Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#101) K82 válasza aradebil2 (#99) üzenetére


K82
őstag

Lezárt telefonnál elvileg figyelmeztet (már ha egyáltalán aktív az nfc akkor is), fizetéshez mindenképp fel kell oldani.
És ilyenkor átkozom a maszkot mert baromi jó a Pixel 4 XL face unlock-ja, de így nem ismer fel, pötyöghetem a kódot... Nem mintha olyan nagy erőfeszítés lenne, first world problems. ;]

[ Szerkesztve ]

Pixel / OnePlus Pad

(#102) kmarci25 válasza aradebil2 (#99) üzenetére


kmarci25
veterán

15 ezer Ft alatti fizetésnél elég feléleszteni a kijelzőt, nem kell feloldani a képernyőzárat. 15 fölött fel is kell oldani.
Ma próbáltam, 990 ft-os fizetéshez nem kell oldani. És a xiaomi maszkban is felismer.;)

[ Szerkesztve ]

"There must be some way out of here" / Said the joker to the thief

(#103) Woltarex válasza petrson (#75) üzenetére


Woltarex
újonc

Nekem az oldotta meg ezt a problémát anno, hogy kiléptem a munkahelyi GSuite fiókomból.

[ Szerkesztve ]

(#104) l.skywalker válasza aujjobba (#97) üzenetére


l.skywalker
félisten

Ha letörlöd a Revolutot, hogyan raksz rá pénzt? :U

Nem szabad félnem. A félelem az elme gyilkosa. A félelem a kis halál, mely teljes megsemmisüléshez vezet. Szembenézek félelmemmel.

(#105) l.skywalker


l.skywalker
félisten

Megvolt a bemutató, kijött az új alkalmazás (a régi archiválva lett) de még mindig nem elérhető nálunk... :U
[link]

Nem szabad félnem. A félelem az elme gyilkosa. A félelem a kis halál, mely teljes megsemmisüléshez vezet. Szembenézek félelmemmel.

(#106) aujjobba válasza l.skywalker (#104) üzenetére


aujjobba
addikt

Tudom hogy akkor nem tudsz feltölteni arról a telefonról, csupán azt szerettem volna érzékeltetni, hogy miután regisztráltad a pay-be a kártyát már nincs szükség az appra a fizetéshez.

(#107) novakalex válasza l.skywalker (#105) üzenetére


novakalex
aktív tag

az új app csak US....

(#108) Csaky69


Csaky69
csendes tag

Sziasztok!

Próbálom hozzáadni a Curve kártyám a fiókszolgáltatásoknál de az alábbi hibát kapom a bank ellenőrzése után:

Van esetleg ötletetek? A fizikai kártyát tudom használni rendesen, egy CIB-es hitelkártya van hozzárendelve.

Ha a CIB-es kártyát próbálom annál pedig a következő fogad:

[ Szerkesztve ]

(#109) tomp válasza novakalex (#107) üzenetére


tomp
félisten

Azért mert még csak előzetes verzió!

(#110) szpeti40 válasza tomp (#109) üzenetére


szpeti40
addikt

Neked hogy hogy engedi telepiteni?
Nálam teljesen más az ikonja is.

Swift 1.3 GLX, Garmin Fēnix 6s, EOS R, Dell T110 II, iPad Pro, iPhone 15 Pro, Unifi

(#111) K Norbi válasza tomp (#109) üzenetére


K Norbi
addikt

És a régi verzióval mi lesz?

Fog működni továbbra is?

(#112) tomp válasza szpeti40 (#110) üzenetére


tomp
félisten

Weben keresztül ha ide irányít, engedi telepíteni. Ha a Play Áruházban keresek rá, nincs.
Nekem a régi Pay-t már 1 éve engedi telepíteni. Gondolom azért tudna ez is települni.

(#113) K82 válasza Csaky69 (#108) üzenetére


K82
őstag

A CIB-es (és az összes hazai bank által kibocsátott) kártya felejtős az NFC-s fizetésnél.
Nálam ilyen hibaüzenet akkor jött elő, ha rootolva volt a teló. Próbáld meg az alkalmazás adatait törölni teljesen, az szokott rajta segíteni - de sajnos nem mindig.

