Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#5) Snowy_owl


Snowy_owl
őstag

Az a baj, hogy az életed így valóban egy nyűg, és sajnos meg kell nyugtassalak, nem fog egyhamar változni, csak az a gond, hogy igazán tanácsot sem tudok adni, mert ma már tudom, hogy igazából nem is igazán érdemes, vagy kell, mert én saját magamból tudom, hogy igazából sokszor nem is az volt a bajom amit kimondtam, sőt!, el kellett jutnom oda, hogy saját magamnak is hazudtam, és amikor azt hittem hogy nem, még akkor is ugyan azt tettem, mert nem tudtam mi zavar. Én csak azt tudom mondani, hogy egy dolog általában biztos, ez pedig az ember élni akarása, és ez az élni akarás ez egy olyan erő, ami rengeteg nehéz élethelyzeten keresztül tudja vinni az embert, legalábbis én ezt gondolom. Viszont közben bizony az ember sokszor elég rendesen megsebződik, akármennyire is nem akarja, mert épp néha ez a védekezés lesz az ami miatt sebesülést szenved. Egyébként sokszor az is nagy segítség, hogy ha kiírjuk magunkból, sőt talán nekem is ez segített, mert ez segített feltárni a mélyebb okokat. Sokszor nem is az a bajunk, mint amit hiszünk hogy a bajunk, ámde mivel mivel sokszor magunknak is hazudunk öntudatlanul, ezért abszolúte el lehet veszni ezekben a dolgokban.

Valahol olvastam múltkor itt a phn a kommentek között, talán a kovid topikban, hogy az élet egy orosz rulett, nos talán az, pillanatnyilag leginkább ezt tudom leginkább a magaménak érezni, ámde ugye ha az ember ezt valóban tudatosítja magában, akkor meg kell változtatnia a teljes világnézetét, világképét, és ami eddig úgymond biztosnak tűnt a talpa alatt föld, az kicsúszik, és már egészen máshol találja magát. Az élet szerintem nem habostorta, és szerintem mindenki a saját inerciarendszeréből nézi a világot, és mivel mindenki hajtja a saját maga igazát, ezért nincs univerzális igazság. De innentől ez már talán filozófia.

Mindenesetre kitartást, és fel a fejjel, mivel más kézzelfogható tanácsot igazából nem érdemes adni szerintem. Vagy ha mégis, akkor járj nyitott szemmel, és ha életvezetési problémáid vannak, akkor keress fel esetleg egy coachot, pszichológust, talán tudják kicsit fogni a kezed, de akárki is segít, akárki akármit mond, csakis te lehetsz az aki ezeket a belső csatáidat megvívhatod, senki de senki nem tudja helyetted megvívni.

[ Szerkesztve ]

régen minden jobb volt, régen még a "régen minden jobb volt" is jobb volt.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.