Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) solfilo


solfilo
veterán

Ami elsőre látszik, hogy a proci kevés a VGA-hoz, szóval cserélni kéne azt is egy négymagosra, minél nagyobb órajelűre. Úgy már a legtöbb játék menne egész vállalhatóan. :)

No de hogy on is legyek, a Skyrim elfutkosna 24 fps felett vélhetően. A játékot talán nem kell bemutatni. ;)

[ Szerkesztve ]

solfilo

(#2) magmakocka válasza solfilo (#1) üzenetére


magmakocka
aktív tag
LOGOUT blog

Majd arra is befogok újítani, addig még kihasználom a procival a játékokat! ;)

- Töröltem a hívásátirányítást a kóddal, de nem jó! - Milyen kóddal? - Rácsos linzer, rácsos linzer, 002, rácsos linzer és a küldés gomb .

(#3) Mister_X


Mister_X
nagyúr

Ez a gép tökéletes a Heroes of Might & Magic III HD futtatására, ajánlott proci gépigény szerint E6600.

"Most kell szerénynek lenni, mert most van mire." --- "All dreams eventually disappear when the dreamers wake."

(#4) quailstorm


quailstorm
nagyúr

Vegyél egy ilyet. (persze vehetsz erősebbet is, E5440 vagy hasonlót)

Xeon mikrokód itt: [link] [link]

Utána már egy Saints Row 3, vagy Metro 2033 se lesz akadály.

[ Szerkesztve ]

(#5) magmakocka válasza quailstorm (#4) üzenetére


magmakocka
aktív tag
LOGOUT blog

Ez nem tartozik a témához, de a második linkben mi az az f5f fájl?

- Töröltem a hívásátirányítást a kóddal, de nem jó! - Milyen kóddal? - Rácsos linzer, rácsos linzer, 002, rácsos linzer és a küldés gomb .

(#6) magmakocka válasza Mister_X (#3) üzenetére


magmakocka
aktív tag
LOGOUT blog

Köszönöm! :)

- Töröltem a hívásátirányítást a kóddal, de nem jó! - Milyen kóddal? - Rácsos linzer, rácsos linzer, 002, rácsos linzer és a küldés gomb .

(#7) quailstorm válasza magmakocka (#5) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Ahhoz, hogy a Xeont szabályosan használd, integrálni kell az alaplapod BIOS-ába a Xeon mikrokódot. Persze sok lapban enélkül is elindul vagy megy.

Tudom, hogy OFF, de a procid lehangoló és nagyon nem illik a VGA-hoz, ~2k meg nem sok, én meg már tudom, hogy mennyit jelent GTS450 mellett, hogy olcsó 2 magos, vagy 4 magos LGA775 van.

[ Szerkesztve ]

(#8) magmakocka válasza quailstorm (#7) üzenetére


magmakocka
aktív tag
LOGOUT blog

Rendben van. ezt a procit még meggondolom! :)

- Töröltem a hívásátirányítást a kóddal, de nem jó! - Milyen kóddal? - Rácsos linzer, rácsos linzer, 002, rácsos linzer és a küldés gomb .

(#9) kemotox


kemotox
addikt

Passziánsz

(#10) ->Raizen<-


->Raizen<-
veterán

Wolfeinstein 3d, quake 1 doom, elfut rajta 320*240-es felbontásban diavetítéssel.

(#11) Diokhan válasza quailstorm (#7) üzenetére


Diokhan
addikt

Hy. Elég régen foglalkozom PC-kel, de még nem hallottam erről a mikrokód dologról. Részleteznéd nekem, hogy ez mire való?

A VGA-hoz:
Valóban nem illik egy AMD gyártmányú VGA egy intel procihoz, ebben igazad van.
Viszont amellett, hogy beszerzi az általad ajánlott procit, kellene egy nVidia VGA is, hogy tökéletes legyen az összkép...

Hogy milyen játékot futtasson a kérdező? Olyat, ami érdekli. Én inkább autós és háborús játékokat játszok, ajánlanám:

Dirt3 - brilliáns rally/offroad játék, sokkal jobb, mint a két évvel később megjelent WRC2
COD Modern warfare bármelyik része - Egy fülessel és jó monitorral órákig odaszegez a gép elé
Race driver Grid - Az általam ismert autós játékok közül az egyik legjobb.
Tomb raider - Ha ezt a játékot elkezded, nem fogod tudni abbahagyni, figyelem!!!. az átvezető videókat elskippelni tilos!

