Hirdetés

2024. március 19., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) stevve


stevve
nagyúr

Jó írás lett, köszi. Élvezet volt olvasni. :R

Ha Maine, akkor ne feledjük Stephen Kinget se. ;)

(#2) talmida


talmida
Közösségépítő

Köszönöm szépen a megtisztelő kiemelést! :B:))

stevve Én köszönöm!!! ;) A kiegészítést is! :B

[ Szerkesztve ]

IN GOD WE TRUST!

(#3) fricz19


fricz19
őstag

jó írás lett:)
köszönöm

AM4/ Intel 8-12. gen CPU-t, Alaplapot, Tápot, DDR4-t, SSD-t VGA-t veszek!

(#4) ThaBoss


ThaBoss
senior tag

gratula, jó kis írás! :R
és gyönyörű képek!

(#5) Darth_Revan


Darth_Revan
veterán

Már alig várom a következőt ;]

(#6) Vakegérke


Vakegérke
veterán

Egyet megígérhetek. Legközelebb csak akkor kezdem olvasni írásod, ha már mindent megcsináltam itthon.
A mosógép már rég leállt, teregetni kéne. A takarítás is vár. A kaját is fel kéne tenni.
Sebaj, kellemesen töltöttem az időt. :K

Valahogy "hideg" ez az állam. Vagy rideg? Szépnek szép, de az őszi erdőn kívül semmit nem találtam vonzónak. A víz, hajókázás nem érdekel, hóból meg nem kérek.
Ami meg a rendőrt illeti, csodálom a türelmét. Én a nyelvénél fogva húztam volna ki a fószert a kulcslukon a kocsiból, és pirospacsit játszottam volna az arcával, amíg be nem fogja a pofáját.

Köszönöm az újabb élményt. :)

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#7) talmida


talmida
Közösségépítő

ThaBoss, fricz19,Darth_Revan, Vakegérke, köszönöm fiúk! :B

Darth_Revan Közeleg a te napod. ;) Már asztalon van az elsőszámú kedvenced. :B

Vakegérke, bocs, hogy fönntartottalak a munkában :U, és igazad van,...nekem is túl hidegnek tűnik. :K Brrrrrr.

stevve-nek mégegyszer köszönet! Betettem egy linket az írásomban is Bangor-hoz. :R

[ Szerkesztve ]

IN GOD WE TRUST!

(#8) 7


7
addikt

Koszonom szepen, most mar tudom, hogy mire erdemes figyelnem nyaron abban a par napban, amikor a hazafele tarto repulore fogok varni. Augustat nagy valoszinuseggel meg fogom nezni. :K

(#9) stevve válasza talmida (#7) üzenetére


stevve
nagyúr

Szuper, köszi. :) Ha egyszer sikerül arra keverednem, megnézem a házat is. :)

[ Szerkesztve ]

(#10) tiv83us


tiv83us
veterán

En imadom az eszaki allamokat, varosokat /Chicago, Boston, NYC, New England/, csak ne lenne olyan mocskosul cudar az ido telen :((
/A ho meg a szaraz hideg nem is zavar, de peldaul Boston, vagy Chicago olyan szeles, hogy hihetetlen. A jeges szelet meg egyszeruen nem birom az arcomban elviselni. :(
Ezert huz a kicsi szivem decemberben a nyugati partra /Sarcramento/ illetve vissza az Appalache tovebe /Asheville/, amint lejar itt az aparmanom leasing-je :K
Amugy nagyon jo iras! Coloradorol lesz? :B

Always Outnumbered, Never Outgunned

(#11) Solten


Solten
addikt

Talmida! No offense, de Te dolgozol egyaltalan vagy mi a fene?? Mert csak utazgatsz ossze-vissza...!! :((

:D :D :D Ne vegyel komolyan csak poenkodtam, kitunoen bemutatod az allamokat, kellemes olvasmany :D :R ;)

Maine, ujabb gyongyszem, EMBERI lepteku. Ezek a "kisvarosok" fantasztikusak (max. 65k lakos). Nekem valo hely... :)

Saor Alba

(#12) #40731136


#40731136
törölt tag

Köszönöm az újabb írást. Kiváló. :R
Nagyon szimpatikus állam ez a Maine. :K

(#13) talmida


talmida
Közösségépítő

stevve, yetike Szívesen! ;) Aztán kérünk ám, beszámolót, ha lehet képeset! :B

tiv83us Én is pont így vagyok! Chicagoban augusztusban is majd megfagytam a szél miatt. :((

gempula, Solten Nektek is köszönöm!!

