Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) t72killer


t72killer
titán
LOGOUT blog

Hát ez így harmatgyenge, főleg egy félmillás kártyától.

(p.s.: eljutottunk odáig, hogy PH teszt híján más oldalak tesztje legyen lehozva:Y?)

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#2) Cifu


Cifu
nagyúr

Szóval az új FHD gamer kártya a 2080 Ti... :DDD

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#3) Televan74


Televan74
nagyúr

Ezt sejtettük eddig is. :)

Amíg a next gen konzolok nem fogják támogatni,akkor a fejlesztők egy két effekt szintjén fogják alkalmazni,ha az Nvidia egy kis pénzösszeggel ösztönzi majd őket.

[ Szerkesztve ]

Amikor nincs remény! Jusson eszedbe nincs isten, csak én!

(#4) Jacek


Jacek
veterán

Ez a következő genre sem lesz életképes, 2-3 év mire használható lesz..
Anyiban ultra gáz a cucc hogy az emberek szeretnének 4k teljesítményt plusz VR teljesítményt, erre bejün ez mint világmegváltó dolog.. csak ez a generáció váltásnak a 40-50%-os plusz teljesítményének a felét elvitte a fasorba......

Tehát nagyon jó meg szép de majd.. addig viszont kellene a power, arról már nem is beszélnék hogy a fél generáció váltás 2x annyiba kerül :D Hajrá Nvidia!!!!

(#5) DanD88 válasza Jacek (#4) üzenetére


DanD88
tag

inkább 20-30% az, max 35...

(#7) Noukoum


Noukoum
veterán

A sok pcmasterrace úgyis megveszi szóval tökmind1...

„Kettős úton halad az emberi élet: Egyik a gyakorlat, másik az elmélet. ”

(#9) #07746304


#07746304
törölt tag

Szóval félmillió Ft-os kártyával Full HD felbontáson (igen 1080p-ben,nem 4K-n) 60 FPS DirectX Raytracing funkcióval. Az új népkártya... ja ma olyan az 1920 x 1080, mint 18 éve volt az 1024 x 768 :D

(#10) Jacek válasza DanD88 (#5) üzenetére


Jacek
veterán

40-50% van kb a 980Ti és a 1080Ti között nem 20-30%, most mennyi van az 1080Ti és a 2080Ti között?

(#11) paprobert válasza Televan74 (#3) üzenetére


paprobert
senior tag

Amíg csak a grafikus programozók krémje tudja belehegeszteni a motorjába a technológiát, és egy csomó kézi utánaállítást, tartalomtervezést igényel, addig nem kell félni, nem fog elterjedni.

Amikor a Unity engine-t használó indie címek is ezzel jönnek majd, na akkor fog számítani ez bárhol is.

#12, az az egyidejűleg bejelentkezettek száma. Több tízmillió egyébként

[ Szerkesztve ]

640 KB mindenre elég. - Steve Jobs

(#13) t72killer válasza #26681856 (#12) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Nem azoknak van 2080Ti-jük:))

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#14) antikomcsi


antikomcsi
veterán

Azért az érdekes, hogy amikor a BF4 jött akkor a Mantle volt az isten. Én is bekajáltam, és 280X-et vettem. Mert jöttek az olyan diák, hogy akár 45%-al nő az fps, stb. stb. Aztán persze az egész dolog csúszott hónapokat. Amikor használható lett, akkor sem azt hozta, amit várt volna az ember, sem teljesítményben, sem képminőségben. Viszont mégis dicsőítve volt, és nem volt gond, hogy éppen milyen, mert majd jön a csoda driver, majd optimalizálják, majd a jövőben ez sokkal jobb lesz, csak legyünk türelmesek.

És tényleg, milyen jó lett!

Aztán jön egy technológia, amit nem az AMD prezentál elsőnek, és itt nem számít, hogy gyerek cipőben jár az egész, ez biztos, hogy egy sz@r, ami nem is lesz jobb, és kár az egészért, és dögöljenek meg.

