Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Postas99


Postas99
senior tag

Wáo... mint 1 falat kenyér.. :W

(#2) Graphics


Graphics
Jómunkásember

Kipróbálom, mert nekem van egy Android-os kütyüm, és a kijelzőtükrözés is jó móka, de az utóbbi időben a beépített GPS szarakodott, így ha ezzel össze tudnám hozni, akkor nekem jó lenne :)

@Postas99: nem te vagy a célcsoport.

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#3) Postas99 válasza Graphics (#2) üzenetére


Postas99
senior tag

Jobban örülnék annak, ha magyar nyelvet reszelnék és elérhetővé válna a hang utasítás rajta.

(#4) hankock


hankock
tag

Android 9-cel külső telepítéssel működött, aztán jött a frissítés Android 10-re, belekerült a rendszerbe és azóta nem működik az autómmal.
Kíváncsi leszek, hogy ha bekerül az Ország a támogatottak közé, működni fog-e ismét.

(#5) LittleLombax válasza Postas99 (#3) üzenetére


LittleLombax
csendes tag

Nem értem hogy miért kell még így 2020-ban is ezen görcsölni. El kell egyszerűen fogadni, hogy a magyar piac kicsi és szegény, soha nem fogja megérni magyar Google assistant-ot kreálni, arról nem is beszélve hogy azt utána frissíteni is kéne időről időre, ami gondolom szintén nem filléres dolog, ha meg esetleg megjelenne magyar nyelven és nem kapná meg azokat a featureöket amiket az angol igen, akkor meg ezen menne a sírás. Nyilván arra hogy legyen pár alapvető dolog amit megért meg lehetne tanítani, de ez önmagában nagyon fapados lenne, így a Google ezt nem is fogja megtenni. Azok a magyar vásárlók akik meg Google Auto-ra képes autóval járnak úgy gondolom hogy legnagyobb részben amúgy is beszélnek valamilyen támogatott nyelvet, ha nagyon hiányzik nekik ez a dolog akkor tudják használni.

(#6) INGJOKE válasza hankock (#4) üzenetére


INGJOKE
veterán

Android 9-el és 10 is tökéletesen megy miui 12-vel... :D

A magyar hangvezérlés igen komoly lenne.. :D

(#7) Ujfelhasznal válasza LittleLombax (#5) üzenetére


Ujfelhasznal
tag

De Siri van finnül is, ami nem sokkal könnyebb a magyarnál, csak másként nehéz (fokváltakozás pl), és csak durván 5,5 milliónyian beszélik. Bár ott az Apple elég erős tudtommal, szóval lehet megérte nekik. Meg persze egy teljesen más rendszer is.

[ Szerkesztve ]

(#8) HKorn


HKorn
addikt

VÉGRE!

Run&Ride

(#9) mbotnd


mbotnd
tag

Ez jó, de a Google Payt mikor lehet vajon letölteni Play Áruházból? Már egy pár hete elvileg elérhetőnek kéne lennie...

(#10) Petya88


Petya88
tag

A párom Pixel4-én eddig is volt és működik is rendesen.

(#11) flexxx2 válasza Postas99 (#1) üzenetére


flexxx2
őstag

Hát nekem jól jön, megcsináltam eddig apkból, de sokkal kényelmesebb így.

(#12) Bogyó bá' válasza INGJOKE (#6) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Dettó működik nálam is MIUI 12-vel (Mi9)

De nekem a google maps MAGYAR nyelvű hangvezérléssel navigál (tehát magyarul mondom be a címet - visszamondja, és egy érintésre indul is. Nyár óta gond nélkül használom az új Renault Clio-ban (nem tudok angolul, öregember vagyok...)

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#13) sub71 válasza INGJOKE (#6) üzenetére


sub71
aktív tag

A Google Search már régóta beszél magyarul. Pl. ha megkérdezed ki nyerte a 86-os foci VB-t, vagy ki ma Magyarország miniszerelnöke, válaszol rá magyarul, Ha a Google Maps használa közben megkérded hogy hol van a legközelebbi OMV benzikút megmutatja és egy gombnyomásra odanavigál. Ez még közel sem olyan, mint a Google Assistant angolul, de alapnak ez már elég...

[ Szerkesztve ]

(#14) róland válasza LittleLombax (#5) üzenetére


róland
veterán

Már egy új Suzuki gyári infotainment rendszere is Android Auto képes. (S tippre szerintem már az új Dacia-kban is működik.) Szóval ez nem a gazdagok kiváltsága.

http://logout.hu/cikk/mi_is_az_a_htpc/teljes.html; Három emeleten át egy teljes liftrapszódiát játszik!

(#15) sfefe válasza róland (#14) üzenetére


sfefe
őstag

Cégnel 2 éves Vitara is ok vele.... De pl, ha vki vesz Android auto képes autót abból, hogy következik tud e vmi nyelvet azt nem értem....

Az élet nem igazságos csak jobb a halálnál...

