Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) SAPolcs


SAPolcs
újonc

Nem kell telepíteni semmit, a Revolut-ból hozzáadtam a kártyát, két perc múlva fizettem is vele. A kollégám kedvet kapott hozzá, most regisztrált a Revolutba, de már tudott is fizetni a Google Pay-el. 20 perc volt az egész.

(#52) D1L1ZS


D1L1ZS
őstag

Tudom buta kérdés, de azért felteszem!

Akkor NFC nélkül akkor ez bukta igaz?

Xiaomi 11T 8/128 # Xbox Series X #

(#53) SAPolcs


SAPolcs
újonc

NFC nélkül nem fog menni.

[ Szerkesztve ]

(#54) Sofian


Sofian
őstag

Ez valid, de a kártya kezeléséhez, eltávolításhoz, beállításokhoz és a hűségkártyák kezeléséhez kell az App.

(#55) st3v3np3t3r válasza D1L1ZS (#52) üzenetére


st3v3np3t3r
veterán

Igen

Galaxy S23 5G 256GB//HP Victus 16+Rog Ally RC71L//Korábbi hsz-eim #97246720 név alatt...

(#56) aradebil2 válasza SAPolcs (#51) üzenetére


aradebil2
senior tag

Nekem csinált egy 0 ft-os tranzakciót miután bekapcsoltam a GPayt, és még azóta is azt írja hogy "függőben, kártyaengedélyeztetési kérés". MasterCardos kártyánál.

(#57) SAPolcs válasza aradebil2 (#56) üzenetére


SAPolcs
újonc

Nem csinált nála semmi nullás tranzakciót. De ez Visa kártya.

(#58) K82 válasza aradebil2 (#56) üzenetére


K82
őstag

Valahogy csak ellenőriznie kell a kártyát...

Pixel / OnePlus Pad

(#59) aradebil2 válasza K82 (#58) üzenetére


aradebil2
senior tag

az oké, csak 13:30 óta függőben van

(#60) aujjobba válasza aradebil2 (#59) üzenetére


aujjobba
addikt

Jó de hozzá lett adva a kártya végül vagy sem?
Ha igen, akkor tökmindegy függő a 0 forintos tétel.

(#61) aradebil2 válasza aujjobba (#60) üzenetére


aradebil2
senior tag

igen ott van, Google Pay beállításaiban is látom, holnap akkor tesztelem majd :)

(#62) MrPetya19


MrPetya19
addikt

Végre, de ha jól sejtem akkor órán továbbra se lehet használni majd.
Ja és nekem most jött csak meg az értesítés Revolut-tól.
Ha használom a Simple-t akkor ki tudom választani, hogy melyik legyen az alapértelmezett?

,,Az Epöl térképei Kelet-Európában sivatagot mutatnak." Bog

(#63) #10949376


#10949376
törölt tag

Nekem sincs fiókszolgáltatásoknál,sem app de ha bejelentkezek Google fiókomba ott van ahol hozzá tudom adni a bánkártyámat a fizetési módoknál az a gpay.

Az NFC beállításnál meg ki tudom választani a Gpay-t meg van simple majd kipróbálom.

[ Szerkesztve ]

(#64) Woltarex válasza kmarci25 (#50) üzenetére


Woltarex
újonc

Én eddig mókoltam a Google Pay-jel hogy működjön, és ahhoz hogy megjelenjen a beállításokban a Google kategória alatt a Google Pay ahhoz legalább egyszer fent kell lennie a GPay app-nak. (Mindegy hogy PlayStore-ból vagy APK-ból) Legalábbis az utóbbi 4 telefonon amit használtam, azon ezt kellett csinálnom. Nem kizárt, hogy Revolutból már a "Kártya hozzáadása GPay-hez" opcióval automatikusan megjelenik, de én eddig így nem próbáltam. (Merthát eddig nem is jelent meg sehol :D )

