Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Pista0001


Pista0001
addikt

Hogy a rákba' működött a PCI-os VGA? 785G-s alaplapom volt, HD3850-el használtam egy Athlon2 250 mellett. Amikor lett vevő a VGA-ra halál nyugodtan kivettem a gépből, gondoltam semmi gond, belepattintom a jó öreg S3-at aztán átkapcsolom a BIOS-ban az integráltat elsődlegesre. Aztán újra bebizonyosodott hogy az elméletileg és a gyakorlatilag között csak elméletileg nincs különbség, gyakorlatilag viszont van, ugyanis nem működött a PCI-os karival. BIOS reset lett a vége mert nem sikerült PCI-E karit kölcsönöznöm hirtelen.

(#2) SylverR válasza Pista0001 (#1) üzenetére


SylverR
senior tag

De te most miről beszélsz? :F
Mi köze van a PCI-os S3-mnak, az integrálthoz?

Nem!

(#3) Graphics válasza Pista0001 (#1) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Picit nagy a kavar a story-ban...

PCI-s kártyát én beletettem múltkor egy gépbe és ment / az integrált részt meg nem igazán értem /

Te igazából lekapcsoltad a VGA-d, és beállítottad ,hogy az integrált menjen, a lapodon elvileg volt integrált VGA, és PCI-n vártad a képet???

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#4) peterm711


peterm711
aktív tag

A Voodoo jó dolog, én is a mai napig őrzök egy Bansheet :B

(#5) Pista0001 válasza Graphics (#3) üzenetére


Pista0001
addikt

A PCI-E-s 3850 volt a gépben, a diszkrét VGA volt az elsődleges. Ha kiveszed a gépből akkor nem indul automatikusan az integrálttal. Eladtam a 3850-et, de mielőtt kivettem a gépből elfelejtettem az IGP-t elsődlegessé tenni hogy tudjam használni a gépet. Ekkor próbálkoztam az S3-al, de azzal sem adott képet. Több "szakit" is megkérdeztem (itt PH!-n, szakmai topikokban), azt a választ kaptam hogy a PCI-os vga-kat már nem támogatják az alaplapok. Ezért lepődtem meg ennyire.

(#6) FlekkeN válasza Pista0001 (#5) üzenetére


FlekkeN
aktív tag

Van egy kapcsoló a biosban amivel ki lehet választani, hogy mi legyen az elsődleges: PCI/PCIE/IGP, nagyjából ezek közül lehet választani. Neked gondolom PCI-E volt beállítva, ezért a PCI és a IGP nem ment.

[ Szerkesztve ]

(#7) FlekkeN válasza FlekkeN (#6) üzenetére


FlekkeN
aktív tag

Már nem tudtam szerkeszteni, de itt van egy Asrock 785G Pro kézikönyvből egy bios beállításra példa:

Primary Graphics Adapter
This item will switch the PCI Bus scanning order while searching for video
card. It allows you to select the type of Primary VGA in case of multiple
video controllers. The default value of this feature is [PCI]. Configuration
options: [PCI], [Onboard] and [PCI Express].

(#8) Pista0001 válasza FlekkeN (#6) üzenetére


Pista0001
addikt

Mint írtam az imént a szakik válasza miatt lepődtem meg a dolgon inkább. Annak idején egy BIOS resettel megoldottam a dolgot aztán nem foglalkoztam vele mert értelemszerűen a 785G kicsit többet tudott mint az öreg S3.

Azt viszont azóta sem értem hogy miért elsődleges a neve. Ez arra utal hogy azt lehet kiválasztani hogy melyikre "nézzen rá" először az alaplap, aztán ha esetleg nem talál ott semmit akkor megy tovább, de mint tudjuk nem így működik.

[ Szerkesztve ]

(#9) Entryy


Entryy
aktív tag

"süvített" ... a képernyőmentés erejéig, aztán elhalálozott

[ Szerkesztve ]

http://www.adrenalinbase.com/index.php?L=fr&T=videos# -- The need4speed " The art of flight "

(#10) inferno88


inferno88
őstag

"IGP-jét a tuning érdekében letiltotta, a magórajelet pedig 2090..." + PCI-os VGA -> RAM ~4GHZ-en

Mi a f#sz értelme van?Erre e-penis növelést sem lehet mondani,mert gyakorlatilag egy rakat kakit ér a kreálmány.Esetleg tévedek?