Pixel / OnePlus Pad

(#114) aradebil2 válasza K82 (#113) üzenetére


aradebil2
senior tag

CIB-nél közbe kell iktatni sajnos egy Revolutot vagy Curve-öt. De mivel Apple payt már bevezette a CIB, reménykedjünk hogy a GPay hivatalos elindulásával nem kell már sokat várni rá...

(#115) K82 válasza aradebil2 (#114) üzenetére


K82
őstag

Nem csak a CIB-nél, hanem (jelenleg) az összes hazai kibocsátású bankkártyánál. De nem ezt írtam az előbb is? Ha nem akar feltölthető bankkártyát és akarja használni a GPay-t akkor a Curve mögé be tudja integrálni a CIB-est is, minden másra meg ott a Revolut/Transferwise.

Pixel / OnePlus Pad

(#116) Csaky69 válasza aradebil2 (#114) üzenetére


Csaky69
csendes tag

A curve kártya adat megadása után kapom a "Nem lehet befejezni az érintéses fizetés beállítását".
Huawei P30, gyári rendszer.

(#117) szpeti40


szpeti40
addikt

Erste Virtuális Visa kártyát se tudok hozzáadni a Google Pay-hez direktben?

Swift 1.3 GLX, Garmin Fēnix 6s, EOS R, Dell T110 II, iPad Pro, iPhone 15 Pro, Unifi

(#118) Landor válasza szpeti40 (#117) üzenetére


Landor
tag

"A Google Pay Magyarországon most a Revolut, a Curve, valamint a Monese szolgáltatóknál válik elérhetővé."

(#119) kmarci25 válasza Landor (#118) üzenetére


kmarci25
veterán

Plusz transferwise.

"There must be some way out of here" / Said the joker to the thief

(#120) Landor válasza kmarci25 (#119) üzenetére


Landor
tag

Bochi, idéztem :D

[ Szerkesztve ]

(#121) szpeti40 válasza Landor (#118) üzenetére


szpeti40
addikt

bocsi, csak olvasni kellett volna :R

Swift 1.3 GLX, Garmin Fēnix 6s, EOS R, Dell T110 II, iPad Pro, iPhone 15 Pro, Unifi

(#122) l.skywalker válasza Csaky69 (#116) üzenetére


l.skywalker
félisten

Nekem a Curve app-ban sehol sem jelent meg a G-Pay hozzáadás mint lehetőség. Pedig nincs frissítésre váró verzió belőle az áruházban.

Nem szabad félnem. A félelem az elme gyilkosa. A félelem a kis halál, mely teljes megsemmisüléshez vezet. Szembenézek félelmemmel.

(#123) aujjobba válasza l.skywalker (#122) üzenetére


aujjobba
addikt

Nem jelenik meg amíg nincs fent a Google pay app.
En is így jártam, nem volt ott a gomb.
Aztan feltettem apkmirror-ról a googlepay-t és meg is jelent a Curve appban a hozzáadás lehetőség.

Honor20, talán 9-es droid fut rajta.

[ Szerkesztve ]

(#124) <Adamsky> válasza Csaky69 (#108) üzenetére


<Adamsky>
nagyúr

A CIB-es nem is fog menni. Egyelőre nem támogatott. A Curve-nek mennie kellene.
... elvileg innen is, de sokan - akik korábban nem ügyeskedték már össze a GPay-t a Curve-el - azt írták, hogy a Curve-ön belül is van valahol erre gomb. Tényleg levelet kaptál a Curve-től erről? Ha se így, se úgy, akkor sajna support. Mikori a Curve reg.-ed? Milyen BIN-es a kártya?

(#125) kcsa válasza Csaky69 (#116) üzenetére


kcsa
veterán

Nekem sem megy (S10, de szerintem telefon típusa itt nem számít), ma reggelre az "add to google pay" gomb is eltűnt... :(

(#126) Krethx


Krethx
aktív tag

Nekem van UK Account-om is. (Onnan töltöm le. Most is letölthető.) Ott még nem jelzi hogy old app: Google Pay
Amúgy ez a új GPay jelenleg USA-ban fog megjelenni. Mert a hivatalos videó azt írja. Most nem azt mondom hogy ide nem jön csak várni kell rá. Szerintem elég sokat. De ne legyen igazam. Ha pedig tippelnem kéne mi most a régebbi verziót kapjuk majd meg.

