Hirdetés

2024. március 29., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) dfdfdf


dfdfdf
őstag

Érdekes tanulságos teszt köszönjük

(#2) Bluegene


Bluegene
addikt

azt megkérdezném h a bootolási idő illetve érzésre mennyit változik az oprendszer sebessége?

Siemens S65-re való adatkábelt keresek! egyszeri Szoftverfrissítésre! Írj megbeszéljük ha van elfekvőbe/kölcsön neked!

(#3) MinionFlasH


MinionFlasH
senior tag

Hosszú ideje az első színvonalas, tartalmas, és hasznos írás! Köszönjük

(#4) PuMbA


PuMbA
titán

Szerintem inkább Chrome-mal kellett volna tesztelni,hiszen a Firefox csak egy magot használ. A cikk egyébként tökéletes. :R

[ Szerkesztve ]

(#5) Gabrika


Gabrika
tag

nagyon érdekes téma új gép vásárlása előtt állóknak, vagy fejleszteni szándékozóknak
Grat!

az értékelésben található megállapítással ellentétes tapasztalataim vannak
"az X4, míg irodai célokra totális pénzkidobás."

Tavaly váltottam 2-ről 4 magra, s bizony a hétköznapi használatban is érezhető a különbség.

Jójó, az "irodai" felhasználás alatt nem wördbe pötyögést értek csupán, hanem mondjuk Facebook játékokat is :)

Mondjuk úgy, hogy 'otthoni célra' is meghálálja magát a sok mag, egyszerűen mégtöbb dolgot tucc párhuzamosan csinálni, DVD 9->5, folding@home, FireFox, Opera, Chrome egyszerre szépen futnak ....

és akkor a VM-ről nem is beszélve, nekem nagyon kényelmes Win7 mellett XP-ket futtatni 1-2 proci magot adva nekik

és nem elfeledve a főcímet - gazdaságosan, hát a proci az AMD-nél tényleg szinte a legkisebb költség (a procihűtő a legkisebb :)) )

[ Szerkesztve ]

Antec P182; ZM500-HP; ASUS M4A79TDe; AMD 965BE@3.7; Scythe Ninja2b; G.Skill 8GB@1866; ATI5850; 5.4TBHDD; MOMO; T.FlightX; G.EM500; Samsung 2443BW, PS42B450B1W; Yamaha RX-V663; Klipsch F/C/S-1

(#6) LackoMester


LackoMester
addikt

Érdekes, minőségi írás. :C

ott a kisértet a ganéná.... by: Bendegúz

(#7) fricz19 válasza MinionFlasH (#3) üzenetére


fricz19
őstag

ezzel vitatkoznék....

köszönjük jó cikk :R

AM4/ Intel 8-12. gen CPU-t, Alaplapot, Tápot, DDR4-t, SSD-t VGA-t veszek!

(#8) aleister


aleister
veterán

Sziasztok!

Köszönöm szépen a dicséreteket! Hála égnek a bővítés lehetősége adott, így tervezem a játék szekció szétválasztását régi/új játékokra, valamint egyéb irodai célú szoftver felvételét.

PuMbA
Igazad van, ám ne feledjük a magyarországi statisztikákat is, és eszerint a Firefox a legelterjedtebb (már, ha jól emlékszem, hogy tavaly átvette az IE-től a vezető szerepet).

Gabrika
Így van. A több maggal gyorsulnak a párhuzamosan futó erőforrás igényes folyamatok. De ez a rész ténylegesen az irodai célú felhasználásra vonatkozik, ott meg ritkán futtatnak VM-et. Könyvtárakban, irodákban, iskolai számtech termekre kell itt gondolni.
Szerintem egy 'átlag' irodában fut egy böngésző, email kliens, office csomag valamely tagja. A géphez értő munkatársak írhatnak cd-t, vagy tömöríthetnek a háttérben, de tapasztalatom szerint ez elhanyagolható.
Ha lesz időm megismétlem az irodais teszteket, miközben fut egy dvd írás a háttérben, szerintem ez lefedi tökéletesen a pc felhasználási körét.

