Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#52) Somatom válasza #40993792 (#51) üzenetére


Somatom
veterán

Az a céges teló.
Inkább úgy fogalmaznék, hogy optimálisan vannak beállítva a kép szélei. :)
Látom, ünneplőbe öltöztél. :DDD

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#54) sub71 válasza Somatom (#50) üzenetére


sub71
aktív tag

:Y besz@rás! ennyi kütyü egy helyen :C :C :C

(#55) Somatom válasza sub71 (#54) üzenetére


Somatom
veterán

Ó, ez csak a jéghegy csúcsa. A fotó a tartalék telómmal készült. Persze, van tartalék navi is, meg a perifériák: egér, bill, DeX adapter, aktív HUB, fülesek, pendrive, háttértár, powerbankok, stb., stb.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#56) hankock válasza D5 (#39) üzenetére


hankock
tag

2018 és Android 7 óta használom, használnám vezetékesen.
Android 7-8-9 verzióig a mirror-ról letöltve tökéletesen ment.
Aztán a Mi Note 10-re kijött az Android 10 és nem működik.
Összedugom, egy pillanatra felugrik az autó kijelzőjén az AA, a telefonon az USB beállítás, de bármelyiket választom mindkettő visszaáll alapra.
Redmi Note 4-vel és Redmi 4X-vel Android 7-el működik, Nokia 6.2, Xiaomi Mi A2, Xiaomi Mi Note 10 (mind Android 10) nem. Az autó Bosch fejegysége is frissítve van.
De amíg írtam, eszembe jutott valami. Az USB A - Micro USB kábel biztosan jó, hiszen a RN4 és a R4x működik, de van egy Micro USB - USB C átalakítóm a többi telefonhoz, lehet az a probléma. Holnap napfénynél kipróbálom.

(#57) Fandor válasza hankock (#56) üzenetére


Fandor
csendes tag

Nekem Mi Note 10 Lite-tal szinte tökéletesen működik, tehát van remény :-) (Toyota Corolla Touring Sports Executive 2020, AA Version: 5.8.604354), egyedül a Spotify nem indul az autó menüjéből, de a telefonról indítás után már vezérelhető a telefon nélkül is. A Waze és a Maps is tökéletes, bár a hangvezérlést még nem próbáltam...

(#58) Fall-N válasza Somatom (#50) üzenetére


Fall-N
veterán

Jó hát ez overkill. :D Ide tényleg nem kell AA. :)

(#59) Asike válasza Bogyó bá' (#38) üzenetére


Asike
csendes tag

Nekem egy Oneplus 6 van amin alapból rajta van gondolom android 10 miatt nem én raktam rá. Viszont a Oneplus fórumán rengetegen panaszkodnak, hogy nem működik mert a telefon szoftverében van egy hiba amiről tud a gyártó csak nem hajlandó javítani. Van aki mókolással meg tudta csinálni de valakinek semmi se segített. Jövőre cserélem aztán faternak meg úgyse kell android auto, addig meg nézem a kis kijelzőt.

(#60) Bembee12


Bembee12
aktív tag

Jó tudni, hogy eddig nem volt, itthon, amikor már kb 2 éve használom (Oneplus-okon gyárilag rajta volt). A Google pay is gyári app nálam, azt eddig trükközve használtam a Revoluttal (más ország volt megadva a revolutban), de most már az is megy "hivatalosan" hibátlanul.

Személyesen már nincs alku *** Az hogy láttál belépve az oldalon, az nem jelenti, hogy üzeneteimet is olvasom *** Android without Root is like donut without sugar, it's tasteless *** Nem szeretek telefonon eladni, írj privátot *** Oneplus 8 Pro*** Viber (ejtsd: Vájber) ***Win10=Spyware, csak az LTSC

(#61) zeon.hu válasza Somatom (#55) üzenetére


zeon.hu
nagyúr

Powerbank?
Nem tölt a DAF? :DD

#?*@&!