Ha bármi kérdésed van, csak nyugodtan.

[ Szerkesztve ]

Azt nem tudom, hogy a harmadik világháborút milyen fegyverekkel fogják megvívni, de a negyediket biztosan botokkal és kövekkel. - Albert Einstein

(#12) csepelball


csepelball
tag

A teljesség igénye nélkül egy két játék amelyeket megemlítek a kis gépigényű pc játékok sorozatom első néhány részében. Egy sokkal rosszabb gépen is mindegyik elfutott egy tonna fpssel.

✔️ Mortal Kombat 1-2-3, stb..
✔️ Sims 1 + kiegészítői
✔️ Stunts
✔️ Theme hospital
✔️ Worms Armageddon
✔️ Aladdin, Lion King
✔️ Diablo 1. Diablo 2.
✔️ GTA San Andreas + MTA multiplayed mod
✔️ Craft The World
✔️ Heroes of Might & Magic 3 + kiegészítők
✔️ 3 Skulls of the Toltecs / 3 koponya
✔️ Amnézia, emlékcsavar és Moondragon entertainment
✔️ Machinarium
✔️ Neverhood
✔️ ToonStruck
✔️ Age of Empires II.
✔️ Red Alert 2 + Yuri's revenge
✔️ Starcraft + Brood war
✔️ Warcraft 2 Tides of darkness
✔️ League of Legends - Tudom, nem tipikus RTS, de én ide soroltam.
✔️ Call of duty 1,2
✔️ Half Life
✔️ Quake III Arena
✔️ Return to Castle Wolfenstein
✔️ Unreal Tournament

"°Próbáld meg leírni röviden, mi fogott meg benne és mit hozhat a játék!" - Ezeket a videókban elmondom, ha érdekel írj és küldöm a linket.

[ Szerkesztve ]

Ryzen + madárpókok. Mi kell még ?

(#13) pet007 válasza Diokhan (#11) üzenetére


pet007
aktív tag

Ezt a intel-t csak nvidiaval dolgot kifejtened? Erdekes szemlelet az biztos..

(#14) Diokhan válasza pet007 (#13) üzenetére


Diokhan
addikt

Nem azt mondtam, hogy csak és kizárólag azzal lehet használni, csak mielőtt elegem lett a windows butaságából és Mac-re váltottam néhány évvel ezelőtt, elég nagy gamer voltam ám, és bizony sokszor tapasztaltam, hogy az azonos gyártótól származó hardverek sokkal jobban hajlandóak együttműködni, mint azok, amik különböző gyártótól származnak. Ugyebár nyilvánvaló, hogy az AMD és az intel mindig is rivalizált egymással, és néhányszor ezt a rivalizálást megtapasztaltam én is.
Ezen kívül ha figyelembe vesszük azt, hogy egy-egy játékot vagy annak gyártóját melyik előbb említett cég támogatja, már nem biztos, hogy az adott játék futni fog probléma nélkül az adott konfiguráción.

Azt nem tudom, hogy a harmadik világháborút milyen fegyverekkel fogják megvívni, de a negyediket biztosan botokkal és kövekkel. - Albert Einstein

(#15) kmisi99 válasza Diokhan (#11) üzenetére


kmisi99
addikt

Na ne már, hogy ez a hülye teória még mindig él. Jó, hogy nem intelhez csak fekete számítógépház, AMD-hez meg fehér.

(#16) quailstorm válasza Diokhan (#11) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Azok után, hogy összehordtál egy adag marhaságot inkább azt mondanám, hogy guglizz rá...

Röviden: CPU azonosítása, hogy kell vele bánni (a Core 2 Quad support miatt azt már tudja a lap) és esetleges erratákra fix.

A nem illik össze az a kihajcsa-e klasszikusból adódik. Van egy penészes 10 éves irodai CPU egy olyan VGA-hoz, aminek a közelébe se tud szagolni. Magyarul mindegy mit csinál, a VGA pihen a játék szaggat. Tudom, nekem is így volt még 2 éve.

