Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#42) #56573440 válasza Kiki18 (#41) üzenetére


#56573440
törölt tag

"De az biztos, hogy régen nem minden második fiatal célja volt az, hogy külföldi utakon vegyen részt nulla pénzből, hogy 400k nettót kérjen nulla tudásra, hogy a karrierépítése mindennél előbb legyen, etcetc."

Igazából mindig minden pályakezdő pénzt akar keresni, csak igen hamar pofára esik a nagy felnőtt rögvalóságban. Ez nem csak most van így. Karriert építeni is kell, hiszen jobb fizut akarsz, egy családot fent kell előbb utóbb tartanod, házat, kocsit kéne venni, valakinek hamarabb valakinek később esik ez le. Ettől még a saját útját ő egyengeti, és mindenki megkapja a pofonokat előbb vagy utóbb. Van aki keményebbet kap és van akit csak paskolgatnak mert a család meg tudja támogatni ideig óráig.

"Én megmondom őszintén, haragszom az ilyen ,vagy hasonló életmódot folytatókra, mert ezek rövidtávú célok és csak az örömöket kergetik. Egy ideig."

Szerintem nem helyes ha ezekre haragszol. Nem igazán tehet róla. Mikor volt régen ennyi fesztivál? Ennyire elérhető repjegy? Hostel és társai? Soha. Persze hogy ha már lehet akkor él ezekkel. Megint személyes példa, de asszony se volt éppen érintetlen amikor találkoztunk... Cserébe én nem szívom be mint két haver is, hogy gyerek után jött elő az asszonyból az addig ki nem pipált fantáziák és vágyak tömege, aztán lehet árulni a házat meg a kocsit. Ezek tök normális dolgok, nekem is volt, én is úgy voltam vele hogy miért ne, kipipáltam, de amikor jött asszony tudtuk mindketten hogy itt vége is. Húztunk egy vonalat, két hét után összeköltöztünk, egy év se telt el eljegyeztem, aztán már a második gyereket tervezzük és 3 éve se vagyunk együtt.

"Aztán hirtelen kiesnek ebből, lelkileg össze lesznek zuttyanva, "valami hiányzik" mondják ők és boldogtalanok lesznek hosszútávon."

Mert keresik csak nem találják a boldogságot. Majd meglesz, vagy kiégnek és nem jön össze. Ezt az a baj hogy egyetemesen nem lehet meghúzni mint határ, hogy kit mi tesz boldoggá, és azt hogy kell elérni.

"Én a médiát és a közösségi oldalakat látom fő oknak, ami ezt kiváltja mindenkiből. Eléggé elszomorító jövőképet fest le."

Szerintem igazából a fiatalok erre nagyon fogékonyak most valóban. Ha azt látja hogy mindenhonnan a drink party drink repeate megy, és erről szól az élet, akkor ezt életforma szerűen akarják ők is művelni... De ez is olyan mint az emós lét volt, hogy egy darabig népszerű volt egy életkorban, aztán mindenki rájött, hogy leginkább felejtős. Pár évig tombolnak az ifjak, nem mindenki, csak egy hangos tömeg, aztán mindenki lenyugszik a pcsába, és teszi a dolgát, mert bulizásból, ivásból, szívásból nem fog megélni. Biztos van sok aki azt hiszi hogy de. Olyan is akad mert ismerek aki a holnapot is leszarja. Gyerekek. Majd felnőnek, ki pofon nélkül, ki kisebb pofonok árán, és van akit csúnyán megruház az élet. Van ez így, de a végén az esetek túlnyomó részében igazságos a mérleg nyelve.

Szerintem :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.