Bluegene
Én úgy vettem észre, hogy boot alatt is a magasabb órajel hálája meg magát. Ellenben érdekes mód tuning esetén szinte mindig volt 1 kis megtorpanás az xp felállása közben.
Egyébként, ha gyors bootolást szeretnél inkább az ssd vagy a raid0 felé kell nézelődni.

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

(#9) enginev3


enginev3
csendes tag

Kár, hogy a tesztben sosincs Counter Strike source :D

Nekem egy X2 5000-el, ha 2magon használom akkor kb 60-80FPS átlagban egy de_dust2-őn 2.2GHZ magonként

Ha ACC-vel 4magra teszem és L3-al már simán megvan a fix 100-és néha 150FPS de_dust2-őn.

Szóval hiába régi játék, látszik a különbség, még ha csak egy magot használ is :)

Bár ha 2.2GHZ-ről 3GHZ-re húzom 4magon akkor nem sok különbség van :)

Az ÚJ nevem enginev3.0 (Panther) beleegyezésével, kérem a termékeim iránt azon a neven érdeklődjenek! Köszönöm a megértésüket

(#10) frescho


frescho
addikt

Jo es erdekes cikk.

Ket mag ala nem adnam, azt is meg tudom fogni rendszeresen. Sajnos nem szokas vizsgalni a parhuzamosan megnyitott programok egymasra hatasat (vmware,firefox,mp3,outlook, excel, putty, pdf reader, cmd...) Nekem irodai felhasznalasnal a felsoroltakbol atlagosan 7-8 program fut parhuzamosan, par tucat megnyitott ablakban. Ha ebbol van 1-2 combosabb virtualis gep is, akkor teljesen le tud fekudni a C2D 4G rammal is.

https://frescho.hu

(#11) Geller72


Geller72
veterán

Múlt héten ment el egy Giga P35C-s lapom..az ddr2/3-as volt. Sry. Pedig tudtam volna nélkülözni.

(#12) lorenzen


lorenzen
aktív tag

A többmagos rendszereknek van egy hatalmas előnye, ami csak a párhuzamosan futtatott alkalmazásoknál használható ki. A programokhoz mago(ka)t lehet rendelni.
Akár játék közben is mehet a számításigényes konvertálás, a másik vagy negyedik magon, a játékélmény jelentős csorbítása nélkül.
Ilyen megközelítésben lehet nagy szerepe a magok számának.

Adj vért, életet adsz!! (Az aláírás, a vámpírok támogatásával jöhetett létre.)

(#13) TomLion


TomLion
tag

Ej ha!
Igazán részletes és tartalmas elemzés, köszönjük.
Tudom osztani az egyes procik felhasználásával kapcsolatos nézeteidet!

Gratula

''Jobb ma egy XP mint holnap egy Duron''

(#14) Bluegene válasza aleister (#8) üzenetére


Bluegene
addikt

és az oprendszer érzékenysége reszponzívitása, sebessége nő azzal hogy 2 vagy négymagos?

Siemens S65-re való adatkábelt keresek! egyszeri Szoftverfrissítésre! Írj megbeszéljük ha van elfekvőbe/kölcsön neked!

(#15) adamka16


adamka16
őstag

én azért még annyit beletettem volna, hogy FX-5000 a maga 11e Ft-os árával és a maga 4 magjával ;)

(#16) radírfej válasza adamka16 (#15) üzenetére


radírfej
senior tag

bizony, bizony én is ilyet használok.

ettől függetlenül jó a teszt.

Másolat másolatának a másolata, de eredetileg is ilyen volt.

(#17) zolikaDB


zolikaDB
veterán

Jó írás!
DE: én Intel téren szereztem némi felhasználó tapasztalatot a hétvégén, semmi tesztprogram, csak én és a szokásaim (net, msn, film, új progik telepítése).
Kaptam egy MSI notebook-ot, h tegyek rá WIN7-et: 4 GB DDR2 RAM, Nvidia 8200 512 MB 64 bit, Celeron 2.2Ghz 1MB cache (1mag).
Nah, az semmi, h az 5. lemezzel volt hajlandó elindulni a telepítés, de amikor fentvolt az oprendszer, elkezdtem telepíteni néhány egyszerűbb programot, közben pedig drivert kerestem a neten... A vége az lett, h jópárszor fagyásig fajult a rendszer, és kb 4 reboot után használatra kész a gép!
Ugyanezt a dual core-os gépünkön nem tapasztaltam...

