Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) GegeWarrior


GegeWarrior
senior tag

Akartam is írni, hogy hol 30 ezer:) Megkérik az árát rendesen az tuti:O Mondjuk engem teljesen hidegen hagy, kipróbáltam, de nagyon nem jött be.

REKVIESZKÁT IN PÁCSE!

(#2) maláj válasza GegeWarrior (#1) üzenetére


maláj
őstag

csak attól kérik + aki ki is fizet ennyit érte :DDD

(#3) Morden24


Morden24
nagyúr

Anyagktg. = teljes ktg.? Okos, okos :U

Sectumsempra - For Enemies

(#4) pzstm


pzstm
titán

viszont azt ugye mindannyian tudjuk, hogy nem csak az alkatrészek beszerzési árát "tartalmazza" egy termék az eladásakor.... :U (Apple-nél is volt hasonló cikk emlékeim szerint) No meg ha karácsonyig így is eladnak 5 millliót akkor...

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#5) gYaLo


gYaLo
őstag

Hatalmas bevételre tesznek szert az xboxnak köszönhetően.. :))

iPhone 4S White 6.0.0 ☆ Logitech G500 zjeeeeee!!!!

(#6) julius666 válasza Morden24 (#3) üzenetére


julius666
addikt

arról nem is beszélve, ezek a számok számomra elég gyanúsak.
Kétlem hogy szarér-hugyér hajigálnák az ember után az infravörös kamerákat illetve képfeldolgozó egységeket, még ha nagy tételben is.
Ha ez igaz, akkor a webkamerákon minimum 10× -es, az ilyen házak hőszivárgásának megállapításához használt infrakamerákon minimum 200× -os haszon van. Ahhoz képest nem nagy cucc hogy az anyagköltségek a harmadát jelentik a kinect árának.

Valószínűleg ez valami fizetett marketinganyag lehet.

(#7) Morden24 válasza julius666 (#6) üzenetére


Morden24
nagyúr

Sajnos a komponensek, konkrét technika árával egyáltalán nem vagyok tisztában, de azt tudom, hogy az alkatrészek beszer. ára nem egyenlő a teljes költséggel. Hozzátenném, ezt egy 8 éves is tudja, ha mondjuk Forrest Gump fölött van az IQ-ja. Asszem az övé 70-es volt.

Ja, hozzátenném, hogy az eredeti cikk csak azt írja, hogy az anyagköltség állítólag 35USD. Szó nincsen 100 dolláros profitról. Van egy további cikk, ahol szintén szó nincsen 100 dolláros profitról.
Gratulálok a fordításhoz és értelmezéshez.

[ Szerkesztve ]

Sectumsempra - For Enemies

(#8) Sicilian


Sicilian
addikt

Ez a biznice !! :O

nothing is true everything is permitted..

(#9) aram01


aram01
nagyúr

nekem lenne ilyen lehetőségem ;]

Isten jól sikerült alkotása vagyok, elvégre rögtön bőrkötésben adott ki...

(#10) julius666 válasza Morden24 (#7) üzenetére


julius666
addikt

Ja, hozzátenném, hogy az eredeti cikk csak azt írja, hogy az anyagköltség állítólag 35USD. Szó nincsen 100 dolláros profitról. Van egy további cikk, ahol szintén szó nincsen 100 dolláros profitról.
Gratulálok a fordításhoz és értelmezéshez.

A cikket nem olvastam végig (csak belenéztem), de nyilván nem csak anyagköltségből áll egy termék előállítása. Sőt, az még talán a kisebbik rész.
Ennek ellenére sztem nem stimmelnek a számok sem.

Erős a gyanúm, az MS olyan olcsón adja a kinect-et amennyire csak lehet, nem nagyon lehet rajta haszna. A hasznot a kinect-el együtt megveendő új boxokból illetve a játékokból várja.
Az MS ezzel az eszközzel minél nagyobb szeletet akar kicsípni a casual rétegből, ott pedig árban a Wii-vel kell versenyeznie (illetve a Playstation Move-val).

(#11) Zirowe


Zirowe
nagyúr

Ok, az anyagköltségből nem lehet a tényleges profitra pontos következtetéseket levonni, de azért ad egy kb becslést a profit nagyságrendjéről.