Kis gépigényű játéknak be lehet hajítani a Halo-t meg a Max Payne 1-et is, de azok annyira kis igényűek hogy DX7-es vakarcsokon is mennek már :DDD

Ha vesz CPU-t a kérdező, akkor Black Mesa Souce. Nyílt terepen már akadna a mostanival.

[ Szerkesztve ]

(#17) Diokhan válasza quailstorm (#16) üzenetére


Diokhan
addikt

Miért is hordtam össze sok marhaságot...? Világosíts már fel kérlek...

Azt nem tudom, hogy a harmadik világháborút milyen fegyverekkel fogják megvívni, de a negyediket biztosan botokkal és kövekkel. - Albert Einstein

(#18) Bjørgersson válasza Diokhan (#11) üzenetére


Bjørgersson
félisten

Tomb raider - Ha ezt a játékot elkezded, nem fogod tudni abbahagyni, figyelem!!!. az átvezető videókat elskippelni tilos!

20 perc után töröltem, now what? :D

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#19) SutPet


SutPet
aktív tag

CPU-t cseréld le egy 4magosra és a legtöbb játék még low - medium-on simán játszható lesz rajta. Én egy Phenom 2 X4-el és egy HD7850-el tolom a mai napig. DOOM is teljesen játszható volt single-ben rajta, bár multiban nem próbáltam.

God must love stupid people, he made so many of them.

(#20) quailstorm válasza Diokhan (#17) üzenetére


quailstorm
nagyúr

A márka mellé nem illik a másik márka konteó.

(#21) Kasya válasza Bjørgersson (#18) üzenetére


Kasya
nagyúr

Nagyobb kerdes az, hogy te mivel szeretnel jatszani. Diablo, LoL, CS:S, stb... szvsz tobb jatek futna el a gepeden, mint amit te valoban elvezettel is jatszanal.

Ugyhogy en inkabb megforditanam a kerdest.... Milyen tipusu jatekokkal szeretsz jatszani, mit varsz el a jatektol?

(#22) Diokhan válasza quailstorm (#20) üzenetére


Diokhan
addikt

Illik vagy nem, tény, hogy az intel az nvidiával mindig is jobban működött, pont.

(#18) svensson : Erre utalt az első mondatom, hogy olyan játékot játasszon, ami érdekli és ami tetszik neki. Én felsoroltam, hogy nekem mi tetszik. Problem?

(#23) ->Raizen<- : What a bullshit... (folytassuk angolul...??)
Mutassátok már meg, hogy hol mondtam olyat, hogy egyáltalán nem működnek együtt...! Én azt mondtam, hogy a saját tapasztalataim szerint jobban megfért egymás mellett az azonos gyártótól származó hardver. Ennyi.

(#24) Kasya: Nem... mindegy, hagyjuk. nem fogok vitatkozni senkivel...

[ Szerkesztve ]

Azt nem tudom, hogy a harmadik világháborút milyen fegyverekkel fogják megvívni, de a negyediket biztosan botokkal és kövekkel. - Albert Einstein

(#23) ->Raizen<- válasza Diokhan (#22) üzenetére


->Raizen<-
veterán

What a bullshit intel platformban jól megy az amd vga is. Csomó ideig volt i5 3570k-s gépemben hd 7870 vga kari és köszönte szépen lazán vitte bugot se láttam.

Azonos gyártótól származó hardver ilyen erővel akkor legyen csak full intel, és akkor nézegethetel a diavetítésen mert a proci igp-je nem bír el a mai játékokkal :P

[ Szerkesztve ]

(#24) Kasya válasza Diokhan (#22) üzenetére


Kasya
nagyúr

Miert, az AMD talan akkor ad csak rendes GPU drivert, ha a CPU is AMD? Ha ezt tudtam volna.... ;]

(#25) kemotox válasza Kasya (#24) üzenetére


kemotox
addikt

Én 8 éve összeraktam egy bika gépet nvidia VGA-val, de azóta se adott ki CPU-t az nvidia szóval jól beszoptam, ott áll a gép félkészen!!!!!!!!!444

(#26) Bjørgersson válasza Diokhan (#22) üzenetére


Bjørgersson
félisten

Nem, te azt irtad, hogy ha elkezdi, nem fogja tudni abbahagyni. ;)

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#27) solfilo válasza Diokhan (#22) üzenetére


solfilo
veterán

Az érvelésed is fals. :N

Illik vagy nem, tény, hogy az intel az nvidiával mindig is jobban működött, pont.
vs.
Nem azt mondtam, hogy csak és kizárólag azzal lehet használni, csak mielőtt elegem lett a windows butaságából és Mac-re váltottam néhány évvel ezelőtt, elég nagy gamer voltam ám, és bizony sokszor tapasztaltam, hogy az azonos gyártótól származó hardverek sokkal jobban hajlandóak együttműködni, mint azok, amik különböző gyártótól származnak.