Érthetetlen.

(#15) Cifu válasza #26681856 (#12) üzenetére


Cifu
nagyúr

És közülük hánynak van 2080 Ti-je? :F

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#16) sixpak


sixpak
nagyúr

Hát ez jó nagy rakás fos lett, lapozzunk....

https://www.flickr.com/photos/86396338@N05/

(#17) Abu85 válasza antikomcsi (#14) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Nem is tudtam, hogy a Mantle majdnem harmadolta a teljesítményt. WoW, ez hogy maradt ki. :)) Én úgy emlékeztem, hogy növelte.

Azt ugye azért tudod, hogy a Mantle miatt létezik a DirectX 12 és a Vulkan. Lehet, hogy sokan elfelejtették már, de az AMD elmesélte régen, hogy a Microsoftnak szóltak, hogy a DX11-nek a feldolgozási modellje nem jó. Az Microsoft mondta nekik, hogy csináljanak akkor egy jobbat. És az AMD csinált egy prototípus API-t. A Microsoft azt felkarolta, és arra épül a DX12. Ennek a fejlesztése viszont sokáig tartott, így Repi megkérte az AMD-t, hogy ha már van ilyen prototípusuk, akkor csináljanak már neki egy saját API-t. Ez lett a Mantle. Ebből pedig ugye lett a Vulkan. Ez az oka egyébként annak is, hogy miért hasonlít ez a három API ennyire egymásra. Mindháromnak ugyanaz a prototípus az alapja. Ami megjegyzem, hogy ha nem létezett volna, akkor most DXR sem lenne, mert arra menne az erőforrás, hogy a feldolgozási modellt javítsák meg. ;)

Ez lesz egyébként a DXR-ből is. Pár év alatt kiforrja magát, illetve megkapja majd a WinML-t, és majd az újabb hardverekkel teljesítménye is lesz.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#18) snecy20


snecy20
veterán

Gyakorlatilag a 2080Ti teljesítményének a 2/3-adát benyeli a RayTracing. Sok értelme így ennek nem volt, szerintem fejleszteni kellett volna ezt még 1-2 generáción át, de csak titokban és a háttérben, és valamikor a 4xxx-nél robbantani vele. Ez így totál betli, csúfos kudarc.

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#19) CptAdamica válasza antikomcsi (#14) üzenetére


CptAdamica
veterán

Nekem a Mantle-el sose volt stabil 60 fps-em egy rx 480 alatt, mindig dobálta, mint a picsa.

Szerintem itt három baj van:

- A Battlefield 5 DX12-es szenvedése, ami elvileg engine szintű,
- A Battlefield 5 kezdeti optimalizálatlansága,
- A kezdetleges nvidia drive

Jó lenne látni egy másik játékkal, hogy mit művel.

Megyen!

(#20) AxBattler válasza #26681856 (#8) üzenetére


AxBattler
félisten

Nem, az ilyesmi lett volna...

"Vállalhatatlan az új RTX-ek teljesítménye Raytracing alatt"

... csak szokás szerint hozod a formádat, nem is magára a hírre reagáltál, így Neked sikerült a legnegatívabb hsz-t produkálnod.

FYI más híroldalak is lehozták már, pl. Guru3D.

Egyébként nem értem a fanyalgókat: ez egy új technológia, az első szárnypróbálgatásokkal, persze hogy eszi a teljesítményt. Ha Neked nem kell, ne kapcsold be, ill. vegyél RTX helyett GTX1080-at, sokkal jobban jársz teljesítmény/HUF viszonylatban. :F

(#25) Cifu
Pontosan. Most Nvidia-t használok, valszeg' arra is fogok váltani, de ettől még látom, hogy ez a dolog most még nem megy normálisan az új generáción. Majd a kettővel utána következőn talán...

[ Szerkesztve ]

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50 ......................................................................................................................