(#17) batai15


batai15
félisten

Remek , már csak amely új autó kellene hozzá .

(#18) HUNgabus válasza batai15 (#17) üzenetére


HUNgabus
senior tag

5-6 eves vw es suzuki-k is tudjak pl azok mar hasznaltan eleg barati aron vannak,
En pl arra vartam hogy legyen vegre kabel mentes, es a mostani gyartasu skoda, vw, bmw autok mar ilyenek, :C

[ Szerkesztve ]

(#19) Laci.M válasza mbotnd (#9) üzenetére


Laci.M
senior tag

Az android 10-ben alapból benne van a pay, nem kell apk. Settings/Google/Account services/Google Pay -> nekem itt található

Android auto szintén alapból elérhető minden 10es droidon nem? Nekem van már egy éve (MI9), de a 16 éves Ibizámon valamiért nem működik! :D

Aláírás

(#20) Sofian válasza Laci.M (#19) üzenetére


Sofian
őstag

Az csak az NFC fizetés fapados settings felülete, A Pay app ennél több.. (pl kell Android Wear-es fizetéshez)

(#21) MikeWazowski válasza Graphics (#2) üzenetére


MikeWazowski
addikt

Kijelzo tükrözés alatt mit értesz?

A legtöbb férfi csak akkor tudja meg, mi a boldogság, amikor megnősül. Csakhogy akkor már késő.

(#22) MikeWazowski válasza MikeWazowski (#21) üzenetére


MikeWazowski
addikt

Meg lehet oldani valahogy olyan autónál is amiben nincs android fejegység? Pl skoda rapid-dal?

A legtöbb férfi csak akkor tudja meg, mi a boldogság, amikor megnősül. Csakhogy akkor már késő.

(#23) Somatom válasza LittleLombax (#5) üzenetére


Somatom
veterán

A hangutasítást ne keverd össze az asszisztenciával! Régebben próbálgattam az Android Auto -t. Azt nem értette, hogy "nyisd a Google térképet". Csak azt, hogy "Open Google Maps". Viszont, ha fókuszba került a Térkép, akkor onnantól már Magyarul is diktálhattam neki a címet, tudta értelmezni a Magyar kiejtést. Nem lenne nagy kunszt beleprogramozni még azt a pár dolgot, amit egy AA tud.

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#24) Sanyi.mTs


Sanyi.mTs
addikt

Már fent kellene lennie play áruházban?
Én nem találom. Tudná valaki linkelni?

(#26) Somatom válasza Sanyi.mTs (#24) üzenetére


Somatom
veterán

Nálunk még nem elérhető. Azt írja a cikk, hogy jön, nem azt, hogy megérkezett. Úton van, csak lehet, hogy Trabant -tal hozzák és "messze van még Amerika". :)

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#27) HUNgabus válasza MikeWazowski (#22) üzenetére


HUNgabus
senior tag

Ha a kozepkonzolon van szabvanyos 1-2 DIN hely akkor igen, mar akar (kinai) 50e huf-tok felfele akar 3-400e is.

(#28) Graphics válasza MikeWazowski (#21) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Kijelző tükrözést :C

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#29) Asike


Asike
csendes tag

Arra tud valaki megoldást, hogy Oneplus 6-on is működjön az android auto? Állítólag valami a telefonban van elcseszve azért nem megy.

(#30) Ceree válasza mbotnd (#9) üzenetére


Ceree
senior tag

Ezen google supportos leiras alapjan nem is lesz, mert ahogy a tobbiek is irtak, anelkul is mukodnie kell(ene).

Másolat_eredetije

(#31) fido75 válasza Asike (#29) üzenetére


fido75
tag

Szia! Nálam 5T-vel működik. Apkmirrorról töltöttem le.

(#32) Sanyi.mTs válasza #40993792 (#25) üzenetére


Sanyi.mTs
addikt

Köszi.
Ahogy Somatom is írja, sajnos még nem elérhető.
A linken azt mondja, hogy az országomban nem elérhető :(

(#34) Somatom válasza #40993792 (#33) üzenetére


Somatom
veterán

Szted mi lesz a különbség? A Play -ről telepítés nem nagy ficsőr. Ha egy Magyarul értő appot csak angol utasítással lehet megnyitni úgy, hogy mindkettőnek ugyanaz a fejlesztője, akkor nem leszünk sokkal előrébb.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#36) Asike válasza #40993792 (#35) üzenetére


Asike
csendes tag

Eddig is fent volt a play áruházban. Nekem is onnan van telepítve pedig Magyar a nyelvi és régió beállítás is. Nem értem most mi ez a már nálunk is elérhető az android autó.

(#38) Bogyó bá' válasza Asike (#36) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Csak android 10-zel tölthető le.

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#39) D5 válasza hankock (#4) üzenetére


D5
aktív tag

Amennyiben a vezetékes verziót használtad, próbáltad az USB beállításokat módosítani? (Ne csak töltés menjen rajta.)