Mac mini M1 16GB/512GB - macOS Sonoma | iPhone 12 / 14 Pro 256GB - iOS 17 | Apple TV 4K 128GB - tvOS 17 | Watch S6 / S9 44/45mm - watchOS 10 | PlayStation 5 / 3 / 2 Network Adaptor 80GB HDD-OSD | Amiga 4000D Cyberstorm Mk-II 060 50MHz 128MB RAM/120GB-HDD/32GB-CF - AmigaOS: Workbench 3.1

(#127) boreba


boreba
csendes tag

Van esetleg infótok, hogy ha a telefonon van egy banki app és a google pay is, akkor hogy lehet kiválasztani androidon, hogy melyikkel történjen a fizetés NFC-vel?

(#128) szpeti40 válasza boreba (#127) üzenetére


szpeti40
addikt

a telefon beállításokban tudod állítani, hogy melyiket használja.

Swift 1.3 GLX, Garmin Fēnix 6s, EOS R, Dell T110 II, iPad Pro, iPhone 15 Pro, Unifi

(#129) boreba válasza szpeti40 (#128) üzenetére


boreba
csendes tag

Esetleg valami közelebbit tudsz mondani, hogy melyik almenüben? Nem találtam. :F

(#130) MikeWazowski válasza boreba (#129) üzenetére


MikeWazowski
addikt

NFC beállításainál keresd.

A legtöbb férfi csak akkor tudja meg, mi a boldogság, amikor megnősül. Csakhogy akkor már késő.

(#131) <Adamsky> válasza boreba (#127) üzenetére


<Adamsky>
nagyúr

Ne haragudj, de nekem ez annyira fura ... főleg egy szakmai oldalon ...
Szóval létezik, hogy nem jártál még az NFC beállításaiban? Létezik, hogy nem tudod, hogy ha a quick settings-ben hosszan nyomva tartod az ujjad egy ikonon, akkor (nem, nem mindnél, de egy jó párnál) bejönnek az adott funkció (pl. bluetooth, wifi és bizony ilyen az NFC is) részletes beállításai?
Persze ha most nyergeltél át Android-ra (mondjuk a múlt héten) vagy épp nem is Android-ot használsz, akkor sorry, de egyébként ez nekem nagyon fura ...

[ Szerkesztve ]

(#132) aujjobba válasza <Adamsky> (#131) üzenetére


aujjobba
addikt

A prohardver lapcsalad eleg terjedelmes, siman lehet a gamepod-rol vagy a logout-rol jon a topikba valaki, azok pedig nem idevago szakmai oldalak.

(#133) dabadab válasza <Adamsky> (#131) üzenetére


dabadab
titán

Nekem pl. eszembe se jutott volna, hogy ezt az NFC-s beállításoknál keressem, pedig ezer éve Androidot használok.

[ Szerkesztve ]

DRM is theft

(#134) <Adamsky> válasza aujjobba (#132) üzenetére


<Adamsky>
nagyúr

Ez igaz, de azért ez nem is magas Android-os ismereted igénylő dolog. Vagy tévednék?
Arról nem is beszélve, hogy 9-es - vagy talán 8-as - Android óta kereshető a beállítások menü. Elkezded bepötyögni, hogy NFC ...
... és a nagy quick settings-es "trükk" is egy olyan dolog, ami nagyon régóta van, és ismert (kellene, hogy legyen bárki számára, aki ezt a rendszert használja).

#133 dabadab
"Nekem pl. eszembe se jutott volna, hogy ezt az NFC-s beállításoknál keressem ... "
OK, de akkor hol kezdted el keresni? :F
Nekem tök logikusnak tűnik, hogy az a beállítás, hogy NFC használat esetén melyik alkalmazás hívódjon meg, azt valahol az NFC "körül" keressem (és nem mondjuk a wifi, bluetooth vagy tudom is én milyen beállításoknál). Esetleg még a "default apps." jöhetne szóba, de ez "két kattintás" (ha itt nincs, akkor amott kell lennie). És még 1×: a settings kereshető (Tehát még arra se kell emlékezzek, hogy adott beállítás melyik almenü almenüjében van. Én se emlékszem mindenre 100%-osan).