Ha mondjuk eladnak belőle 10millát, lehetséges, hogy a fejlesztési és reklámköltség már az első 5millióval megtérül (vagy kevesebbel), és utána a többi már csak tiszta haszon.
De ezt csak úgy hasraütésre mondtam.

Ami engem igazából érdekel, az az, hogy volt itt régen egy cikk gamepodon, hogy elvileg a kinectet úgy tervezték, úgy indult az egész, hogy lesz benne egy külön hardver, ami a számításokat végezné, hogy ne a boxot terhelje ez is, majd volt egy másik cikk, hogy végül is kihagyták belőle ezt, mert túl drága lett volna az egész ketyere (vagy egy kinect 2.0ban bíznak).

Ezen számokat elnézve szerintem belefért volna az anyagköltségbe+legfeljebb egy kicsit megdobta volna a fejlesztési költségeket, kb max annyival, hogy még két millió eladott darab kell a 0szaldóhoz, de szerintem akkor is megérte volna.

Az meg hogy ennyiért adják, szerintem nevetséges, majdnem annyiba kerül, mint egy box, pedig ez csak egy kiegészítő!
De persze kapitalizmus van: ha a népek ennyiért is viszik (és márpedig viszik), akkor miért adnák olcsóbban?!
:(((
(vmiből a wp7re költött hatalmas összegeket finanszírozni kell végül is :DDD ;] ;] )

We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

(#12) Morden24 válasza Zirowe (#11) üzenetére


Morden24
nagyúr

Sajnos egyrészt nem ad, mert még az sincsen benne, hogy mennyi a hibás kihozatal aránya, de ráadásul az anyagköltség sem hivatalos.

Egyébként nem unod, hogy trollkodsz mindenhol a WP7-el? Én már kibaszottul.

A hardverre meg: az nem annyiból áll, hogy +20 dollár. Beszállítót kell találni, kihozatali arányt kell nézni, meghibásodási arányt kell mérni, tudni kell, hogy mekkra mennyiség gyártható le időre (hogy ne legyen hiány, mint a WP7-nél), és akkor még ott van a programozhatóság kérdése is.
Elhiszem, hogy a józan paraszti ésszel meg nem áldottak világában végfelhasználói ár - anyagköltség = profit, de valójában a világ kicsit bonyolultabb az Ablak-Zsiráfnál.

Nem mellesleg ha kalkulálsz azzal, hogy mennyibe kerül egy Wii KÉT JÁTÉKOS számára, vagy a Move KÉT JÁTÉKOS számára, akkor elég gyorsan rájöhetsz, hogy a Kinect pariban van a piaci árakkal, sőt.
Természetesen egy boxhoz képest valóban drága, de nem is azok veszik, akik szerint "csak egy kiegészítő", mint mondjuk egy chatpad. Azok veszik, akik vágynak erre a fajta élményre, de nem invesztálnak be egy másik gépbe.

[ Szerkesztve ]

Sectumsempra - For Enemies

(#13) pzstm válasza Morden24 (#12) üzenetére


pzstm
titán

Természetesen egy boxhoz képest valóban drága, de nem is azok veszik, akik szerint "csak egy kiegészítő",

Arról nem is beszélve, hogy MS-nél sem és 1-2 szaksajtó/jónéhány szakember szerint sem egy kiegészítőről van szó (mint egy újfajta (láthatatlan) joypad), hanem egy teljesen új konzolról. Új időszámítás kezdődött valamilyen szinten. :K ;)

Nem neked szántam a kommentet, hanem mindenkinek, csak Tőled idéztem :R ;)

[ Szerkesztve ]

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#14) Zirowe válasza Morden24 (#12) üzenetére


Zirowe
nagyúr

1. nem trollkodom a wp7 kapcsán: tény, hogy rohadt sokba került az msnek, és vajon honnan kerítette elő rá a pénzt?
Win7 vagy xbox profitjából, lehet dönteni..

Ha meg unod amit írok, egyszerű a képlet: nem kell olvasni!
De te veszed a fáradságot arra, hogy elolvasd, reagálj rá és még panaszkodni is van időd..
Grat!

végfelhasználói ár - anyagköltség = profit ha gondosan elolvastad volna a hsz-emet, és nem csak az utolsó sorára koncentráltál volna, akkor láthatod, hogy igenis foglalkozok a többi költség kérdésével, csak hozzáteszem azt, hogy nem lehet a termékciklus végéig erre hivatkozni, hogy ezért magas az ár.
Mert ha magas ár mellett vmi sikeres, akkor az hamar behozza az összes költséget, így a profit minden egyes eladott darab után nőni fog.
Plusz arról még nem is volt szó, hogy idővel csökkennek az alkatrész árak, a termelés is jobb lesz, kevesebb reklám kell hozzá, stb..
Ezek is mind idővel növelni fogják a profitot.

