Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Z_A_P


Z_A_P
addikt

egyelőre csak ott hibádzik, hogy a notebookgyártók többsége ezzel nem foglalkozik

Szoval egy 3060 vs 3060 kozott akar kozel 100% teljesitmeny kulonbseg is lehetseges...

OK

(#2) kriszpontaz


kriszpontaz
veterán

Ezt próbáld meg lekövetni. Ennek aztán marha sok értelme volt.....

(#3) opr


opr
veterán

Katasztrofa. Oszinten nem ertem, hogy ez kinek jo, ki es miert talalta ki, mert lehet, hogy rovidtavon nyer vele valaki, de mar kozeptavon is ugy tunik, hogy ebbol inkabb siman kaosz lesz, mint barmi mas, ami pedig mindig karos.

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#4) lezso6 válasza Z_A_P (#1) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Az bármilyen VGA-nál lehet. Hisz ha elromlik, akkor pont 100%-kal lassabb.

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#5) Csabis


Csabis
aktív tag

Lehet a "mobil" példányok miatt nincs elég asztali példány a újjakból .
kb ugyan azok.. 20xx seria óta.. bár eddig is keveset láttam .. engem nem igen zavar.. Csak kb nem lehet vagy igen kevés a új.

(#6) Raysen623


Raysen623
addikt

Eddig azért fostam le a bokámat mert az Inteles laposokból is annyi verzió van amit már képtelenség követni, viszont értelmes kiépítéssel rendelkező mai napig is fehér holló szinten létezik csak. A zöldek is úgy tűnik erre az útra lépnek, aztán majd a hülye lúzer júzer anyázhat ha nem sikerült azt kiválasztania amit szeretett volna. Fogyasztói társadalom itt is kimaxolva. Engem mondjuk nem zavar mert alapból addig nem vagyok hajlandó laptop-ot venni amíg nem találok olyat ami ténylegesen megfelel az igényeimnek, melyek igazából nem is magasak.

[ Szerkesztve ]

A MÁV-nak öt ellensége van: a négy évszak, meg az utasok.

(#7) k-adi


k-adi
nagyúr

ez 100% genyóság

+ vásárló megtévesztése, fogyassz fogyassz, vegyél még még...

(#8) Wolverine válasza opr (#3) üzenetére


Wolverine
félisten

Egyetértek. Ezt szvsz a legtöbb gyártó nem fogja kiírni a laptopra, aztán az egyszeri user meg néz, mint Rozi a moziban, ha gyengébb grafikus teljesítményű gépet vesz, mint amilyet akart...

"I'm the best there is at what I do, but what I do best isn't very nice." (Wolverine) / "Hello, I'm the Doctor. Basically... run." (a 11. Doktor)

(#9) k-adi válasza Wolverine (#8) üzenetére


k-adi
nagyúr

ez szinte majdnem biztos

most még nagyobb szerepe lesz a teszteknek és az adott kinézett model utánajárásának

(#10) Komplikato válasza Z_A_P (#1) üzenetére


Komplikato
veterán

Mert persze a 80W-os 3080 és a 150W variáns között szinte semmi difi nem lesz mérhető? ;]

"Figyelj arra, aki keresi az igazságot és őrizkedj attól, aki hirdeti: megtalálta." - (André Gide)

(#11) janeszgol


janeszgol
félisten

Ezek gondolom jatekos vagy jatekosabb konfigba mennek. En ott elvarom a rendes specifikaciot. Eleg lazan kezelik ezt a gyartok mar egy ideje (MX250, MX150, RX550, Vega8, stb), es most az NV kifejezetten tojik erre.
A tablazatot elolvasva azert lesznek kulonbsegek rendesen a termekek kozott.

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#12) k-adi válasza janeszgol (#11) üzenetére


k-adi
nagyúr

lazán kezelik enyhe kifejezés

aki ilyen kártyával veszi a gépét, az most nagyon sok pénzt kiad és ha így nézem akkor még nagyobb átverés (ár/érték)

(#13) Dr. Akula


Dr. Akula
nagyúr

Mobil 3090 nem lesz? :D

(#14) Tigerclaw válasza k-adi (#7) üzenetére


Tigerclaw
nagyúr

Lehet szavazni ez ellen, a penztarnal.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#15) k-adi válasza Tigerclaw (#14) üzenetére


k-adi
nagyúr

elég csak megvárni a teszteket... nyárra lesz elég, addig az árak is remélhetőleg visszaesnek.

