Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) oriic


oriic
HÁZIGAZDA

Veszik az emberek még a Modern Warfare 2-3-at? :D

Live-Die-Respawn

(#2) mephi666


mephi666
nagyúr

használt játéknál érdekes az a diablo3 utolsó helyen, mivel felhasználói fiókhoz kell beregisztrálni a játékot, amit elvileg nem lehet eladni :DDD

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#3) saelin


saelin
veterán

Hű, itt aztán dominál a PC, utána a xbox 360 van szorosan. Az újak közzül, pedig a PS4 emelkedik ki egy kicsit. Szép kis fordulat lett (vagy lesz) a konzolok terén.

Azt mondjuk nem értem, hogy hogy került 4 cod is a listára. Ennyire szeretnénk az Fps-t?

"It is only with heart that one can see rightly; what is essential is invisible to the eye."

(#4) Dr.F.E.R.I.


Dr.F.E.R.I.
addikt

amelyről szintén készült statisztika

Sajnos ezt statisztikának jóindulattal sem lehet nevezni, lényegében egy sima lista az egész. Már megörültem a cikk láttán, hogy végre hazai vonatkozású eladási adatokat publikál valaki, mert ilyet még nem láttam (lehet nem is fogunk).

Két lehetőség közül mindig a harmadikat válaszd

(#5) ldave válasza mephi666 (#2) üzenetére


ldave
félisten

Gondolom a konzolos Diablo 3-ról van szó, kizárt hogy az 576 battle.net fiók csereberével folgalkozzon.

A Slime draws near! Command?

(#6) mephi666 válasza ldave (#5) üzenetére


mephi666
nagyúr

konzolost nem figyeltem egyáltalán: ott nem kell battle.net acc és van offline coop? mert így akkor már értem

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#7) 7time


7time
senior tag

Assassin's Creed: Unity szépen leszerepelt.

(#8) M5Norbi válasza Dr.F.E.R.I. (#4) üzenetére


M5Norbi
őstag

Egyetértek.

Kíváncsi lettem volna a darabszámokra,megoszlásra PC/konzolok,esetleg árak,mennyi az előrendelés stb.
Ez így nem statisztika.

Ha meghalsz, Te nem tudod, hogy halott vagy, csak a körülötted élőknek nehéz. Na most ugyanez a helyzet akkor is, ha hülye vagy!

(#9) oriic válasza ldave (#5) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Egyértelmű hogy konzolos Diablóról van szó. :D

(#4) Dr.F.E.R.I.

Nem akarok most belemenni ebbe a statisztika témába, úgyis utáltam világ életemben. :D Kivettem inkább a szót. :)

[ Szerkesztve ]

Live-Die-Respawn

(#10) leslieke válasza mephi666 (#6) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Ott nem kell battle.net acc és van offline coop

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#11) Raysen623 válasza oriic (#1) üzenetére


Raysen623
addikt

Rosszul fogalmaztál: sjnaos vesznek még emberek COD-ot...sajnos a játék lényegi fogalmától megfosztottá vált, mivel az egész csak egy látványorgia itt is, játékélményt meg már lassan nem is nyújt, újdonság ugye semmi, viszont megszokásból megveszik a nemtudomkik...

A WoW gamecard mióta számít játékszoftvernek???? Ez olyan szintű hazugság, ami már gusztustalan! Számoljuk már bele akkor az összes MMO digitlális befizetéseit is, mert így eléggé kamu jellegű a téma. Vagy legyen egy külön lista erről és akkor ott joggal lehet dicsőíteni egy 10 éves MMO-t vagy innen vegyék ki a gamcardot...ez kb egy fizetett reklámnak fogható fel. :W

A MÁV-nak öt ellensége van: a négy évszak, meg az utasok.

(#12) errorcode06


errorcode06
őstag

És konkrét databszámokat mikor fogunk látni? :U

[ Szerkesztve ]

"Well, Blizzard is dead. It is a corpse being puppeteered by Activision and Bobby Kotick" DesignerDave

(#13) Norb€€€


Norb€€€
aktív tag

Hihetetlen, hogy egy ilyen futószalagjátéknak, mint a FIFA, ennyi vásárlója van. Nyilván nem az én stílusom, ezért nem fogok ítélkezni, csak tényleg nem értem, hogy egy focis játékhoz mit tudnak hozzáadni évről évre? Csapatfrissítések, felcsúti stadion? Azt egy updateben vagy DLC-ben is meg tudnák oldani :N

(#14) gianni85


gianni85
veterán

Nem tudom mennyire tükrözi az összképet az 576 listája, bár sokan vásárolhatnak ott. Mondjuk ünnepek alatt egyszer bementem, és elborzadtam a 19990ft-os PS4/X1 játékárakon. Aki egy picit is utánakeres, az biztos elkerüli a boltot.