Amúgy tippre arra gondolsz, hogy régebben gyengébbek voltak az AMD driverek, de ennek nincs köze ahhoz, hogy milyen proci van a gépben, még akkor se, ha odaírod, hogy tény és pont. A helyzet egyébként mára minimum kiegyenlítődött, vagy akár meg is fordult. ;)

(#28) ->Raizen<-: nem akartam hozzászólni, de végül nem bírtam ki. :B

[ Szerkesztve ]

solfilo

(#28) ->Raizen<- válasza solfilo (#27) üzenetére


->Raizen<-
veterán

Jókat derülök a hozzászólásain. Cheers bro! Amúgy meg szimplán tájékozatlan. :D

(#29) Kasya válasza Diokhan (#22) üzenetére


Kasya
nagyúr

Masra akartam egyben utalni, de latom kar volt. Nem vitatkozom e temaban, van tudasom rola, de ismerettel itt masok sokkal jobban rendelkeznek :R

(#30) quailstorm válasza Diokhan (#22) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Vallásosokkal nem vitatkozok :)

(#31) kemotox


kemotox
addikt

Meg lett mondva, hogy tény, punktum!! Mi nem érthető? ;]

(#32) Hannibhál


Hannibhál
őstag

Civilization V
Batman Arkham Asylum, City, Origins is talán
Bioshock mind3 tagja
Battlefield bad company2-ig minden
Fifa 13ig mindegyik
Need for speed shiftig minden
World of tanks és társai
WoW
Minecraft
Gta5
Egyenlőre ennyi:)

Gépelés nem az erősségemasdsdk

(#33) CJ4567 válasza Diokhan (#22) üzenetére


CJ4567
veterán

Akkor az én gépem egy csoda, hogy Intel és AMD működik együtt? Az előző kettő gépem is Intel + AMD volt, gond nélkül. :)

Hannibhál: GTA-ból inkább San Andreasig minden(nem mintha azok rosszak lennének, sőt), GTA 4-nek Paks 2 kell, GTA 5-nek meg Core 2 Quad kéne. NFS-ből még elfutna a Hot Pursuit 2010, Shift 2 már kicsit nehezebben, főleg éjszaka, talán NFSMW2012 ameddig elmennék. (Tuningolt E6300 + 4670 elég volt neki, ha nem a 60FPS az elvárás.)

[ Szerkesztve ]

No Sana No Life

(#34) Fred23


Fred23
nagyúr

Far Cry 3
Assassin's Creed IV: Black Flag
Tomb Raider (2013)

Mondjuk mindegyik hálás lenne, ha cserélnéd a procit!

(#35) quailstorm válasza CJ4567 (#33) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Haverjaim közül volt AMD CPU + nVidiás és Intel CPU + AMD-s, aztán sok nyavalygást nem hallottam, csak mikor már kiöregedett a HD6970.

De ha van valami méréssel alátámasztott kutatás a témában szívesen látom :DDD

[ Szerkesztve ]

(#36) CJ4567 válasza quailstorm (#35) üzenetére


CJ4567
veterán

Nálam az E6300 + 9500GT csinált egyszer olyat, hogy az egész Windows lassított felvételben ment, de minden játékban rengeteg FPS-em volt a géphez mérve. Crysis 2 60FPS-ben ment elvileg Extreme grafikán(gondolom az MSI AB is meghülyült a gép sebessége miatt), aztán gép restart után diavetítés volt :( Azóta se tudtam megismételni ezt.

Fred23: TR 2013 nem egy prociigényes játék, PH tesztekben látható. Többi viszont elég CPU igényes, abban igazad van.