(#21) #45185024


#45185024
törölt tag

-Vettél már 2080TI-t ?
Jó hogy vettem, az az új, csúcs a Ray tracing !
-És bekapcsoltad rajta a DXR-t ?
-Meg vagy Te őrülve ???
:DDD

[ Szerkesztve ]

(#22) Petykemano válasza antikomcsi (#14) üzenetére


Petykemano
veterán

A DX12-t minden gyerekcipőben járó implementációval rendelkező kártyatuiajdonos fikázta megjeleneésétől kezdve évekig, pedig csak néhány százalékkal maradt el az alapvetően DX11-re tervezett játékoktól.

Találgatunk, aztán majd úgyis kiderül..

(#23) Hunpriest


Hunpriest
senior tag

Én arra lennék kíváncsi, hogy játék közben mennyit javul a képminőség ettől? Agyeldobósan sokkal szebb, kicsit, de még mindig látványosan jobb vagy nagyítóval kell keresni a különbséget? Meg már az is érdekes, hogy RTX OFF 4K vagy RTX ON FullHD a jobb?

[ Szerkesztve ]

(#24) #95462144


#95462144
törölt tag

Biztosan lesznek még ezen csinosítgatások, driver szinten még kiforratlan lehet a dolog. Tavasszal rá kell nézni, ha akkor is ez lesz, akkor még le is főzhetik, bár azt nem tudom milyen monológgal tehetnék meg.

(#25) Cifu válasza AxBattler (#20) üzenetére


Cifu
nagyúr

BTW más híroldalak is lehozták már, pl. Guru3D.

GeForce RTX 2080 Ti: Designed For 4K :U

És itt nem nVidia haterségről van szó, hanem egyszerűen arról, hogy a 4K plusz Ray-Tracing egyszerűen nem játszik együtt a jelenlegi csúcs gamer kártyán. :(((

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#26) Abu85 válasza snecy20 (#18) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Nem. Jó volt ez így. Ezt nincs igazán értelme a háttérben csinálni. Pont az a lényeg, hogy a közösség karolja fel, hogy amikorra tényleg lesznek jó sebességre képes hardvereke, addigra legyenek alkalmazások is.

A probléma itt leginkább az, hogy úgy lett eladva, hogy ez már az aktuális generációra is jó. Pedig lehetett volna más előnyét is hangsúlyozni az RTX-eknek, van egy rakás, amiről szót sem ejtettek.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#27) Cifu válasza Abu85 (#26) üzenetére


Cifu
nagyúr

És gondolod, hogy a közösség fel fogja karolni, ha brutálisan lassú lesz tőle a játék.... :U

Ezt csak a pénz olajozza, nem a közösség karolja fel...

[ Szerkesztve ]

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#28) ΞΔGLΞ


ΞΔGLΞ
nagyúr

Hányinger az egész, ami manapság megy. 1080Ti egyelőre marad...

(#29) Abu85 válasza Cifu (#27) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Fel persze. Amikor írsz egy új motort, akkor nem azt nézed, hogy most hogyan futna, hanem azt, hogy amikor megjelenik rá egy játék, akkor mire lesz képes. Ez az egész két éves távlatban egészen vállalható lesz. Akkorra azért már lesznek 2 TB/s-os VGA-k is.

Lehet mondani, hogy ez így most fostalicska, de valójában muszáj így bevezetni, hogy két év múlva ebből legyen is valami. Ami nem lett volna muszáj az a ráépített hype, de az egy marketinghez kapcsolódó döntés volt.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#30) ribizly


ribizly
veterán

Ez simán egy "meg lehet ezt is csinálni" jellegű dolog még. Majd 2 generációval ezután lehet majd talán érdemi teljesítményre számítani Ray-Tracing-ben. Addig meg lehet hagyni, hogy elárasszák a piacot a 4K@144Hz-es cuccok, amikre megint nem lesz elég az akkori kraft (ergó +1 gen ;]). Én most úgy vagyok ezzel, hogy nagyon tetszik (főleg, hogy végre megjeleik valami elérhető közelségben az amiről az egyetemi évek alatt csak hallani lehetett, de egy render akár napokig is eltartott), de ez még nem az amire én várok. Viszont a fény az alagút végén most mosolyt csal az arcomra. Az irány ugyanis jó.

