Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Devid_81


Devid_81
nagyúr

Szép és felesleges egyszerre.
Hmm mindjárt veszek is belőle egyet :)

...

(#2) .mf


.mf
veterán

Öhm, lol? Mivel nyújt többet, mint egy kb ötöd-tizedannyiból összeállítható rendszer? Az ilyen ár mellett mindössze 160GB-os merevlemez extra pontokat ér a teflonpofa versenyen.

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#3) Dany007


Dany007
veterán

Szóval akkor ha jól értelmeztem a cikket, voltaképp egy mai átlag média lejátszót kapunk, design-os kivitelben ~1,2 millióért? :Y

(#4) ttower


ttower
aktív tag

miért kerül egy autó több millába ha egy polski is elvisz a-ból b-be?
válasz: mert sokkal kényelmesebb/szebb/jobb. ez is ilyen. ha lenne rá pénzem tuti vennék egyet 2 okból: mert leteszem középre és mindenhol szólhat valami, ennek ellenére nem kell ezer+1 kütyüvel szórakozni, 2: szép.

It's not a bug until it is in production. | Wake up and smell the ashes.

(#5) Cathfaern válasza Dany007 (#3) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

Ha beleszámítod a munkaórát, amivel egy ilyen rendszert összeválogatsz, beszerzel, összeraksz, mindent feltelepítesz, beállítasz, kompatibilitási és hasonló bugokat kiküszöbölsz, majd üzembe helyezel, akkor nem fog sokkal kevesebbe kerülni, mint amennyi az árcédulán van. Arról már ne is beszéljünk, hogy ha esetleg meghibásodik valami, akkor neked kell kideríteni, hogy mivel van probléma. Kinézetről nem is szólva.
Szerintem egyetlen hibája a kicsi merevlemez, az árat nem dobta volna már meg nagyon, ha mondjuk egy 500gb-osat raknak bele.

[ Szerkesztve ]

(#6) elefant válasza Dany007 (#3) üzenetére


elefant
HÁZIGAZDA

meg egy Loewe feliratot.

értem én amit mondasz, nem az átlag magyarnak való cucc ez sajnos.

(#7) Dany007 válasza Cathfaern (#5) üzenetére


Dany007
veterán

Ezt úgy értem, hogy szoktak itt bemutatni egy csomó média lejátszót. Ami xvid-divx-től kezdve a HD filmeken át mindent lejátszik. Plusz torrent kilens meg akármi, lan, esetleg wifi is.
Azok is rendesen össze vannak rakva. Igaz nem ilyen exkluzív a design, de a drágább is ~ 98.000 forint körül van. És nagyjából a tudása megegyezik.

"nem az átlag magyarnak való cucc ez sajnos"

Akinek meg van rá pénze, az nem azt fogja nézni, hogy mennyivel jobb esetleg olcsóbb alternatívák léteznek.
Volt egy ismerősöm, (illetve sokat dolgozunk neki) ő csak azért vett Sony LCD tévét ~ 50 ronggyal drágábban, mint a hasonló alternatívák, mert az ő köreiben ez a style. Hogy Sony, mert az "jó drága". Ez kb 1,5 éve volt mondjuk.
Szóval sok esetben igaz, hogy akinek van pénze már csak azért is a drágábbat veszi, mert drágább... :U

[ Szerkesztve ]

(#8) dabadab válasza Dany007 (#7) üzenetére


dabadab
titán

Végigolvastad, hogy miket tud ez a cucc? Mert nem úgy tűnik...

DRM is theft

(#9) sanp válasza Dany007 (#7) üzenetére


sanp
tag

Azért ez a cucc a Meridian Sooloos és Bang & Olufsen Beosound5 kategóriájában van, azok is $5000-nál kezdődnek és ez még többet is tud sok tekintetben azoknál. Nem lehet a luxus ill. high-end termékeket olcsó alternatívákhoz hasonlítani, az anyaghasználat, a megépítés minősége, a komponensek minősége, a kezelhetőség egyszerűsége, a magasfokú automatizáltság, könnyed integrálhatóság és a brand amit meg kell fizetni.

Egyébként kb másfél éve a felsőkategóriás Braviáknak volt a legjobb, legtermészetesebb színekkel megáldott képe (gyárilag), nem úgy mint a mű, túlszaturált Samsungoknak, LGknek, szóval az ismerősöd azért nem csinált olyan rossz vásárt.