[ Szerkesztve ]

No Sana No Life

(#37) Fred23 válasza CJ4567 (#36) üzenetére


Fred23
nagyúr

Van benne pár rész, ahol beeshet az fps, ha nem elég erős a proci!

Hitman: Absolution is futna még, az is egy szuper játék, illetve eldöcögnének a STALKER-ek is. A vicc, hogy azok bár másfél magot használnak csak, mégis megesznek azon a másfél szálon bármit. Húzott 6700k mellett is láttam már 30 fps alá való beesést youtube-on. :D

(#38) CJ4567 válasza Fred23 (#37) üzenetére


CJ4567
veterán

Na akkor egy durvább STALKER modot képzelj el, úgy hogy 1 szálat használ csak ki a motor. :DDD Call of Chernobyl már több szálat ki tud használni viszont, szerencsére.

A SoC-ból is elég sokat kihoztak grafikailag.

[ Szerkesztve ]

No Sana No Life

(#39) pet007 válasza Fred23 (#37) üzenetére


pet007
aktív tag

Hogy hasznalnak masfel magot? Vagy ezt hogy erted?

(#40) mattew


mattew
tag

4evig jatszottam egy ketmagos 1.7Ghtz-es AMD procival (es HD2600-as VGA-val). Aggodalomra semmi ok SZINTE minden 2011-elotti jatek elmegy a gepeden, es rengeteg fantasztikus cim van kozottuk. A grafika pedig egy relativ dolog, a CS 1.6-ot tobben jatszak mint a Crysis 3- at :).
Tessek 20+ jatek ami biztosan elmegy a gepeden. A best of lista a szemelyes kedvenceimet tartalmazza.

best of
GTA San Anderas/Vice city/3
Assasins Creed 1/2/Brotherhood
Dragon Age Origins
Mass Effect 1/2/3
TES Oblivion
fps:
Medal of Honor Allied Assault/Pacific Assault
Serious Sam HD 1/2
akcio:
Prince of Persia Forgotten Sands/TT/WW/SoT
Prototype
rpg:
Witcher 1
Fable 1
rt strategy
Age of Empires 3
Red Alert 3
tb strategy:
Heroes 3/4/5
Kings Bounty Legends/Armored Princess
builder strategy:
Anno 1404
Tropico 3/4
racer:
Need For Speed Undercover/Pro Street/Most Wanted/Underground
Split Second
bonus:
South Park Sick of Truth

Nem az a baj, hogy nagy az Isten állatkertje, hanam hogy kicsi a kerítése.

(#41) Viktor77 válasza Diokhan (#22) üzenetére


Viktor77
titán

Nem, nem tény. Ordas baromság.

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#42) Fred23 válasza pet007 (#39) üzenetére


Fred23
nagyúr

Úgy, hogy valójában egy magra van írva az egész, de pont a túlterhelést megakadályozandó egyes folyamatokat igyekeztek átdobni másik szálra, amennyiben az lehetséges. Nem ritka így sem, hogy jár egy proci egyik magja 4GHz-n 100% terheléssel, a többi szálon meg 0-10% a terhelés.

30 fps azon a procin!

(#43) ->Raizen<- válasza Fred23 (#42) üzenetére


->Raizen<-
veterán

Akkor már értem hogy miért nézet bbe 30 fps alá a stalker lost alpha 4,5 ghzes 6600k val gtx 1080al mindent koppon fű árnyékkall... :DDD

[ Szerkesztve ]

(#44) prolad


prolad
őstag

Botderlands (első rész egy kávédarálón is elfut, a másodiknak se kell sok, gondolom PS is menne), fallout 3/new vegas. Ezekbe párszáz órát beletehetsz, ha tetszenek.
+a fentebb említett gta-k (vice city, san andreas), NFS underground, Most wanted, régebbi codok, call of juarez, Penumbra, Amnesia, Call of Cthulhu, mafia 1,talán a 2 is.
Szerk.
Ezeket játszottam szénné hajtott e5200+hd4650+4GB RAM kombóval, nem volt gond megfelelő beállításokkal.

[ Szerkesztve ]

(#45) domos


domos
senior tag

Fájdalmas olvasni ezt a sok baromságot amit Diokhan idetolt. :W :O

If you don't do it enough, nothing's gonna really happen.

