Hirdetés

2024. március 29., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Saccco


Saccco
nagyúr

A kép a legjobb.

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#2) Taranti válasza Saccco (#1) üzenetére


Taranti
senior tag

De legalább a munkáltatónak a jövőben nem kell elkérnie a Facebook jelszavamat, mert első kézből megkap minden infot...

Úgy vélem, a játékokkal kapcsolatba hozott agresszivitás nem azok jellege miatt van, hanem (általában) csapnivaló minőségük okán.

(#3) UnSkilleD válasza Taranti (#2) üzenetére


UnSkilleD
senior tag

van olyan hely ahol elkérik a facebook jelszavat? nem rossz

"Az internet olyan, mint az MTV: annak idején az MTV nagyon trendi volt, aztán hirtelen elavult” - Prince

(#4) bepken válasza Taranti (#2) üzenetére


bepken
veterán

vagy....vaaaaaaagy!!! csak azt, amit megosztasz a közösségi profilodon magadról :)

╔═══════ "Csak egy visszatérés létezik és az nem a királyé...hanem a JEDIÉ!" ═════╗ ╚════════════════ Xiaomi Mi A1 ═════ Huawei Nova 5T ═════════════╝

(#5) User64476 válasza bepken (#4) üzenetére


User64476
őstag

Én szerintem semmilyen állást nem fogok kapni, ha a közösségi oldalamról próbál tájékozódni rólam HRes, akinek nincs minden apró részletében dokumentált kamutökéletes élete az különcnek minősül...

(#6) atike válasza Taranti (#2) üzenetére


atike
nagyúr

Mert volt már olyan, hogy elkérték? :F

(#7) Apollyon válasza Saccco (#1) üzenetére


Apollyon
Korrektor

Remekül demonstrálja az átlag faxbúkos jelentkező színvonalát. ;]

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#8) Zotya84 válasza UnSkilleD (#3) üzenetére


Zotya84
őstag

Kérjék. Még meg is adom, ha annyira ragaszkodnak hozzá. Aztán sok sikert átjutni a kétfaktoros hitelesítésen... :D

Nem, nem, soha nem adnám meg senkinek.

Mi ez a hülyeség? Nokiánál ütésállóságot nem fejszével kellene tesztelni, hanem elkezded ütni egy 3310-zel... - L3zl13

(#9) Totom76


Totom76
csendes tag

Milyen jó hogy nincs fészbukom :DDD :DDD :DDD
Ez egy nagy baromság mikor nagyon nézik a munkáltatók és nem csak ők ezt a hülyeséget, majd kiteszem, hogy állást keresek, a főnökök meg biztos reppesnének az örömtől .... :C :C :Y

(#10) papaya


papaya
senior tag

Most ezt én nem értem. A cikk írója folyamatosan azt írja "bajnak", hogy egy profitorientált cég beszáll egy üzletágba, amiből pénzt fog tudni keresni, ráadásul sokkal jobb módszerekkel tud találkozni a kereslet a kínálattal, mint a versenytársak platformjain. Win-win szitu mióta baj??? Vagy most tényleg bárki is azt kéri számon Zuckerbergen, hogy ugyan miért nem non profit vállalkozás a FB? :U

[ Szerkesztve ]

(#11) apatyas


apatyas
Korrektor

Ilyen kategóriájú dolgokat nem raknék ki a FB-ra.. Kollégák sincsenek, oda a kikapcsolódással kapcsolatos dolgok kerülnek fel max. Igazából a Linkedin-re se raknék fel nyíltan kereshető önéletrajzot saját névvel.. Bár nemtom mennyire macerás azután intézkedni rendes névvel.

pezo77 #5 2017.12.14. 13:29 Hmm. És ez az e-hajó akkor hol is tud kikötni? Az e-bay -ben? ;)

(#12) atike válasza papaya (#10) üzenetére


atike
nagyúr

"ráadásul sokkal jobb módszerekkel tud találkozni a kereslet a kínálattal, mint a versenytársak platformjain."

:F

[ Szerkesztve ]

(#13) ΞΔGLΞ


ΞΔGLΞ
nagyúr

A közösségi oldal már több piaci szegmensben „rabolta le” a haszon nagy részét, sikeresen. Most egy újabb szeletből kérnek részt.

Nem értem mi ezzel a gond. A faszbuk, a nagyobb kutya elv alapján félresöpör/eltapos mindenkit az útjából. Ha az enyém lenne, én is ezt tenném.