(#40) Somatom válasza #40993792 (#37) üzenetére


Somatom
veterán

Screenshot

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#42) HUNgabus


HUNgabus
senior tag

Szerintem ez telefon marka / tipus / Android rendszer verzio fuggo dolog.

Pl nalam magyar vodas sima Samsung S20 ami Android 10-el jott ki tavasszal, a Play aruhazban ha keresem az Android Auto -t semmit se talal, csak vmi opel app-ott meg autos gps dolgokat.
Pedig a telomon GYARILAG rajta van, frissul is neha de a Samsung aruhazan keresztul!
Most kaptam meg tegnap az Android 11-t es abban is benne van, rendszer szinten.

[ Szerkesztve ]

(#43) HUNgabus válasza HUNgabus (#42) üzenetére


HUNgabus
senior tag

Mar nem engedte a szerkesztest, sorry...

[ Szerkesztve ]

(#44) HUNgabus válasza HUNgabus (#43) üzenetére


HUNgabus
senior tag

Pedig rajta van es mukodik is, de az alkalmazasok kozt nincs csak a rendszer eszkiuok kozt mint a DEX pl.

(#45) Somatom válasza HUNgabus (#42) üzenetére


Somatom
veterán

Szerintem meg nem. A korábbi, Playes screenshotom egy 8 -as droidot futtató, Teclast M16 csájnatabról származik. Ugyanerre az előbb apkmirror -ról telepítettem a decemberi AA -t. Símán elindult és íme az AA felület.

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#46) fokukac


fokukac
nagyúr

Hello, Nekem ez azért furcsa, mert én eddig is azt hittem, hogy már elérhető, nekem évek óta volt Android Auto a pixeleimen (először Pixel 1, majd most Pixel 4a, 10-es majd 11-es androiddal).
Mondjuk csak idén tavasz óta voltak olyan kocsijaim, amiken tudtam is használni ezt a fícsört, de a lényeg, hogy nekem eddig is volt és eddig is működött. Vagy inkább úgy fogalmaznék, hogy az appok működtek, működnek, faszán.
A play store-ban is megvolt nekem, és rendszeresen frissült az app.

Viszont!
Bármi ami hanghoz, szövegfelismeréshez kapcsolódik, az valami borzasztó, mert az asszisztenst hívja segítségül, de az ugye nem tud magyarul, de mégsem angolul beszél, mint egyébként, hanem angol kiejtéssel halandzsázik egy magyar hibaüzenetet állandóan.
Ha megnyomom a kormányon a hangvezérlés gombot, ha kimondom, hogy OK Google, vagy akár ha ráklikkelek a kis mikrofonra a kijelzőn, ugyanazt a halandzsát mondja, és nincs más. Nem lehet kikerülni, nem lehet túllépni rajta, csak ezt mondja, mindig, használhatatlan.

Mindezt úgy, hogy magán a telefonon bármikor bediktálok bármit. a Google maps-ben már 2012-ben be tudtam diktálni a címet a Nexus S-en, magyarul, és odavitt, és ez most nem megy, pedig...

Felvettem videóra is,nem tudom, másnak is így viselkedik-e. Ford Mondeón és Opel Astrán is ugyanezt csinálta :C
[Android Auto halandzsa]

[ Szerkesztve ]

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#47) Somatom válasza fokukac (#46) üzenetére


Somatom
veterán

Igen, nálam is ilyen. Azt is nehezen értettem meg, hogy nem tud segíteni. Sehogyan sem sikerült elérnem, hogy megnyisson egy kompatibilis appot. Próbáltam angolra állítani, de úgy is azt mondta ("újmagyarul"), hogy nem tud segíteni. Amikor régebben próbáltam, akkor legalább angolul működött. Mindegy, csak röhögök rajta, mert számomra amúgy is használhatatlan. Nem ismeri a floating felületeket.

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#48) Pool_ válasza fokukac (#46) üzenetére


Pool_
tag

Nekem is ezt csinálta, és ezt is mondta ugyanígy pontosan. Aztán rákattintottam arra az értesítésre amit ilyenkor dob a telefonra és engedélyeztem valamit (már nem emlékszem mi volt az), meg hogy mennyire egyértelmű hogy mit kell. Egyébként ezt nem az Android autóban kellett hanem a Google assitantban. Azóta használható. Szóval igazából azért van ez a hibaüzenet mert valami engedélyt meg kell adni neki a használat előtt. Csak hát ugye a magyar hibaüzenet angolul értelmezhetetlen.

[ Szerkesztve ]

(#49) Fall-N válasza Postas99 (#1) üzenetére


Fall-N
veterán

Igenis szükség van rá, éppen ideje is volt bevezetni. Az Android 10 része egyébként is.

(#50) Somatom válasza Fall-N (#49) üzenetére


Somatom
veterán

Áhhh... Minek ide még AA? :D

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.