(#47) CJ4567 válasza Fred23 (#42) üzenetére


CJ4567
veterán

Lost Alpha az elég optimalizálatlan lett, és igazából fan-made a nagy része, mutáns SoC motor alapon.

Nagy meglepetés volt amikor napárnyékkal volt 10FPS-em :DDD

[ Szerkesztve ]

No Sana No Life

(#48) Pernyo


Pernyo
csendes tag

No, azt hiszem sokan nem válaszoltak a kérdésedre, időbe telt, mire átfutottam. Van pár, amit én is írnék. Ezeket nem találtam a listában, de lehet, hogy már más írta.
Az általad írt config nekem is volt anno, viszont még nem ezzel a kártyával (HD5770). Ami tuti elfut és játszottam is vele:
- Crysis (FPS), az első rész, szerintem a mai napig ez a legjobb darab a szériából (Jó történet, szép grafika, fizika és a crysis feeleing :) )
- Far Cry 2 (FPS), engem, az előző játékhoz hasonlóan a viszonylag nyitott világ tetszett. Story jó, az afrikai táj csúcs, változó környezet és napszakok. (Személyes tapasztalat: lágszóróval vagy rakétavetővel ne állj a magas fűben, mert felgyullad a szavanna :D)
- Diablo 3, a régi 2 rész is szép emlék volt, ez is bejött. Minőségi hack and slash játék, jó zene és hangulat, elég sok karakter.
- Torchlight I. és II., hack and slash, steampunk környezetben, rajzfilm szerű grafikával.
- Dirt 2. és 3., autós, szép grafika, jó hangula és zenék, főleg, ha kevesebb idő van egyszerre többet játszani.

(#49) Tim82


Tim82
nagyúr

Sokat már írtak előttem, amit én is írnék (főleg mattew RPG és stratégia téren), így csak hozzátenném a Baldur's Gate, Icewind Dale sorozatokat, illetve a Planescape Torment-et. (Ezekből a géped mind a "régi", mind a felújított, "Enhanced Edition"-ökhöz több, mint elég.) Nekem ezek kedvencek, de a "miért kedvenc" kifejtése hosszúra nyúlna, főleg a Planescape Torment esetében... :)

Én ránéznék még a Jade Empire-ra, Dark Messiah Of Might & Magic-re, a Drakensang játékokra, valamint a szebb sorsot érdemelt Troika nevű fejlesztőcsapat játékaira is: Arcanum, Temple Of Elemental Evil, Vampire: Bloodlines (RPG-vonalon).

Stratégiából a Dungeon Keeper-ek, ha valami igazán nehezet és egyedit akarsz, akkor a Myth széria, illetve Dawn Of War 1-2 (amik amúgy eléggé eltérnek, az első bázisépítgetős, a második csapatos-taktikai).

FPS-ből nem rémlik, hogy volt-e említve a F.E.A.R. és a Left 4 Dead.

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#50) magmakocka


magmakocka
aktív tag
LOGOUT blog

Köszönöm szépen a sok kommentet. Nincsen pénzem felújítani bármit is, mert a kártyát is az ebédpénzből kapartam csak össze. 2 év volt, mire 17K-ból egy használt videókártyát vehettem. A gépi alkatrészeket is csak kaptam, úgy 2 éve, mert a régi gépem, már nem bírta az egészet:

Intel Celeron D 345
1GB DDR 200MHZ
Gigabyte FX 5200 128MB 64bit

Csak a HDD maradt meg, ami lassan kipurcan. Így vehetek HDD-t, csak tolja ki még 2 évig... Azért is szeretnék még ezzel a kis csöpséggel játszani, ameddig csak tudok. A nyári munkám sem jött össze, más okok miatt... De legalább ehetek, ihatok, aludhatok. Ennyi a lényeg. Már így is herótom van az egészből, hogy sorba haláloznak el a cuccaim...

Várom a válaszaitotokat!
UI: Az RPG Makeres játékokkal imádtam játszani!! Régi gépem vitte az Amnéziát, Dragon Blade sorozata, Szálem Alékum, Makláry sorozata, Ungarishce Szamuráj, vagy mi. Amúgy én a ti játékotaitotokra vagyok kíváncsi. Bármivel eljátszom. Mondjuk a horror játékokat nem kedvelem, de minden más, jöhet!