--------------

A jelentkező attila képe (kis betűvel) meg elég frankó, gondolom nem győz válogatni a jelentkező cégek megkeresése alapján.
Ami a kép aljáról hiányzik:

válalnák boritékolást gyöngy füzést fizikai munkát .Internetes házalást nem

(#14) Dißnäëß válasza ΞΔGLΞ (#13) üzenetére


Dißnäëß
veterán

Alig várok valami jó kis blockchain alapú, hülyére decentralizált interneten alapuló "internetet", ami fehér, ahol a privacy csutkára van tolva, ahol a reklám nulla és a tartalom platformfüggetlen.

Olyan szinten Orwell van és ez még csak fokozódik a jövőben, az online térben pláne, hogy néha komolyan visszasírom az internetet a 90-es évek közepéről, amikor belépett Mo-ra, nyitotta fater a munkahelyén a jó kis Netscape böngészőt a golyós egérrel, nagynehezen levánszorgott egy oldal és mindennemű sallangtól mentesen ott volt az infó. (Hogy helyes, vagy sem, mindegy, az ma is ugyanúgy kérdőjeles, de hogy sokkal tisztább volt a net, az biztos).

Istenem, régi szép idők .. :) Amikor irc-n DCC Send-el küldtünk egymásnak fájlokat, vagy ICQ-n.. és hogy örültünk a resume funkciónak, mert közben bontott a modem.. :) Ma meg minden felhő, design púpra tolva, alap P2P funkcionalitás meg herélve.

Pfúh, nagyon mocsok ma a net szvsz. Az átviteltechnológia hatalmasat ugrott, a megjelenítés is (böngésző, HTML5, stb), de ezekkel nem arányosan nőtt a tolakodó szemét, hanem exponenciálisan. Kezdem nagyon megutálni..

.. ezt csak annak kapcsán mondom, mint kis gondolati kanyart, hogy pont mostanság filózom a FB profilom hülyére gyepálásán, egyik haverom megtette, marha lol, SEMMI nincs rajta, de SEMMI :D omg.

Erre jön egy ilyen cikk ... - áhh, kösz, nem. Én kiszálltam, Srácok...

Lá lá lá lá lááá lááá.. Lá lá lá lá lááá lááá .. Lá lá lá lá lááá lá lááá lá lá lá lááááá láááá

(#15) L3zl13 válasza Dißnäëß (#14) üzenetére


L3zl13
nagyúr

Biztos jó lenne az a tartalom nélküli, dög lassú, de nagyon biztonságos internet.
Én inkább maradok a mostaninál és megválogatom, milyen szolgáltatásokat használok.

#2: Nem gond, ha nagyon kell neki, ott előtte beregisztrálok és nézheti mit adok meg. :)

[ Szerkesztve ]

Aki hülye, haljon meg!

(#16) maci25


maci25
aktív tag

Na talán az első funkciója a fagszbuknak amit valamibe is nézek. Lehet elérem az évi 1-2 nap használatot. Dolgozni büdös, munkát keresni meg szégyen = fagszbuk? ÁÁ nem hiszem. Még a végén megtudják, hogy elvállalok mindent, hogy enni tudjon a családom. :DD

[ Szerkesztve ]

(#17) PistiSan válasza Saccco (#1) üzenetére


PistiSan
addikt

Csak ezért kattintottam el a cikket.

(#18) GhanBuri Ghan válasza Dißnäëß (#14) üzenetére


GhanBuri Ghan
őstag

Az a baj, hogy láthatóan azok az emberek, akiket egyébként zavar, ha benéznek az ablakon, elolvassák a leveleiket, önként és boldogan megadják az adataikhoz való teljes hozzáférést a Google, Facebook, Apple (és még több száz kevéssé ismert) cégek számára.
Különben nyilván már rég kiharcolták volna, hogy az adatkezelésből élő cégek rendszeresen auditálja az adatkezelési gyakorlatát, úgy, hogy ehhez független megfigyelők is hozzáférhessenek.

(#19) edward2 válasza UnSkilleD (#3) üzenetére


edward2
addikt

Qatarban, Emirátusokban hallottam ilyenről.

(#20) LionW válasza Saccco (#1) üzenetére


LionW
tag

Miért félmeztelen a fickó? 🤔

(#21) mepet


mepet
addikt

Elveszik a munkát azok elől, akik napi kőkemény 8 órában emaileket továbbítanak. Szörnyű. ;]

(#22) Lacc


Lacc
aktív tag

HR-es csajok ennek nagyon örüli fognak :).
8 óra hivatalos munkából 7órán keresztül FaceBookon csevegnek, postolnak, vagy postokat olvasnak, és a maradék 1 órában megnézik az álláskeresőket.