|•| https://hardverapro.hu/tag/ribizly |•|

(#31) Ribi válasza Cifu (#25) üzenetére


Ribi
nagyúr

Persze amikor a Tessellation bejött, betoltad maxra és hatodára esett az FPS. Ott érdekes mindenki elfogadta, hogy majd jó lesz az. Most meg fos az egész ahogy van, gyúccsuk fel. Szánalom ami megy egyeseknél...
Mintha mindenkinek kötelező lenne 2080Ti-t venni, mert ha nem inkább kavics alatt rohadjon meg. :(

[ Szerkesztve ]

(#32) Cifu válasza Abu85 (#29) üzenetére


Cifu
nagyúr

Más szóval azt várod, hogy a Ray-Tracing majd megérkezik a Unreal, Unity, Lumberyard, CryEngine, id Tech 7, Creation Engine, REDengine, stb. az elkövetkezendő 1-2 évben?

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#33) DanD88 válasza Jacek (#10) üzenetére


DanD88
tag

a hsz-em lényege az lett volna hogy ebben a generációban 20-30% körül alakul.

(#34) tecsu válasza Jacek (#4) üzenetére


tecsu
addikt

Azért azt hozzá kell tenni, hogy az elmúlt 20 évben ez a legnagyobb lépés a realisztikus megjelenítés, vagyis a jobb grafika felé.
RTX. Még csak most kezdődik, de sokáig hívószó lesz a játékpiacon.

https://www.youtube.com/watch?v=F7uwRuF6pYw

(#35) Abu85 válasza Cifu (#32) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Egy részükbe igen. Persze valószínű, hogy a többség ezt összefűzi majd a WinML-lel, mivel azzal csökkenteni tudják a számolt felbontást és AI-val felskálázhatnak. Alapvetően ne legyen abból félreértés, hogy a Microsoft a DXR-t a WinML mellé tervezte, csak hát utóbbi csúszik.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#36) Cifu válasza Ribi (#31) üzenetére


Cifu
nagyúr

Hát ha úgy fog elterjedni, mint a Tesszelláció, akkor majd úgy jó 6-8 év múlva már tényleg kihasználható lesz a Ray-Tracing. :DDD

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#37) Jacek válasza DanD88 (#33) üzenetére


Jacek
veterán

Azert nem ertettem mert en is ezt irtam, hogy a 40-50-nek eltunt a fele :)

(#38) syberia


syberia
veterán

Közben a 2080 Ti készlet kifogyott, Nvidia köszöni szépen a bizalmat, nincs itt semmi látnivaló. :R

https://howbad.info/

(#39) Remus389 válasza Cifu (#25) üzenetére


Remus389
veterán

Annyira nem vészes, ha 4K monitorod van, akkor választhatsz 4K és Raytraycing de Full HD között.

Vagy-vagy.

Az hogy 4K+raytracing+144 FPS, az szerintem még hosszú évek. Rossz hír hogy kezd belassulni a gyártástechnológiai fejlődés is, talán két 3nm-es csúcskártya SLI-ben tudni fogja.

Már csak egy darab maradt!!! https://hardverapro.hu/apro/burson_v5i_dual_opamp-ok_2db_2/friss.html

(#40) Nartaas


Nartaas
tag

Jó lesz majd ez a raytracing egyszer, ez a jövő stb. de a mostani bevezetése furcsa. A 4K60fps volt eddig a szent grál. Végre jön egy kártya ami tudja is ezt erre bedobják ezt az RTX-dolgot.
Ezzel kb. valaszut ele allitanank minket meg a fejlesztoket. 1080p RTX vagy 4K60fps.
Vajon AMD felül erre a vonatra? Az új konzolgeneráció, mit választ majd? A kettő együtt nem fog menni.