[ Szerkesztve ]

- Töröltem a hívásátirányítást a kóddal, de nem jó! - Milyen kóddal? - Rácsos linzer, rácsos linzer, 002, rácsos linzer és a küldés gomb .

(#51) Blindmouse


Blindmouse
senior tag

clicker heroes, bár lehet már akadna rajta
prince of persia (a 89-es MS-DOS verzió)

3440x1400@120Hz #ultrawidemasterrace #gloriouspcgamingrace

(#52) Redneck


Redneck
veterán

Procit érdemes kicsit húzni, és bepattintani egy SDD-t a döglődő HDD helyére, aztán rengeteg jó játék mehet.
Nem kezdem el a felsorolást, alul van a Steam profilom címe. Ott nagyon sok jó játék szerepel ami bőven játszhatóan megy majd a gépeden. A 2012-2013-ig megjelent legtöbb cím menni fog, de azóta is van pár cím aminek nincs horror gépigénye. :K

Szerk:
Esetleg valami combosabb Quadot is bepattinthatsz ha találsz olcsón. Az SSD pedig később továbbvihető egy másik konfigba.

[ Szerkesztve ]

Play Hard GO pr0! - A bugfix, a hiba véglegesítése a programban.

(#53) magmakocka válasza Redneck (#52) üzenetére


magmakocka
aktív tag
LOGOUT blog

A procit sosem fogom húzni, nem fogok ezekkel játszadozni, mert még jó. SSD az drága lenne, majd arra is rátérek, valamikor. Más procit is majd valamikor veszek, mert nincsen pénzem rá. Addig azzal számolok amim van.

- Töröltem a hívásátirányítást a kóddal, de nem jó! - Milyen kóddal? - Rácsos linzer, rácsos linzer, 002, rácsos linzer és a küldés gomb .

(#54) Redneck válasza magmakocka (#53) üzenetére


Redneck
veterán

3,5-3,6Ghz-re gond nélkül felrakhatnád, alapfeszen megy és érezhetően jobb lenne. Az a +15% órajel jól jön, a helyedben nem hagynám ki, az igazi tuning úgysem itt kezdődik.

Két havernak raktam össze pár éve E6500-as és E7500-as CPU-val budget konfigot, mindkettő húzva teszi a dolgát, 2x2GB RAM társaságában, 120-as SSD-vel és valamivel gyengébb VGA-val. :K

Egyébként jobban jársz ha erre a platformra már nem nagyon költesz, az SSD-t is csak azért mondtam mert jelentősen megdobja a felhasználói élményt régebbi vasnál. Később még költözhet tovább egy új vasba.

Play Hard GO pr0! - A bugfix, a hiba véglegesítése a programban.

(#55) quailstorm válasza Redneck (#54) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Celeron E3200-at én is 3GHz-en hajtottam anno a gyári vékony alu semmi hűtéssel.

Fejleszteni meg csak a 2-3 ezres Xeon éri meg, nagyon nagy különbséget jelent, és annyit bármikor fel lehet köhögni. Aztán meg teljes platformváltás, de az drága lesz.
Úgy néz ki egyhamar nem tud elszakadni a tulaj a géptől, én beletenném a Xeont, mert így a VGA csak unatkozik.

SSD meg a játékélményt nem dobja meg azért, Xeon több és olcsóbb FPS.

[ Szerkesztve ]

(#56) magmakocka válasza Redneck (#54) üzenetére


magmakocka
aktív tag
LOGOUT blog

Hát, ha szeretném is, nem értek a "húzáshoz". Sosem csináltam és félek, hogy valami olyat fogok állítani, amire már be sem fog kapcsolni a gép. :D.
A Xeon-t majd keresek, talán már Márciusban nálam lehet egy darab :)

- Töröltem a hívásátirányítást a kóddal, de nem jó! - Milyen kóddal? - Rácsos linzer, rácsos linzer, 002, rácsos linzer és a küldés gomb .

(#57) Garrick


Garrick
csendes tag

Végig szaladtam a játék listámon és a lehetőséget fenntartva, hogy nem mondok újat, a teljesség igényei nélkül a következőket tudom ajánlani.