(#10) osztraksajt


osztraksajt
őstag

Hát nekem anno volt egy németből behozott régi 63cm-es Loewe CRT TV-m (villámcsapás miatt táphibás volt, javítani kellett), azóta sem láttam olyan képet, esetleg profi EIZO monitoron talán, de a csodájára jártak évekig. CNC mart aluminium háttérvilágításos fém gombos távirányítója volt 20 évvel ezelőtt.

Amúgy ha van az embernek 40 millája mondjuk egy AMG mercire (meg még mellé 3 másik autóra, mert akinek az van biztos, hogy van még több is) annak nem megterhelő az ára.

Amúgy a Loewe-ből kinézem, hogy azért van benne 160-as HDD, mert 3 éve tesztpadon hajtanak belőle több százat, és ez a fajta vált be hangja ill meghibásodása alapján, egész egyszerűen egy 500 gigás 2,5 colos HDD-ről még nincs megbízhatósági tapasztalat. Persze simán lehet, hogy tévedek, és ezzel szorították le a költségeket 3 euróval. :DDD

Szerintem presztizsterméknél mindegy, hogy 15000 vagy 45000 óra zene megy rá, egy esetleges meghibásodás sokkal többet ronthat a megítélésen.

Én a büdös életben nem venném meg, de nem kötekvésből mondom, tényleg, de vannak ahol mások a prioritások és a nagyságrendek. Én is vettem 3 ezerért Noctua ventit, pedig lett volna 200Ft-ért fehérdobozos OEM is. Lehet van más aki így van ezzel, csak nála az egy milla 3 ezer. És elkelt Pesten a médiában a 35 millás LCD is. Amellé mit csinálsz? HTPC-t raksz össze? ;] Valószínüleg az időd drágább mint amit elkínlódnál vele azon a szinten.

(#11) Dany007 válasza dabadab (#8) üzenetére


Dany007
veterán

Okés van benne 1-2 plusz fícsőr, ami egy sima média lejátszóban nincsen. Igaz.
Ettől függetlenül a lényegen nem változtat, ahogy abban korábban kiegyeztünk túlárazott és nem a Mo.-i piacra szánt termék.
Ahogy korábban is írták a brandet és a design-t kell megfizetni.
A felhasznált anyagok minőségéről és tartósságáról nincs érdemi információ vagy kifejezett erre irányuló teszt így azt nem venném bele. Egyenlőre, de természetesen nem kizárt.

Amúgy meg igazán abbahagyhatnád már ezt a felettébb provokatív, lekezelő "mindenkinek beszólok egyet" stílust. Ahogy látom ez nálad rendszeres jelenség és nem bírod abbahagyni.
Hasonlóan, ahogy pl. Winner_hun se képes kibírni, ha egy 3 soros személyes bejegyzésben eggyel több "n" betű van a kelleténél... :U De ő ezt legalább nem provokatív stílusban teszi.

(#12) #72042496 válasza Dany007 (#11) üzenetére


#72042496
törölt tag

"Ettől függetlenül a lényegen nem változtat, ahogy abban korábban kiegyeztünk túlárazott és nem a Mo.-i piacra szánt termék."

Ettől függetlenül nem sértődnék meg, ha a lakberendező egy ilyet álmodna a balatoni villám nappalijába. Sőt, szerintem még a vállát is megveregetném, mert bár a cikk alapján nem hoz lázba, élőben viszont esélyes, hogy tetszene a készülék. :)

Drágának persze, hogy drága, de a változatosság kedvéért nem lehetne végre leszakadni az árról? Ez nem a költséghatékonyságról szól.

(#13) dabadab válasza Dany007 (#11) üzenetére


dabadab
titán

"Okés van benne 1-2 plusz fícsőr, ami egy sima média lejátszóban nincsen."

Ja, konkrétan egy komplett médiaszerver. Az azért egy kicsit bonyolultabb annál, mint amikor a chipset mellé odarakják a gyári példaszoftvert némileg átskinezve.

Egyébként tényleg elolvastad a cikket, mielőtt nekiálltad kommentelni? Nem lehet, hogy előbb a saját portádon kellene sepregetni?

[ Szerkesztve ]

DRM is theft

(#14) dabadab válasza osztraksajt (#10) üzenetére


dabadab
titán

"És elkelt Pesten a médiában a 35 millás LCD is. Amellé mit csinálsz? HTPC-t raksz össze?"