(#65) Atkooo


Atkooo
csendes tag

Gyanús hogy esetleg holnaptól lesz elérhető az alkalmazás hozzá, mert valamivel készülnek Google-ék, gondolom ráncfelvarrás meg új funkciók
YouTube élő közvetítés

[ Szerkesztve ]

(#66) l.skywalker


l.skywalker
félisten

A natív alkalmazás lehet hogy ezért nem érhető még el:

Google announcing a ‘new Google Pay app’ for Android and iOS tomorrow

Nem szabad félnem. A félelem az elme gyilkosa. A félelem a kis halál, mely teljes megsemmisüléshez vezet. Szembenézek félelmemmel.

(#67) besti


besti
csendes tag

Akkor most már Google Wear órával sem kell ilyen permanent proxykkal bűvészkedni?

(#68) alcapone386 válasza besti (#67) üzenetére


alcapone386
őstag

Hát nagyon remélem. Végre értelmet nyerne az nfc az óramban :) Sajnos még appok között nem elérhető az órán, de telóra már felraktam a gpay-t és revoluttal simán összekötötte. (Írtam is a CIB nek, hogy kössék fel a gatyát, mert gáz amit csinálnak....nevetséges, hogy náluk még sehol nem tart a fejlesztés...)

[ Szerkesztve ]

(#69) MrPetya19 válasza alcapone386 (#68) üzenetére


MrPetya19
addikt

Sajnos nem. :(

,,Az Epöl térképei Kelet-Európában sivatagot mutatnak." Bog

(#70) alcapone386 válasza MrPetya19 (#69) üzenetére


alcapone386
őstag

A franc. Túl szép lett volna :W

(#71) pollack


pollack
csendes tag

Nekem OTP-s Mastercardom van, be van regisztrálva a Simple-be és használom is mindennap. Egyébként jól működik bárki bármit mond.
Miután ez a hír megjelent, ránéztem a telefonomon a Google fiókomra, és ott is megjelent az OTP-s kártyám mint fizetési mód a Google Pay-ben. Sony Xperia 10, Android 10. Nem telepítettem külön semmit. Ez hogy lehet?

(#72) <Adamsky> válasza Sofian (#54) üzenetére


<Adamsky>
nagyúr

Úgy látom, hogy valakinek ott van az account services között, valakinek nincs. Nagyon úgy tűnik, hogy az elején - amolyan nulladik lépésként - kell, hogy legyen egy külső alkalmazás (ez esetünkben lehet a Curve, a Revolut, de akár egy "okosba" feltett Google Pay is), ami felveszi az első kártyát.
Onnantól kezdve, - ahogy SAPolcs is írja - ott lesz a szolgáltatások között, ahol aztán már kézzel is fel lehet venni kártyát, vagy akár törölni. De az alapértelmezett Google Pay-es kártya is itt állítható át.

#71 pollack
"... megjelent az OTP-s kártyám mint fizetési mód ..."
Gondolom, mert korábban vettél vele valamilyen alkalmazást Play!-ben.

(#73) pollack válasza <Adamsky> (#72) üzenetére


pollack
csendes tag

"Gondolom, mert korábban vettél vele valamilyen alkalmazást Play!-ben."
Igen, ez lehetséges, erre nem gondoltam. Kösz.

(#74) st3v3np3t3r válasza l.skywalker (#66) üzenetére


st3v3np3t3r
veterán

iOS-re GooglePay?! :Y Minek!?!? :W

[ Szerkesztve ]

Galaxy S23 5G 256GB//HP Victus 16+Rog Ally RC71L//Korábbi hsz-eim #97246720 név alatt...

(#75) petrson


petrson
senior tag

Hát, elég fura, tegnap letöltöttem a GPay-t, összekötöttem a Revolut kártyával, fizettem is vele este. Mára a GPay alkalmazás eltűnt, az alkalmazásinfók között pedig "letiltva" szerepel. Ezt hogy?

