Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) sg22


sg22
senior tag

Gondolom az otthoni routeredrol beszelsz. Nem mindegyik routernek van ilyen funkcioja.
MAC alapjan le lehet szabalyozni a savszelt az arra alkalmas routerben

what should I do about this?!

(#2) magmakocka válasza sg22 (#1) üzenetére


magmakocka
aktív tag
LOGOUT blog

Bandwidth? De a routeren nincs olyan! Sokan mondják, hogy a QoS-en kell keresgélni, de nemigazán értem, hogy mit! Aki ért az tud segíteni? Gondolok teamviewerrel!

- Töröltem a hívásátirányítást a kóddal, de nem jó! - Milyen kóddal? - Rácsos linzer, rácsos linzer, 002, rácsos linzer és a küldés gomb .

(#3) Shing


Shing
őstag

Szolgáltatótól kapott routereken nem szokott lenni korlátozási lehetőség. Legalábbis saját tapasztalat szerint. Ha te nem wifin vagy esetleg lebutíthatod a sebességét. 802.11b vagy 802.11g-re. Ezt általában belehet állítani.

(#4) ncc1701 válasza magmakocka (#2) üzenetére


ncc1701
veterán

-veszel egy mikortik routert
-qos-t beállítod

Oktatóvideo plö itt. Nem egy történet, és szépen megy. Viszont beállítást nem vállalok. :)

(#5) magmakocka válasza Shing (#3) üzenetére


magmakocka
aktív tag
LOGOUT blog

Wifin van az az eszköz!

- Töröltem a hívásátirányítást a kóddal, de nem jó! - Milyen kóddal? - Rácsos linzer, rácsos linzer, 002, rácsos linzer és a küldés gomb .

(#6) Krugszvele válasza ncc1701 (#4) üzenetére


Krugszvele
aktív tag

Mindössze fél év alatt össze is tudná hozni... Mikrotik...

(#7) Samus


Samus
addikt

A legegyszerűbb, ha veszel egy egyszerű routert, ami tud DD-WRT-t vagy OpenWRT-t futtatni (például TP-Link 841ND, kb. 5000 pénz), milliónyi leírás érhető el a témában, külön topik is van a fent említett kettő firmware típusra, mindkettő tudja a QoS-t, de igény szerint a sávszélesség limitálása is megoldható.

Nincs lehetőség nagyobb sávszélesség beszerzésére? 60 megás kábelnet mellett már nem lehet akadály szinte semmi.

'' Az élet egyszerű. Döntéseket hozol és nem nézel vissza.'' // Tomorrow's just your future yesterday!

(#8) ncc1701 válasza magmakocka (#5) üzenetére


ncc1701
veterán

Azt tudod szépen lassítani...

(#9) kmisi99 válasza Samus (#7) üzenetére


kmisi99
addikt

Szerintem 5-10mbit vagy ez alatt. Én egy 5mbites netnél is hibátlanul tudok mindent csinálni úgy, hogy mellettem valaki akár HD videót néz YT-on. Bár nem tudom milyen munkához kellhet nagy sávszél. Az is lehet, hogy a szolgáltató modemje vacak, és simán nem bírja. Nekem is telekomos modem van, óránként összeomlott. Kapott alacsony fordulatú ventilátort ami hűti, azóta egész tűrhető.

(#10) pomorski


pomorski
őstag

Ilyesmi problémám nekem is volt a tesómmal, de én egy low-budget megoldást találtam a megoldásra: tarkónvágás.

(#11) mustang08


mustang08
aktív tag
LOGOUT blog

Nálam is hasonló probléma lépett fel így nyárra. Csak nálam az is tetézte, hogy otthon csak mobilnet van. Én szoftveresen lassítottam direktben a PC-t a Netlimiter és a Folder Lock nevű program segítségével. A Netlimiterrel be lehet állítani, hogy mekkora legyen a max sebesség a Folder Lock-al pedig teljesen el lehet tüntetni a Netlimitert, hogy még véletlenül se tudja letörölni. (Mindkettő fizetős program, de létezik demó verzió is)

(#12) #51736960 válasza pomorski (#10) üzenetére


#51736960
törölt tag

nem hiszem el, hogy #10-ig kellett görgetnem ezért a postért :)

(#13) pomorski válasza #51736960 (#12) üzenetére


pomorski
őstag

Nem kell mindig a legbonyolultabb megoldást keresni... Írják fentebb, hogy "veszel" ilyen-olyan routert, stb. Minek?! :Y

(#14) magmakocka válasza pomorski (#13) üzenetére


magmakocka
aktív tag
LOGOUT blog

Invitelesek vagyunk és 30mbs helyett csak 1-2 tudok használni miatta! Androidra nincs ilyen program? Mert ugye nincsen DSL kábelem, így emiatt android ethernet usb-t használok! Este fele, mikor alszik, akkor megvan a 30mbs! Gépre nem lenne jó a Netlimiter, az android miatt, mert a telefon hálózatán keresné?