(#23) salapp


salapp
addikt

Az egész világ megzákkerbergelheti magát. Juhé, újabb bőr.

Cathrine Tate: -Computer says: nooo!

(#24) opr válasza Lacc (#22) üzenetére


opr
veterán

Tehat nem valtozik semmi? :DDD

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#25) Csapoati válasza papaya (#10) üzenetére


Csapoati
nagyúr

Én sem értem, hogy hol van itt a baj, a cikk írójának hasfájásán kívül.

tehát a két csoportból a lassabbik legjobb idővel rendelkezőben lévők közül az ötödik legjobb időt futó indul majd a poleból.

(#26) vilmose33 válasza Csapoati (#25) üzenetére


vilmose33
őstag

Várható volt,hogy beszállnak sok pénz van benne. Face stb. nincs "ingyen".
Csapoati:Elnézést nem válasznak szántam :R

[ Szerkesztve ]

A jövő most van

(#27) Béééla válasza L3zl13 (#15) üzenetére


Béééla
őstag

Én rühellem hogy olyan sütik követnek amikre sose iratkoztam fel, a facbúk lájkgomb az oldalakon anonim profilt alakít ki akkor is, ha nem regisztráltál fiókot, okoseszközt nem tudsz venni anélkül hogy valakinek ne telefonálna haza (nem, a házi rootolás és aosp telepítés nem bolti megoldás ráadásul garivesztéssel jár, almát vegyél ios nélkül, a windóz legalább meghalt) és a szolgáltató vígan tárolja hogy az én IP-mről este milyen felnőtt oldalakat látogattak az én és a nemzetbiztonság érdekében.
Most viszont nálam betelt a pohár mert hiába másik böngészőből kerestem privát munkamenetben valamire, a facbúk ugyanúgy felajánlotta reklámban másnap amit kerestem.

Nem akarok webkettős, mindenhol videóreklámos, sávszélzabáló szart Zinternet néven. Inkább menjen a nas otthon de p2p fórumokon ugyanúgy ki lehet beszélni mindent, hasonló csevegőalkalmazások is vannak, levelezésről nem is beszélve. Akinek meg nem tetszik az irány, arra azonnal ráhúzzák az alufóliasapkát (pedig sajnos az utóbbi években nekik lett igazuk).

Nem szeretem a faszbúkot, viszont pár év alatt megkerülhetetlen lett. Ha nem tetszenek a felhasználási feltételek, akkor nincs alternatíva.
Ráadásul egy rakás trágya a reklámszolgáltatásuk, amikor 18+, informatika iránt érdeklődőket adtam meg célközönségnek, akkor egy adag 10 éves takonynak szórta ki a drága reklámjaimat, illetve valahova Thaiföldre is jutott belőle, azóta megnőtt az ország?

Bélabá

(#28) bencze válasza papaya (#10) üzenetére


bencze
senior tag

Nem tudom mi lehetett de nekem a monopóliumokkal van bajom, ritkán jók hosszú távon a fogyasztóknak. Ha túl nagy akkor tarol és nem marad más.

-= QFR mx blue / HPE87 mx brown / QFR mx red / Poker 2 mx blue / Poker 3 mx clear / Leopold FC660M mx silent red=-

(#29) 8th


8th
addikt

Remek. A hülyétkapokazoktól topik pörögni fog már látom. :DDD

A vallás akkor keletkezett amikor az első csaló találkozott az első ostobával

(#30) YASKATIR válasza Béééla (#27) üzenetére


YASKATIR
aktív tag

" hiába másik böngészőből kerestem privát munkamenetben valamire, a facbúk ugyanúgy felajánlotta reklámban másnap amit kerestem."

Ennel nagyobbat nem tudtal hazudni? :U Konkretan mar akkor sem igaz amit irsz, ha fent van az ublock es social blocking listet hasznalsz egyetlen bongeszoval privat mod nelkul..

[ Szerkesztve ]

(#31) Apollyon válasza YASKATIR (#30) üzenetére


Apollyon
Korrektor

semmi, del

[ Szerkesztve ]

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#32) rudi válasza Dißnäëß (#14) üzenetére


rudi
nagyúr

Ez minden tech dologgal (sőt nem tech dolgokkal is) így van: egy idő után az emberi korlátoltság korlátaiba ütközünj. Egy hasonlattal élve: az orángután ugyanúgy dobolni fog a Stradivari hegedűvel mint az üres műanyagflakonnal.