S23 / Watch Active2 / Xiaomi Pad 6

(#76) l.skywalker válasza st3v3np3t3r (#74) üzenetére


l.skywalker
félisten

Én évekig iPhone-t használtam Apple Pay-el. Most Androidom van, örültem volna, ha lett volna Apple Pay ide is, de nincs. Ha ezt fordítva élem meg, akkor szerintem nagyon jó, hogy van iPhone-ra Google Pay. Amúgy pedig van olyan ország, ahol nincs Apple Pay, de van G-Pay.

Nem szabad félnem. A félelem az elme gyilkosa. A félelem a kis halál, mely teljes megsemmisüléshez vezet. Szembenézek félelmemmel.

(#77) <Adamsky> válasza petrson (#75) üzenetére


<Adamsky>
nagyúr

Egy másik topic-ban már próbáltunk erre rájönni, mert egy Xiaomi telefont használó fórumtárs ugyanígy járt. Akkor derült ki - számomra legalábbis, - hogy bizonyos Android verziótól (talán 9) nem kell maga a GPay app. 10-es Android-tól pedig - ezek szerint - tiltja is a rendszer. Próbáld ki, ugyanúgy fogsz tudni fizetni. Akár törölheted is a GPay-t.

#74 st3v3np3t3r
Szerintem ez a Pay nem nem az a Pay ...
... a Google egyébként is tervez valamilyen hitelkártyát kibocsátani, és ebből a "jóból" gyanítom az almásokat sem akarja kihagyni.

[ Szerkesztve ]

(#78) petrson válasza <Adamsky> (#77) üzenetére


petrson
senior tag

Köszi, kipróbálom ma.

S23 / Watch Active2 / Xiaomi Pad 6

(#79) <Adamsky> válasza petrson (#78) üzenetére


<Adamsky>
nagyúr

Perpillanat két hátulütőjét látom annak, ha nincs fenn a "dedikált" app.
Az egyik, hogy nem látod a költéseidet. OK-OK, a mögöttes kártya alkalmazásában igen, de csak, ha olyan (pl. Curve, Revolut).
A másik, ha több kártyád van, akkor jó "mélyre" kell menned a beállításokban, ha nem a default kártyát akarod használni. Talán majd az új GPay, az lesz a "tuti".

(#80) aujjobba


aujjobba
addikt

Curve-vel sikerult ezt valakinek osszehozni?
Honor20 telefonon probaltam, nincs rajta GooglePay app, nem is erheto el a Store-ban.
Curve appot feltettem, de nem talaltam benne opciot a GP-hez hozzaadni a kartyat.
Vegigneztem minden menupontot.

(#81) #03740288


#03740288
törölt tag

A Google Pay-tól kapott levélben van egy letöltési link az GPay alkalmazáshoz ami persze nálunk még nem működik. Gondolom, pár nap és telepíthető lesz.

(#82) whatwhatwhat válasza tomp (#9) üzenetére


whatwhatwhat
aktív tag

Nekem a simple is működik stabilan. Az utóbbi egy évben egyetlen egyszer volt egy hiba, ami miatt nem ment. Úja kellett regisztrálni a kártyát(fél perc), és működött tovább. Én ezzel így együtt tudok élni.

Én sem értem, hogy mi a gond azzal, hogy a bankok a saját megoldásukat használják. Persze ha elérhető lenne a bankomnál a google play, akkor lehet hogy azt használnám, de nem érzem különösebb hiányát.

(#83) Nite válasza aujjobba (#80) üzenetére


Nite
őstag

gond nélkül használom a curve-ot már tobb mint egy éve, gpay-t apkmirror-rol szereztem be!

Paid my dues!

(#84) aujjobba válasza whatwhatwhat (#82) üzenetére


aujjobba
addikt

Az ApplePay-t tudom felhozni peldanak erre, gondolom a GPay is hasonloan mukodik.