(#62) Somatom válasza zeon.hu (#61) üzenetére


Somatom
veterán

Csak akkor, ha megy a motor. Egész hétvégén nem járathatom és egy parkolóban, fél méterrel egy másik kamion fülkéjétől éjszaka sem "illik". Az akkuk épphogy kibírnak egy normál, 11 órás pihenőt hűtővel és állófűtéssel. Bizony, oda kell figyelni az akkukra, ha azt szeretném, hogy reggel még elindítsák a verdát.

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#63) Yeffy válasza Somatom (#50) üzenetére


Yeffy
veterán

az igen, szep kis setup! :C

Big girls ride harder. ヅ || Kondi powaa'!

(#64) Schuler888 válasza #40993792 (#25) üzenetére


Schuler888
senior tag

Nekem bejon.. es az eltavolitas gomb.. es mar jopar honapja latom idorol idore megjelenni a playben h frissiti.. akkor megsem olyan nagy ujdonsag ez

"Jelenleg 11(!!!) pro maxom van, minden téren megfelelő, az s21 ultrat földbe dongoli, aki mást mond az hazudik." - Tiger. :'DDDD

(#65) Schuler888 válasza Somatom (#50) üzenetére


Schuler888
senior tag

Lol. Egy 32"os monitort akkor mar a szelvedore.. :DDD

"Jelenleg 11(!!!) pro maxom van, minden téren megfelelő, az s21 ultrat földbe dongoli, aki mást mond az hazudik." - Tiger. :'DDDD

(#67) MikeWazowski


MikeWazowski
addikt

Android fejegységgel nem rendelkező autók esetében nem lehet valahogy megoldani az appot? Nálam egy 7 colos színes kijelző van a kocsiban.

A legtöbb férfi csak akkor tudja meg, mi a boldogság, amikor megnősül. Csakhogy akkor már késő.

(#68) Postas99 válasza Somatom (#23) üzenetére


Postas99
senior tag

Így értettem én is.

(#69) lionhearted válasza Laci.M (#19) üzenetére


lionhearted
őstag

Mi9-em van nekem is, MIUI 12 és android 10, de nekem pl nincs ott a Google Pay...

[ Szerkesztve ]

Tegnap még működött...

(#70) MC Pite válasza hankock (#4) üzenetére


MC Pite
veterán

Valószínű nem fog működni.
9es Android alatt magyarul olvasta fel az üzeneteket (telefonon, nem autóra kötve), és magyarul mondhattam be a címeket, utasítások angolul (nem) működtek.
Mióta az Android 10el bekerült a storeba, azóta angolul olvasa fel a magyar üzeneteket.
Sőt, autóra dugva még a címeket is csak angolul várja, le kellett választanom a diktálás idejére, majd ha elindult a navigáció, akkor vissza. :(

LittleLombax: Nem azzal lenne bajom, hogy angolul mondjam be kit akarok felhívni, az a bajom hogy gyakorlatilag SENKIT nem tudok felhívni mert angol szabályok szerint kellene bemondanom a magyar neveket. Vagy átkeresztelni a nejem pl Jessica-ra, mert azt megérti, a Csillát nem. Címekkel fejegység én lógva ugyanez a gond.

[ Szerkesztve ]

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#71) MikeWazowski válasza MikeWazowski (#67) üzenetére


MikeWazowski
addikt

Erre senki? :F
Akkor nincs rá esély, hogy működjön?

A legtöbb férfi csak akkor tudja meg, mi a boldogság, amikor megnősül. Csakhogy akkor már késő.

(#72) Freezee válasza hankock (#56) üzenetére


Freezee
senior tag

Nekem ugyan ez van. Samsung Note 20 ultra, Samsung S20 plus 5G, és Note 10+ nem megy a kocsimban AA. Azonban a régi Samusng S8-ra felrakva simán megy, és Huawei P30 al is akocsiba. Ergo a fejegység jó, tudja. Samsung azt adta hivatalos válaszba hogy Magyországon nem támogatott az AA , így nem is fog működni velük.....
Viszont innentől hogy hivatalosan támogatott már magyország, már érdekesebb lesz a dolog.