(#135) dabadab válasza <Adamsky> (#134) üzenetére


dabadab
titán

OK, de akkor hol kezdted el keresni? :F

Igazán nem tudom, de az én fejemben az NFC fizikai rétege elkülönül a fizetési rendszer magasabb rétegeitől, ahol az egyes appok vannak. Nyilván persze abban is látom a logikát, hogy pont az NFC-hez rakták, mert momentán kizárólag csak azon keresztül megy és - mondjuk - Bluetoothon nem.

a settings kereshető

Az se feltétlenül segít, rákerestem a payment szóra, de a vonatkozó beállítást nem találta meg (Samsung OneUI).

[ Szerkesztve ]

DRM is theft

(#136) aujjobba válasza <Adamsky> (#134) üzenetére


aujjobba
addikt

Atlag ember nem tudja mi az hogy NFC, es ezt ne lekezelonek gondold, egyszeruen szerintem egyaltalan nem felhasznalobarat ilyen betuszavakat kitenni a feluletre es elvarni, hogy a felhasznalo rajojjon azaltal tud majd fizetni.

iOS-en amikor elerheto lett az ApplePay, felugrott egy ablak, hogy az ID-m alatt tarolt kartyat egy gombnyomassal hozzaadhatom, es elmutogatta hogyan kell majd hasznalni.

(#137) Hovi


Hovi
aktív tag

Nekem most dobta le a láncot ez az egész GPay rendszer. Használom már nagyon régen a GPay-t a Curve kártyával. Na gondoltam hozzáadom a Revolut s TW kártyát. Sikerült is. Csak fizetni nem tudok egyik kártyával sem. Bármelyiket érintem "Ez most nem sikerült" hiba ugrik fel. Akár a GPay appot indítom, akár az NFC menüben alapértelmezetté teszem a GPay-t. Sőt, töröltem is már a GPay appot (anélkül is megy ugye). Kártyákat is töröltem. Akármit csinálok egyik kártyámmal sem megy a GPay. Nem NFC hiba, hiszen a bankom saját mobilalkalmazásával tudok fizetni. Eszem f@szom megáll...... :W

(#138) l.skywalker válasza <Adamsky> (#131) üzenetére


l.skywalker
félisten

Két lehetőséged van. Vagy segítesz neki, vagy nem válaszolsz. Én nem értem, hogy egy szakmai fórumon egy kérdésre hogyan születhet szakmaiatlan válasz :D

Nem szabad félnem. A félelem az elme gyilkosa. A félelem a kis halál, mely teljes megsemmisüléshez vezet. Szembenézek félelmemmel.

(#139) Shyciii


Shyciii
veterán

No gondoltam én is kipróbálom a Google Pay-t, ha már megjelent. Semmilyen app nem kellett hozzá. Revolut felajánlotta, hogy hozzáadja, és kész. Oneplus 7 alatt a Settings/Bluetooth and device connection/Tap and pay alatt látszik is a kártya. Elég volt közelíteni a terminálhoz, és már kész is volt. Tényleg gyorsabb, mint bakkártyával.

(#140) l.skywalker válasza Shyciii (#139) üzenetére


l.skywalker
félisten

Igen. Mondjuk én megnéztem volna Curve-al is, de ott nincs GP app nélkül opció

Nem szabad félnem. A félelem az elme gyilkosa. A félelem a kis halál, mely teljes megsemmisüléshez vezet. Szembenézek félelmemmel.

(#141) boreba


boreba
csendes tag

Köszönöm a tippet, ezt kerestem!

(#142) pmatthew válasza Csaky69 (#108) üzenetére


pmatthew
tag

Szia, nálam ugyan ezt dobja a Curvera. Revolutot sikerült hozzá adnom és használható is. Írtam Curve supportnak de még nincs válasz... Neked sikerült esetleg megoldást találnod?

(#143) kcsa válasza pmatthew (#142) üzenetére


kcsa
veterán

Curve fórum szerint 2-14 napon belül várható válasz. Én 2 napnál járok, kíváncsi vagyok :)

(#144) aujjobba


aujjobba
addikt

Jelentem Honor20 Curve MasterCard kártyával működik a fizetés, annyi hogy apkmirror-ról előbb fel kellett tegyem a GooglePay appot.

(#145) petrson válasza <Adamsky> (#77) üzenetére


petrson
senior tag

Működik a GPay nélkül is, valóban :K
Simán töröltem az appot, így is rendben megy a fizetés.

