 20! ;] :DDD
Nem is tudok semmi hardvert amire 5 évnél többet adnak garit.

(#21) Mate válasza Silentfrog (#20) üzenetére


Mate
nagyúr

Tápomra és ramomra is 10 év van :D

Meg mintha olvastam volna samu ssd-ről 10 év garival.

Mostani SSD-mre *aros 6 évet adtak :D

[ Szerkesztve ]

(#22) Silentfrog válasza Mate (#21) üzenetére


Silentfrog
veterán

Akkor nem szóltam egy szót sem! :B

(#23) #72042496 válasza Mate (#21) üzenetére


#72042496
törölt tag

Igen, a 850 Pro sorozatra 10 évet vállalnak (illetve 150 TB-ot). De ezeket inkább üzleti felhasználásra szánják, ami az árukban is megjelenik. Kicsivel drágábbak lesznek, mint a mostani 840 Pro SSD-k.

[ Szerkesztve ]

(#24) Mate válasza Silentfrog (#22) üzenetére


Mate
nagyúr

Ismerve magamat 9,5 év múlva fog tönkremenni és kapok majd egy újabb típust :D Eddig minden cuccom vagy mai napig megy, vagy garancia lejárta előtt tönkrement, kaptam egy jobbat, új garival :D

Balika911: Ha lesz ssd amire akár 10 év garit is adhatnának, de adnak 6-ot, az már nekem jó.

(#25) Silentfrog válasza Mate (#24) üzenetére


Silentfrog
veterán

Anno jártam én is így egy Hd 4850 passzív hűtésű vga-val. 2,5 évesen vettem tizenpár ezerért és a garancia lejárat előtt megadta magát. Megvolt a számla 55 ezer forintot vásároltam le. :)

[ Szerkesztve ]

(#26) Mate válasza Silentfrog (#25) üzenetére


Mate
nagyúr

Nekem gamepad, hdd, vga, monitor, egér, billentyűzet :D

(#27) bolvar


bolvar
senior tag

Nem vásároltam még SSD-t de ez a napi 2.5TB írás kb mivel érhető el?.Ha csak rendszernek használja az ember kb mennyit használ el normális használat mellett az ember?(Persze nem 1tb méretben :D)

A jó lányok azt mondják: NEM! A rosszak azt, hogy: HOL? :)

(#28) Mate válasza bolvar (#27) üzenetére


Mate
nagyúr

Tavaly augusztusban vettem az SSD-met. Elég sokszor újraraktam a rendszert, illetve elég sok játékot raktam fel, töröltem le, majd raktam fel újra.

Most tartok 5.2 TB-nál. Tehát havi 0,5 TB, vagyis napi 0,015 TB :D

[ Szerkesztve ]

(#29) ktamask válasza nkmedve (#5) üzenetére


ktamask
tag

Amiről te beszélsz, a V300-as, azt a PH is tesztelte: http://prohardver.hu/teszt/kingston_ssdnow_v300_plusz_nelkul_is_jo/iometer_as_ssd.html

485MB/s olvasás/481 MB/s írás.
Neked hogy jött ki 175/125? Felvilágosítanál minket?

(#30) azbest


azbest
félisten

A Phison mostanában jó vezérlőnek számít? Sata2 korszakban úgy emlékszem nem volt túl jó választás.

(#31) Mate


Mate
nagyúr

Nézelődtem külföldi oldalakon és volt ahol azt írták, hogy 3 év garancia lesz rá.

(#32) kromatika


kromatika
veterán

Kíváncsian várom az árát?

(#33) Dtomka válasza nkmedve (#5) üzenetére


Dtomka
veterán

Én a Crystaldiskmarkot használtam tesztelésre, és ott ~hozza azokat az eredményeket:
[(#11876) Dtomka]

Nekem eddig bevált.Én múlt hónap végén vettem, és a különbség ég és föld. Bekapcsolás után pár másodperc és a rendszer teljesen betöltődik. Aki teheti mindenképpen vegyen 1-et. Jah és 120 GB tuti nem elég manapság (már) hiszen a játékok 1re nagyobbak.PL: BF3-4 (dlcvel 40+30+???dlc nélkül GB) és azért 1-2 progi, nah meg persze az OS. + ajánlott 10% ot szabadon hagyni.

