Hirdetés

2019. december 11., szerda

Gyorskeresés

(#1) jacis

jacis
(veterán)

Mekkora lehúzás eladni az EU-ban GMS nélkül. Gondolom ennek ellenére is lesz olyan ember aki megveszi...

Samsung Galaxy S10+

(#2) Masooo válasza jacis (#1) üzenetére

Masooo
(tag)

Igazából nem az. Szabad piac van és éppen ezért, azt árulhatsz, amit akarsz, ha van rá madár.... és mire nincs?
Amúgy google nélkül is van élet, szóval ez nem feltétlen fog meggátolni embereket a vételben, csak nyilvánvalóan vékonyabb ez a réteg, mint aki nem tud élni google nélkül. Én tudnék. :Y

Politikáról priviben sem vitáznék, mert hát ki a bolondabb? A bolond, vagy aki követi őt?

(#3) jacis válasza Masooo (#2) üzenetére

jacis
(veterán)

Milyen chat alkalmazást használnál?

Samsung Galaxy S10+

(#4) Masooo válasza jacis (#3) üzenetére

Masooo
(tag)

Életvitelemből adódik, hogy nem használok ilyen alkalmazásokat most sem. A telómon működik egy üzenetrögzítő, ami 4 "csörr" után lejátsza az általam felvett szöveget, te meg elmondhatod amiért kerestél. Ha kell, visszahívlak, vagy egyéb. Épp így nincs facebookom sem, twitterezem csak és azt is inkább hírek és ismeretek gyűjtésére használom. Igen, még vannak kőkori emberek, akik ráadásul nem öregek, mint én ;] :C :P

Politikáról priviben sem vitáznék, mert hát ki a bolondabb? A bolond, vagy aki követi őt?

(#5) szabyka95 válasza jacis (#1) üzenetére

szabyka95
(őstag)

fel lehet ra varazsolni a google szolgaltatasokat

(#6) Hieronymus válasza szabyka95 (#5) üzenetére

Hieronymus
(senior tag)
LOGOUT blog

Persze, lehet.
Azért az 1100 euróba kerülő terméken ne kelljen már varázsolni, felvállalva az esélyt, hogy levarázsolhatja a Google.
A vásárlási utalvány sem ér sokat, ha nem akarok más eszközt vásárolni a telefon mellé.

Donki Hóte: "... ha valaki örököl az őseitől egy NAS lejátszót de nem kell neki, akkor kidobja a szemeteskukába."

(#7) szabyka95 válasza Hieronymus (#6) üzenetére

szabyka95
(őstag)

de nem kotelezo megvenni
aki megveszi az tudja mire vallalkozik
ottvan az iphone, azzal aztan nem kell mokolni

[ Szerkesztve ]

(#8) Hieronymus válasza szabyka95 (#7) üzenetére

Hieronymus
(senior tag)
LOGOUT blog

Senki sem mondta, hogy kötelező megvenni. Nyilván az iPhone sem kötelező alternatíva.

Én csak azt mondom, hogy ennyi pénzért nem pálya. Ha azzal a 300 euróval olcsóbban adnák korrektebb ajánlatnak tűnne.

Donki Hóte: "... ha valaki örököl az őseitől egy NAS lejátszót de nem kell neki, akkor kidobja a szemeteskukába."

(#9) kakuk.tamas válasza jacis (#3) üzenetére

kakuk.tamas
(őstag)

Mert például a FB-hoz, WhatsApphoz kell szerinted a GMS? Mert nem.
Meg eleve megvannak az AG azt hiszem.

Úriember vagyok, az a gecirendes fajta. ~ Ha tőlem vásárolnál, olvasd el: https://tinyurl.hu/PKrH/ ~ Zalaegerszeg ~ Huawei Mate 20 Pro Twilight ~ Xbox One X 1TB ~ MS Xbox One Patrol Tech ~ LG 43UJ63 ~

(#10) Noukoum válasza Hieronymus (#8) üzenetére

Noukoum
(őstag)

Nyilván nem az fogja megvenni akinek kellenek a Google szolgáltatások.

„Kettős úton halad az emberi élet: Egyik a gyakorlat, másik az elmélet. ”

(#11) Dare2Live válasza kakuk.tamas (#9) üzenetére

Dare2Live
(nagyúr)

FB alkalmazásokhoz nem. Ez pont Kína miatt volt már korábban is így, direkte úgy fejlesztették, hogy Kínában menniük kell.