Lehet, hogy két játékos számára van, de a box+kinect árából lehet venni egy wii-t+egy második controllert, és még pénz is marad a végén.
A wii előnye, ha már szóba jött (és azt hiszem a move is), hogy nem kell hozzá egy rohadt nagy szoba. Kinecthez optimális két emberes felhasználáshoz kell legalább 3méter.
Panelba szerinted ez milyen gyakori? (mondjuk engem ez nem érint)
Ajánlom figyelmedbe.

We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

(#15) csabedly


csabedly
csendes tag

Ennyi erövel egy szoftver anyag költsége 100 forint , mért fizetünk érte 10000-et???
Azért a kinecthez van egy szoftver (nem a játékra gondolok) amit 2-3-5 évig készitettek.
Move meg annyira olcsó,hogy számoljuk hozzá hogy ott még játékot sem kapsz hozzá!!! De ettöl függetlenül tagadhatattlan,hogy 42000ért nagyon drága, 30000 jóval barátibb lenne itthon.

(#16) Morden24 válasza Zirowe (#14) üzenetére


Morden24
nagyúr

Win7 meg Xbox?
Ja, ezen felül van az Office, az online szolgáltatások, a szerveroldali szolgáltatások, a hardverek, az embedded rendszerek, licencek stb.

Vettem a fáradtságot, mivel nem a kommented végéről kezdem az olvasást.

A termékciklus legelején vagyunk. Te milyen közgazdaságtani képlet alapján számolsz költségeket? P(ex has)=X, vagy mi?
Természetesen a ciklus folyamán javul a kihozatal, csökken az alkatrészek ára, igen. Ebben igazad van. A probléma csak az volt, hogy te azt mondtad, hogy az árból lehet következtetni a profitra. Hát természetesen lehet, kb. úgy, mint ahogyan Józsi bácsi a piros traktorból következtet a világpolitikára. Ex has módszer.

lehet, hogy két játékos számára van, de a box+kinect árából lehet venni egy wii-t+egy második controllert, és még pénz is marad a végén

Akinek van boxa, a kérdés egyértelmű, akinek meg nincs, annak választási lehetősége van. A Wii-nél elég sokba kerülnek a kiegészítők, nem elég csak a kontroller(ek) és a gép megvétele. Arról nem is beszélve, hogy a Kinect jóval túlmutat a Wii-n, ez egyszerűen technológiai tény.

Olvastam már az Origo cikkjét, úgy ahogy van szemét. Már többen kifejtettük, hogy miért is. Leginkább azért, mert olyasmit írnak, ami nem igaz. Fel kéne fogni, hogy a kispolgári családok Kinect-lehetőségeinek méregetése egy szánalmas bulvártéma, mert 1. a panel nem egyenlő a garzonnal 2. akinél viszont igen, ott elég valószínűtlen, hogy azzal foglalkoznak, hogy boxot vagy wiit vegyenek-e a geccccinagy lapostévé mellé (és hogy ne maradjon személyeskedő visszakérdezés: igen, van másfél dekád paneles tapasztalatom).

Ja, egyébként: egy Wii 50-60 rongy között van, függően a hozzá kapott extra dolgoktól. Egy remote + motion kontroller még 10-11K. Ha 50-ért vetted, de később kéne Wii Fit, még vagy 20 rongy. Nem sok kocsmázás jön ki a maradékból, és még mindig ott tartunk, hogy a Kinect mellé csak játékot kell venned, kiegészítőket nem.

[ Szerkesztve ]

Sectumsempra - For Enemies

(#17) D1Rect


D1Rect
félisten

"Majdnem 100 Dollárt nyer a Microsoft minden eladott Kinect után"

"Napvilágra került egy olyan jelentés, miszerint a Microsoftnak több, mint 70%-os haszna van a Kinect végleges árán."

Gameblikk.hu?

70%-os haszon? omg.