[ Szerkesztve ]

(#73) hankock


hankock
tag

Közben kipróbáltam a telefon gyári kábelével, de semmi.
Egyszerűen az Android 10-es (Mi Note 10, Mi A2) telefonok nem kommunikálnak az autóval. :(
Az Android 7 (Redmi Note 4) meg szemrebbenés nélkül teszi a dolgát. :F

Remélem, ha bekerül az Ország a hivatalosan támogatott lokációba, akkor megint menni fog.

(#74) sub71 válasza Freezee (#72) üzenetére


sub71
aktív tag

Ezt nem értem, mert Samsung S10 Renault Megane páros, nálam simán működik az Android Auto

[ Szerkesztve ]

(#75) Freezee válasza sub71 (#74) üzenetére


Freezee
senior tag

Előre telepített AA-t használod vagy APK-t telepítettél rá?

(#76) sub71 válasza Freezee (#75) üzenetére


sub71
aktív tag

APK-t telepítettem. Valami rémlik, hogy mikor először összekötöttem a kocsival, akkor a telefonon az USB beállítás mindig visszaállt csak töltésre, hiába választottam a fájlok átvitelét. Talán állítottam valamit az AA vagy a telefon fejlesztői menüjében, de erre már nem emlékszem pontosan...Próbálj ki többféle AA verziót, hátha... Meg azt sem értem, ha nem volt eddig támogatott nálunk, akkor miért tudtam a Google Play-ban frissíteni az appot,

[ Szerkesztve ]

(#77) Freezee válasza sub71 (#76) üzenetére


Freezee
senior tag

Na ez a gond, az előre telepített android 10,11 nél nem tudod rátelepíteni az APK-s AA-t mivel nem is lehet törölni a régit, mert a rendszer része. (Illetve lehet ha rootolod a telefont, de ez nem opció.) Tehát neked azért megy mert telepített APK-s AA-t használsz. Az S8-on nekem is telepített van azzal megy szépen a fejegység. De a Note-ok, S20 nem sajnos, mert nem lehet felülírni a gyári AA-t.

(#78) sub71 válasza Freezee (#77) üzenetére


sub71
aktív tag

Ha valami régiós tiltás van a dolog mögött, akkor Samsung telefonnál nem lehet kijátszani azzal hogy XEH-ről átállítod mondjuk DBT-re egy Odinos romfrissítéssel? Bár az S10-esen is android 10 van de én tudom törölni és felülírni is az AA-t és a Gpayt is...Régen sokat cserélgettem a romokat a telefonokon, bámmelyik appot a rendszer részévé tudtam tenni. Ez önmagában nem okozhatna problémát...

[ Szerkesztve ]

(#79) woodworm


woodworm
veterán

Nekem külön telepítés nélkül működik az A71-es a Skoda Octavia fedélzeti rendszerével. Egyedül az erős akcentussal előadott figyelmeztető szöveg zavar, mert úgy emlékszem az a képernyő lezárását kérné, de erre nem találok opciót.

(#80) junkpod


junkpod
nagyúr

Play én én sem találtam. De megnéztem az alkalmazások között ott van a listában, indítható ként nincs persze és a Google fiók beállítása menüben ott van az AA beállítás is, holnap ki is próbálom.
alt="" title=""

[ Szerkesztve ]

Box's don't touch!

(#81) tgeri válasza MC Pite (#70) üzenetére


tgeri
tag

Üdv! Azóta esetleg sikerült megoldani ezt? Kis Sportage, Holmit 20, gyári ROM-ban AndroidAuto: 5.9.604634-release és a hangfelismerést az Assistantnak akarja átadni, aki ugye nem tud magyarul. Az a hunglish üzenetet próbálja meg felolvasni nekem is, mint amit itt korábban valaki írt már...

Egyetlen célom az lenne, hogy ment közben tudjak olyat mondani Waze-nak, hogy "budaörsi Tesco". (... Amit ugye simán mobilon Wazenak simán tudok mondani.)