[ Szerkesztve ]

(#34) Mercutio_ válasza #72042496 (#14) üzenetére


Mercutio_
félisten

Nő nélkül is meg lehet lenni, főleg ha még nem próbáltad milyen ;)

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#35) mikk2000 válasza nkmedve (#5) üzenetére


mikk2000
őstag

Nem a szekvenciális sebesség az SSD-k fő előnye, hanem a hozzáférési sebesség, emiatt gyors a boot például, vagy a rendszer reagálása. Ez a sebesség (access time) nagyságrendekkel jobb mint a HDD-nek.

Amúgy a marketing paraméterek mindig jóval kedvezőbbek mint a valóság, főleg hogy ez a kingston tömöríteni képes, ahol pedig nem tud, ott a sebesség nem lesz annyira kedvező, és az a valós felhasználás, hiszen csak nulla vagy csak 1 tartalmú fájloknak nincs értelme. Van külön SSD topic nem is egy ahol ezeket meg lehet vitatni.

(#36) Angel1981 válasza nkmedve (#5) üzenetére


Angel1981
veterán

Jogos!

(#37) #72042496 válasza Mercutio_ (#34) üzenetére


#72042496
törölt tag

"Nehéz olyan lyányt találni aki bírja eztet. Meg hogy amúgy is jó legyen." :)
[link]

(#38) Duree


Duree
veterán

Az ára majd meghatározza a sikerét.Igazából nem tudom,hogy van e ekkora ssd-re szükség a hétköznapi életben,igaz notebookban ha csak egy meghajtó hely van,akkor igen.

duree54

(#39) nkmedve válasza ktamask (#29) üzenetére


nkmedve
őstag

Hogy ne a levegőbe beszéljek:

AS SSD:

CrystalDiskMark:

Nem mondom hogy olyan fontosak lennének a benchmarkok, de ez durván kevesebb mint amit a vásárlás előtt tesztekben láttam. Ettől eltekintve teszi a dolgát mint rendszermeghajtó már kb. másfél hónapja, legtöbb esetben érezhetően gyorsabb mint a régi HDD (de van ahol lassabb, pl. programok telepitésénél).

(#35) mikk2000 Persze irtam is, hogy nem várom el hogy minden körülmények között teljesitse az elméleti maximumot, de vásárlás előtt azért néztem én is teszteket és ott sokkal jobban szuperált. Amint irtam a rendszer alapvetően jóval gyorsabb mint HDD-vel, bár azért az a pár másodperces bootidő nálam nem éppen jellemző, inkább olyan 30-45 másodperc az átlag (ilyen tetintetben nem sokkal gyorsabb mint a régi 5 éves HDD) szerencsére egyáltalán nem érdekel a bootidő, nagyon ritkán kapcsolom ki a gépet.

[ Szerkesztve ]

(#40) Diocles válasza nkmedve (#39) üzenetére


Diocles
aktív tag

Leírom világosan, mert úgy tűnik nem köztudomású a dolog.

A Kingston a V300-as sorozat debütálása és a tesztek elkészülte után a lehető legburkoltabb módon kicserélte a vasat a meghajtókban. Ennek a következménye a 400-as sebességről 180-ra visszaesés. A lassabb meghajtók csomagolása, a típusszám utolsó betűje és még a csipeken található feliratok is megegyeznek az eredeti, gyors meghajtókéval. A vásárlóknak tehát esélye sem volt megállapítani, hogy most mit is vesznek, amíg be nem szerelték a gépbe.

Az Anandtech megemlékezett erről a szép húzásról [link].

Jelenleg világos, hogy a 840EVO-val azonos áron a V300-as meghajtók a trágya kategóriába tartoznak. Az egészet viszont olyan aljas dolognak tartom, hogy az új SSD-jük lehet akár a messiás is, akkor sem fogok ránézni sem.