A sajat banki megoldassal akkor van problema, amikor tobbfele kartyat is hasznalsz, mivel egyszerre csak egy app lehet alapertelmezett. Ha masik kartyaval akarsz fizetni, meg kell nyitnod a hozza tartozo appot.
A masik dolog, hogy nehany nem mukodik offline, vagy peldaul 10 tokent tolt le amikor online, eztan ha offline vagy max tizszer tudsz fizetni.

Ezzel szemben az AP (meg gondolom a GP is) ugy mukodik, hogy elinditom a Wallet-et az oramon a bekapcsologomb dupla kattintassal, es valasztok az ala regelt Erste/raiffeisen/revolut/curve/transferwise kartyaim kozul (nyilvan az elso alapertelmezett azt nem kell kulon kivalasztani). Tehat nincs tobbfele app, nem is kell a banki app egyik se hozza. Tovabba teljesen offline mukodik, ugyanugy mintha a sima plasztik kartyat hasznalnad. Harmadik elonye, hogy valojaban akinek fizetek nem is a valodi kartyaszamot latja, hanem egy technikai szamot, ergo biztonsagos is.
Jah es soha nem kell PIN kodot megadnom. Az ora/telefon feloldasa kelloen eros ugyfelazonositasnak szamit.

Nyilvan ennek nincs akkora jelentosege, ha kizarolag egy kartyat hasznalsz fizetesre.

[ Szerkesztve ]

(#85) vampire17 válasza aujjobba (#80) üzenetére


vampire17
addikt

Nalam megy a Curve es a Revolut is. apkmirroros pay-t hasznalok kb egy eve, de tegnap letiltotta a telom. letoroltem, ugyanugy mukodik mind a 2 kartya!

(#86) Nite válasza petrson (#75) üzenetére


Nite
őstag

nekem eppen most jott a push uzenet ami mar tegnap sokatoknak megerkezett

igaz nem ertem minek, hiszen nekem mar reges regen hozza volt adva a kartya a gpay-hez, de most mar legalabb latom a fiokszolgaltatasok kozott is, amugy persze teljesen haszontalan hiszen ott az app, nyilvan az sem tunt el a keszulekrol :)

#85vampire: ezt a letiltast nagyon varom, hogy vegre lassam en is, fel sem tudom fogni hogy miert tortenik :F

[ Szerkesztve ]

Paid my dues!

(#87) vampire17 válasza Nite (#86) üzenetére


vampire17
addikt

Elfog... nekem ma reggelre eltunt. Play aruhazban (google bongoszos linkel megnyitva, mert siman nyilvan nem latszik) tegnap is le volt tiltva, engedelyeztem, ma megint le volt... Sztm Android verziotol fugg, de 9-10 es Androidon letiltja... (Nekem Xiaomi Mi9 SE van, android 10-el)

[ Szerkesztve ]

(#88) Nite válasza vampire17 (#87) üzenetére


Nite
őstag

ezt csak azert nem ertem, mert maga az alkalmazas mindig is elerheto volt a "komolyabb" orszagokban... ertem en, hogy ez csak egy keret/kartya management app mert a fizetes maga az egy rendszerszolgaltatas, de az hogy magatol letilt egy nem rendszer szintu, altalam kezzel telepitett app-ot az eleg nonszensz! ettol fuggetlenul kivancsian varom, termesztesen nekem is android 10, legalabbis amig meg nem erkezik a 11 beta S10-re ;]

Paid my dues!

(#89) MrPetya19 válasza aujjobba (#84) üzenetére


MrPetya19
addikt

A simple se a saját kártyád számát adja tovább.
Igazából a GPay előnye az óra lehetne igazán (a több kártyán túl) de az ugye csak pár országban elérhető.

