Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) opr


opr
veterán

Gratula nekik, nem kis teljesitmeny! :R

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#2) gabor7th válasza opr (#1) üzenetére


gabor7th
addikt

A vakvezető okosbotnak nincs nagy piaca, szóval azzal nem lehet vagyonokat keresni, az okostelefonnal vezért okosház, pedig nem újdonság. Az okostelefon ráadásul biztonság szempontjából nem valami jó termék és arra bízni a házunk bizonyos fontos rendszereit... nem jó ötlet. Legkésőbb akkor amikor majd valósággá válik a dolog rájönnek.

A számítástechnika új negatív trendjei: ujtechkor.blog.hu

(#3) bambano válasza gabor7th (#2) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

és jön a pont, amikor megtanuljuk, hogy mikor nem kell fikázni valamit.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#4) 0xmilan válasza bambano (#3) üzenetére


0xmilan
addikt

Nincs olyan cikk, ami nem hozható összefüggésbe a propagandájával.

(#5) opr válasza gabor7th (#2) üzenetére


opr
veterán

Igazad van, szerintem is inkabb egy szekeret kellett volna kivinniuk, az innovacio meg lehetett volna az, hogy ha 5 percenkent a lovak fulehez nyomnak egy gazkurtot, es megnyomjak rajta a gombot, gyorsabban megy a szeker... :W

Arrol nem is beszelve, hogy egy mostmar nemzetkozileg elismert es dijazott, vakoknak keszult eletminoseg-javito innovaciot a varhato haszon es a piac merete alapjan megitelni hat ezt nem fogom tudni ennel finomabban mondani, teljesen beteg elmere utal, borzalmas ertekrenddel es vilagkeppel.
En a helyedben leulnek egy sarokba gondolkozni kicsit.

Szoval... Uristen, ember, komolyan, ne mar...

[ Szerkesztve ]

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#6) gabor7th válasza opr (#5) üzenetére


gabor7th
addikt

Én nem értem, hogy miért kell elborzadni, azon, hogy megemlítem, hogy ez nem lesz az évszázad üzlete. Attól még nem tagadom, hogy hasznos lehet. Az okostelefonnal irányított okosház pedig már rég kitalált dolog, ők legfőbb csináltak egy újabb verziót. Szóval annyira nem lehet innovatív, inkább alternatív egy másik termékhez képest.

"teljesen beteg elmere utal," Inkább talán csak a te idegeid rosszak nagyon.

[ Szerkesztve ]

A számítástechnika új negatív trendjei: ujtechkor.blog.hu

(#7) bambano válasza gabor7th (#6) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

normális ember ebből a cikkből azt veszi le, hogy magyar diákok nyertek.
és örül. és nem köp bele mások levesébe a saját paranoiájával, mikor mások is örülnének neki.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#8) #14595328 válasza gabor7th (#2) üzenetére


#14595328
törölt tag

Majd, ha te is leteszel valami hasonlót az asztalra, akkor lesz jogod kritizálni egy ilyen, vagy hasonló fejlesztést. Az már nem jut el az agyad helyéig, hogy ezek a gyerekek nem feltétlenül a haszonért csinálták az okosbotot, hanem, hogy segítsenek a vakokon, ugye?

Ja, és gratulálok a fejlesztőknek! :R

[ Szerkesztve ]

(#9) Nekomajin válasza gabor7th (#6) üzenetére


Nekomajin
aktív tag

Hol olvastál olyat, hogy a haszonszerzés volt a cél? :U

(#10) ALFA válasza bambano (#7) üzenetére


ALFA
senior tag

Nos, eddig soha nem szóltam hozzá ilyen hírekhez, de most valamiért nem tudom megállni.

1. "Normális ember" a hírt ellenőrzi, minimum azzal, hogy elolvassa az eredeti hírt, amit ismer, mert megkapta a linket a sajtóközleményből - de az újságírónak látszó valaki nyílván nem tartozik a normális emberek közé.

2. Ha valaki elolvassa az eredeti hírt, két (plusz pár egyéb) dolog azonnal egyértelművé válik.
Az első az, hogy ezen a versenyen ötleteket díjaztak.
A másik az, hogy a 19 kategória ténylegesen 18+1 kategória volt - az utóbbi kategóri volt a "nemzetközi", amiben 3, azaz három ország csapata szerepelt. Az összes többi kategóriában voltak az angol diákok.