De a legtöbb alkalmazáshoz kell a GMS a google APIk. Anélkül nem mennek.

Mondjuk nálam már a GMS alkalmazások is must have... rémítően jó a maps, drive, mail és keresőben is a googleé sztem a top.

A dohányzás se káros, sok nagyapa, dédapa száritott diófa levelet tekert újság papírba, és azt szívta. Mégse a tüdőrák vitte el őket sok esetben. by k.feri80

(#12) Kopi31415 válasza jacis (#3) üzenetére

Kopi31415
(félisten)

WhatsApp, Messenger.

#11) Dare2Live: Na a Maps szerintem pont nem jó. Ami számomra fájó hiány lenne Gappsból az az Android Auto. Minden más nélkül marha jól ellenék. Keresőt tudod használni, csak böngészőből.

[ Szerkesztve ]

Part to Part | Status:122% completed | Estimated time remaining:1193hr 2min 30sec ----- Converting Data | Status: 425% completed | Estimated time remaining: 1193hr46sec

(#13) Tel Elek válasza Masooo (#4) üzenetére

Tel Elek
(addikt)

You must be fun at parties.

(#14) Dare2Live válasza Kopi31415 (#12) üzenetére

Dare2Live
(nagyúr)

Nálam a maps/waze az etalon. rendszeresen úszok meg vele dugókat, csekkeket... bár igaz nem is tudom mi más navi van anno igo/tomtomot használtam csak hát mára az kb kőkor. Van autoban gyárilag mindha 10évet visszamentem volna.

Nálam minden más is fájó lenne. Nagyon jól össze van rakva mint ökoszisztém. Amikor azt veszed észre, hogy 99%ban nem excelt/wordot használsz hanem driveból csinálsz mindent.

btw sztem gmail és drive is megy böngészöből de ne röhögtessük már ki magunkat. Használni akarom nem szenvedni.

Ezen felül ugye a fő probléma, hogy az androidos appok 90%+ googles APIkra épülnek. Ha azt kihuzod alóluk el se indulnak vagy az első APi hívásnál elszállnak.

Én ahogy látom Huawei egy esélye a HMS. Ezt Kínában izomból végig is fogja tolni. Akinek a kínai piac fontos ott át fogják írni az appot. De US/EU.. avagy a világ másik részén én nem látom mért lendülne be.

De persze kiváncsi vagyok mit tud a Huawei térkép swje, street viewja magyarországon... de van egy olyan sejtésem, hogy visszasírnám utána az elöbb ekézett tomtomot. :)

A dohányzás se káros, sok nagyapa, dédapa száritott diófa levelet tekert újság papírba, és azt szívta. Mégse a tüdőrák vitte el őket sok esetben. by k.feri80

(#15) Kopi31415 válasza Dare2Live (#14) üzenetére

Kopi31415
(félisten)

A Mapset eléggé szarnak találom a Waze mellett.
Nem, telefonon nem használok semmi office-t, és drive-ot sehogy. Nem tárolok adatot felhöben.

Part to Part | Status:122% completed | Estimated time remaining:1193hr 2min 30sec ----- Converting Data | Status: 425% completed | Estimated time remaining: 1193hr46sec

(#16) janeszgol válasza Dare2Live (#11) üzenetére

janeszgol
(veterán)

Mondjuk a Google Szolgáltatások akku szívásban is must have… már vagy 5 éve legalább.
Most a Samsung javította az Android 10 beta 3-nál, mivel a GSZ leszívott egy éjszaka 25-30 százalékot.
De valóban nélkülözhetetlen a Google Szolgáltatások, és a hozzá kapcsolódó termékek. Amúgy remélem APK telepítést meghagyta a Huawei és alapból található ehhez app a gyári szoftverben. Ha a GSZ-t nem is lehet feltenni, de a Messengert és társait igen.

A női nemnél csak a női igent szeretem jobban. / Intel is dead. nVidia targeted - AMD | Akinek nincs a háztartásában minimum egy Lumia, az annyit is ér - Lázár után szabadon

(#17) Hieronymus válasza Kopi31415 (#15) üzenetére

Hieronymus
(senior tag)
LOGOUT blog

A Maps és a Waze között területileg van eltérés a használhatóságban.
Ahol többen használják az adott szoftvert, ott jobban használható. Több utat ismer és pontosabb a közlekedési információ.