(#82) tgeri válasza Somatom (#47) üzenetére


tgeri
tag

Sikerült esetleg ezt megoldanod?

(#83) junkpod


junkpod
nagyúr

Érdekes tapasztalatot szereztem. A frankó ugreen usb kabelemmel nem működött az AA, a telefon gyári viseltes kábellel megy egyből összeállt.
Vennék új kábelt, mire figyeljek a tulajdonságokkal? Esetleg egy minőségi beszerzési forrás?

Box's don't touch!

(#84) MC Pite válasza tgeri (#81) üzenetére


MC Pite
veterán

Hát, elindítod telefonon az AA, bediktálod, elindul a navi, és akkor dugós rá a kábelt.
Nincs javulás. Annyi update van, hogy a Spotify decemberi frissítése óta ha fut az AA, nem működnek a kormányról a gombok (más apokkal igen, vagy AA nélkül csak magában a spotifyban is megy).

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#85) tgeri válasza MC Pite (#84) üzenetére


tgeri
tag

Köszi! Azt csinálom én is jobh híján, hogy Waze cím bediktál és utána dugom rá kábellel, de menet közben így nem tudok tervezni és az nagyon hiányzik... :(

(#86) tgeri válasza MC Pite (#84) üzenetére


tgeri
tag

Találtam megoldást!
Itt segítettek: https://prohardver.hu/tema/re_ime_az_uj_android_auto/friss.html

A lényege az ALKALMAZÁSOK között kell vagy törölni a Google nevű (és nem az Android Auto) alkalmazás gyorsítótárát és mindenféle tárterületét (gondolom azért van ez AA-val kapcsolatban, mert ennek az appnak a része a telefonon az Asszisztens) vagy ha ez nem segít, akkor kell visszaállítani a ROM-ban lévő gyári verziót (nekem LETILTÁS majd ENGEDÉLYEZÉS) kellett ehhez és ez segít. Azt még tesztelem, h ha ezek után visszafrissül a naprakész verzióra Play-ből, akkor az elrontja-e?

(#87) MC Pite válasza tgeri (#86) üzenetére


MC Pite
veterán

Az mindneképp hasznos infó lenne, a korábbival nekem is jól ment, de párhavonta nem indult el az AA és új verziót kellett felrakni. És attól tartok itt bukó.

Várj, a Android Auto magyarul olvasson fel; vagy magyarul lehessen diktálni, vagy a spotifyos gombos problémára találtad a megoldást?

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#88) tgeri válasza MC Pite (#87) üzenetére


tgeri
tag

Jaj elnézést. Pontosítok. Nekem az volt a jelenség (a fenti hiba arra megoldás), hogy az AA remekül működött, de ha az autóban megnyomtam a mikrofont ikont, egy hang angolul felolvasott valami magyar hibaüzenetet és nem tudtam diktálni pl. Waze-nak a címet, hogy "budaörsi tesco". Ez javult meg ettől. Megnyomom a mikrofont, kocsi hallgatózni kezd és nem olvas hibaüzit és tudok magyarul diktálni neki. Menet közben Waze is eszi a magyar diktálást!

(#89) junkpod


junkpod
nagyúr

Ezzel lehet valamit kezdeni? 4 torolhetetlen, felesleges értesítés...

Box's don't touch!

(#90) tgeri válasza junkpod (#89) üzenetére


tgeri
tag

Engem is tök zavar, de nem találtam rá megoldást eddig.

(#91) junkpod válasza tgeri (#90) üzenetére


junkpod
nagyúr

Most, hogy már egy hete használom inkább tűnik az egész egy publikus béta tesztnek.
Igazi pluszt azon kívül, hogy a Waze a konzolon látszik nem nagyon ad, cserébe téli van korlátozásokkal, újabb kényelmetlenségekkel, kötöttségekkel.
Csomó dolog nem vagy részben működik.
Az új 6.0-ra kíváncsi leszek, de ez eddig hatalmas csalódás. Egy Androidos fejegység nagyságrendekkel többet adhat.