(#18) Elmör válasza zolikaDB (#17) üzenetére


Elmör
senior tag

Az, hogy az 5-dik lemezzel volt hajlandó elindulni nem írható a CPU számlájára, ott vagy lemez vagy olvasó hiba van. ;)

A tesztírónak nagy gratula, volt ebben minden, ami tényleg fontos egy procis teszthez, majdnem teljesen elolvastam. :R

RYZEN 7+ RTX Powa@1440p 240Hz hétvégén nem biztos, hogy elérsz

(#19) AXisBOLD


AXisBOLD
addikt

kiváló teszt, kiváló lap! :K

Aurea mediocritas

(#20) Bluegene válasza zolikaDB (#17) üzenetére


Bluegene
addikt

egymagos gépre okosabb dolog XP-t telepíteni ;)

Siemens S65-re való adatkábelt keresek! egyszeri Szoftverfrissítésre! Írj megbeszéljük ha van elfekvőbe/kölcsön neked!

(#21) Májsztró válasza Gabrika (#5) üzenetére


Májsztró
addikt

Aki folding@home-t nyomtat az meg is érdemli hogy a drágább procit vegye meg. Aztán fizesse utána a villanyszámlát.

(#22) zolikaDB


zolikaDB
veterán

Nem is mondtam, h a CPU hibája... Csak azt, h olyan kellemetlenül "megragadt" a gép, amikor egyszerre több folyamat kívánta az "erőt". Ilyen szempontból egy E5200 pl sokkalta izmosabb jelenség. Szóval, nekem kell a mindennapokra a 2 mag!

(#23) Vardar


Vardar
tag

Jó teszt. Csak engem pont 1280*1024-en érdekelnének a processzorok egy 3850-el:D

(#24) ttt1


ttt1
őstag

És mondjuk ezekhez viszonyítva egy 3,3 ghzes c2d hogy viszonyul?

(#25) Probber


Probber
őstag

Jó írás, köszönjük! :K

"Rendben, mi a munka? Reklám! Egy kelet-európai üditőnek amit Splort-nak hívnak. A világ első cékla ízű kólája!"

(#26) Napfénysüti

Kiváló kis teszt lett. :R

Més que un club!

(#27) Picturemaker


Picturemaker
őstag

Ez tanulságos és meglepő volt. Főleg, hogy PS alatt nem számít a magok száma, pedig ez a progi (elméletileg) használja a magokat rendesen.

A számítógép rendkívül alkalmas olyan feladatok megoldására, amelyek számítógép nélkül nem is léteznének!

(#28) MinionFlasH válasza fricz19 (#7) üzenetére


MinionFlasH
senior tag

Vitatkozzál.....csak magadban!

(#29) szablya


szablya
tag

Köszönöm a tesztet. Én azért valószínűleg X4-et veszek majd :)

Madarat tolláról, embert desktopjáról. | Inni és inni adni. | Ellopták az alisok a tankot. | Az igazi tuningos Prescott kávét iszik. - all by szablya | "Igazat az igazaknak, zárják be a hazugokat!" \m/

(#30) Hawk1979 válasza Gabrika (#5) üzenetére


Hawk1979
őstag

Három böngészőnek egy időben való futtatása biztos hasznos.
Win 7 alatt meg több xp? Az is bölcs. Már egy Xp is igencsak felesleges Win 7 alatt,én még nem találkoztam olyan dologgal ami nem ment volna seven alatt.
Persze nekem 8,mehet ezer alkalmazás is egyidőben,de az ÁTLAG felhasználó nem használja ki a 4 mag előnyeit.

(#31) kovsol válasza enginev3 (#9) üzenetére


kovsol
titán

ezt most csináltam neked :D CS:S közbeni CPU terhelésem [link]
az az érdekes TF2 nél pl külön be kell kapcsolni settingsben a multi core dolgot itt nincs ilyen pipa

mod: most nézem szépen elcsúszott a kép véletlen kétszer nyomtam rá a beillesztésre vagy mi fene, de a lényeg látszik

teszt amúgy jó lett grat! azért egy magot most már remélem senki nem vesz hiába volt néhol jó helyen, eljárt már az idő felette

[ Szerkesztve ]

May the Force be with you!