A Waze kicsit hagyományosabban tervezi az utat, felénk. Öt méter útrövidítés okán, hajlandő beterelni olyan területre a járművet, ami tele van egyenrangú útkereszteződésekkel, de legalább két jármű sem fér egymás mellett, ha az egyik tehergépjármű. Forgalmi adatokat amúgy sem kap a területről.

(#18) Dare2Live válasza janeszgol (#16) üzenetére

Dare2Live
(nagyúr)

"Amúgy remélem APK telepítést meghagyta a Huawei és alapból található ehhez app a gyári szoftverben. Ha a GSZ-t nem is lehet feltenni, de a Messengert és társait igen."

Hiába van meghagyva az alkalmazások túlnyomó része nem fog futni google APIk nélkül. FB alkalmazások mondjuk pont igen. De hogy egy darab errefele nem is forgalmazott mate 30 miatt nem fogják a devek átírni az swjüket a világ nyi felén az hótziher.

(#19) Dare2Live válasza Kopi31415 (#15) üzenetére

Dare2Live
(nagyúr)

Ez szép és megértem de a világ nem erre megy. Hiába vannak komoly agájok kényelmes. Ennyi.

szerk: Nem is az user vonal ami durva. Azt megértem kényelmes. De, hogy egy bank, biztosító, nagy/komoly cégek is... minden adatod ott van aws, ms, googlenal... nagy ötlet.

[ Szerkesztve ]

(#20) Williamgrant válasza Dare2Live (#19) üzenetére

Williamgrant
(veterán)

"agájok"

Hát most győztél meg hogy mégiscsak érdemes lenne Mate 30 Pro-t venni. :DDD

Olcsó 5.1-es hangfalszett: https://hardverapro.hu/apro/genius_sw_5_1_5000_hangfalszett/hsz_1-50.html

(#21) jacis válasza kakuk.tamas (#9) üzenetére

jacis
(veterán)

Mind a kettő amcsi szoftver. Mind a kettő számára tiltva van az együttműködés.

Samsung Galaxy S10+

(#22) Dare2Live válasza Williamgrant (#20) üzenetére

Dare2Live
(nagyúr)

cloudnak mi koze ehez?

vagy talan azt hiszed csak google cloud letezik?

(#23) t72killer

t72killer
(titán)
LOGOUT blog (1)

Kb 3évig hiányoztam a piacról, ránézek a hüjevej árára - mivaan? Az új apple kínai? Tehát fizessem ki egy csúcs Galaxy vagy Szifon árát és szenvedjek böngészőből a gmaillel? A vásárlók hová rakják a józan eszüket, amikor ezt a járulékos kicikínainemóccó bisztonszági részekkel megveszik?

A gugli szolgáltatások hiányát úgy is értelmezzük, hogy a play store sincs és vmi sufni apk-raktárból kell levadászni az appokat? Mi lesz a fizetős alkalmazásokkal, amit az előző telóra kifizettem?

[ Szerkesztve ]

"A win98 biztonságos, ui már vírust sem írnak rá 10 éve."

(#25) t72killer válasza szabyka95 (#24) üzenetére

t72killer
(titán)
LOGOUT blog (1)

Már bocsánat, egy ilyen ügyeskedés rendben van egy 8éves telefonmatuzsálemnél vagy egy 300$-os nonamephone-nál, de 1000€-s árcédula mellett ez kb úgy hangzik, mintha az app store felrakásához jailbreakelni kéne a csúcs-szifont.

[ Szerkesztve ]

(#26) szabyka95 válasza t72killer (#25) üzenetére

szabyka95
(őstag)

És ezzel mi a probléma? Nem rejtett hiba

(#27) t72killer válasza szabyka95 (#26) üzenetére

t72killer
(titán)
LOGOUT blog (1)

Mondtam, hogy "rejtett"? Az apple ios lehetőségei csak akkor derülnek ki, ha kibontod a dobozt? Akkor legyek konkrétabb: olyan, mint amikor a termékbejelentőn Steve Jobs elmagyarázza, miért nem kell neked a Copy-paste. Ezek az idők már elmúltak.

Másrészt a társadalom sajnos agyatlan, nem feltétlen fogja fel fizetés előtt, mit tett a kosárba.