- Töröltem a hívásátirányítást a kóddal, de nem jó! - Milyen kóddal? - Rácsos linzer, rácsos linzer, 002, rácsos linzer és a küldés gomb .

(#15) necrons válasza magmakocka (#14) üzenetére


necrons
csendes tag

Akkor a router lesz a gyenge, videózással nem tud lefoglalni 28 mbitet

(#16) Kolondrum válasza sg22 (#1) üzenetére


Kolondrum
félisten

Épp ezért vettem azt a routert amit. MErt ezt tudja, igaz már értelmét vesztette. Egy kisebb fajta felügyelő a kicsike. :))

(#17) mustang08 válasza magmakocka (#14) üzenetére


mustang08
aktív tag
LOGOUT blog

Szerintem működik ez esetben is. Max nem mindent, hanem csak a böngészőt lassítod be vele. Egy próbát megér.

(#18) magmakocka válasza mustang08 (#17) üzenetére


magmakocka
aktív tag
LOGOUT blog

De androidos telefonon használja a youtubot

- Töröltem a hívásátirányítást a kóddal, de nem jó! - Milyen kóddal? - Rácsos linzer, rácsos linzer, 002, rácsos linzer és a küldés gomb .

(#19) mustang08 válasza magmakocka (#18) üzenetére


mustang08
aktív tag
LOGOUT blog

Akkor módosítod a router jelszavát.

(#20) mr_ricsi válasza magmakocka (#14) üzenetére


mr_ricsi
veterán

A TP-link routerei között sok olyant találsz, ami a gyári szoftverével nyújt "bandwidth controlt".

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#21) szabonagyur válasza magmakocka (#18) üzenetére


szabonagyur
félisten

Telefonon folyamatosan 30Mbitet kihasznál videózással? Az azért elég durva lehet...

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#22) KYZRR válasza Samus (#7) üzenetére


KYZRR
őstag

Nem is feltétlen kell rá mókolt szoftvert rakni, a 841 tudja a gyári cuccal is a "bandwith control" alatt.

[ Szerkesztve ]

You can only die once, make sure it is worth it...

(#23) magmakocka válasza mustang08 (#19) üzenetére


magmakocka
aktív tag
LOGOUT blog

Nem tehetek ilyet a testvérem miatt! Esetleg, azt belehet állítani, hogy előnyben lehessek? Lehet rajta több wifi hálózatot létrehozni! Facebookot nyomja videózás közben! Online szarokat néz! :/
Egyébként nem veszek új routert! :)

- Töröltem a hívásátirányítást a kóddal, de nem jó! - Milyen kóddal? - Rácsos linzer, rácsos linzer, 002, rácsos linzer és a küldés gomb .

(#24) kmisi99 válasza magmakocka (#14) üzenetére


kmisi99
addikt

30mbitet közel se tud megenni. Szerintem nem 4k videókat néz. Igazság szerint 720p videókhoz kb 5mbit elég. Innentől más lehet a probléma. Vagy nappal leterhelt az a vonal és a szolgáltató a hibás, vagy amit írtam, hogy a béna szolgáltató eszköze nem bírja és összeomlik. Tudniillik a szolgáltatók csak a kábeles elérésre vállalnak garanciát, a wifi csak némi extra.

(#25) ncc1701 válasza magmakocka (#23) üzenetére


ncc1701
veterán

Te tényleg nem tudsz olvasni, vagy vmi agyi korlátaid vannak? Fentebb lett íva, a wifi sebességet elég szépen lehet korlátozni a routeren.

De amúgy meg vegyetek nagyobb netet, ha igény van rá. Itthon ugyan csak 100/100 van, de kb mindenki azt csinál, amit akar, egyszer sem röccent be.

