Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) opr


opr
veterán

Nagyon jol hangzik, kivancsi leszek ra, milyen lesz, illetve hogy mennyire lesz sima az atallas az uj platformra (eleinte nyugosek szoktak lenni a ram-mb-cpuk egymasra).
A nagyon jo hir szamomra ebben az, hogy mire eljon a gepcsere ideje (bo ~4 ev mulva), mar egy nagyon eros, nagyon kiforrott rendszert lehet majd osszepakolni. :K

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#2) ShiTmano


ShiTmano
aktív tag

"A Zen 4 chiplet azonban már 5 nm-es gyártástechnológiával készül, és kiterjedésben némileg kisebb lesz, mint például a Zen 3-as megoldás"

Az, hogy? Értem én, hogy 5 nm, de 29% IPC növekedés + AVX 512 + Bfloat16. Valszeg a cache is növekedni fog. Én simán nagyobbra számítottam. Az I/O az már állítólag 7 nanos lesz.

Amúgy az Epycnek meg sokkal nagyobb lesz a foglalata...

[ Szerkesztve ]

"Ilyen dolog ez, folyamatos növekedés, egy állandó méretű bolygón :D Rip rendszer..." by Crim

(#3) dokanin


dokanin
aktív tag

Atyaég! Ez nagyon durva cucc lesz.

(#4) moleculez


moleculez
veterán

Alternatív cím: ilyen lesz az AMD magömlése

Még nincs kész, de már majdnem elkezdtük!

(#5) adamssss


adamssss
veterán

Az 5000g dobozos verziokrol lehet mar valamit tudni hogy mikor jonnek?

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

(#6) Tigerclaw


Tigerclaw
nagyúr

A Van Gogh is eltunt a sullyesztoben vegleg? Nehany oldalon meg emlegetik, de az AMD meg ugy tesz mintha sosem letezett volna. Pedig talan a legfontosabb kulcseleme lenne/lett volna a mobilszegmensnek. Raadasul azota az Intel Xe beerte a Vega-t.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#7) S_x96x_S válasza adamssss (#5) üzenetére


S_x96x_S
őstag

> Az 5000g dobozos verziokrol lehet mar valamit tudni hogy mikor jonnek?

igen ..
Computex Taipei 2021 - után .. valamikor ... még az idén

meg még várható ( valamikor ... )
- 5000XT ( Vermer refresh ) - 5Ghz
- X570S

[ Szerkesztve ]

Mottó: "A verseny jó!"

(#8) lemusz


lemusz
addikt

Most így hogy a Warholt elkaszálják igazán kiszélesíthetnék a zen3 palettát 1-2 új modellel. 5600 non-X haló!!!!

(#9) DanielLong válasza lemusz (#8) üzenetére


DanielLong
senior tag

Sőt, kéne szerintem 4 magos megoldás is, mert 300€ alatt az Intel egyszerűen jobb alternatíva most és a B560 chipset is végre szabadabb teret ad a memória terén....

(#10) Assimilator


Assimilator
őstag

Egy illetékes megtenné, hogy átfutja újra a cikket, mert több helyen annyi hiba van benne, hogy többször kell nekifutni mire értelmet nyer!?
pl: "akkor csak a VRAM-ba történő dekódolást gyorsítja a platform a GPU oldaláról, hanem a rendszermemóriába való adatokat dekódolását is elvégezi a tokozáson található GPU chiplet"

[ Szerkesztve ]

(#11) lemusz válasza DanielLong (#9) üzenetére


lemusz
addikt

Így van. Remélem nem úgy gondolják, hogy 5600X alá elég az előző generáció...

(#12) Pingüino válasza DanielLong (#9) üzenetére


Pingüino
senior tag

Az alsó szegmenst láthatóan elengedték. Ennek egyik oka valószínűleg az, hogy ugye mostanság a chiplet-ek 8 magosak, tehát ha 4 magos procit akarnak, akkor azt külön le kell tervezni, mert ha csak 1 chiplet kerül be, az is legalább 8 mag. Külön procit tervezni meg egy olyan szegmensbe, ahol az Intel is eléggé ott van, meg az ARM is erősen megjelent, nem biztos, hogy megéri nekik.

De lehet, ezt már nem is fogják erőltetni, majd beszállnak ők is valamikor az ARM bizniszbe, ha mást nem, valakivel összeborulva.