Box's don't touch!

(#92) tgeri


tgeri
tag

Egyet kell értsek. :(

Nekem közben befrissült a Google app Play-ből és azóta megint diktálás helyett angolul olvassa fel a magyar hibaüzit és nem megy a hangkeresés.

(#93) junkpod válasza tgeri (#92) üzenetére


junkpod
nagyúr

Kollégám telojan nincs a Google asszisztens aktivalva és magyarul tudja bediktalni a wazenak a címeket, cég neveket, mert a diktalast érintetlenül továbbadja a wazenak a Google.
Nálam van asszisztens így először az próbálja értelmezni, persze angolul és ráadásul a cím keresési régió is valami angliai lehet, szóval így reménytelen...
Ha majd lesz asszisztens magyarul akkor talán egy fokkal jobb lesz.

Box's don't touch!

(#94) Pippen válasza MikeWazowski (#71) üzenetére


Pippen
csendes tag

Attól függ milyen bemenet van azon a kijelzőn.Mert ha például van HDMI akkor egy egyszerű MiraCast-ot tudó kütyüvel tükrözheted wifin a telefonod képernyőjét.Mennyi értelme lenne azt nem tudom mert manapság már 6 coll felettiek az átlagos mobilok is.

(#95) 20tek


20tek
csendes tag

Sziasztok!
Olvasom a hozzászólásokat, és összezavarodtam :( . Épp most akarok egy új telefont venni, és szeretném, ha az Android auto menne rajta. Néztem Honor 9X-t, amit Android 9-cel adnak, amire nekem fel felraknom az apk-t. A masik a Huawei Psmart 2021, ami Android 10-zel jön, tehát elvileg már tartalmazza az AA-t.
A hozzászólásokat olvasva elég lutri, hogy fog-e menni az AA bármelyik megoldást válsztom is. De lehet, hogy én látom rosszul. Van valakinek tapasztalata ezekkel a telokkal? Vagy ne agódjak? :))
Köszi!

(#96) Freezee válasza 20tek (#95) üzenetére


Freezee
senior tag

Lutri egy kicsit igen. Vannak kombinációk amiben benne van a rizikó faktor. De amire te tudod feltelpíteni, az elég biztosan megy.

(#97) JRicsi72 válasza junkpod (#93) üzenetére


JRicsi72
újonc

Nekem eddig a régi és új telefonjaimon teljesen jól működött az AA amíg külön APK-ból tettem fel. Magyarul beszélt, magyarul diktáltam, de amióta a 11-es Android verzió van fent a telefonomon (Galaxy S20) azóta a hivatalos AA van fent a telefonon és azóta a régi hangfelismerés helyett a Google Assistant figyel minden hangutasításra, hiába van kikapcsolva. (érdekes, ha az AA fut autó nélkül, akkor a Waze-nek a régi piros hangfelismerős gombja van a keresési mező szélén és akkor működik, de az autó kijelzőjén ez már nincs ott)
Van esetleg valakinek ötlete arra, hogy miként lehetene teljesen kiiktatni a Google Assitantot az AA-ból, akkor talán van esély, hogy újra lehessen diktálni magyarul címeket.

(#98) tgeri


tgeri
tag

Nem tudod-e letiltani az Android 11-ben a gyári ROM részét képező GOOGLE appot és helyére tenni egy letöltött APK-t?

(#99) tgeri


tgeri
tag

Vagy a GOOGLE appot ha telejsen letiltod?

(#100) babosf válasza #40993792 (#25) üzenetére


babosf
aktív tag

szia az hogy lehet hogy a linket megnyitom és azt irja h telepitve. ami igaz is mert a samu note 20 ultrán nativ AA-van....csak éppen nem mukodik. Ha rákeresek a g playen nem ajánlja fel.... ??????
vkinek megy Note20 Ultrán?

Koszi

Galaxy S23 Ultra

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.