Én pl. igen, ezt tenném, egészen egyszerűen azért, mert ezek a gyári cuccok bénák. Mind. Alapvetően a szoftveren buknak meg, ennek is szinte biztosan ez lesz a gyenge pontja, mert a millió feletti árból kijön az exkluzív, jól összerakott HW, egy rendes HTPC szoftver kifejlesztése viszont nem.

Egyébként ez a cucc alapvetően csak zenét tud lejátszani (meg lemezről DVD-t, de ez azért elég sovány), szóval abszolút alkalmatlan HTPC kiváltására.

[ Szerkesztve ]

DRM is theft

(#15) Eugene Roe válasza elefant (#6) üzenetére


Eugene Roe
őstag

Esetleg egy átlag dubai polgárnak ;]

It'll hurt... a lot, but you'll be better - you say?!

(#16) Eugene Roe válasza #72042496 (#12) üzenetére


Eugene Roe
őstag

Ez arról szól, hogy egy csodacég csodaáron korántsem csodálatos cuccot csinált, és erre elkezdjük fényezni, hogy prémium de sajna senkisem ismeri kis hazánkban, meg egyébként is nahát na. Az áráért semmi különös nincs benne, ha mutatnának 350 millióért egy drágakövekkel kirakott HTPC-t akkor is mindenki tátogna, pedig árhoz viszonyítva semmi extrát nem tud, a többi pedig ötvös- és ékszerészmunka.

szvsz vagy legyen olcsó, vagy tényleg tökéletes, de az, hogy nagy pénzen nagy "semmit" (persze erős túlzás :P ) összeraknak, szerintem nem nagy szám. Mert ennyi erővel a dobozába egy mp4-et is tehettek volna és adhatnák ugyanennyiért, elvégre Prémiumkategória :P

It'll hurt... a lot, but you'll be better - you say?!

(#17) Sicilian


Sicilian
addikt

Jól néz ki, de meg is kell fizetni... :DDD

nothing is true everything is permitted..

(#18) Dr. Akula


Dr. Akula
nagyúr

körülbelül 1 250 000 forintot kell érte fizetni

Na ezért nem kell senkinek.

(#19) Viktor77 válasza Dr. Akula (#18) üzenetére


Viktor77
titán

Jó sok milliárdos ismerősöd lehet, akik között egy reprezentatív felmérést sikerült végezned. :)

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#20) elefant válasza Eugene Roe (#16) üzenetére


elefant
HÁZIGAZDA

vannak svájci órák, amelyek annyiba kerülnek, mint egy kisebb afrikai ország GDP-je. és még zenélni se tudnak, és számológép sincs rajtuk.

(#21) #72042496 válasza Eugene Roe (#16) üzenetére


#72042496
törölt tag

Csak magamat tudom ismételni - nem az a Loewe célja, hogy minden háztartásba ilyet állítson. Van az a réteg, amelyiknek ennyit is megér az, amit ez a termék nyújt, ill. képvisel. Itt inkább az utóbbin van a hangsúly.

(#22) osztraksajt válasza dabadab (#14) üzenetére


osztraksajt
őstag

Azért ez merész kijelentés hogy minden gyári szoftver béna (lásd Pl squeezebox, sonos, popcorn). És ugye HTPC-t passzívban megépíteni... Na az szép halál.

Hidd el, akinek annyi pénze van, hogy ilyet vegyen, az ideje általában drágább, minthogy nekiálljon HTPC-t építeni. 10 éve én sem hittem volna, de most azért jobban földhözvágna anyagilag az, hogy egy HTPC-t összerakjak, utánnanézzek, bekonfigoljak, rászánjam az időt, mintha a most kapható legdrágább HD lejátszót/felevőt megvenném. És ez nem nagyzolás, hanem tény.

De más a tudásszintünk, simán lehet te egy óra alatt bekonfigolnád, ami nekem nem menne, és nyilván az anyagi, szabadidő stb. lehetőségeink is mások.

Abban teljesen igazad van, hogy nem HTPC, végülis ez a Loewe ketyere kb egy Squeezebox Touch funkcionalitását kínálja egy vortexboxal egybeépítve. (Amúgy a funkciókat nézve kísértetesen emlékeztet, szinte már gyanús :DDD )

(#23) koliz1 válasza Dr. Akula (#18) üzenetére


koliz1
tag

Hello
Megsúgom már 2 db gazdára talált.