[ Szerkesztve ]

(#28) szabyka95 válasza t72killer (#27) üzenetére

szabyka95
(őstag)

Aki 1100 euros telefont vesz anélkül hogy utánanezne az meg is erdemli

(#29) t72killer válasza szabyka95 (#28) üzenetére

t72killer
(titán)
LOGOUT blog (1)

Meg, a többi piaci szereplő viszont megszívja - kínai állam meg röhög a markába, hogy lopott technológián kaszálja a keményvalutát nyugaton.

(#30) Williamgrant válasza Dare2Live (#22) üzenetére

Williamgrant
(veterán)

Hol írtam ilyet? Egyszerűen szóvá tettem hogy ha egyetlen szóban is képes vagy két hárompontos hibát véteni, talán a mondandód minősége is hasonló a kifejezés minőségéhez.

Még kiemelve SEM érted... Érted? ;]

[ Szerkesztve ]

Olcsó 5.1-es hangfalszett: https://hardverapro.hu/apro/genius_sw_5_1_5000_hangfalszett/hsz_1-50.html

(#31) Dare2Live válasza szabyka95 (#28) üzenetére

Dare2Live
(nagyúr)

Az én kedvencem amikor használt autót vesznek és kiderül, hogy egy roncsot vettek 2misiért.

Kérdezem megnézte elötte szerelő? Nem. Legalább aláfeküdtek, kinyitták motorháztetőt, szervízkönyvet megnézték (nem mindha ez olyan sokat segítene)? Nem.

(#32) Noukoum válasza Dare2Live (#31) üzenetére

Noukoum
(őstag)

Ez szomorú bár ebben a témában a másik oldal is az. Hogy roncsokat adnak el aranyáron mindenféle következmény nélkül..

(#33) Hieronymus válasza Noukoum (#32) üzenetére

Hieronymus
(senior tag)
LOGOUT blog

Az is szomorú, hogy roncsokat vesznek meg aranyáron, átgondolás és ellenőrzés nélkül.

(#34) Noukoum válasza Hieronymus (#33) üzenetére

Noukoum
(őstag)

Amit persze úgy is fordíthatunk hogy milyen szomorú hogy léteznek olyan emberek akik megbíznak az emberekben.

(#35) szabyka95 válasza Noukoum (#32) üzenetére

szabyka95
(őstag)

Nem adnak ha nem lenne kereset ra.

(#36) Noukoum válasza szabyka95 (#35) üzenetére

Noukoum
(őstag)

Mert szerinted a roncsokra van kereslet? Gondolod az az ember akit bepaliznak az egy roncsot akar venni? Hát nem.
Mert igen ha egy hibás terméket / autót árulna akkor nem gáz ha 1 hét múlva nem indul. De nem így árulja ám.
És igen nagyon gáz hogy ezt természetesnek vesszük.

(#37) Dare2Live válasza szabyka95 (#35) üzenetére

Dare2Live
(nagyúr)

Lehet fura de senki se roncsot akar venni.... nem arra van kereslet.

(#38) Dare2Live válasza Noukoum (#36) üzenetére

Dare2Live
(nagyúr)

10éve ~3évig együtt gyurtam pár nepperrel. Én is este mentem gyúrni ők is aztán szaunia miegymás.

A legnagyobb kasza azokon a körökön volt amikor kvázi 0ban tudták elhozi. Tipikus plda a motorhibás darabok az kint totálkár. xyz márkának volt egy szar szériája azt imádták. Volt két szerelőjük 30.000Ftból megoldotta, hogy még 20.000kmet elguruljanak, check engine ne égjen. Elképesztőt kaszáltak rajta.
A másik kedvenc az elöl totálkár hátul totálkár tipusok összeragasztása volt. Arra is megvolt az emberük úgy dolgozott, hogy ha nem volt megemelve, nem tudták mit kell nézni ők se szúrták ki! Nagyon szépen dolgozott. Persze ha szerencsétlen karambol volt az autó egyik fele ment balra a másik jobbra... a benn ülő család helyébe meg nem lennék.
mindig kitaláltak vmi hülyeséget, egymást közt versenyeztek elképesztő néha hatrozottan vicces volt. Persze a másik oldalnak ez így istenverése.