[ Szerkesztve ]

(#41) autox3c


autox3c
tag

60k körül instant buy lenne :D

Adj egy falat falat mondta a falat faló faló.

(#42) Mate válasza Diocles (#40) üzenetére


Mate
nagyúr

Laikusként kérdezem, ez nem egyértelműen a vásárlók félrevezetése? Fogyasztóvédelem, egyéb hatóságok nyugodtan felléphetnének ellene. Mondjuk eddig se terveztem, hogy veszek kingstont, de ez a húzás tényleg a legnagyobb féregség, ami csak létezik.

(#43) Findzs válasza Diocles (#40) üzenetére


Findzs
addikt

nekem is v300 van 60gb -os
bevallom őszintén sosem teszteltem pedig több mint fél éves

na majd most megnézem mi a helyzet vele és ha lassabb mint kéne megy vissza garba

"Az embereket nem az igazság érdekli, hanem a saját igazuk."

(#44) Balage76 válasza Mate (#42) üzenetére


Balage76
senior tag

Sajnos nem, mert leírja, hogy "up-to xxxMB/sec" és hogy ez konfigurációtól és felhasználási körülménytől függ. Ezzel kibújik minden reklamáció alól.

Sajnos a Kingston egy ideje már kényszerpályán mozog, erre csak rá fog tenni még egy lapáttal az idei második félév az új iphone bevezetésével (azonos globális NAND gyártókapacitás mellett, nagyobb igény) . Idővel a valódi gyártók kiszorítják majd őket vagy annyira a belépő szegmensbe szorítják, hogy saját maguk nyírják ki a korábbi jó hírnevüket. Ördögi kör...

(#45) Dtomka válasza nkmedve (#39) üzenetére


Dtomka
veterán

Tény, hogy sokkal gyengébb sebességet produkál, de olvasd el az én hsz-mat is:
(#11876) Dtomka

Próbáld meg az alábbit:/B]
(#123) Bodor
(B)Ezután linkelj egy fotót!(/B)

[ Szerkesztve ]

(#46) nkmedve válasza Diocles (#40) üzenetére


nkmedve
őstag

Igen, tudom hogy a Kingston taktikázott a chipekkel, csak akartam mutatni saját teszteredményeket is alátámasztás végett. Nálam esedékes egy másik SSD vétele is, de nagyon valószinű hogy akkor már nem a Kingston-ok között fogok nézelődni.

(#45) Dtomka: "0 Fill" opciót használva jobb a helyzet 266 / 255 MB de ez még mindig messze van a te eredményedtől, vagy más tesztekben látottaktól (nem hiszem hogy minden tesztben ezt az opciót használták volna). Arról nem beszélve, hogy a "0 Fill" nagyon kedvez a tömöritésnek, és igy a valóságtól elrugaszkodott eredményt kapsz.

[ Szerkesztve ]

(#47) Daywalker


Daywalker
addikt

A cikk végére bekerült a frissen kapott ár!

"A szabályok csak irányelvek azoknak, akiknek végképp nincs szabad akaratuk."

(#48) Mate válasza Daywalker (#47) üzenetére


Mate
nagyúr

Tehát idehaza lesz vagy 200K ? :D

(#49) Silentfrog válasza Mate (#48) üzenetére


Silentfrog
veterán

Akkor ez biztos pont kétszer jobb mint a Samsung 840 EVo 1 TB,mert az 110 ért van már 3 év garival. ;]

(#50) mikk2000 válasza Diocles (#40) üzenetére


mikk2000
őstag

Akkor ez egy csalás. Mondjuk ilyesmivel én is találkoztam már, például mikor annó az ADATA USB2 pendrive-om jóval kisebb sebességet tudott (írásra) mint mikor tesztelték... Mondjuk az ára jóval kevesebb volt mint mikor indult, tehát annyira nem bosszankodtam. De jó lenne ha ez a magatartás nem lenne általános, mivel ez a vásárlók szándékos megtévesztése, átvágása, és kirablása.

Amúgy néha olvasgatok SSD topikot, de a v300 mindig a legajánlottabb ott. Most akkor ott mindenki kereskedő aki szépeket ír?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.