(#32) nonoka74


nonoka74
tag

nagyon jó cikk!köszönöm

(#33) aleister


aleister
veterán

Ismét köszi mindenkinek!
Sajna most csak kutyafuttában írok, de este válaszolok az esetlegesen felmerülő kérdésekre.

Egy nagyon fontos gondolat kimaradt a cikkből. A fejlesztések egyértelműen a több mag kihasználása felé mennek el, így a teszt konklúziója erősen a pillanatnyi állapotra érvényes. Itt a PH-n, Logout-on szvsz olyan fórumiták vannak, akik technikailag mindenképp az irodai kategória fölött használják a gépüket, így én magam sem ajánlom az egymagos megoldásokat, abban az esetben, ha az időtállás is cél.

[ Szerkesztve ]

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

(#34) Janika!2


Janika!2
aktív tag

Grat a cikkhez! :K :R

It's In Your Nature To Destroy Yourselves

(#35) aram01


aram01
nagyúr

jó írás,köszi

Isten jól sikerült alkotása vagyok, elvégre rögtön bőrkötésben adott ki...

(#36) sanzi89


sanzi89
addikt

Profi írás, és tényleg nem volt fent ilyen mostanában!

Minden tiszteletem! :R

"Mindent azért kell tudni mert kérdezik, nem azért mert hasznos."

(#37) Vasinger!


Vasinger!
nagyúr

Nagyon jó teszt, egy kifogásolni valóm lenne, ha megengeded. A grafikonokat lehetett volna jobban eltérő színekkel készíteni, kicsit nehéz kiigazodni. :B

[ Szerkesztve ]

(#38) Rover623


Rover623
félisten

3DMark06 első (zöld) grafikon hiányzik...helyette a 3DMark05 szerepel...ismét...;]
Második 3DMark06 grafikon alatt hibás a felirat.

Egyedüli érdekesség a kis felturbózott Sempron 1024x768-ban elkövetett ámokfutása, amivel majdnem beérte a nála 7x drágább AMD csúcsragadozót.
7x7=49<>36

Inkább nem is olvastam tovább... :P

[ Szerkesztve ]

primus inter pares

(#39) kpal


kpal
veterán

Ez igen ,szép :R ;)

(#40) Gabrika válasza Hawk1979 (#30) üzenetére


Gabrika
tag

a mellett, hogy az alkalmazások fejlesztése is a párhuzamosítás irányába mutat, szerintem a felhasználói szokások is párhuzamosodnak

de ha szerintetek csak én vagyok ilyen idióta/mániás, akkor téves az extrapolált világképem,

nekem kényelmes az alkamazások, még a böngészők (igen, általában 3) egyidejű használata, a mindennapokban sok sok olyan szempont van, amitől szvsz még praktikus is

ilyenkor bizony fogynak a magok

a virtuális gépek (tök mind1, hogy XP, win7, vagy dos 3.0) pedig bizony nagyon sok régi macerától szabadított meg, hiába használok jónéhány (most éppen 5) vincsit, akkor is kényelemes egy win7 install alatt más oprendszereket pillanatok alatt felhúzni, nem kell rá vigyázni, ha instabil lenne, akkor kuka és már ott is a másik - közben pedig az 'anya' op.rendszer stabil marad
persze aki félévente egyszer rak fel új progit, annak nem számít (egy barátom XP-je lassan 7 éve hiba nélkül fut, soha egy hibaüzenete nem volt - mongyuk nem is installált semmit, s nete sincs azon a gépen)

[ Szerkesztve ]

Antec P182; ZM500-HP; ASUS M4A79TDe; AMD 965BE@3.7; Scythe Ninja2b; G.Skill 8GB@1866; ATI5850; 5.4TBHDD; MOMO; T.FlightX; G.EM500; Samsung 2443BW, PS42B450B1W; Yamaha RX-V663; Klipsch F/C/S-1

(#41) Vegadog válasza frescho (#10) üzenetére


Vegadog
tag

Frescho, Athlonod van, vagy Phenom?