(#18) pzstm válasza Zirowe (#14) üzenetére


pzstm
titán

wii-t is volt "szerencsém" próbálni most illetve fogtam már kézben PS3 Move-ot. Rengetegen leírták már, hogy Move-ot és Kinectet semmi értelme összehasonlítani, teljesen más a kettő, mindenki döntse el, hogy melyik kell neki.
WII meg azért Kinect után számomra kisebbfajta rémálom volt (teniszben egy laza 2másodperces késés volt....)
Meg ne feledkezzünk meg a megjeleníthető grafikáról sem.....

A másik dolog meg, hogy kishazánkban is bőven van rá kereslet (még ha drága is), és akkor még egy bő hónap a karácsony.
Nyilvánvaló viszont, hogy MS nem halt volna bele, ha hungarikumban nem kelt volna el az összes példány előrendelésben, tudva vagyon, hogy nem mi vagyunk az elsődleges célközönség. Kint meg 150dollárért megkapják az emberek, az egy átlagos családban a gyerek 1 havi zsebbénze (persze van ahol heti is de ne menjünk bele...)

Az megnyugtat, ha azt mondom, tudok olyanról, aki kidobott egy kisebbfajta szekrényt (komódot), cska hogy ketten is kényelmesebben tudjanak játszani kinect-el? ;)

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#19) MaUser


MaUser
addikt

Mielőtt itt sokan reklamálnának a bekerülési ktg. = teljes ktg. egyenleten, azért az jó lenne tisztázni, hogy nem véletlenül dolgoznak ezzel a külföldi híroldalak ilyen termékeknél. Két cégnél tudom, ahol egy projekten kb. 100-150 (10-30) ember dolgozik, hogy előállítsanak pár milliós tételben kb. 30-100€-ért értékesített életkritikus hardware-t és a software-ét 5 év alatt, a fejlesztési költségek 8-12% között mozogtak. (Természetesen egyszerre több projekt is fut.)

Egy kis matek:

Egy mérnökóra teljes költsége legyen 100€ (ez alapból elég sok), 100 mérnökkel számolva (szintén hatalmas szám egy Kinect méretű projektre) évi 1800 munkaórával számolva 100*100*1800 = 18.000.000€ a költség. Megjegyzem ennyi erőforrással a világot illik kifordítani a sarkából... Számoljunk csak kétmillió eladott Kinect-tel, összesen 9€ fejlesztési ktg. jut egy Kinect-re, ami árának 9/150 = 6%-a mindössze. Ennyit viszont az alkatrész beszerzésnél minden további nélkül lehet alkudni ilyen darabszám mellett.

Erre jön még az összeszerelés, logisztika ktg-e, de ezek sem egetrengető számok. Egy baj lehet csak, ha sok a cserés termék, mert a logisztika és a csere költségei jóval nagyobbak lehetnek, mint akár az eladott termékek utáni összbevétel.

Hát ezért számolnak milliós tételben értékesített elektronikai termékeknél csak az alkatrészek árával.

[ Szerkesztve ]

''A file-cserélés öli meg a filmipart? Inkább a filmipar öli meg a file-cserélést. 2 hónapja nincsen semmi értelmes film, amit érdemes lenne letölteni...''

(#20) D1Rect válasza MaUser (#19) üzenetére


D1Rect
félisten

Erre jön még:
(csak úgy nagyjából, azok a tételek amik hirtelen beugrottak )
- marketing
- support(egyben garanciás csere/javítás)
- adók
- partnerek haszna(ugye senki nem gondolta, hogy 0%-os árréssel forgalmazza bárki)

(#21) Zirowe válasza MaUser (#19) üzenetére


Zirowe
nagyúr

Kb ugyanezt próbáltam én is mondani, amire kaptam a lehurrogásokat :)

pzstm: azért a grafikai oldal sem olyan tökéletes, pont az első hsz-embe írt spórolás miatt, mert így mindent a boxnak kell számítania, ami elveszi az erőt a játékoktól (persze még így is jobb a grafika, mint a wiinél).

Szekrényt kidobni kinect miatt meg ááá... kategória :D

Mondjuk én szerencsés vagyok, ha kinectet szeretnék a szobámba van hely bőven, kb 35-40nm-es a szobám, pont most rendezem át..
De azért ez nem az átlag.

