Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) atosan


atosan
addikt

Nekem már ott is van. Kipróbálom.

Maine coon

(#2) ollie


ollie
MODERÁTOR

És tényleg, nekem is ott van már. Gondolkodtam rajta, hogy előfizetek, de minek, mikor már egy ideje alig használom a mobilt, mióta home office van.

***

(#3) aprokaroka87


aprokaroka87
nagyúr

Ha jól értem a dolgot, akkor előfizetés esetén az elérhető appok és játékok innentől kezdve korlátlan ideig érhetőek el.

Tehát olyan mint ha megvettem volna.

(#4) ollie válasza aprokaroka87 (#3) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Addig érhetőek el, amíg él az előfizetésed.

***

(#5) aprokaroka87 válasza ollie (#4) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

Értem.

(#6) gretzky77 válasza ollie (#4) üzenetére


gretzky77
veterán

És ennek hol kellene megjelennie, nálam még nincs!?
Illetve ebbe konkrétan minden áruházban elérhető alkalmazás beletartozik vagy csak meghatározottak?

iPhone 15 Pro Max Blue Titan & Fiio FF3 & fiio ka3

(#7) aprokaroka87 válasza gretzky77 (#6) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

Play áruház alján, Play Pass néven, a játék menüpont melett balra, van nekem.

Lehet nem mindenkinél aktíválták még.

Előre meghatározott appok és játékok vannak benne.

[ Szerkesztve ]

(#8) sefan67


sefan67
aktív tag

Ennek akkor lenne értelme ha az összes app és játék elérhető lenne ennyiért, pár száz "featured" cucc véleményem szerint édes kevés.
Inkább a google pay-t tették volna hivatalosan elérhetővé, lehet hasznosabb lenne :(

[ Szerkesztve ]

(#9) aprokaroka87 válasza sefan67 (#8) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

Ha az összes app elérhető lenne, akkor kb nem lenne értelme appokat árulni.

(#10) Syl


Syl
nagyúr

A Google Pay nem akar jönni?

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#11) sefan67 válasza aprokaroka87 (#9) üzenetére


sefan67
aktív tag

Jogos, de én fogyasztóként nézem a dolgot :DDD De azért tényleg lehetne jóval több is... Vicces lenne ha pl netflix is ezt a modellt követné, nem? :)

(#12) aprokaroka87 válasza sefan67 (#11) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

Kérdés hogy milyen appok és játékok lesznek majd hoszabb távon.

Mert most megnézve a listát, azért appok közt van pár szerintem jó ajánlat, nyilván ez egyéni dolog.

De van jó pár app ami amúgy 2000+ ft lenne, és ez csak egy app.

Párat már be is zsákoltam...

Pl KWGT PRO, Üzleti naptár....

(#13) Noukoum válasza sefan67 (#11) üzenetére


Noukoum
veterán

Teljesen más a kettő, a google playben az alkalmazások jelentős része ingyenes a netflix pedig nem ingyenes. :)

„Kettős úton halad az emberi élet: Egyik a gyakorlat, másik az elmélet. ”

(#14) sefan67 válasza aprokaroka87 (#12) üzenetére


sefan67
aktív tag

Hát ahogy látom az elmúlt éves app mennyiség statisztikát, nem sokan rohannak csatlakozni. Reméljük idővel változni fog, de ezidáig gyengén teljesített (appok számában) mióta elindult usában.

@Noukoum,
Hát akkor meg nem is lenne nagy veszteség nekik :DDD

[ Szerkesztve ]

(#15) aprokaroka87 válasza sefan67 (#14) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

Itthon majd kiderül.

De nyilván nem kötelező, meg vissza is lehet mondani. :)

(#16) szabi__memo


szabi__memo
nagyúr

Fantasztikus hogy össze vissza jelenik meg sok sok nap eltéréssel

(#17) ShadowX válasza Syl (#10) üzenetére


ShadowX
őstag

Az szerintem nem csak a google-ön múlik. :(
Én jelenleg curve-el használom, de jó lenne ha be lehetne közvetlenül is regelni a kártyákat.

(#18) ollie válasza sefan67 (#11) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Az azért megvan, hogy egy filmet másfél-két órán keresztül nézel, egy szoftvert meg sokszor hónapokig használsz? Aztán netflixen nézhetsz vagy 1000 filmet, a playen meg van több millió szoftver.