,,Az Epöl térképei Kelet-Európában sivatagot mutatnak." Bog

(#90) <Adamsky> válasza MrPetya19 (#89) üzenetére


<Adamsky>
nagyúr

"Igazából a GPay előnye ... "
Maradjunk annyiban, hogy ha GPay vs. Simple, akkor mindkét oldalon vannak előnyök és hátrányok is. Én speciel egyre inkább kezdek leszokni utóbbiról.
Amire az elején használtam az a QR kódos automatás vásárlás, de ezt "kilőtték". Ezen felül természetesen érintésmentes fizetésre, és parkolásra.
Aztán bejött a képbe a Curve és a Revolut, valamint elkezdtem használni a Parkl-t, szóval nálam az Simple egyre kevésbé van használva (még fenn van, de lehet már nem sokáig).

(#91) szpeti40 válasza <Adamsky> (#25) üzenetére


szpeti40
addikt

Én az Erste-s mobilfizus appal tapasztalom ezt, néha már ott van a terminál tetején a telefonom, de nagyon néha még akkor is bűvészkedni kell. :W
Barátnőmnek iPhone van, neki is ahogy írtad, elég csak közelítenie már fizetett is.

Lehet kipróbálom én is a GPay-t, hátha messzebbről is működik nálam is...
(Galaxy S10)

Swift 1.3 GLX, Garmin Fēnix 6s, EOS R, Dell T110 II, iPad Pro, iPhone 15 Pro, Unifi

(#92) <Adamsky> válasza szpeti40 (#91) üzenetére


<Adamsky>
nagyúr

"Lehet kipróbálom én is a GPay-t, hátha messzebbről is működik nálam is..."
Tuti! Ez telefontól független. Le fogod tenni a hajad, ezt garantálom. :DDD

(#93) MrPetya19 válasza <Adamsky> (#90) üzenetére


MrPetya19
addikt

Én régen a Simple-t még strand belépőre használtam, meg parkolásra még mindig használom, mert kezeli a BT-t, amit a Parkl nem tud még. Curve és Revolut nálam meg nem nagyon játszik.

,,Az Epöl térképei Kelet-Európában sivatagot mutatnak." Bog

(#94) aradebil2


aradebil2
senior tag

Végre ki tudtam ma próbálni, összehasonlítási alapom nincs, de már imádom az NFC-t, tiszta 22. század :C

(#95) modflow válasza aradebil2 (#94) üzenetére


modflow
veterán

Ez hogy működik a gyakorlatban?
Oké, revolutban hozzá adom a gpay-t.

Megyek a boltba és odarakoma telót a terminálhoz.
És? Honnan tudja, hogy fizetni akarok?

(#96) aradebil2 válasza modflow (#95) üzenetére


aradebil2
senior tag

Onnan, hogy odatartottad (mint a bankkártyánál). Szükséges hozzá, hogy feloldva legyen a telefonod (én be is léptem vele előtte a Revolutomba, de nem tudom hogy szükséges-e hozzá. Feltételezem igen, mert így már biometrikus azonosítás is megtörténik, és nem szükséges a PIN-kód sem [a fentebb leírtak alapján])

(#97) aujjobba válasza aradebil2 (#96) üzenetére


aujjobba
addikt

Ha úgy működik mint az applepay akkor a revolut appot akár le is törölheted, nem kell a fizetéshez.

(#98) szpeti40 válasza aradebil2 (#96) üzenetére


szpeti40
addikt

Nem kell megnyitnod fizetéshez a Revolutot, ő csak a kártyát adja, a fizetésta Google Pay intézni.

Swift 1.3 GLX, Garmin Fēnix 6s, EOS R, Dell T110 II, iPad Pro, iPhone 15 Pro, Unifi

(#99) aradebil2 válasza szpeti40 (#98) üzenetére


aradebil2
senior tag

Akkor elég hozzá egy feloldott telefon? Ha lezárva tartom oda jelzi valahogyan?

(#100) szpeti40 válasza aradebil2 (#99) üzenetére


szpeti40
addikt

Igen elég, én sem nyitok meg semmit.
Lezárva még nem próbáltam :D

Swift 1.3 GLX, Garmin Fēnix 6s, EOS R, Dell T110 II, iPad Pro, iPhone 15 Pro, Unifi

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.