Solten Hát, izé. :F:B:DDD Maradjunk annyiban, hogy épp munkát keresek, ........de még nem találtam olyan igazán testhezállót. :(( Csak az alapkeresetünk van, de mivel szerény vagyok ;], kevéssel is beérem. :DDD Házkiadással foglalkozunk egyébként. :B
Másrészt meg nem egy évben utazgattunk. :N Idén pl még csak Louisianaban és Floridában néztünk szét. :U

[ Szerkesztve ]

IN GOD WE TRUST!

(#14) talmida válasza tiv83us (#10) üzenetére


talmida
Közösségépítő

Bocsánat, ez lemaradt az előbb:

Igen, Colorádóról is lesz bemutató. :K Legalábbis a terveim szerint mindegyikről szeretnék írni, mert mind az 50-et szeretném jó alaposan megismerni. ;)

Ha minden igaz, akkor ezután North Carolina következik, majd Alaska, Nebraska, Lousiana, Colorado, NewYork, Florida, Georgia, ...stb

Nincs semmilyen logikai sorrendiség, csak a kedves olvasók kéréseit igyekszem teljesíteni sorban. :B

[ Szerkesztve ]

IN GOD WE TRUST!

(#15) 7 válasza talmida (#13) üzenetére


7
addikt

Sajna nem hiszem, hogy lesz modom fotozgatni, na meg ugye a gyermektaborban amugy sem lesz sok erdekesseg, par napert pedig nem viszem el itthonrol a csalad egyetlen fenykepezogepet egy egesz nyarra :)

De a tobbiektol majd kerek fotokat, megigerem. Ugyis lesz majd ott legalabb egy olyan magyar, aki 2 evig fotografalni tanult :K

(#16) talmida válasza 7 (#15) üzenetére


talmida
Közösségépítő

Nincsenek olyan nagy igényeink. :N Nem művészi fotókra gondoltam. Megteszi a telefonos kép is. ;) De, persze nem eröltetem, csak akkor csinálj képet, ha van miről, és főleg, ha időd, kedved és módod is van rá. Lehet, hogy tényleg nagyon húzós lesz a tábor. ;) Én csak egy hétre szoktam elmenni nyaranta az itteni helyi táborba, és akkor is csak fél napra, de az az egy hét is elég kimerítő szokott lenni. (segéd-tanárként szoktam funkcionálni)

[ Szerkesztve ]

IN GOD WE TRUST!

(#17) Chosen


Chosen
addikt

Hihetetlen, hogy mennyi időt és energiát fordítasz az olvasókra ezekkel a cikkekkel. :R

(#18) talmida válasza Chosen (#17) üzenetére


talmida
Közösségépítő

Szívesen csinálom. ;) Különösen, ha van értelme. :B

IN GOD WE TRUST!

(#19) Lenry


Lenry
félisten

bakker, Amerikának van olyan része is, ami nem ennyire szép?
az írásaid még bennem is felkeltik az érzést, hogy de jó lenne ott élni... pedig semmi pénzért nem hagynám itt Magyarországot

egyébként hogy kell kiejteni ennek az államnak a nevét?

[ Szerkesztve ]

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#20) talmida válasza Lenry (#19) üzenetére


talmida
Közösségépítő

Nagyon örülök, hogy tetszett! :B

Minden államnak meg van a maga szépsége. ;)

"Méjn" ..így kell kiejteni.

IN GOD WE TRUST!