[ Szerkesztve ]

***

(#19) Tigerclaw


Tigerclaw
nagyúr

Remelem ez azt jelenti, hogy a Google hardverei is hamarosan elerhetoek lesznek hivatalosan is nalunk.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#20) GuineaPigMan


GuineaPigMan
tag

Sajnos nálam még nem elérhető, pedig nagyon kíváncsi vagyok rá :R

Samsung Galaxy A72, MSI Modern 15, Series S, Galaxy Tab S2, Galaxy Watch 5, Galaxy Buds 2

(#21) Syl válasza ShadowX (#17) üzenetére


Syl
nagyúr

Tudom, hogy kellenek hozzá a bankok is. De ha itthon az Apple meg tudott egyezni jó pár bankkal, akkor a kuglinak ez könnyebben kellene, hogy menjen.

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#22) catroot válasza Syl (#21) üzenetére


catroot
veterán

Valahogy nekem az az érzésem, hogy Google Pay kb. akkor lesz elérhető itthon, amikor a Pixelek is.

"I live in the weak and the wounded, Doc."

(#23) this is life válasza catroot (#22) üzenetére


this is life
Ármester

Akkor az nem ebben az évtizedben lesz.. ;]
Majd jön a gpay-el együtt . :U

[ Szerkesztve ]

Aztán a szomszéd tehenének, hogy szolgál az egészsége?

(#24) Mishita


Mishita
tag

Hát elégé meg késve ért ide :W

(#25) Pietro68


Pietro68
újonc

Én valahogy úgy vagyok vele, hogy előbb egy hónapig kipróbálnám, ha beválik, előfizetek rá, de addig semmilyen fizetési adatot nem adok meg. Csakhogy a próbaidőszakhoz is fizetési adatok kellenének. így kihagyom.

(#26) szabi__memo válasza Mishita (#24) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

Nálam még mindig semmi

(#27) jUUh


jUUh
addikt

Tényleg inkább a Pay-t hoznák...

Samsung Galaxy S23+

(#28) smc


smc
addikt

Családi csomag nincs?

5600X 2x16GB 6800XT | i5-3570 2x4GB 1050TI | MS Surface Book | iPad Pro 12.9 | iPhone X | iMac e2008

(#29) Ganzer


Ganzer
aktív tag

Még nekem sem jelent meg, vicces ez így Pixel tulajként :D

(#30) aprokaroka87 válasza Ganzer (#29) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

Lehet nem eszköz függő :)

(#31) Ryoo


Ryoo
senior tag

Inkább a Google Pay jöhetne Magyarországra...

OnePlus Nord CE 5g, Lenovo Legion Y540, PS 5

(#32) csepi.peter


csepi.peter
csendes tag

Én Curve kártyával napi szinten használom a GPay-t. A Simple nem mindig működött, de a GPay még nem hagyott cserben.

(#33) Fall-N válasza sefan67 (#11) üzenetére


Fall-N
veterán

Netflix állandóan gyárt tartalmat, nem csak időnként frissít, mint egy alkalmazás fejlesztő. Ha így nézzük nem drága így sem egy Netflix előfizetés. Én havi 3190-et fizetek érte (Full HD, két eszköz max.). De az HBO GO még olcsóbb.

Nyilván más egy Play Pass is, de azért nem olcsó mulatság Netflixnek ennyi filmet és sorozatot gyártani. Plusz még megy a liszenszelés más szolgáltatóktól. Például SiFi, Amazon Prime sorozatok.

Én nem látom a rációt ebben, mert ami alkalmazás kell azt megveszem egyszeri fizetéssel és nincs rá gond. Minek fizessek elő? Megvannak véve a bevált dolgok, nem fogom cserélgetni őket.

[ Szerkesztve ]

(#34) szabi__memo


szabi__memo
nagyúr

Nem túl meglepő módon a Googlenek ez sem sikerült. Nem ért ide a héten

(#35) GuineaPigMan válasza szabi__memo (#34) üzenetére


GuineaPigMan
tag

Nem is nagyon értem, hogy lehet egy cég ennyire balfék :(

Samsung Galaxy A72, MSI Modern 15, Series S, Galaxy Tab S2, Galaxy Watch 5, Galaxy Buds 2

(#36) szabi__memo válasza GuineaPigMan (#35) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

Én sem, de évek óta bizonyítanak. Egy kis javulást sem látok

(#37) aprokaroka87 válasza szabi__memo (#34) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

Szerintem eleve nem is egyszerre van mindenkenkinél a start.

De lehet függ pl a Play áruház verzió számától is.

(#38) ollie válasza szabi__memo (#36) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Nem egyszerre kapja meg mindenki, és ez nem balfékség kérdése.

***

(#39) GuineaPigMan válasza ollie (#38) üzenetére


GuineaPigMan
tag

Nem értek egyet, igen is balfékség.