We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

(#22) Morden24 válasza Zirowe (#21) üzenetére


Morden24
nagyúr

Igazából aki 100K-t költ egy szórakoztatóelektronikai eszközre, ami azon kívül, hogy játssz, semmire nem jó (és mellé még egy civilizált tévére minimum szükség van), az egyáltalán nem átlag itthon.
Nem kéne úgy tenni, mintha az lenne a legfontosabb kérdés, hogy a létminimum határán szédelgő gyári munkás tud-e spórolni 10K-t azzal, ha nem Xboxot vesz 95K-ért, hanem Wii-t 85-ért.
Fel kell fogni, hogy egy konzol önmagában luxuscikk. Egy ilyen "kiegészítő" pedig ugyanezen kategória. Ugyanúgy, ahogy egy többszázezres gamer PC is az.

A számítást meg azért használják így, mert nem tudják máshogy használni, mivel nincsenek hivatalos infók, így abból tudnak cikkezni, amit össze tudnak kaparni. Ha ez valakinek igazolás a beker. ktg = teljes ktg. elméletére, akkor egészségére, számolja így, a világ nem változik semmit pár hülye végkövetkeztetéstől :P

[ Szerkesztve ]

Sectumsempra - For Enemies

(#23) pzstm válasza Zirowe (#21) üzenetére


pzstm
titán

nekem egy 16négyzetméteres helyiségbe került bele, és így is kényelmesen megoldható....viszont pl. Kinectimals vagy motion sports grafikája nagyon ott van....bár épp egy szakértővel való beszélgetés során tudatosult bennem is, hogy eljutottunk oda, hogy nem grafikai hanyattesés miatt vesznek ma már az emberek konzolt+Kinectet vagy hasonlót....

Játékélmény és minél kellemesebb szabaidőeltöltés ebben a rohanó világban (annak ellenére hogy még mindig nagy tartalékok vannak pl. az xbox360-ban.....)
Halkan megjegyzem, hogy egyes erős pletykák szerint van olyan fitness club külföldön, akik attól félnek, hogy a már most is elérhető Your shape fitness anappaliba is átveszi a személyi edző és/vagy kisebb fitness órák helyét....

Saját tapasztalatból mondom, hogy alapszinten erre teljesen reális esélyt látok.... :U (lehet kövezni)

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#24) Zirowe válasza Morden24 (#22) üzenetére


Zirowe
nagyúr

52" elég civilizált? :DDD

Bár mondjuk én még elég erősen hezitálok kinectbe való invesztáláról..

We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

(#25) pzstm válasza Zirowe (#24) üzenetére


pzstm
titán

burzsujkodunk, burzsujkodunk? ;] :P :DDD

AMúgy javaslom, hogy valahol próbáld ki, és utána eldöntheted, bár én részemről igenre voksolnék. :B ;)

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#26) MaUser válasza D1Rect (#20) üzenetére


MaUser
addikt

USA-ban netto az eladási ár.

Mérnökórát hagy ne magyarázzam, az tartalmazza az összes adót és költséget a vécésnéniétől az épület amortizációjáig bezárólag.

A support a mai indiai supportcenterek világában filléres tétel, egyedül a csere költsége lehet nagy a sok adminisztráció miatt, de ezt írtam is felül. Gondolom nem úgy számoltak, hogy minden termékük cserés lesz.:)

A többi ktg., még hozzájön, de ezek termékenként differenciáltak és teljesen az MS döntése, hogy mekkora százalékot szán rájuk. Emiatt nem tudsz és nem is számolnak ezzel. Ráadásul ha az MS/Apple bejelenti, hogy ennyi-és-ennyi a reklám ktg, akkor is illik fenntartással kezelni a Hollywood accounting miatt. ;)

Amit én tudok saját példákból az a 8-12% fejlesztési ktg., ezért írtam, hogy ezt illik gyorsan elfelejteni, mint tételt. Ráadásul ezek életkritikus fejlesztésre és önköltségre igazak, egy milliós tételben gyártott telefonnál/elektronikai kütyünél ezeknek a százalékoknak jóval kisebbnek illene lenniük.

A partnerek haszna is rejtett sokszor, ezért nem számolnak vele, mivel nem tudni, hogy a forgalmazónak kell-e fizetnie érte, hogy forgalmazhassa, vagy 150%-os hasznot enged meg neki a gyártó. Nem hiszem, hogy a szupermarketes élelmiszereknél standard 60-100% lenne a jó szám az XBox-ra és tartozékaira, inkább 10-15%-ra tippelnék, de ezt egy konzolboltos meg tudja mondani.