(#13) DanielLong válasza Pingüino (#12) üzenetére


DanielLong
senior tag

Ez most a jövő, amiről beszélsz, ott felőlem akkor legyen 8 mag 150€-ért, de most jelenleg a 6 magos 5600X alatt nincs semmi, az i5-11400 meg elveri az R5 3600-at. Márpedig alaplap fronton az AMD jóval olcsóbb tud lenni, tehát rendszer alapon nézve megérheti akár 200€-ért is adni egy pl 5400X-t, mert volna rá vevő.
Mondjuk más kérdés, hogy amit az ember CPU-n tudna spórolni, az semmire sem elég VGA fronton, mert legalább 500-600€ van két RTX szint között... Akkor meg már talán a fölös pénzt mindenki beleönti inkább a prociba.

(#14) Tigerclaw válasza Pingüino (#12) üzenetére


Tigerclaw
nagyúr

Papiron van alsobb szegmens is, csak boltokban kvazi nem letezik, ahogy kvazi a teljes AMD termekpaletta 80-90%-a hianyzik a piacrol, foleg nalunk es ez mar igy volt a pandemia elott is. Rengeteg processzoruk csak paperlaunch vagy csak OEM. Athlonok, G-s, GE-s processzorok.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#15) g@bo válasza Tigerclaw (#14) üzenetére


g@bo
nagyúr

"termekpaletta 80-90%-a hianyzik a piacrol, foleg nalunk es ez mar igy volt a pandemia elott is."

miért éppen nálunk??

(#16) DonToni


DonToni
aktív tag

Vajon a kupak alatti hőleadó felület is növekedni fog ezáltal?
Így egy kicsit jobb lenne a hősűrűség, ergo a hűthetőségük is. :U

-Anti-

(#17) Darmol válasza Pingüino (#12) üzenetére


Darmol
senior tag

Nem hiszem, hogy a tervezés a szűk keresztmetszet, hiszen azok a procik már le lettek tervezve. Nyilván a termeléssel van gond, a csapból is ez folyik. Nem tudnak annyit gyártatni amit fel ne vásárolnának, ezért a magasabb profitú szegmensekre koncentrálnak. Alulra már nem jut kapacitás.

Egyébként #1: +1. Jó lesz ez nagyon. Majd. :))

Aki azt mondja "nem tudom elhinni az igazságot" az naiv. Aki azt mondja "nem akarom tudni az igazságot" az ostoba. Aki azt mondja "az igazság tilos" az gonosz. Aki azt mondja "én határozom meg az igazságot" az beteg.

(#18) Predatorr válasza Assimilator (#10) üzenetére


Predatorr
őstag

Tele van alapvető ragozási hibákkal és minden egyébbel, többet káromkodtam közben, mint olvastam, mert hát a téma érdekelt volna, aztán feladtam. Ma már sehová nem kell korrektor, mert minden újságnál azt feltételezik, hogy az olvasók többsége még ennyire sem tud magyarul.

[ Szerkesztve ]

"Amely probléma nem megoldható, azt meg kell szüntetni."

(#19) hallador


hallador
addikt

Nem tudom számomra ezek a termékek annyit szoktak jelenteni, hogy nagyon jó dolgokat csinálnak, de ezek a termékek nagyon kevés emberhez fognak eljutni akár a 64 magos EPYC-ek is. Nagyon jó, hogy vannak, de 100 emberből valamiért 99 nem ezt választja. Szóval várom a benchmarkokat, de nem több.

The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

(#20) Predatorr válasza hallador (#19) üzenetére


Predatorr
őstag

Jók lesznek ezek a Ryzenek 2 év múlva. Addig valahogy csak elvegetálok az elavult, ósdi 2600X-szel, 32GB DDR4 RAM-mal, PCI-Ex3.0 RTX 2080-nal és 2500MB/S SSD-vel... :(((

"Amely probléma nem megoldható, azt meg kell szüntetni."

(#21) Teebor9 válasza moleculez (#4) üzenetére


Teebor9
tag

'karoggyá'! :D

[ Szerkesztve ]

(#22) dokanin válasza Predatorr (#20) üzenetére


dokanin
aktív tag

Valahogy kihúzod addig... :)

(#23) goodboy007


goodboy007
senior tag

Mondjuk lehetne pricecut is akár legalább az 5600X 299$-ból egy 250$ vagy ami még jobb lenne, egy sima 5600 mondjuk 220$-ért.

Pont annak fényében lett volna jó a Walhor, hogy akárcsak a Zen 2 árak a Zen 3 megjelenése után, utóbbiak is hasonló ütemben csökkenjenek.