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#33) rudi válasza Béééla (#27) üzenetére


rudi
nagyúr

Neismondd... privátban még ki tudod kerülni a Facebookot, de amit vállalkozni kezdesz, elvesztél. Nekem az volt a legborzasztóbb élményem, hogy mennyire örültem, amikor kb. 4 hónapnyi blokk után (ami az ő hülyeségük miatt történt) újra tudtam FB posztokat boostolni a látszerészetünk oldalán... borzasztó, hogy ennek ennyire örültem, de sajnos ez van, a leghatékonyabb kisvállalati marketing eszközöm a face simán a kezükben vagyok hirdetési szempontból, mert a célközönségem rájuk van kattanva...

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#34) Wesder válasza 8th (#29) üzenetére


Wesder
félisten

Van olyan települès hogy Arèg?

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#35) Béééla válasza YASKATIR (#30) üzenetére


Béééla
őstag

1. Csak éppenséggel nincs fenn semmilyen blokker.
2. azok a bizonyos sütik, eléggé fix az otthoni IP-m, a hülye is össze tudja kötni a kettőt ha akarja... De hazugozz le nyugodtan, igazad lesz tőle ;)

@rudi
privátban még ki tudod kerülni a Facebookot, de amit vállalkozni kezdesz, elvesztél.
Ma már sajnos alapnak veszi az átlag hogy legalább egy fb-oldala legyen mindennek, ha nincs akkor nem is nagyon érdekli. Annyiból jogos, hogy piszok jól összerakták, két katt és nyitvatartási idő, extra hírek, cím, azaz a legfontosabbak elérhetők.

Bélabá

(#36) YASKATIR válasza Béééla (#35) üzenetére


YASKATIR
aktív tag

Nyilvanvaloan hazudsz, de azert vicces, hogy megprobalod kimagyarazni a dolgot..
Senki sem kot ossze semmit sem az IP cimeddel, mivel az emberek tulnyomo reszenek dinamikus ip cime van, ami (tobbnyire) 24 orankent ujul, azaz, ha osszekotnek a cookie-kat az ip cimekkel, akkor azt ernek el, hogy lenne egy total hasznalhatatlan adatbazisuk..

Ebbol pedig egyenesen kovetkezik, hogyha te privatban bongeszel, akkor nem fogsz szemelyre szabottan reklamot kapni, plane nem masik bongeszoben (ahogy te ezt allitod), mivel a privat vegen torli a bongeszo a cookie-kat

Ha hazudsz, akkor legalabb olyat hazudj, amit nem lehet 3 sorban megcafolni, mert ez igy nevetseges.

[ Szerkesztve ]

(#37) Apollyon válasza YASKATIR (#36) üzenetére


Apollyon
Korrektor

UPC-nél volt, hogy három évig ugyanaz volt az IP címem. Lakossági előfizetés, mielőtt belekötnél. Van most Telekom előfizetésem is, 2016. december óta kb max 2-3x ha változott a címem, de már hónapok óta ugyanaz van. Lakossági szintén. De a hozzászólásaidból látszik, hogy nem igazán érted az internet működését.

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#38) YASKATIR válasza Apollyon (#37) üzenetére


YASKATIR
aktív tag

Akkor probald meg ertelmezni ezt a mondatot:

"mivel az emberek tulnyomo reszenek dinamikus ip cime van, ami (tobbnyire) 24 orankent ujul"

Koszi

Ha csak havi 2-3x ujul a cimed, akkor is boven hasznalhatatlan lenne az, amit a bela gyerek ide kepzelt, mivel igy havi 2-3x vesztenenek el es kapnad meg egy full random ember profiljat, ellentetben mondjuk a sutikkel, amit az emberek 99%-a akkor "torol", ha uj gepet vesz

[ Szerkesztve ]

(#39) Corleone33


Corleone33
aktív tag

ezekben az állásajánlatokban legalább ki fogják írni az ajánlott bérösszeget vagy itt is úgy kell barkobázni a munkaadókkal/ közvetítő céggel?

Előző rossz tapasztalatok miatt sajnos nem üzletelek 0km-es /0 értékeléses felhasználókkal!