(#39) Noukoum válasza Dare2Live (#38) üzenetére

Noukoum
(őstag)

És szerintem még lehetne mesélni. És tudod az a fura hogy ez valahogy senkit sem zavar.:(

(Persze oké amíg nem én vagyok átverve addig nem probléma , és még mielőtt valaki azt hinné azért mondom mert engem átbasztak, nem mert szerencsére van egy szerelő rokonom aki bármikor eljön velem és szemembe mondja hogy ezt meg ne vedd mert hulladék. Én sajnos annyira nem értek hozzá, engem is áttudnának verni simán)

(#40) Ryoo

Ryoo
(senior tag)

Nem tudom, hogy jönnek ide az átverős autóvásárlós sztorik. Erről a telefonról mindenki tudja, hogy nincsenek rajta google szolgáltatások, de akkor is ennyiért adják, mert van aki nem használja és megveszi így is, nincs benne semmilyen átverés. Aki tud ezek nélkül élni az megveszi, aki hülye és nem tudja mit jelent ez, annak ott van a 3 napos elállás személyes vásárlásnál és a 14 napos onlinenál.

Xiaomi Mi A2, Lenovo Yoga 300 with Chrome OS

(#41) t72killer válasza Ryoo (#40) üzenetére

t72killer
(titán)
LOGOUT blog (1)

Szerinted a 60éves it-analfabéta német/francia júzer tudja, mik azok a "google szolgáltatások", mielőtt kilövöd nála a dzsímél appot, és hirtelen nem működnek a "telepítsd az appunklat" linkek?

Sajnos a szitu csak árnyalatnyival jobb az autópiacnál. :(

[ Szerkesztve ]

(#42) Noukoum válasza t72killer (#41) üzenetére

Noukoum
(őstag)

Az nem fog Huawei-t venni, hanem apple-t vesz.
Pláne nem ennyiért.

[ Szerkesztve ]

(#43) Ryoo válasza t72killer (#41) üzenetére

Ryoo
(senior tag)

Sztem a szőke cicababa tudja, hogy mi az, hogy hengerfejes az autó? Ugyanolyan hülye példa, mint az előzőek...

Xiaomi Mi A2, Lenovo Yoga 300 with Chrome OS

(#44) t72killer válasza Noukoum (#42) üzenetére

t72killer
(titán)
LOGOUT blog (1)

Az árustól/szolgáltatótól is függ, de jogos.

(#45) szabyka95 válasza Noukoum (#42) üzenetére

szabyka95
(őstag)

dehogynem, merthogy ezeket a szolgaltatok nagy leaarazassal fogjak adni 2 eves szerzodes melle

(#46) Hieronymus válasza szabyka95 (#45) üzenetére

Hieronymus
(senior tag)
LOGOUT blog

Egyedül Madridban kapható jelen pillanatban. Ott is csak a Huawei saját márkaboltjában.

A nagy szolgáltatók csak akkor fogják forgalomba engedni a készülékeket, ha a Huawei nem embargós gyártó.
Nem kockáztatják az embargó kiterjesztését saját magukra. Eleshetnek az Google, Apple, ... termékek forgalmazásától.

(#47) Dare2Live válasza Hieronymus (#46) üzenetére

Dare2Live
(nagyúr)

Huawei nem embargós.

(#48) Dare2Live válasza Ryoo (#40) üzenetére

Dare2Live
(nagyúr)

kb uannyit ért az átlag 99% a GMShez mint a hengerfejhez.

(#49) Hieronymus válasza Dare2Live (#47) üzenetére

Hieronymus
(senior tag)
LOGOUT blog

"Huawei nem embargós."

???

Harmadszor kap átmeneti engedélyt a kereskedelemre. Pontosabban nem a Huawei, hanem a kereskedelmi partnerei.

(#50) Dare2Live válasza Hieronymus (#49) üzenetére

Dare2Live
(nagyúr)

És elolvastad azt a cikket miből linkeltél?

Nem mellesleg. Madridot hoztad pldanak. Semmilyen embargó nincs rá EUban.
Kis telekom felhozatal. [link]
telenor [link]
Német telekom. [link]

Ami miatt most az ereszd el a hajamat van az a GMS. Amiatt nincs és sanszosan nem is lesz fentieknél mate 30 és újabb Huaweik. Semelyik szolgáltató nem vállaja be, hogy 100 eladott készülékből 100at visszahoznak mert nem megy a szinkronizálás, a gmail, a maps, az android autó, a waze és nincs bolt se illetve van de csak kínai nem értem alkalmazásokkal nekem a viber kell meg az akármilyen játék.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2019 PROHARDVER Informatikai Kft.