Az Apple a hasonló előfizetéses rendszerét előbb elindította, és Magyarországon is rögtön megjelent. A Microsoft is rögtön elérhetővé tette nálunk is az xCloud-ot megjelenésekor, ahogyan a Gamepass elérhetőségénél sem volt semmi féle csúszás.

Így is már volt több mint egy éves csúszás, és ezután sem érkezett meg minden készülékre a beigért időpontra... És ez nem egy Netflix, Disney+...stb. ahol jogos a késés, mivel kellenek a szerverek, a hazai közönségnek elvárása van a feliratok, szinkronok iránt, sőt még a Stadiat is úgy ahogy megértettem, annak ellenére, hogy az is kicsit nevetséges volt, hogy nem volt elérhető megjelenéskor, és mai napig sem (mondjuk már úgyis mindegy).

A készülékeiket, eszközeiket sem hozzák Magyarországra, és ez is egy olyan szempont, amit valamilyen szinten még tudok érteni.

De azt, hogy egy tetves Play Pass szolgáltatást ne tudjanak elindítani nálunk startkor, és azután több mint egy évvel is nyögvenyelősen tud csak megjelenni, az egyszerűen szánalmas, és tovább mélyíti csak a Google szánalmas tevékenységeit. Pedig én kimondottan szeretem a céget, Stadiat is anno pozitívan vártam, és a Play Pass szolgáltatást is, de egyszerűen annyira rossz nézni, amit csinálnak, hogy már egymás után csak a csalódás ér. :(

Samsung Galaxy A72, MSI Modern 15, Series S, Galaxy Tab S2, Galaxy Watch 5, Galaxy Buds 2

(#40) ollie válasza GuineaPigMan (#39) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Rohadtul mindegy hogy egyet értesz vagy sem. Direkt így vezeti be a google, és ennek valszeg pénzügyi okai vannak.
Elég dilettáns feltételezés, hogy nem képes egyszerre bevezetni mindenhol egy online szolgáltatást.

***

(#41) Fall-N válasza ollie (#40) üzenetére


Fall-N
veterán

Nem direkt csinálja, hanem vannak piacok, amiket kevésbé tart fontosnak a Google. Gondolom itthon amúgy sem rekordszámú az alkalmazás vásárlás, ezért mi egy késbé fontos, marginális szereplők vagyunk. Szóval nem egy hosszútávú terv része, hanem nem tarnak minket profitképes piacnak. Egyszer ha úgy gondolják elérhetővé teszik a kevésbé fejlett országokban.

(#42) ollie válasza Fall-N (#41) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Elérhető nálunk, csak nem mindenkinél van még aktiválva. De igazad van abban, hogy mi nem vagyunk fontos piac, sőt...

***

(#43) szabi__memo válasza ollie (#38) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

De az, mert múlt hétre ígérték mindenkihez

(#44) Mishita


Mishita
tag

De ez így diszkrimináció.És erre nincs mentség. Érdekes mindenki másnak megy hogy egyszerre jelenjen meg a szolgáltatása mindenhol. :F :))

(#45) ollie válasza szabi__memo (#43) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Hol ígérték? Lehet, hogy igazad van, de sehol nem találtam dátumot arról, hogy mikorra ígérték.

***

(#46) #40047616


#40047616
törölt tag

Nálam már elérhető.
link

[ Szerkesztve ]

(#47) szabi__memo válasza ollie (#45) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

Na jó, valamelyik magyar cikkven volt, a hvg is úgy fogalmazott.
A Google szerint pedig már elérhető. Innentől szerintem ez balfaszság.

(#48) Mishita


Mishita
tag

Ha be jelentesz valamit az akkor minden eszközön működjön már. :D

(#49) Syl válasza Mishita (#48) üzenetére


Syl
nagyúr

De ők nem "be jelentették", hanem bejelentették :P

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#50) Fall-N válasza ollie (#42) üzenetére


Fall-N
veterán

Hülye a hozzáállása a Googlenek és pár amerikai cégnek. Két példa:
- Google Asszisztens. Már jó pár éve létezik, mégis csak idén lett elérhető nálunk. Azóta persze semmit nem fejlődött a mi irányunkba, mivel a magyar nyelvet nem támogatja. Így simán elérhető lehett volna előbb is.

- Amazon Prime Videó: Nemrég oldották fel a régió zárat, így most elérhető. Magyar tartalom elenyésző, felirattal sem elérhető a magyar nyelv. Netflix és HBO GO ellen nem sokat érnek el. Ez is elérhető lehett volna, mivel ez sem fejlődött felénk semmit.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.