"propriocepció és peroneus aktiváció a kulcsszó, mert az emelést nem előzi meg excentrikus kontrakció, magyarul stretch-reflex vagy miotatikus (excentrikus megnyúlási) reflex." - Zola007

(#24) opr válasza hallador (#19) üzenetére


opr
veterán

Vegfelhasznalonal mit keresne 64 magos EPYC, vagy akar csak Threadripper?
A cegek meg, akinek kell a teljesitmeny, szerveriparhoz es a limitalt ellatashoz kepest meglepoen gyorsan allnak atfele ra. Meg a hagyomanyosan nagyon intel parti jatekfejlesztok kozott is egyre tobben vesznek Threadripperes workstation-oket es/vagy EPYC-es compile/renderfarmokat, mert egyszeruen annyira gyors es ahhoz kepest olcso, hogy hiaba hasznalt mindig intelt, szajhuzgalva ugyan de megveszi az AMD-t, mert nincs mas realis valasztasa. Es ez nem egy legbol kapott urban legend, hanem szemelyesen latom es tapasztalom, kb mindenhonnan ez az info jon ujabban, legyen az SONY, XBOX, vagy fuggetlen studio/kiado termeke (pl EA egyre tobb studioja is atall).

Es ezek a cegek most meg szajhuzgalva vesznek AMD-t, mert sose volt nekik, igy kockazatkent elik meg a dolgot, de minel tovabb tokol az intel azzal, hogy vegre lerakjon valamit az asztalra, ami nem csak gamerjozsi szamara versenykepes, annal inkabb ra fognak jonni ezeknel a cegeknel a beszerzok, hogy semmi baj nincs az AMD alapu rendszerekkel, mint ahogy jelenleg is az atallasrol mindenhonnan azt hallom, hogy zokkenomentes, es el vannak ajulva a teljesitmenytol es az ar/ertek aranytol, meg a brutalisan arazott TR 3990X-nel is (amirol ugyan nem nagyon jon valamiert sok cikk, pedig akkora siker, hogy folyamatosan out of stock, gyakorlatilag a legnagyobb gatja az elterjedesenek az, hogy nehez beszerezni, varni kell ra, pedig ez nem eppen egy banyaszcucc).

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#25) fanti


fanti
addikt

Vegye akinek az AM4 kevés.

GIGABYTE B550 Aorus Pro, AMD Ryzen 9 5950X, Noctua D14, Crucial Ballistix 4x16GB DDR4 3200Mhz@3800MHz CL18, Powercolor 7900XT, M.2 Samsung 981 2TB, M.2 Kioxia (XG6) 2TB, 2 x Intel 730 SSD 480GB, Crucial MX500 2TB, SEAGATE SkyHawk 6TB, 750W Gigabyte Aorus Gold, Evolveo T4, Samsung S43BM700UUXEN

(#26) hallador válasza opr (#24) üzenetére


hallador
addikt

A cégek sem. Mert rohadt drága, hát pont ez az. Erre is utalta. Nagyon nem mutatsz olyan iparvállalatot, vagy akár vállalatot, ahol ennyi magos CPU-k lesznek. Mert nem fog senki venni 2 processzort annyiért amiért egy szervert vesz csak 6 - 2x maggal.
Ez az egyik vele, a másik, hogy sok szoftver gyártó duplázza a Licenc árakat, ha 32 mag felett van a processzor. Nem éri meg.

Ez tudod hol fog menni? A szuperszámítógépeknél, ahol el tudják mondani, hogy vettek 1000 ilyen processzort állami pénzen, vagy ajándékba adtak egyet Linux Torvadsnak.
Esetleg van nagyon egyedi munka ahova ez kellhet, oda meg miért vennének ilyen rohadt drága processzort, mert oda lehet ennél hatékonyabb pl VGA alapú renderelés.
Illetve a 100 ból az az egy ember aki vesz magának ilyet.

Ez itt a prohardveren szokott nagy mondás lenni, hogy így meg úgy meg amúgy, meg minden is agyonver, csak az ide írók 99.999 %-a velem együtt nem látott olyan embert, akinek ilyen processzora lenne.
Csak a realitások általában olyan messze szokott lenni a prohardveres kommentelőktől, mint a gulyás szocilaizmus nyugdíjasától a való világ.

#25 fanti

Otthonra én is ilyet fogok venni az is biztos, mert nekem is elég az AM4.

[ Szerkesztve ]

The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

(#27) opr válasza hallador (#26) üzenetére


opr
veterán

"Ez itt a prohardveren szokott nagy mondás lenni, hogy így meg úgy meg amúgy, meg minden is agyonver, csak az ide írók 99.999 %-a velem együtt nem látott olyan embert, akinek ilyen processzora lenne."