(#15) leslieke válasza gianni85 (#14) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Dio3 RoS PS3-as verzió anno náluk volt az egyik legolcsóbb.

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#16) nonsen5e válasza Raysen623 (#11) üzenetére


nonsen5e
addikt

Ennyi erôvel minden hír amiben szerepel egy játék neve (minden hír) fizetett reklám.

De azért van ott mert eladták. 576-ban. Dobozosan.
Ha más in-game currencyt vagy bármi mást adnának a boltokban ekkora példányszámban, az is ott lenne.

D4 klán: HunPH - invért privát rám

(#17) D1Rect válasza nonsen5e (#16) üzenetére


D1Rect
félisten

Ez a kérdés kb. már 100x felmerült az elmúlt pár évben.
Az asszony nem ember, a sör nem ital, a gamecard nem játék.

(#18) ldave válasza D1Rect (#17) üzenetére


ldave
félisten

Viszont játékipari termék, amit meg lehet venni egy játékok árusításával foglalkózó üzetlben. Ha sokat adnak el belőle, akkor felkerül a toplistára. Ha Metal Gear pólóból adtak volna el tízezer darabot, gondolom az is rajta lenne a listán.

A Slime draws near! Command?

(#19) MageRG


MageRG
addikt

Ebben benne vannak a konzollal egybecsomagolt játékok is?

"What is bravery, without a dash of recklessness!"

(#20) sz.balazs.95


sz.balazs.95
veterán

Azért ehhez a statisztikához az is hozzátartozik, hogy ez csak az 576 statisztikája.
Egy KonzolStúdiós és KonzolVilágos stattal együtt nem lenne ennyi százaléka a PC-nek. :D
Csak gondolom ők nem szolgáltatnak egy fikarci adatot sem. :(

[ Szerkesztve ]

Don't sing if you want to live long, they have no use for your song, you're dead, you're dead, you're dead, you're dead and outta this world.

(#21) Raysen623 válasza nonsen5e (#16) üzenetére


Raysen623
addikt

Ez azért sem szerencsés példa, mivel rengeteg MMO nem készít dobozos feltöltőkártyát...így nem lehet őket összehasonlítani. A mai világban, ahol a pénz virtuálissá válik, egy ilyen összehasonlítás mint a gamcard komolytalan, és félrevezető!

(#17) D1Rect +1 :R

A MÁV-nak öt ellensége van: a négy évszak, meg az utasok.

(#22) D1Rect válasza ldave (#18) üzenetére


D1Rect
félisten

Biztos vagyok, hogy értékelhető mennyiséget eladtak, pl. konzol irányítókból, ami szintén játékipari termék, de nincs a listán.
A játékok eladási listáján semmi keresnivalója a controller-nek, ruházatnak, figurának, gamecard-nak.

(#23) Shing


Shing
őstag

A GTA5 vezetése ellenére PC-n adták el a legtöbbet. :C Azt hittem már a legtöbben steam-et használnak.

(#24) 7time válasza Norb€€€ (#13) üzenetére


7time
senior tag

Ne azt nézd hogy futószalag játék hanem a legalkalmasabb arra hogy haverral agyonüsd a napot egy esős délutánon, vagyis a legalkalmasabb szórakoztató game amit 2 lehet tolni 1 gépen.

(#25) banhammer


banhammer
veterán

Utoljára a Battlefield 4-et és a NFS Rivals-t vettem meg a TESCO-ban.

Inkább digitálisan veszem meg a játékokat.

[ Szerkesztve ]

\m/ Minden lehetséges, kivéve forgóajtón átsíelni... \m/

(#26) celafat


celafat
tag

Néhány napja volt egy hír, hogy Angliában 7,5%-al emelkedtek a pc-s játékok eladásai az elmúlt évben. Úgy látszik nálunk sem olyan rossz a helyzet az adatokat elnézve.

(#27) gantum


gantum
aktív tag

nem vágom, pár hónapja még haldoklott a pc-s piac, most akkor ez hogyan is van?

(#28) ldave válasza gantum (#27) üzenetére


ldave
félisten

Magyarország egy boltja sajnos még mindig nem a világ.

A Slime draws near! Command?