(#16) Wolverine válasza k-adi (#9) üzenetére


Wolverine
félisten

Ami gáz, hogy így az üzletbeli eladók is teljesen meg lesznek lőve, ha nem lesz az adott forgalmazott típushoz megfelelő dokumentáció, hogy az azonos típusjelzésű 7 kártyából melyiket is rakták a konkrét laptopba. Előre látom, ahogy ott áll a vásárló a két laptop előtt és azon tanakodik, hogy ha egyforma VGA van bennük és a többi alkatrész is annak tűnik, akkor miért drágább az egyik 30-40-k-val... :U (én meg találjam ki, ha már én értékesítek)

"I'm the best there is at what I do, but what I do best isn't very nice." (Wolverine) / "Hello, I'm the Doctor. Basically... run." (a 11. Doktor)

(#17) Komplikato válasza Wolverine (#16) üzenetére


Komplikato
veterán

Mondjuk olyan eladótól, aki se a web bugyraiban nem tud utánanézni, sem szofveresen (driverben, Aida-ban, stb.) nem képes utánanézni, nem is vennék semmit. Más kérdés, hogy a legtöbb boltban szinte már csak ilyenek vannak.

"Figyelj arra, aki keresi az igazságot és őrizkedj attól, aki hirdeti: megtalálta." - (André Gide)

(#18) Wolverine válasza Komplikato (#17) üzenetére


Wolverine
félisten

Aida telepítése nem engedélyezett nálunk, és mivel a kiállított gépek nincsenek kiengedve a netre sem, ezért a driveres belenézés sem teljesen megoldott. A weben keresgélhetek, csak nem biztos, hogy lesz rá elég időm. (mielőtt kérdeznéd: Euronics - nem csak laptopok vannak, és alapvetően ahányan vagyunk, nem tudok egy vevőre fordítani 30 percet, pláne ha 4 másik is érdeklődne más termékek után...)

"I'm the best there is at what I do, but what I do best isn't very nice." (Wolverine) / "Hello, I'm the Doctor. Basically... run." (a 11. Doktor)

(#19) k-adi válasza Wolverine (#16) üzenetére


k-adi
nagyúr

igen ebből nagy félreértések (és viták) lesznek.

(#20) Hopkins95 válasza Wolverine (#18) üzenetére


Hopkins95
addikt

Hát ez kész katasztrófa lesz, az Nvidia nem csak a vevőkkel, de az eladókkal is alaposan kibaltázik! :(( Most komolyan, miért csinálják ezt?! :((( Végre eljutottunk oda, hogy a laptop variánsok már szinte egy az egyben az asztali variánsok megfelelői, erre bedobják ezt, hogy még a techben jártas ember is csak a fejét vakarja majd, hogy melyik verzióról is van szó. Ebből így csak egy nagy katyvasz lesz...

Nexus 5x > Pixel 4a 5G \\ AMD Ryzen 5800X3D - Gainward RTX 3070 Phoenix \\ Asus Zenbook 14 Oled UM3402YA \\ Playstation 5 \\ DJI Mavic Mini \\ Nintendo Switch Neon v2 \\ Steelseries Arctis Nova 7 \\ Steam/Origin/Epic Games Store/GoG/Ubi Connect: Hopkins955

(#21) opr válasza Hopkins95 (#20) üzenetére


opr
veterán

Őszintén szólva én úgy látom, hogy az hagyján, hogy a vevőkkel meg az előadókkal elbánik az nv, de konkrétan önmagával is, amikor majd az elvileg 3070-3080-as vga-val szerelt laptop szenved olyan beállításokon, amit amúgy simán bírnia kéne. Ennél csak az lesz rosszabb, mikor kiderül, hogy a szomszéd (tájékozottabb) kölök amúgy olcsóbb, elvileg gyengébb vga-val felszerelt gépe meg erősebb.
Nagyon rövid távon persze kaszál a dolgon az nv valamennyit, de szerintem ez csúnyán vissza fog ütni rájuk.

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#22) villamos


villamos
őstag

Csigalom, nyugavér!
Azok a masinák, amelyekben ilyen vga fog csücsülni, az átlagjózsik számára megfizethetetlen kategóriában fognak mozogni. Olyan felsőkategóriás luxustermékekben, mint pl Alienware... :)

Szép álmokat csillagom! És amíg te csicsikálsz, én hozok neked egy... LÁNGSZÓRÓT TAKAROGGYÁ!

(#23) janeszgol válasza villamos (#22) üzenetére


janeszgol
félisten

Az jó, ott még jobban számít a pontos spec leírás. Akkor talán nem lesz ebből gond. :U :)

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#24) opr válasza villamos (#22) üzenetére


opr
veterán

Öööö, vagy nem... [link]
Lényeg a lényeg, £1000-től indul egy i7/r7+3060, ami kb 400khuf, £1300-nál (kb 530khuf) nyit egy i7/r7+3070. Drága, persze, hogy drága, a laptop drága vicc, de azért közel sem alienware árszint.
Kérdés persze, hogy melyik 3060 meg 3070 van melyik gépben, mert természetesen a specifikáció rész tele van minden létező marketinges szarral (pl [link] ), csak a lényeg nincs benne. De a többiben sem, nem csak ezekben az "olcsó" szarokban, hanem a drágább modelleknél sincs ott.