Szóval szerintem még mindig a legjobb a teljes ktg. = bekerüési ár képlet, de egye fene, szorozzuk meg ezt 0,6-tal, akkor sem változik érdemben a dolog.

''A file-cserélés öli meg a filmipart? Inkább a filmipar öli meg a file-cserélést. 2 hónapja nincsen semmi értelmes film, amit érdemes lenne letölteni...''

(#27) Morden24 válasza Zirowe (#24) üzenetére


Morden24
nagyúr

Ha minőség is társul hozzá, akkor eléggé civilizált, igen :))

Sectumsempra - For Enemies

(#28) Zsoccc válasza Morden24 (#3) üzenetére


Zsoccc
senior tag

A hír egyértelműsítve lett.

[ Szerkesztve ]

(#29) VictorHUN


VictorHUN
aktív tag

Egyedül majd a kínaik nem fogják lehúzni az embert ha ők kezdik árulni egyes weboldalakon.
Ugyan az a minőségű darab csak fele annyiért...

David Icke: Ébred már az oroszlán

(#30) Tigerclaw


Tigerclaw
nagyúr

Az anyagköltségnek nem sok köze van a darabra lebontott teljes költséghez, főleg nem az ilyen termékek esetén ahol a hozzáadott tartalom sokszorosa az anyagköltségnek.

- Ki kell fejleszteni a technológiát (jelen esetben ez több év és jópár millió dollár)
- Meg kell tervezni a hardvert
- Meg kell tervezni a firmware-t és a software-t
- prototípust kell készíteni
- firmware / software készítése
- Tesztelni/tökéletesíteni kell a prototípust / firmware-t / software-t
- A végleges verzió gyártását meg kell tervezni (gyártás közben is kell néha változtatni)
- Kézikönyvek, szoróanyagok, dobozok készítése
- Gyártás
- Marketing
- Terjesztés

Szóval ez nem egy zsák virágföld vagy tűzifa ahol az anyagköltség teszi ki a termék árának nagy részét.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#31) D1Rect válasza MaUser (#26) üzenetére


D1Rect
félisten

"USA-ban netto az eladási ár."

Hmm? :F

"A support a mai indiai supportcenterek világában filléres tétel"

Kár, hogy az MS régiónként nyújt a saját anyanyelveden supportot, egy csomót spórolhatnának.

Egyébként teljesen mindegy.

A lényeg, hogy a "bolti eladási ár" - "anyagköltség" =/= tiszta haszon.

(#32) Zirowe válasza D1Rect (#31) üzenetére


Zirowe
nagyúr

Azért netto mindig az usa ár, mert államonként más a rákerülő áfa és adó.

We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

(#33) MaUser válasza Tigerclaw (#30) üzenetére


MaUser
addikt

Igen ez így van, ha párezres tételben gondolkodsz, de itt nem erről van szó. Ezek a cégek nem a NASA és az általuk alkalmazott technikák sem "űrtechnika", ekkora darabszámnál és árnál a sw/hw tervezés egy nagyon kis tétel. Azon vérre menően elvitatkoznak, hogy egy csatlakozón hogyan lehet spórolni fél $centet, de azzal baromira nem törődnek, hogy + 10.000 mérnökórát rá kell dobni a projektre, mert az nem tétel ilyen darabszámoknál és elvárt fogyasztói áraknál.

Kézikönyv és csomagolás nagyon jó minőségben még No-ban is 10€ alatt marad CD-vel minimális (10.000-es) darabszámnál is, szerinted egy Kinect-nél mennyi? Szvsz nincs 2$ sem, de inkább kevesebb Kínában gyártva.

Gyártás meg szintén nem tétel darabra vetítve, havi kihozatal jóval bonyolultabb elektronikáknál van százezer felett hazánkban is, ha úgy akarják. De ha még 10$ is (kizárt) egy termékre, akkor is csak egy törtrésze az anyagköltségnek.