(#29) #65675776 válasza sz.balazs.95 (#20) üzenetére


#65675776
törölt tag

A Tesco eladási adataival meg lehet még durvább lenne a PC fölénye. Ott eleve "kicsivel" nagyobb példányszámban kel el minden. Röhej volt pl a FIFA 14 megjelenésekor, hogy az 576-ba érkezett hat darab, meg volt egy három A4-es oldalra rúgó várólista. A Tesco-ban meg hegyekben állt, és fogyott is folyamatosan. Alsó hangon 10-20x annyit adtak el, mint az 576-ban.

(#30) errorcode06 válasza #65675776 (#29) üzenetére


errorcode06
őstag

Ez így van, én is sok PC-s játékot vettem már a tecsóban, ráadásul egy élmény volt amikor a hatvani tescsóban megláttam a polcon a bf3-mat 5k-ért a megjelenés után kb egy héttel...

"Well, Blizzard is dead. It is a corpse being puppeteered by Activision and Bobby Kotick" DesignerDave

(#31) Garada


Garada
őstag

Szép fordulat 360 után már teljesen kimondható, hogy a magyar piacot is kiemelkedő sikerrel az újak közül a ps4 uralja.

[ Szerkesztve ]

(#32) Norb€€€ válasza 7time (#24) üzenetére


Norb€€€
aktív tag

Én ezt nem is vonom kétségbe, hanem hogy minden évben az aktuális rész előnyös helyeken szerepel az ilyen statsztikákon. Tehát számomra az nem világos, hogy pl a 14-ben és a 15-ben mi a különbség, hogy ennyire viszik. Még csak a grafika sem, mert az ember nem azért vesz egy ilyen játékot.

(#33) wednesday válasza Norb€€€ (#32) üzenetére


wednesday
őstag

Vannak újítások, bár tény, hogy nem olyan látványos, ha évről évre nézzük. Bár ez függ sok dologtól, mikor van graf, motor csere stb.

Lehet béna a példám, de a FIFA közelebb áll a WOW-hoz szinte, mintha csak szimpla játék lenne. Nagyon erősen online játék (igazából így van értelme az eredeti játéknak).

A "WOW" hasonlat onnan jött, hogy van ultimate team játékmód, amit rengetegen tolnak. Ha az itteni fórumba is csak bepillantasz 95%-ba erről van szó. Itt az ember egy "álom csapatot" próbál összerakni játékosokból, ehhez vannak játékoskártyák (változó értékkel), amihez hozzájuthat, adja-veszi, eshet neki stb. Pontosan nem tom, hogy van ez. És ott a játékélmény, "játékkényszer" (ki hogy éli meg), hogy egyre jobb legyél, egyre f@szább csapata legyen az embernek.

És mivel egy váltásnál sokan átmennek az új játékra, gondolom van egyfajta "nyomás", hogy váltani kell. És váltanak is, mert ez a lényeg, nem annyira a grafikai és mozgásszimulációs fejlesztések, hangok stb, hanem, hogy tovább "farmolják" a csapatukat.

(#34) KisDre


KisDre
senior tag

Mi az hogy nem meglepő módon a FIFA volt a legérdekeltebb? Engem meglepett és el is keserít.

KisDre.artstation.com

(#35) oriic válasza KisDre (#34) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

A magyarok mindig is sokan vették az épp aktuális FIFA részt.

Live-Die-Respawn

(#36) Grath válasza MageRG (#19) üzenetére


Grath
HÁZIGAZDA

Nincsenek.

(#37) davidsone


davidsone
addikt

mindig az a rohadt fifa ;]

...reklámozzák, terjesztik, beszippantják az agyadat, megerjesztik...

(#38) Norb€€€ válasza wednesday (#33) üzenetére


Norb€€€
aktív tag

Csak WoW-ból van az alapjáték, és mellé kiegészítők, tököm tudja hány éve.

Most majdnem megkérdeztem, hogy miért nem járnak el a FIFA-val is hasonlóan, aztán rájöttem, hogy EA.

(#39) mrhitoshi válasza Norb€€€ (#13) üzenetére


mrhitoshi
veterán

Egyszerűen: nagyon sok foci őrült van az országban, és sokan vannak azok is, akik casual gamerek, de fifát mindképp vesznek, mert hű de menő. Ebből is látszik, hogy a M.o.-i trd mennyire elmaradott még mindig ezen a téren. Az előítéletekről nem is beszélve. :U

[ Szerkesztve ]

PS4

(#40) davidsone válasza mrhitoshi (#39) üzenetére


davidsone
addikt

...ezen a téren is

...reklámozzák, terjesztik, beszippantják az agyadat, megerjesztik...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.