Ebből káosz lesz, meg anyázás, meg csúnyán átvert felhasználók hada. :(

[ Szerkesztve ]

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#25) #06658560


#06658560
törölt tag

Ha a fogyasztási keret tüntetnék fel, akkor tiszta sor lenne az egész. Ez így eléggé a szabadon konfigol a gyártó játéknak tűnik.

(#26) villamos


villamos
őstag

A termékeknek általában van egy gyártói azonosítója, ami alapján be lehet azonosítani a terméket, ez a gyártónak is fontos, hisz tudnia kell hogy éppenséggel mit is ad el, és mennyiért. Csak kérdés, hogy ez hozzáférhető e a vásárló számára vagy sem...

Szép álmokat csillagom! És amíg te csicsikálsz, én hozok neked egy... LÁNGSZÓRÓT TAKAROGGYÁ!

(#27) opr válasza villamos (#26) üzenetére


opr
veterán

Igen, pontosan ezen van kiakadva a nép, mert Te, mint vásárló nem az sku-t fogod látni, hanem a típust, az pedig perpill erősen félrevezető.

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#28) Gaga válasza Wolverine (#18) üzenetére


Gaga
tag

Cipőt a cipőboltból. Ott legfeljebb mikrohullámú sütőt vennék, azt sem szívesen, mert netről olcsóbb, de hogy számítástechnikából semmit sem, az biztos. :)

(#29) k-adi válasza opr (#21) üzenetére


k-adi
nagyúr

igen, vissza fog ütni rájuk. (legalábbis remélem, mert ez nonszensz)

talán azért csinálták ezt, mert rájöttek, hogy elfüstölne a gép ha teljes teljesítményűt tennének bele, ezért meghagyják a gyártóknak a tweek-elést (és ezzel együtt át is tolják a felelősséget...ugye), hogy valahogy majd ők beletuszkolják a gépbe az adott kártyát, anélkül, hogy leolvadna az és rá lehet írni a dobozra, hogy rtx30xx kártyás gép

(#30) k-adi válasza villamos (#22) üzenetére


k-adi
nagyúr

nem csak felsőkategóriás gépben van rtx30xx

de amúgy ha már felsőkategória, szerintem ebben pont az a vicc, hogy nagy valószínűséggel pont a felsőkategóriás vevők azok akik full-kockák és tényleg utánamennek a specifikációnak hogy azt kapják amit akarnak, így pont azokat próbálják szivatni akik amúgyis értenek hozzá így azok körében érthetően még nagyobb lesz a felháborodás :) (nem véletlen van itt is róla már pár cikk)

a középkategóriás gépek esetén meg talán kevésbé hozzáértők vannak, ott csak simán átverik a vevőt (az van a dobozra írva akkor az is van benne, nem?)

majd szép viták lesznek mikor egy full W-os 3070 lenyom egy alacsony W-os 3080-at.. stb
de láttam már olyan tesztet is ahol egy fullra húzott 3060 lenyomott egy minimal 3080-at :D :F

[ Szerkesztve ]

(#31) opr válasza k-adi (#29) üzenetére


opr
veterán

Igen, a gyartok meg rohognek a markukba, mert Ver Pistike nem azt fogja mondani, hogy az <insert random laptopmarka here> fos, hanem hogy mekkora szar ez az NV...
Ezert nem ertem nemhogy azt, hogy ezt hogy engedheti meg az NV, hanem azt, hogy ez konkretan toluk jon. Tuzzel-vassal irtani kene a dolgot, meg adni a kormosoket a gyartoknak, aki ilyet csinal, erre beallnak moge teljes mellszelesseggel. Wtf?! :F

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#32) Wolverine válasza #06658560 (#25) üzenetére


Wolverine
félisten

Pontosan, vagy azt, vagy az órajelet, abból már lehet dolgozni.

"I'm the best there is at what I do, but what I do best isn't very nice." (Wolverine) / "Hello, I'm the Doctor. Basically... run." (a 11. Doktor)

(#33) Redneck


Redneck
veterán

Korrekt táblázat, de nem lesz ennek jó vége. Az nV-nek csak abban az esetben lenne kevésbé ciki, ha a notebook gyártóknak kötelező lenne feltüntetni a garantált órajeleket. Mivel ez nem valószínű, így a potenciális vásárlóknak marad a jó öreg netes kutatás, fórumozás.

Play Hard GO pr0! - A bugfix, a hiba véglegesítése a programban.

(#35) stratova


stratova
veterán

Abu a szóbeli említés mellett szerintem ti is feltűntethettétek volna a Max-Q jelölést, ha már a forrásként megjelölt CBase megtette, függetlenül attől, hogy ez így is megtévesztő mennyiségű és paraméterű GPU azonos modellszámozással.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.