Ott a példa felül. Meg kell kérdeni az MS-t, hogy mennyi mérnökórát költöttek a Kinect-re. Ne mond nekem, hogy ha akár megnégyszerezem a fenti számokat, azaz 100 kiváló mérnök dolgozik csak ezen négy évig, nem végezne. (Ez eszméletlen nagy szám, kevesebb mérnökórával nyer F1-et a RedBull, vagy repül a Virgin az űrbe...) Ha igen, akkor kijön, hogy 10.000.000 eladott darabnál (csak minden 4-5. xbox 360 tulaj vesz ekkor is) 100€-s igen szép mérnökóradíjjal számolva is kemény 7,2€/$ lenne a fejlesztési költség eladott darabonként. Hol van ez az alkatrészek 56$-hoz képest? Van vagy 12%-a, de mint írtam inkább a negyede tűnik valósnak, vagy egyszerűen mindenki kv-zik az MS-nél, amit nem hiszek

Gyártásba adás első szériánál szokott problémás lenni, de nem tudok róla, hogy itt bármi speciálisan új gyártási eljárást alkalmazna az MS.

Szóval még mindig nagyon jó megközelítés ilyen darabszámnál az anyagköltséget nézni, mert a nem látható és szubjektív költségeken kívül (reklám és kisker árrés) ez tükrözi legjobban az ilyen termékek árát.

D1Rect:

USA-ban "áfa" államonként különböző, ezért nettot szoktak megadni, sőt ha jól emlékszem, talán valahol netes vásárlás még adó mentes is, de ennek utána kéne néznem.

MS nem hiszem hogy tömegével venné fel az embereket a support centerekbe a Kinect miatt...

''A file-cserélés öli meg a filmipart? Inkább a filmipar öli meg a file-cserélést. 2 hónapja nincsen semmi értelmes film, amit érdemes lenne letölteni...''

(#34) shaft72


shaft72
tag

"Gyártásba adás első szériánál szokott problémás lenni, de nem tudok róla, hogy itt bármi speciálisan új gyártási eljárást alkalmazna az MS."

A gyártás mindig problémás, mint folyamat. Elég csak megnézni az egyik hazai bérgyártót, ahol 30-40% (nem elírás) volt a kieső napi szinten a legyártott Blackberry telefonokból :DDD

(#35) MaUser válasza shaft72 (#34) üzenetére


MaUser
addikt

Na jó, de arra van próbagyártás, hogy az ilyen kijöjjön. Gondolom az MS nem ilyen aránnyal tervezte a Kinect-ből mind az xmillió darabot. Bár ki tudja? :))

''A file-cserélés öli meg a filmipart? Inkább a filmipar öli meg a file-cserélést. 2 hónapja nincsen semmi értelmes film, amit érdemes lenne letölteni...''

(#36) D1Rect válasza Zirowe (#32) üzenetére


D1Rect
félisten

Én rögön neweggen néztem, ott 149.9$

(#33) MaUser: Ha a netes vásárlás adómentes, az magyarázhatja a fenti árat.

[ Szerkesztve ]

(#37) Jaffafa


Jaffafa
aktív tag

Elolvasva pár hozzászóló írását.....hát, vajh miért is tart itt a magyar gazdaság?

Megpróbálom követni a logikát.

1 pék anyagköltsége 1kg kenyérre mittudomén 100Ft és árulja a saját pékségében 220Ft-ért, tehát a HASZNA 120Ft/kg. Így már érthetö is, nem? Ezek a qrva pékek mindenhol átbasznak minket. Ingyé´ dógoznak, söt az üzletüket se kell bérelni, mer´ az is ingyé´ van, villanyt se fizetnek, söt, ami a legszebb, hogy nem is adóznak (ami valszeg igaz is :DDD )

Összefoglalva : :W :W :W :W :W :W :W :W :W :W :W :W :W :W :W :W

"Most már ideje lefeküdni. De előtte elolvasom a NENYI-t, hogy merjek nagyokat álmodni." by Szözö

(#38) h-yle válasza Jaffafa (#37) üzenetére


h-yle
addikt

Azért a pék nem szokott áron alul kenyeret eladni igaz? :)Amíg a konzolgyártók igen. Lásd PS3, vagy akár a kezdetekben az XBOX360.

Ennek tükrében sokkal érdekesebb a Kinect árazása. $56 plusz fejlesztés, öszerakás, ház, doboz, szállítás, marketing. Az kurvaélet, hogy már a HW-en is keres az MS. Ebből mi következik? Nem bíztak annyira a cucban, hogy az eladott játékokból bevételt reméltek.