Path of Exile (ingyenes, online Diablo szerű hack&slash)
Paladins (ingyenes, online fantasy lövölde)
Saints Row 3 (agyament TPS)
Dishonored (gondolom nem kell bemutatni)
Battle for Middle-Earth 1-2 (RTS)
Age of Empires 2 HD (RTS)

(#58) kemotox


kemotox
addikt

Valaki szóljon nekik gyorsan, hogy ez hülyeség, tény, és kész! NINCS VITA! ;]

[ Szerkesztve ]

(#59) abridabri


abridabri
veterán

5-6k ert mar kapni core2quad procit HA-n .Egy olyannal ,kicsit meghuzva minden jatek elfut

(#60) Zicokuka


Zicokuka
senior tag

Xeont kapsz 5-6 körül.Màsik vasam egy 775 Xeon és azon próbáltam elsőnek a Bf1-et.Igaz egy 7850 társaságàban.Gyakran a leírt gèpigény is marketing,plusz eleve a legtöbb jó játék mind régebbi :)

(#61) Redneck válasza magmakocka (#56) üzenetére


Redneck
veterán

Nem bonyolult, ne parázz. Nézz kicsit utána, két dolgot beállítasz a BIOS-ban és öröm bódottá! Nem érdemes azt az 5-600 Mhz-et (vagy többet) benne hagyni.

Play Hard GO pr0! - A bugfix, a hiba véglegesítése a programban.

(#62) magmakocka válasza Redneck (#61) üzenetére


magmakocka
aktív tag
LOGOUT blog

Keresgéltem, de nem találtam semmi hasznosat
Esetleg megtudsz dobni egy weboldallal vagy tudsz nekem segíteni? Megköszönném! Kedden leszek elérhető, vagy Szerdán!

- Töröltem a hívásátirányítást a kóddal, de nem jó! - Milyen kóddal? - Rácsos linzer, rácsos linzer, 002, rácsos linzer és a küldés gomb .

(#63) pet007 válasza magmakocka (#62) üzenetére


pet007
aktív tag

Volt itt is iras ezekrol a xeonokrol, mindjart megkeresem! Tessek! :R

(#64) Redneck válasza pet007 (#63) üzenetére


Redneck
veterán

Egyelőre az E6600 tuning a cél. Írok neki privátot, küldök pár BIOS screenshotot.

Play Hard GO pr0! - A bugfix, a hiba véglegesítése a programban.

(#65) kemotox


kemotox
addikt

Ha már témánál vagyunk, és összegyűltek a hozzáértők, hadd kérdezzek én is valamit:
Egy 750Ti + i5 650 kombóból mit lehet kihozni? Valahol hallottam olyat, hogy ezt a VGA-t sem tudja már kihajtani rendesen. Érdemes lenne húzni picit?

(#66) magmakocka válasza Redneck (#64) üzenetére


magmakocka
aktív tag
LOGOUT blog

Rendben van! Várom a válaszodat privátban! :)

- Töröltem a hívásátirányítást a kóddal, de nem jó! - Milyen kóddal? - Rácsos linzer, rácsos linzer, 002, rácsos linzer és a küldés gomb .

(#67) pet007 válasza kemotox (#65) üzenetére


pet007
aktív tag

Ha tudod huzni azt a 650est akkor nem olyan veszes, a baj csak az hogy 2 magos, bar ht miatt 4 szalas. Csere rendes 4magosra nem lenne akkora lepes, de ha olcson talalsz i7et bele az huzva erosebb kartyat is kihajt mint a 750ti. Huzd meg a 650et ha tudod, 750ti-ben nem hagy olyan sokat.

(#68) pet007 válasza kemotox (#65) üzenetére


pet007
aktív tag

Vagy csak szerezz egy x3450est ha tamogatja lapod es az valszeg meg kovetkezo vga-d is kihajtja..

(#69) kemotox válasza pet007 (#68) üzenetére


kemotox
addikt

Hmm ez elgondolkodtató... Mennyire macerás beröffenteni egy ilyen Xeont?

(#70) pet007 válasza kemotox (#69) üzenetére


pet007
aktív tag

Sajnos 1156 nalam total kimaradt, de ha rakeresel alaplapodra akkor hamar kiderul. :C fene kene vegyek egy ilyen kombot :D

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.