(#40) Apollyon válasza YASKATIR (#38) üzenetére


Apollyon
Korrektor

Hiába csúsztatsz és próbálod kimagyarázni, a faxbúk és barátai reg. nélkül ip alapján is be tud egy-egy adott usert azonosítani. Reklámokból élnek, a célzott reklám előbb célba talál, nyilván megoldották már, hogy ne csak sütikre korlátozódjon az azonosítás.

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#41) L3zl13 válasza Béééla (#27) üzenetére


L3zl13
nagyúr

Én sem szeretem, hogy olyan szolgáltatások prübálják követni a böngészési szokásaimat amelyeket én nem kértem, de ettől még az a megoldás amit ő írt sz@r.

1. Blokkchain-nak láthatóan kapacitásbéli problémái vannak pusztán az utalásos tranzakciókkal is. Erre épített webet használni olyan lenne mint visszamenni a modemes korszakba.
2. Milyen tartalmat akar ott böngészni? Max warezt, privát blogokat, vagy olyan oldalt ami csak pénzért elérhető. Mert pénzbe kerülő tartalmat senki nem fog oda készíteni úgy, hogy nincs belőle bevétele.

Aki hülye, haljon meg!

(#42) cheatergs


cheatergs
senior tag

Most gondolkodtam el először, h regizek a Face-re, mert első látásra több értelme van, mint egy-két hazai álláskereső oldalnak, amiken alap dolgokat nem lehet beállítani.

Mindig minden mindegy

(#43) Béééla válasza L3zl13 (#41) üzenetére


Béééla
őstag

A blokkchain az csak a legújabb hívószó. Ha el is felejtjük a kapacitás problémáját: láttam tervezett blockchain alapú netet, minden szállító eszköz kap valamit a szállításért, a pénzt a packetbe teszed, ha végig ér akkor a szállító meg is kapja, és az így gyűjtött (mondjuk) netcoint eladhatja más valutáért. Az elv tök jól hangzik, csak a megvalósítás...

A tartalom meg annyira nem is érdekes, mint említettem vannak fórumok (nini, nem épp egy fórumon vagyunk?), csevegéshez se kéne a nyamvadt Messenger és még sorolhatnám. A warezon és fizetős ftp-n kívül is van élet.

Bélabá

(#44) mepet válasza cheatergs (#42) üzenetére


mepet
addikt

Nem LinkedInt akartál mondani? ;)

(#45) L3zl13 válasza Béééla (#43) üzenetére


L3zl13
nagyúr

"nini, nem épp egy fórumon vagyunk?"

És nini! Ez a fórum vajon nem reklámokból tartja fenn magát?

Ha reklámtól, facebook cookie-któl mentes fórumot akarsz, most is csinálhatsz egyet. Nem kell megreformálni hozzá az internetet. De ha komoly tartalmat, és az azt kiszolgáló infrastruktórát akarod üzemeltetni, akkor ahhoz pénz kell, azt meg valamiből be kell, hogy follyon.

Aki hülye, haljon meg!

(#46) cheatergs válasza mepet (#44) üzenetére


cheatergs
senior tag

A hírben a fb szerepel; ha meg arra utalsz, h az LI jobb, akk az nekem semleges.

Mindig minden mindegy

(#47) Kékes525 válasza Béééla (#27) üzenetére


Kékes525
félisten

"Én rühellem hogy olyan sütik követnek amikre sose iratkoztam fel"

Ezek kivédhetők megfelelő pluginokkal, addonokkal, kiegészítőkkel.

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#48) mepet válasza cheatergs (#46) üzenetére


mepet
addikt

Igen, arra utaltam. Konkrétabban arra, hogy ha most szeretnél regisztrálni egy közösségi oldalra csak azzal a céllal, hogy állást találj, akkor szerintem jelenleg erre egyértelműen a LinkedIn a legjobb választás. Az direkt erre van és folyamatosan bombáznak állásajánlatokkal a fejvadászok, ha engeded nekik.

A facebook.com/jobs úgy látom inkább ilyen állásokat listázó keresős cucc, mint pl a profession.hu vagy monster.hu.

(#49) Depression


Depression
veterán

Engem érdekelne, hogy mennyibe kerül, mert a többi úgy 6 számjegyű összeget kér egy hónapra.

Orr alatt hordott szájmaszk pont annyit ér, mint a herére húzott koton.

(#50) atike válasza Depression (#49) üzenetére


atike
nagyúr

Mi kerül mennyibe? :F

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.