Pont holnap jon at haver, akinel a ceg vegul raallt, hogy a Dell WS helyett epitett vizes TR3990x + gtx3090 legyen (mert a Dell, akivel szerzodese van a cegnek barom modjara nem arul valamirevalo AMD-s WS gepet, legalabbis mikor vettek meg nem arult), majd elmondom neki, mennyire exkluziv klub tagja, biztos orulni fog. :D

Amugy igen, bizonyara azert nem lehet kapni, mert senki nem veszi, mert draga es ott porosodik a raktarban. Csak ez mindenki szerint ego, ugyhogy inkabb odairjak, hogy out of stock. :U

[ Szerkesztve ]

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#28) hallador válasza opr (#27) üzenetére


hallador
addikt

Sikerült kiforgatni a szavaim látom, de meg sem lepődök ezen. Mondjuk nem vártam mást tőled. Gondolom neked is van otthon legalább 3.

Mondjuk számomra az elég fura, hogy a DELL WS helyett mondjuk nem keres a haver egy legalább Lenovo-t ami ugyanolyan jó lehet.
Hanem összeépít magának valamit, amiben én biztos nem bíznék meg. De ki tudja ha ennyit kidob az ablakon a Dell után a support nem számít. Illetve feltételezem, mert nem nagyon árultad el, pontosan milyen gépről van szó...

[ Szerkesztve ]

The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

(#29) opr válasza hallador (#28) üzenetére


opr
veterán

Nekem egyelore eleg a distributed build meg a 8 xeon mag. A szavaidat meg nem kiforgattam, csak hulyeseget irtal, most arra megis mit lehet valaszolni? Hulyesegre hulyeseggel, jo kedellyel, mas ertelmes megoldas ugy sincs.

ui.: Nem nagyon mutatok ilyen vallalatot? Most mondtam egy teljes ipart, ami kezd ezekre atallni, mert mashogy nem lesz versenykepes. :U

[ Szerkesztve ]

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#30) hallador válasza opr (#29) üzenetére


hallador
addikt

Ez tudod hol fog menni? A szuperszámítógépeknél, ahol el tudják mondani, hogy vettek 1000 ilyen processzort állami pénzen, vagy ajándékba adtak egyet Linux Torvadsnak.
Esetleg van nagyon egyedi munka ahova ez kellhet, oda meg miért vennének ilyen rohadt drága processzort, mert oda lehet ennél hatékonyabb pl VGA alapú renderelés.
Illetve a 100 ból az az egy ember aki vesz magának ilyet.

Jó hogy nem olvasod el amit írtam, de ez itt nemzeti sport....
Igen neked láthatóan akkora tapasztalatod van ilyenekben mint általában itt szokott lenni. Semennyi. De vannak haverjaid, akik sok millás processzorokkal szaladgálnak, amit az eddigi DELL minőséghez képest valaki összerak, holott ott a Lenovo, aki ad ilyet. OK! ;)

Hiszek neked! :U

[ Szerkesztve ]

The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

(#31) opr válasza hallador (#30) üzenetére


opr
veterán

Mint irtam szamomra egyelore eleg a 8 magos Xeon, en mas reszlegen vagyok (r&d), mi foleg proof of concept-eket gyartunk, oda nem kell threadripper, amikor meg de, azt megoldja a distributed build (vagy ott hagyom estere dolgozni es kesz).
Jatekfejlesztoket irtam. Az, hogy nem erted, es lathatoan fingod nincs, mert ilyen baromsagokat irsz valasznak, mint hogy "lehet ennél hatékonyabb pl VGA alapú renderelés", aminek zero koze van ahhoz, amit irtam, azzal nem tudok mit kezdeni. Ennel konkretabban meg akkor tudnek mondani, ha azt is leirnam, hogy konkretan melyik jatekon milyen fejlesztonek mennyit jelentett, de ezt nem fogom megtenni.
De igazabol nem is tudom minek beszelek veled, tudom, hogy faj, ha valaki nem az "intel a kiraly, mindig is az volt, mindig is az lesz, ha szar akkor is" mantrat nyomja.

Az meg, hogy mennyi tapasztalatom van... Tobb, mint 10 eve dolgozok C++ fejlesztokent, sokszor sok-sok millio soros kodbazisokkal. Szerintem tudom, hogy mennyit szamit a processzor ereje professzionalis felhasznalas eseten (rohadtul nem mindegy, hogy egy forditas 8 ora vagy 30-45 perc - ez volt konkretan a 8 magos xeon es a 64 magos TR aranya), es nem mondok olyan baromsagokat, hogy egy 4000 dollaros CPU annyira draga, hogy nem veszik meg, mert tudom, hogy ahol tenyleg szukseg van ra, ott az arat ket het alatt visszatermeli, ahol meg nincs, oda meg minek venne barki. De lathatoan van ra szukseg, annyira, hogy gyakorlatilag a gyarbol azonnal fel van vasarolva ez a szerinted senkit nem erdeklo termek, amit meg senki nem is latott eloben.