Szerintem ez az RTX dolog erosen hanyaoglva lesz egyelore. Elterjedtek mar a 4K TV-k, az emberek kiszeretnék használni, a VR headsetekben is a felbontast kell nyomni felfele. Korai meg ez a technológia. Majd ha már 4K lesz a standart felbontás úgy mint ma a FHD akkor kell ez...

(#41) Ribi válasza Cifu (#36) üzenetére


Ribi
nagyúr

Lehet, de most tényleg mindenki azt várta, hogy valaki majd egyik napról a másikra kitalálja hogy lehet a sugárkövetést megoldani szélsebesen? Mikor ez a render létezése óta a leg bonyolultabb és számításigényesebb?
Nyilván egyszerűbb olyan címeket írni, hogy fos lassú lesz tőle és szar az NV és nem azt, hogy az eddigihez képest mennyivel gyorsabb lett. Mert ugye tudjuk miért...

(#42) Cifu válasza Abu85 (#35) üzenetére


Cifu
nagyúr

No de a WinML-es megtámogatása a Ray-Tracingnek egyfajta trükk csak, amivel próbálják az RT erőforrásigényét valahogy csökkenteni (mondjuk valahogy úgy, ahogy a textúratömörítéssel anno a memóriaméret problémáját kezelték). Hogy mennyire lesz hatékony, az még nem egyértelmű, ha jól tévedek.

Szóval azért a WinML-ben látni a megoldást, mert az RT problémájára jelenleg nincs közvetlenül jó megoldás, egy kissé pótcselekvésnek hat számomra...

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#43) Abu85 válasza Cifu (#42) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Az egész valós idejű számítógépes grafika trükkök sorozata. :)

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#44) Carlos Padre


Carlos Padre
veterán

De jó topik lesz ez is :C

Genyó vagyok, ha hülye vagy megmondom.

(#45) Televan74 válasza syberia (#38) üzenetére


Televan74
nagyúr

Sok a birka béta tesztelő! De szerintem nem emiatt vették meg,hanem inkább a 4K -ban mutatott jobb teljesítménye miatt. :D

Amikor nincs remény! Jusson eszedbe nincs isten, csak én!

(#46) Cifu válasza Ribi (#41) üzenetére


Cifu
nagyúr

Nem, de én arra utaltam, hogy ez a "forradalom" ugyanúgy lassú lefolyású lesz, ahogy ezer másik. Emlékszünk a cloth effektre? Már 2000-ben promózták. Mikor lett belőle játékokban tényleg általánosan használt effekt? Nagyjából 10-12 évvel később?
Mi a helyzet a haj (szőr) megjelenítéssel? A mai napig csak trükközve oldják meg a dolgot, és ezért nem nagyon látjunk hosszú hajat normálisan modellezve játékokban.

És így tovább...

Szóval ez odébb van, nem kicsit, nagyon... :U

Abu #43: Végül is jogos... :DDD

[ Szerkesztve ]

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#47) imi123


imi123
őstag

Na ezt is megértem.
Az NV-seknek kell megvédeni egy úttörő technológiát. :D
Tudjuk. Nem AMD-s így életképtelen. :DDD

Tévedni emberi dolog, de állati kellemetlen.

(#48) syberia válasza Carlos Padre (#44) üzenetére


syberia
veterán

;]

(#21) Pepeeeee: Space Invaders DXR nélkül is eldöcög rajta, jó kártyák ezek. :K

[ Szerkesztve ]

https://howbad.info/

(#49) t72killer válasza Cifu (#25) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Medium-on, nem túl pörgős játékoknál talán még nem esélytelen a dolog, de kétségtelen, ez egy prototípus/demó.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.