Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Béééla


Béééla
őstag

Szerintem Tomáš Volek úr örülne, ha úgy írnák le a nevét, ahogy ő szokta ;)
Végre egy cég, amelyik nem csak várja az égből pottyant munkavállalót...

Bélabá

(#2) dajkopali válasza Béééla (#1) üzenetére


dajkopali
addikt

korábban én is így gondoltam ("Szerintem Tomáš Volek úr örülne, ha úgy írnák le a nevét, ahogy ő szokta")
egészen addig, amíg nem írtam egy hírt a Samsungról, szintén közlemény alapján, ahol a vezérigazgató angolosan írt nevét egyrészt átírtam a magyar helyesírási szabályoknak megfelelően, illetve mellé tettem a Wikipedia alapján a koreai írásmódot is
másnap kaptam egy levelet a Samsungtól, hogy a vállalat ragaszkodik ahhoz, hogy a nemzetközi sajtóban a vezérigazgató neve az angolos átírással jelenjen meg
azóta úgy írom a személyneveket, ahogy a vállalat a nemzetközi közleményeiben megadja :)

[ Szerkesztve ]

"fácánjava calvadosban/teljesítünk, egyre jobban " - Konok Péter

(#3) Béééla válasza dajkopali (#2) üzenetére


Béééla
őstag

:R

Bélabá

(#4) Penge_4 válasza Béééla (#1) üzenetére


Penge_4
veterán

"Végre egy cég, amelyik nem csak várja az égből pottyant munkavállalót..."

Úgy, hogy támogatja a vakokat (dícséretes, de nincsenek túl sokan a globális lakossághoz képest), a sokszor 4 általánost végzett félanalfabétákat (ugyancsak dicséretes és kell is velük kezdeni valamit (pl. Bagázs), de ezt se gondolhatja senki komolyan, hogy majd ilyen hátrány mellett a közeljövőben kelleni fognak (állami adókedvezmények és kvóták nélkül) a munkaerőpiacon.

A Skool nevű harcosfeminista újhullámra meg nem tudok mit mondani. Bár tényleg kezd összeállni a kép, hogy minél elnőiesedettebb egy szakma, annál inkább le tudják nyomni a béreket. Ez pedig minden tőkés érdeke, innen az őrületes hátszél, hogy hetente jelenik meg egy "nőket a IT szférába!" fizetett hirdetés.

Újfent csak megkérdezem: Már megint hol vannak a hetero fehér férfiak? Minket ki támogat? Ki karol fel? Ki lobbizik értünk a multiknál, hogy milyen jó az nekik, ha minket alkalmaz?

[ Szerkesztve ]

(#5) marcipunk válasza Penge_4 (#4) üzenetére


marcipunk
tag

Ha egy életre kitiltanak, akkor is leírom: olyan támogatás nincs, ami egy ilyen mizerábilis létformán segíteni tudna, mint te lehetsz a véleményed alapján.

röff!

(#6) Penge_4 válasza marcipunk (#5) üzenetére


Penge_4
veterán

Azért vagyok szánalmas mert nem rohangálok a mellényzsebben 1,5 millióval (nagyon keményen meg kell érte dolgoznom), hogy kicsengessem mondjuk egy GreenFoxnak?

Tudod élnek olyan emberek ebben az országban, akiknek azt sem egyszerű megoldani, hogy x hónapra inaktívvá váljanak a tanulás kedvéért.

Amúgy meg nem ironikus, mikor a leendő munkáltató ugyanezt csinálja? Nyafog különböző internetes oldalakon, hogy mekkora hiány van informatikusokból. Ezt évek óta heti rendszerességgel. Egy dolgot nem tesz. Nem nagyon akar pénzt fizetni, befektetni a leendő munkavállalójába.

A különbség annyi, hogy náluk a tőke simán meg lenne hozzá, csak hülye lenne többet fizetni a szükségesnél (profitmaximalizáció).

Míg a leendő munkavállalónak jó esetben egy éves fizetésébe kerülne az, ami egyes privilegizált csoportoknak ingyen jár.

(#7) Jeanne d'Arc válasza dajkopali (#2) üzenetére

Ezt valaki figyeli hogy írják a nevet?

iPhone felvásárlás előfizetéses is!

(#8) dajkopali válasza Jeanne d'Arc (#7) üzenetére


dajkopali
addikt

bizonyos cégeknél igen: ők követik a sajtómegjelenéseket, és reagálnak bármire, ami nem a policy része

"fácánjava calvadosban/teljesítünk, egyre jobban " - Konok Péter

(#9) Béééla válasza Penge_4 (#4) üzenetére


Béééla
őstag

Kis lépés az emberiségnek, és egy hosszúlépést nekem ;)
Az eddigihez képest már ez is haladás. Messze van a tökéletestől, de legalább valami, ezt a pénzt se céglogós lufira meg szövegkiemelőre költötték.
Azt én sem értem hogy miért nem a kisebb-nagyobb tehetségeket támogatják, főleg mert vannak ám, én pl. nekik segítek. De a választ szerintem tudjuk: vakok-gyengénlátók, lányok és egyéb hátrányos helyzetűek támogatása klikket hoz, ahogy a zenészek-énekesek szerződéssel gúsba kötésével és a csatornához hű biodíszlet nevelésével, kihasználásávalfelkarolásával is meg lehet tölteni a főműsoridőt legalább fél évig, évente.

Bélabá

(#10) #95561216


#95561216
törölt tag

Vezetéstechnikai oktatást nem indítanak a szlovák részlegnél? Szegények mindig megtörik a kocsijukat skypeos interjú előtt.. :D

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.