(#21) Lenry válasza talmida (#20) üzenetére


Lenry
félisten

köszönöm, tehát ugyanúgy kell ejteni mint a main szót. azt hittem az az e betű a végén módosít valamit

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#22) tiv83us válasza Lenry (#19) üzenetére


tiv83us
veterán

New Mexico. Legalabbis egyszer vegigvezettem rajta, nem lattam mast, csak sivatagot, meg tumbleweed-et /magyarul nem tudom hogy forditsam/.
Ize, ez:

Always Outnumbered, Never Outgunned

(#23) talmida válasza tiv83us (#22) üzenetére


talmida
Közösségépítő

Hát, nem lesz könnyű túl sok szépet írni róla, az biztos! :DDD Bár, úgy emlékszem, mintha a naplementéje és az égboltja szép lenne? ;] Van is róla saját képem valahol.

Lenry, szívesen.

IN GOD WE TRUST!

(#24) Racecam válasza tiv83us (#22) üzenetére


Racecam
MODERÁTOR

Ördögszekér. (Bár nem teljesen ugyanarról van szó, de gyakran mondjuk rá ezt.)

Com'è diverso il mondo visto da qui

(#25) venember83


venember83
nagyúr

Ha USA, akkor Maine, ezt már bizton jelenthetem, szinte kedvet kaptam az áttelepüléshez. :)

Kösz az írást, az Árvák hercegében is gyönyörű képet kaptam Maine államról, de ott sokadlagos volt az állam, jó volt kicsit bővebb bemutatót is olvasni róla, gazdagon illusztrálva képekkel. :))

(#26) daninet


daninet
veterán

Te profi fotós vagy, vagy netről vadásztad össze a képeket? Ha az első akkor gratulálok, ha a második, akkor szívesen megnézném a te szemszögedből is, saját kézből. :)
Mert nem vitatom, hogy gyönyörű a hely, de abban biztos egyetértesz, hogy az ilyen kategóriájú utómunkás fotók azért csalnak.

[ Szerkesztve ]

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#27) Skynet258 válasza daninet (#26) üzenetére


Skynet258
veterán

A képek felbontás és minőségbeli ingadozásán szerintem egyértelműen látszik, hogy ezek netről, különböző helyekről összeválogatott képek ;)

https://geekpulse.hu

(#28) talmida


talmida
Közösségépítő

Mingegyikőtök hozzászólásáért hálás vagyok! :R
Kedves daninet és Skynet258, a jelenlegi célom csupán annyi, hogy az Egyesült Államokat kicsit közelebb hozzam hozzátok, egy valamennyire átfogó bemutatással, ami persze nem jelenti azt, hogy semmi nem marad ki, ami egy adott államban fontos, de igyekszem megemlíteni a lényegesebb nevezetességeket, és ami nem zárná ki azt, hogy saját fotókkal tegyem szemléletesebbé az írásomat. :B Sajnos ez utóbbi a mostani anyagi helyzetünk miatt kizárt, de talán eljön az idő, amikor újra nyakunkba vehetjük az USA-t és minden említett helyről saját képet készíthetünk. De mint mondtam, nem ez az elsődleges célom. Persze, ha van valamelyikőtöknek idevonatkozó saját képe, nagyon szívesen linkelem a forrást, ha megengeditek. (Mint pl tettem azt Californiával kapcsolatban is parci csodálatos képeivel, vagyis a cikkemben megadtam a linket, ami az ő képeihez, írásaihoz vezetett.)

Az 50 állam több, mint a felében volt már szerencsém megfordulni, de sajnos nem tudtam még mindegyikbe eljutni, így nyilvánvaló, hogy nem lehet saját képem azokról. De soha nem is tagadtam, hogy internetről szerzett képeket is felhasználok illusztrációként. Különösen azon államok bemutatásában, ahol soha nem jártam. :B

Külön is köszönöm a korrigáló vagy kiegészítő jellegű hozzászólásokat! :R
venember83, az észrevételeidet köszönöm (a pü-ben jelzett helyesírási pontatlanságokat :B ), javítottam. :R
Racecam, köszönöm a kiegészítést, a pontos megnevezést! :R

[ Szerkesztve ]

IN GOD WE TRUST!