2. A "plusz pár egyéb" adja magát:

a, Kádár rendszer szintű sajtóközleményről van szó, ahol
a1, az "ELTE" szó van kihangsúlyozva, pedig ténylegesen csak egy dimnázium pár diákjáról van szó;
a2, 2000 diák 19 kategóriája van hangsúlyozva, miközben a magyar csapat egyetlen kategóriában 2, azaz két másik csapattal versenyzett, talán 15 fős összlétszámmal, ha ez mond valamit;

b, a hírt leközlő akárkinek halvány lila fingja sincs az újságírás alapjairól, se szakmailag, se etikailag, csak ahhoz ért, hogy szolgailag bemásoljon valamit és gyorsan közzétegye. Késett pár évtizedet, a Kádár rendszerben kiváló párttitkárként, vagy jól fizetett seggnyalóként jó karriert csinálhatott volna.

c, Az "online újság" szerkesztőjére még inkább vonatkozik a b, pont.
(Nem írom a webcim nevét, mert nem tudom, hány néven fut ugyan ez az oldal, de nem is nagyon érdekel.)

Egyébként itt az eredeti hír, persze angolul:
Results

[ Szerkesztve ]

Amit ma megtehetsz - miért nem tetted meg tegnap?

(#11) UnA válasza ALFA (#10) üzenetére


UnA
Korrektor

Megnyitottam a linket és elborzadtam - a nyitókép ezzel a sok kövér angol lánnyal... :N

(#12) Nekomajin válasza ALFA (#10) üzenetére


Nekomajin
aktív tag

Nagyon ritkán értek egyet bambano-vel, de ugyanaz vonatkozik rád is, mint a másik delikvensre.

Egy verseny díjazása nagyon nem egyenlő a haszonszerzéssel. Nem ebből fognak céget alapítani, és boldogan élni, míg meg nem halnak.

A "csak egy gimnázium" történetesen az ország egyik legjobb középiskolája. Egyébként az ELTE szó összesen háromszor szerepel a cikkben. Egyszer a forrás megjelöléseként, kétszer az iskola megnevezéseként. Merthogy a gimnázium hivatalos nevében benne van az ELTE szó. Vagy esetleg az zavar, hogy csupa nagybetűvel van írva? :U

Egyébként te hány nemzetközi versenyen nyertél, hogy itt relativizálod az eredményt?

(#13) default. válasza UnA (#11) üzenetére


default.
őstag

:) igen. ráadásul .."angol" lánnyal szóval érted.. :))

[ Szerkesztve ]

(#14) UnA válasza default. (#13) üzenetére


UnA
Korrektor

A helyi szóhasználat szerint "brit" lenne, csak túl gyors voltam :)

(#15) ALFA válasza Nekomajin (#12) üzenetére


ALFA
senior tag

Úgy látom, a piszkálódásodnál csak az olvasási és szövegértelmezési problémád nagyobb.
Próbáld újra elolvasni, mit írtam, esetleg szótagolva, majd értelmezni, hátha sikerül. :K

Amit ma megtehetsz - miért nem tetted meg tegnap?

(#16) ALFA válasza UnA (#14) üzenetére


ALFA
senior tag

Valószínűleg angol, mert született angol állampolgár, és valószínűleg nagyon jól kommunikál angolul.

Amúgy inkább a lehetőséget nézzétek, még csak középiskolások, fejlődésben vannak, pár év múlva lesznek testileg kifejlettek és házasságra érettek, pár év múlva legeltethetitek rajtuk a szemeteket. :K

Amit ma megtehetsz - miért nem tetted meg tegnap?

(#17) UnA válasza ALFA (#16) üzenetére


UnA
Korrektor

"Valószínűleg angol, mert született angol állampolgár..."

Nem azért javítottam. Általában nem mondják, hogy angol, mert annak van egyfajta nacionalista felhangja - ahogyan az ország is UK és nem England.

(#18) Nekomajin válasza ALFA (#15) üzenetére


Nekomajin
aktív tag

Így is lehet, ha érvelni nem tudsz.

(#19) #82729984 válasza ALFA (#10) üzenetére


#82729984
törölt tag

Ennyi ökörséget összehordani egy kommentben...

Ha nem tudsz örülni a magyar diákok sikereinek, akkor elhúzhatsz nyugodtan a p.csába a kádárista baromságoddal együtt.

ui: a csapatnak pedig gratulációm és én kérek elnézést hogy van itt 1-2 baromarc aki még egy szalmaszálat sem tettek le az asztalra de nagy hévvel fikázzák mások teljesítményét.

[ Szerkesztve ]

(#20) ALFA


ALFA
senior tag

Mielőtt újabb alacsony szintű reagálás születik, felhívom a figyelmet arra, hogy az egész történetben egyedül a diákok teljesítményével nem volt semmi baj.

Sajnálatos, hogy ez a felismerés többeknek nehézséget okoz. :(

Amit ma megtehetsz - miért nem tetted meg tegnap?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.