(#26) magmakocka válasza ncc1701 (#25) üzenetére


magmakocka
aktív tag
LOGOUT blog

Nincsenek korlátok! Megnéztem mit néz és az FullHD-s! Minden amit néz, kivéve egy, ami 720p! Mostmár+ az anyám az, aki pluszba használja! facebook meg ilyesmit! Nincsen pénzem új routerre! Másra kell az a pénz :U
"Fentebb lett íva, a wifi sebességet elég szépen lehet korlátozni a routeren."
Erre válaszolva, azt mondanám, hogy lehetséges-e, hogy az én hálózatom előnyben lehessen? Tehát pl:
SSID1: Anya és a testvérem 5mbps
SSID2: Én 25mbps
Ennek örülnék a legjobban, vagy az, hogy, ha én nézek valamit, vagy épp a munkámat csinálom, akkor ne loadingolj 10000 évig! :))

- Töröltem a hívásátirányítást a kóddal, de nem jó! - Milyen kóddal? - Rácsos linzer, rácsos linzer, 002, rácsos linzer és a küldés gomb .

(#27) Samus válasza magmakocka (#26) üzenetére


Samus
addikt

Hiába írod. Amit te szeretnél, ahhoz okosabb router kell. Szolgáltatós fapaddal nem fog menni.

Egy speedtest.net sebességtesztet beszúrhatnál, hogy mégis miből lehet gazdálkodni. Lehet összesen van öt mega...

'' Az élet egyszerű. Döntéseket hozol és nem nézel vissza.'' // Tomorrow's just your future yesterday!

(#28) magmakocka válasza Samus (#27) üzenetére


magmakocka
aktív tag
LOGOUT blog

Mi a retkem? Most más neten vagyok![kép]
Nem csináltam semmit!

[ Szerkesztve ]

- Töröltem a hívásátirányítást a kóddal, de nem jó! - Milyen kóddal? - Rácsos linzer, rácsos linzer, 002, rácsos linzer és a küldés gomb .

(#29) magmakocka válasza Samus (#27) üzenetére


magmakocka
aktív tag
LOGOUT blog

Solgáltatónál volt a gond! Itt van a kép!

- Töröltem a hívásátirányítást a kóddal, de nem jó! - Milyen kóddal? - Rácsos linzer, rácsos linzer, 002, rácsos linzer és a küldés gomb .

(#30) Samus válasza magmakocka (#29) üzenetére


Samus
addikt

Ha ilyen nem mellett a fullHD videó és a Te használatod nem fér össze, akkor ott komoly baj lesz. Ezzel még online is kellemesen lehet játszani.

Amúgy Neked mire kell? Mert azt még nem tudjuk.

'' Az élet egyszerű. Döntéseket hozol és nem nézel vissza.'' // Tomorrow's just your future yesterday!

(#31) szabonagyur válasza Samus (#30) üzenetére


szabonagyur
félisten

Főleg ha telón néz 'FHD'-t... ott gond van nem kicsi.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#32) magmakocka válasza Samus (#30) üzenetére


magmakocka
aktív tag
LOGOUT blog

Online szerkesztgetek ezt azt, amihez nem kell nagy net sebesség, de sok ideig tart a loading, mármint sok idő mire betölti az anyagaimat! Lassan befejezem az első felét és elegem van, hogy sok ideig tölti be az adott elemeimet! Nem a gépemmel van a gond! Mellesleg van egy Spiral Knights nevezetű játék, amihez is kell net! Néha leülök vele játszani!
"Internet Connection: 56 K modem or better (64 kbps broadband recommended for download)"
Forrás: Spiral_Knights
Aki játszott vele az tudja, hogy 4 darab wifi féle csík van, ami jelzi a netet, hogy milyen jó! Nálam 3-as és kettes szokott lenni, de 2-en már sárga! 1-en is szokott lenni, de az nemolyan gyakran fordult elő!
Példa:

[ Szerkesztve ]

- Töröltem a hívásátirányítást a kóddal, de nem jó! - Milyen kóddal? - Rácsos linzer, rácsos linzer, 002, rácsos linzer és a küldés gomb .

(#33) magmakocka válasza szabonagyur (#31) üzenetére


magmakocka
aktív tag
LOGOUT blog

Most meg hülyéskedik a gépem, vagy micsoda?
Állandóan letiltja a netet!

- Töröltem a hívásátirányítást a kóddal, de nem jó! - Milyen kóddal? - Rácsos linzer, rácsos linzer, 002, rácsos linzer és a küldés gomb .

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.