(#24) dabadab válasza osztraksajt (#22) üzenetére


dabadab
titán

"Azért ez merész kijelentés hogy minden gyári szoftver béna (lásd Pl squeezebox, sonos, popcorn)."

Az utóbbit ismerem és csak megerősítette ezirányú tapasztalataimat: a Popcorn rettenetesen gagyi egy XBMC-hez képest.

Mondjuk az is igaz, hogy ez amolyan hobbiféle nálam, szóval egy HTPC összerakására nem úgy nézek, mint ha pl. porszívóznom kellene :) meg mondjuk nem került igazán sok időmbe az, hogy a két ionos HTPC-t összerakjam meg XBMC Live-ot rakjak rájuk.

DRM is theft

(#25) osztraksajt válasza dabadab (#24) üzenetére


osztraksajt
őstag

Én a My Movie Jukebox-ot használom a popcornon, az biztos, hogy nem olyan erős a hardver, és nincs annyi effekt, de használhatóságban szerintem rendben van. A új 200-as sorozat guija pedig kezd egész komoly lenni.

A Squeezebox ot meg nézd meg egyszer ha lehetőséged van rá, egészen elképesztően kezelhető cucc, talán a legjobban használható kezelőfelület amit valaha láttam home cuccok között.

Én is sokáig szüttyögtem egy HTPC gondolatával, sőt, bele is kezdtem, de aztán elriasztott a 40e-s alaplap+proci ár, meg egy kulturált kisfogyasztású házat mennyiért lehet beszerezni. (akkoriban még ION-ról csak beszéltek, de nem létezett mikor ezen gondolkodtam, és egy JW780 minix lett volna). MPEG-4 tunert sehol sem találtam Mo-n ami linux támogatott lett volna. Elvből nem vennék/warezolnák rá windowst. + Távirányító + kinlódás. Végül rövidre zártam egy Popcornnal, és nem bántam meg, az az 5 másodperc amíg eltallózok a lejátszani valóig, meg ugyan mindegy hoz néz ki.(nekem!)

Szóval csak arra akarok kilyukadni, hogy soxor rendben van egy out-of-the box kütyü, pláne ha nem geek az ember.

(#26) Dr. Akula válasza Viktor77 (#19) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

Persze, tele van velük a 4-6 villamos. :D

(#27) Eugene Roe válasza elefant (#20) üzenetére


Eugene Roe
őstag

Egy órába nemis kívánok GDP-t vagy számológépet :D de egy médiacenterbe többet várok egy 160gb-os merevlemeznél, ennyi az egész.

Mert lehet hogy elég 15,000mp3 tárolására, de ha filmekről beszélünk, akkor vége mindennek, vagy filmeket nemis tud merevlemenzről játszani? xD csak korongról?

[ Szerkesztve ]

It'll hurt... a lot, but you'll be better - you say?!

(#28) Plazmacucci


Plazmacucci
félisten

Ezt az elcseszett aberrált baromságot... Rég láttam ehhez fogható multimilliomos csemetéknek való szart.

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#29) Elpresidente válasza Eugene Roe (#27) üzenetére


Elpresidente
tag

Szerintem aki ilyet vesz, az leszarja a merevlemezről történő filmlejátszást, vagy nem is tud az ilyen lehetőségről. Megveszi a boltban a gyári DVD-t és azt nézi.

Xbox gamertag: goserHU

(#30) Elpresidente válasza Plazmacucci (#28) üzenetére


Elpresidente
tag

csak kiváncsi lennék, szerinted ebben mi az elcseszett, aberrált baromság? Az ár az egy dolog, de a funkciók alapján nem egy rossz gépezet ez.

Xbox gamertag: goserHU

(#31) Integra válasza Dany007 (#3) üzenetére


Integra
titán

majd amikor évi 300ezer eurós fizetésed lesz, akkor könnyebb lesz az ilyen termékek lényegét megértened:K

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#32) haris


haris
őstag

Nem tudom miért az árán veritek magatokat.
Én azt kérdezném miért DVD-t játszik BluRay-t miért nem.
Ha über frankó csilló centis(collos) fullfull HD (plazma/lcd) tv-m lenne nem feltétlen DVD felbontással szeretném hajtani. Ha már média center, ne kelljen már külön BR lejátszót vennem.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.