Talent is over rated, get back to practice. - Jeremy Piven

(#39) Morden24 válasza h-yle (#38) üzenetére


Morden24
nagyúr

Ez érdekes kérdés, mert amit mondasz, az kockázatosabb manőver, mint az alacsonyabb árazás.
Ha alapjában véve piackutatások alapján úgy ítélték meg, hogy a termék nem számíthat kitörő sikerre (ami most ugye csúnyán cáfolódni látszik), akkor nem túl jó ötlet az amúgy is gyenge bázispiacot tovább szanálni magasabb árfekvéssel.

Az más kérdés, hogy elvileg valóban van nyereség a hardveren is, de az ezt alátámasztó Don Mattrick-nyilatkozatot én csak részleteiben idézve olvastam, így számomra nem egyértelmű, hogy a fickó arról beszélt, hogy a Kinect sikere miatt indulása után egyből profitot fog termelni, vagy a hardver értékesítése önmagában nyereséges-e.
Az én jelenlegi tudomásom szerint ez az egyetlen MS-től származó, nem spekulatív utalás a témára, és ez sem sok :)

Sectumsempra - For Enemies

(#40) MaUser válasza Jaffafa (#37) üzenetére


MaUser
addikt

Szövegértés? Talán egy pék is milliós tételben gyárt kenyeret, ahol a munkabér/logisztikai/fix költségek nem érik el a 20%-ot sem? Ja, hogy nem? Akkor ez hogy jön ide? :W

''A file-cserélés öli meg a filmipart? Inkább a filmipar öli meg a file-cserélést. 2 hónapja nincsen semmi értelmes film, amit érdemes lenne letölteni...''

(#41) kovsol


kovsol
titán

minek bele ez a sok mikrofon ?

May the Force be with you!

(#42) Morden24 válasza kovsol (#41) üzenetére


Morden24
nagyúr

Hogy adott esetben el tudja különíteni térben is több játékos hangját.

Sectumsempra - For Enemies

(#43) kovsol válasza Morden24 (#42) üzenetére


kovsol
titán

azt hittem csak mozgással lehet irányítani, de akkor hangvezérlés is megoldható vele gondolom

May the Force be with you!

(#44) Morden24 válasza kovsol (#43) üzenetére


Morden24
nagyúr

Az egyik fő funkció, mindig is az volt, amióta beindult a Project Natal :K

[ Szerkesztve ]

Sectumsempra - For Enemies

(#45) pzstm válasza kovsol (#43) üzenetére


pzstm
titán

Olyannyira megoldható, hogy már benne is van, persze nem ékes anyanyelvünkön ez a funkció.... ;)

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#46) L3zl13 válasza MaUser (#33) üzenetére


L3zl13
nagyúr

Vicces, hogy te előre tudod, hogy a teljes termékciklus alatt változatlan lesz az ár, hogy az összes induló költséget ilyen lazán leredukálod sokmilliós eladott darabszámra változatlan haszon mellett.

Az is vicces, hogy az ilyen pár százalékos tételeket lazán elhanyagolhatónak ítélsz, mikor összeadva már majdnem annyit tesznek ki, mint az alkatrész költség.

A mérnökórák lehet hogy soknak tűnnek, de figyelembe véve, hogy a szoftver fejlesztése nem áll le egyáltalán nem biztos, hogy túlzás.
Ami pedig a supportot illeti, szerintem tévedsz ha azt hiszed, ha azt hiszed, hogy kimerül angolul pár szót beszélő kínai betanított munkások telefon mellé ültetésében. A MS-nek supportálnia kell a szoftver fejlesztőket is igencsak szakképzett személyzettel.

A marketingről meg ne is beszéljünk, ami manapság akár sok 10 millióra is rúghat a kezdeti időszakban.

Egyszóval ez a 100$ haszon kinectenként a legszánalmasabb bulvár hírek egyike amin itt a PH!-n találkoztam. :(((

Aki hülye, haljon meg!

(#47) Tigerclaw válasza Tigerclaw (#30) üzenetére


Tigerclaw
nagyúr

A listát még kiegészíteném pár tétellel:

+ support
+ garanciális javítások költsége
+ garanciális javítások anyagköltsége (alkatrészek és komplett készülékek)

Aztán eleve van egy várható eladott darabszám, amire kalkulálnak. Lehet hogy elfogy X ezer db belőle, de lehet hogy csak annyival nem számoltak az árkalkulációnál, csak a felével.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.