(#42) TannerHUN


TannerHUN
aktív tag

Gratulálok a cikkhez, jó lett! Aki most akar a környezetemben PC-t vásárolni, annak mindenképpen fogom ajánlani a cikket!
Visszagondolok a jó öreg AMD Sempron 140-re :) Hmm hogy mi mennyit nyüstöltük anno amikor megjelent :) Jó érzés ezt olvasni egy új cikkben.

TannerHUN felhasználónak 7 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! (PH megbízhatóság)

(#43) Killer01


Killer01
őstag

Minden elismerésem, nagyon jó a cikk. :R

(#44) cousin333


cousin333
addikt

Jó kis teszt lett. :R

Ugyanakkor a képek felét megspórolhattad volna, feleslegesen nagyíthatóak, minden látszik az eredeti méretben. Ha pedig még PNG formátumban is lennének, akkor kisebb méret mellett sem lennének ilyen maszatosak. :) [link]

[ Szerkesztve ]

"We spared no expense"

(#45) HaZsolt


HaZsolt
őstag

Köszönöm a tesztet. Akkor még is csak megérte az a Athlon x2 5000ből 4 magosított AMD Phenom FX-5000 @3.5GHZ:)

(#46) PiciKenny


PiciKenny
senior tag

Köszönjük szépen :) aranyos egy teszt :K

(#47) frescho válasza Vegadog (#41) üzenetére


frescho
addikt

Melyik gepben?

Az elsodleges, munkara hasznaltban P8600 van. Amelyiket tesztelgetesre es otthoni tanulgatasra hasznalok Phenom 2. A HTPC X2 240...

[ Szerkesztve ]

https://frescho.hu

(#48) hcl


hcl
félisten
LOGOUT blog (1)

"Viszont ha valaki csak egy gépet szeretni, amin tud filmet nézni, netezni, megcsinálni a beadandót a különböző iskolai dolgokhoz, annak tökéletesen megfelel egy 7000 forintos egymagos processzor, mely tuningolva leelőzi ezen a területen a nála sokszorta drágább társait is. Mi több, alacsony felbontáson bármelyik játékkal is elboldogul."

Én inkább azért egy 2 magost javasolnék, de abból is egy jól húzottat, ami lehet óccó is. Ugyanis egyre több dolog használja ki a 2 magot, ha többet nem is.

Nekem pl. nagyon szépen látszik Linux alatt, hogy pl. ha filmet konvertálok, akkor az 1. procimag 100%-on fut, a másik alacsonyabb kihasználtságon - mert ugyan az mplayer egy magra van forgatva, de az oprendszer bír többel is, így filmkonvertálás közben nem akad a TV a monitoron, sem a net.

Viszont irodai gépnek, mindenképp a LE140 + valami olcsó Asrock lap való :)

Amúgy a LE140 diadalmenete nem igazán a procinak köszönhető, hanem annak, hogy a programozók, cégek rohadt lusták, és nem optimalizálnak több szálra. Náluk még mindig 2000 van. Az Excel is tuti 32 bites nagyrészt. ha ismerne több magot az a dög, akkor nyilván nem az órajellel skálázódna.

A bootolás közben pedig természetes, hogy nincs többmagos futás...

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#49) madd dogg


madd dogg
senior tag

Ha a köv. tesztben DDR2/DDR3 összehasonlításra kerül sor, akkor nem objektív a hibrid alaplap. Jobban javasolnék azonos árkategóriájú, chipkészletű és márkájú alaplapot, de 2-t, külön ddr2-es, és külön ddr3-as. A Gigabyte-nak vannak ilyen lapjai, ahol minden egy az egyben azonos, csak a memória slotokat cserélték le.

(#50) Uga


Uga
csendes tag

Le a kalappal, remek cikk :R Csak azt tudám felróni, hogy több alapvető szempontot is bele lehetett volna tenni még, pl.: net különböző böngészőkkel, oprendszer sebessége, multimédia... De ezt leszámítva gratulálok, szép munka.
(és végre nem a szerverlekérdezések számát kellett bámulnom :DDD )

"Létezik egy általános igazság: mindenki hazudik. A változó csak az, hogy miről."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.