Semper fi!

(#11) KisTopi95


KisTopi95
aktív tag

Szép kis eredmény. Azért a feszültségre kíváncsi lennék, hogy mennyit is kért a modul.

Mit is kéne ide írni?

(#12) Valdez válasza inferno88 (#10) üzenetére


Valdez
őstag

Mondjuk arra jó, hogy lássuk mennyi tartalék van még a ddr3-ban, és az apuk terjedésével bizony nem elhanyagolható dolog, ha tud az ember passzintani hozzá gyors ramot.

(#13) KAMELOT válasza KisTopi95 (#11) üzenetére


KAMELOT
titán

Pont erre lennék én is kíváncsi. Nemsokára eljön az is, mert már vannak 2666MHz-s modulok. 1,65V-on sima hűtővel.
Szóval ha az megy akkor jövőre szerintem már 3000-es modulok is lesznek. :) Vagy az felett.

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#14) tajcsi válasza inferno88 (#10) üzenetére


tajcsi
senior tag

+1 :C max dicsekedésre jó....

MAXIMUS VI Extreme, Z87-WS, 3970X és sok más fimomság nálam...

(#15) kovsol válasza inferno88 (#10) üzenetére


kovsol
titán

Miért a guinness rekordok könyvébe bekerülni idióta teljesítményekkel mire jó? Ez egy világcsúcs és ennyi. Nem az értelem a lényeg.

May the Force be with you!

(#16) F e Z o


F e Z o
veterán

Ha ddr3 ilyen magasságokba tör, helyette mi lesz ha jön a ddr4?

H2O über alles!

(#17) Tauren45


Tauren45
aktív tag

Az AMD stabilabb memória vezérlőt használ mint az Intel? :F Ez nekem új. :K :B

Samsung Galaxy S2 - 4.0.4 - SGP Ultra Crystal | Lenovo W510 | The Settlers 2 |

(#18) MPowerPH válasza inferno88 (#10) üzenetére


MPowerPH
félisten

Hú, de mekkorát. :O Imádom, amikor egy ilyen hírre megjelennek a 'szakértők'...k

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#19) vinibali válasza Tauren45 (#17) üzenetére


vinibali
őstag

ez nem csak kimondottan a stabilságról szól. nem láttam még olyan intel procit/lapot mostanában, ami 109%-os ref órajel állítást tolerált volna. valószínűleg a tuningolhatóság is fontos szempont volt itt.
viszont nem tudom kinek még, de nekem feltűnt, hogy a srác nem a pár héttel frissebb beta biost használta. ami mondjuk már így is 1 éves. a többi gyártóhoz képest nagyon trehány a Giga a bios frissítéseket tekintve :F

[ Szerkesztve ]

BIOS/UEFI írás, helyreállítás, törlés, mentés! https://www.bvinarz.org/bios-iras/

(#20) Angel1981


Angel1981
veterán

"a monitoron megjelenített képet egy Voodoo 3 2000 jelzésű PCI-os VGA biztosított"
Ez nagyobb poén, mint a 3900 MHz! :C

(#21) Kiki18


Kiki18
őstag

Komoly tuning. Már folyékony nitró is kellett hozzá ;]

(#22) ViiiiktorOC


ViiiiktorOC
senior tag

Szép eredmény! :)

LamboLVR - CSR2 Lambo T. Hungary

(#23) HaZsolt


HaZsolt
őstag

Nem semmi a gyerek, ilyenkor kezdem magam rosszul érezni az 1600Mhz-es RAM-okkal:D

(#24) CYBERIA válasza HaZsolt (#23) üzenetére


CYBERIA
őstag

Érezheted is! :D

APU: AMD, MB: AMG :) A peresztrojka nálunk olyan gyors, hogy már ma jobban élünk, mint holnap! | Tudja Mohnke, a nyugati demokráciák dekadensek. Előbb-utóbb alulmaradnak a szigorúan fogott keleti népekkel szemben. | Volvo och SAAB beundrare. | A vér nem válik vízzé.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.