(#29) Skynet258 válasza talmida (#28) üzenetére


Skynet258
veterán

Félreértesz, az, hogy a netről gyűjtöd össze a képeket, abszolút nem degradálja le az írásodat semmilyen szinten, én csak szimplán a fórumtársnak válaszoltam a képek forrását illetően.
Nagyon szép és jó dolog amit csinálsz, a képek forrása meg teljesen mindegy ebből a szempontból. ;) :R

https://geekpulse.hu

(#30) talmida válasza Skynet258 (#29) üzenetére


talmida
Közösségépítő

;)

IN GOD WE TRUST!

(#31) JanFe


JanFe
aktív tag

Nagyon tetszett :) Koszi

"There is nothing permanent except change"

(#32) dajkopali


dajkopali
addikt

Dögös, nagyon tetszett! :R
De ha Maine, akkor azért nekem - és még vagy ötszázmillió embernek a világon - Stephen King, aki rajongva gyűlöli ezt a gyönyörű, számára egyetlen élhetőnek tekintett világot. :)
[link]

[ Szerkesztve ]

"fácánjava calvadosban/teljesítünk, egyre jobban " - Konok Péter

(#33) talmida


talmida
Közösségépítő

Köszönöm szépen JanFe és dajkopali! :R Steeve is Stephen King-et hiányolta ! :D A Stephen King rajongók kedvéért betettem ezt a linket. :B

[ Szerkesztve ]

IN GOD WE TRUST!

(#34) #06658560


#06658560
törölt tag

Egyik kedvenc államom az USA-ban. ha oda akarnék menni és nem lenne célom nagyváros, szabadon dönthetnék, akkor Main-vagy pont az itt is megemlített Rhode Island lenne. Vagy Pittsburgh. :D Megnézésre még bostont tartom számomra érdekesnek.

(#35) #43960832


#43960832
törölt tag

Köszönöm az írást, nagyon jó volt olvasni!

Nagy valószínűséggel ebben az államban fogom tölteni a nyár egy részét, jó volt egy kicsit bővebben olvasni róla. :K

(#36) kpal


kpal
veterán

Jó irás :K ;) . Szivesen megkóstolnám a homárt csak kicsit itt drága az ilyesmi.

(#37) Troy.


Troy.
addikt

Hozta a szokásos színvonalat! Tetszett. :)
Egyébként szívesen olvasnék még még még. :)
szia

ui: Egyetértek az előttem hozzászólóval, én is megkóstolnám. :K

[ Szerkesztve ]

.

(#38) talmida válasza Troy. (#37) üzenetére


talmida
Közösségépítő

Köszönöm a bátorító sorokat! ;) "Ha élek és Isten is megsegít", akkor mind az 50 államról szeretnék bemutatót írni.

IN GOD WE TRUST!

(#39) talmida válasza talmida (#38) üzenetére


talmida
Közösségépítő

Kopi31415, kpal és area_51 Úgy akartam írni, hogy mindannyiótoknak köszönöm a bátorító sorokat! :B:K

area_51 Hogy érezted magad Maineben?

IN GOD WE TRUST!

(#40) #43960832 válasza talmida (#39) üzenetére


#43960832
törölt tag

Na újra rátaláltam a topikra.

Nagyon jó volt, elképesztőek ezek a kisvárosok, mekkora nyugalom és tisztaság van bennük. Kezdetben furcsa volt a kerítések hiánya, de aztán megszokta a szemem. :D Megnéztem pár helyi nevezetességet, mint pl Cape Elizabeth világítótornya, Peaks Island, Portland kikötője, valamint voltam New Hampshire-ben túrázni és láttam jó pár gyönyörű vízesést. Ha egy szóval kellene jellemeznem az államot: nyugalom. A nyugati parton kicsit nagyobb volt a tempó és mocsok (LA pl.)...de azért az is nagyon tetszett.

[ Szerkesztve ]

(#41) talmida válasza #43960832 (#40) üzenetére


talmida
Közösségépítő

Jó észrevétel. :) :R

IN GOD WE TRUST!

(#42) talmida válasza #43960832 (#40) üzenetére


talmida
Közösségépítő

Maine és környékén nagyon hideg van mostanában.

IN GOD WE TRUST!

(#43) #43960832 válasza talmida (#42) üzenetére


#43960832
törölt tag

Igen, és nagy hó, folymatosan kapom a híreket. :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.