S23 / Watch Active2 / Xiaomi Pad 6

(#146) Csaky69 válasza pmatthew (#142) üzenetére


Csaky69
csendes tag

Szia, egyelőre nem találtam megoldást, mondjuk a curve kártya akitválás miatt is írnom kellett nekik. A tervezettnél korábban érkezett meg a kártyám, a 4 utolsó számjegy megadásánál a következő üzenet jött: "to activate, verify a card that's yours & issued in Europe". A megoldása is egy hét volt, kb két hete regisztráltam,rá pár napra jött a fizikai kártya.

(#147) donpedro13


donpedro13
csendes tag

Furdalt a kíváncsiság, ezért megkérdeztem a supportjukat, hogy most akkor elérhető lesz hivatalosan a Google Pay app Magyarországról, vagy nem. Azt a választ kaptam, hogy
"as per your current location (Hungary) Google Pay works a bit differently, in order to access Google Pay app please follow the below steps: [a beállítások appon keresztüli macerás elérés, amit mások is írtak már itt]"

Aztán rákérdeztem, hogy komoly, hogy minden egyes fizetésnél a beállítások menüben kell barangolni? Nincs legalább valami gyári widget pl., amit ki lehetne pakolni a home screen-re?

"I understand that it is a task to go through the settings to open the app. At this point of time, this is the only option available. "

Hihetetlen, hogy egy egész országban kiküldenek egy halom embernek olyan színes-szagos levelet, amiben instrukciók vannak egy kék nagy kattintható gombbal, ami egy appra visz, amit nem lehet telepíteni :C

(#148) K Norbi válasza donpedro13 (#147) üzenetére


K Norbi
addikt

Az komoly...

Gondolják nekünk minek

(#149) rtitusz válasza donpedro13 (#147) üzenetére


rtitusz
őstag

Ezzel csak azt érik el, hogy még annyian se használják, amennyien amúgy használnák. Ezzel új felhasználókat nem szereznek. A szűk hardcore mag meg már eddig is megoldotta ,hogy működjön, nem ezen a bejelentésen múlt.

Tényleg nagyon nehéz lenne a Play-en a Google Pay lokációs elérhetőségének kódjában egy "true"-t beírni a "false" helyett a Hungary mellé.... :W

(#150) <Adamsky> válasza donpedro13 (#147) üzenetére


<Adamsky>
nagyúr

Erre mondom én, hogy olyan beta szagú az egész. Illetve - valamilyen szinten - még annál is rosszabb, mert semmi logikát nem lehet benne felfedezni.
A Google Pay (most nem az új USA-ban lévőről beszélek) egy jól működő, gyors, faék egyszerűségű alkalmazás. Azt kellett volna integrálni a rendszerbe vagy hagyni az integrációt a francba! Ehelyett USA-nak csináltak egy rettenetesen béna és lassú alkalmazást (érdemes a véleményekbe beleolvasni és megnézni az értékelését). A világ többi részének pedig ugyan meghagyták a régit, de az hol letiltódik, hol nem, és közben csináltak egy ilyen félig-meddig integrációt, ami megint csak kinek van, kinek nincs (ezt valószínű valamilyen fizetős alkalmazással - pl. Revolut - lehet "triggerelni").
Több kártyád van - hááát - akkor lépegess le szépen a Pay-ig (Settings- Google - Account Services - Google Pay). Agyrém!
Persze örülni kell, hogy most már van (én örülök is), csak picit ott van az ember seggében a zabszem, hogy holnap vajon mit fognak elcseszni?

Gondoljunk picit bele abba is, hogy - picit leegyszerűsítve - vajon egy Curve miért tudott egyáltalán létrejönni? Ha egy ilyen kis cégnek sikerült, akkor a Google miért nem tudta már rég megoldani, hogy kb. mindenféle kártyát mögé lehessen tenni?
Aki jobban ért hozzá mint én, elmagyarázhatná, mert én csak a teszetozását látom.

Az külön megérne egy misét, hogy az összes oldal (tech. oldalak, életmód magazinok, hírportálok) átveszik a nagy hírt, és leközlik. Ennyi, semmi több. Egyik se megy utána a dolgoknak, teszteli mélységében az egészet. :(((

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.