[ Szerkesztve ]

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#32) hallador válasza opr (#31) üzenetére


hallador
addikt

Ok, én meg 12 éve szervereket adok el, így kb 1000 szerver eladás van mögöttem. Így köszönöm ismerem a piacot. 2013 - 2014- ig Magyarországon azóta pedig külföldön.
Szóval értem én! De mégsem....
Nekünk is volt olyan ügyfelünk, aki vett ilyet, de nem sokat, nem annyit mit itt mondasz! Nagyon nem!

De igazabol nem is tudom minek beszelek veled, tudom, hogy faj, ha valaki nem az "intel a kiraly, mindig is az volt, mindig is az lesz, ha szar akkor is" mantrat nyomja.

Na látod, kb ennyit tudsz írni miután nincs indokod! Erről ennyit. Elő nem jött az intel sehol. De azonnal ezzel jössz.

Szerintem itt a vége. Sok sikert ehhez a kiváló mentalitáshoz! :D (most mondanám, hogy nem véletlenül állunk ott ahol, de akkor azonnal megsértődsz... Mondjuk ahogy látom így is.... Tudom kettőnk között annyi a különbség, hogy én beláttam, hogy ez a mentalitás nem visz előre...)

[ Szerkesztve ]

The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

(#33) fanti válasza opr (#31) üzenetére


fanti
addikt

"forditas 8 ora vagy 30-45 perc - ez volt konkretan a 8 magos xeon es a 64 magos TR aranya"

Uhhhh, az kemény difi! Vagy 15-20 szoros különbség? Az nem semmi tényleg, na az már jócskán érzékelhető...

GIGABYTE B550 Aorus Pro, AMD Ryzen 9 5950X, Noctua D14, Crucial Ballistix 4x16GB DDR4 3200Mhz@3800MHz CL18, Powercolor 7900XT, M.2 Samsung 981 2TB, M.2 Kioxia (XG6) 2TB, 2 x Intel 730 SSD 480GB, Crucial MX500 2TB, SEAGATE SkyHawk 6TB, 750W Gigabyte Aorus Gold, Evolveo T4, Samsung S43BM700UUXEN

(#34) opr válasza hallador (#32) üzenetére


opr
veterán

És árulsz olyan brand workstationt, ami tr3990-nel van szerelve?

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#35) hallador válasza fanti (#33) üzenetére


hallador
addikt

Itt persze függ attól is, hogy milyen a sebessége, mert mindkettő gyártónak van 8 magból lassabb, és nagyon gyors processzora, olyan nem nagyon van ami nagyon gyors és nagyon sok magja van. Ez olyan példa volt, hogy a arrébb hordtam 3 köbméter sódert.... 5 perc alatt! Hogy pontosan hogy arról nem szól a fáma.

The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

(#36) Pingüino válasza Darmol (#17) üzenetére


Pingüino
senior tag

Pedig a chiplet bevezetésének a jobb selejtarány mellett pont az volt a másik oka, hogy nem kell minden szegmensbe külön processzort tervezni, csak a chiplet-ek számát variálni. Viszont ha a chipletek 8 magosak, akkor egy 6, 4, vagy 2 magos processzor nyilván plusz tervezés, plusz gyártás. Ha nem fontos a terület, kevés hasznot hoz, akkor nem csoda, hogy nem eröltetik.

(#37) hallador válasza opr (#34) üzenetére


hallador
addikt

Talán pár ilyen ment el, na arra nem esküszöm meg hogy 3990 volt! De talán az. De nem 100 számra!

[ Szerkesztve ]

The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

(#38) hallador válasza Pingüino (#36) üzenetére


hallador
addikt

Igen most ahogy írod a 8 mag lesz az alap! 4 - 6 maggal már nem éri meg foglalkozni.

The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

(#39) Abu85 válasza hallador (#37) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Pedig a Threadripper nagyon sikeres sorozat. Gondold bele magad egy cég életébe. A legfontosabb számodra, hogy gyorsan szimuláljon bizonyos feladatokat, gyorsan rendereljen, gyorsan fordítson le kódokat. Minél több magod van, annál gyorsabbak ezek a feladatok, de istenigazából sok magot eddig csak a Xeon és az Epyc vonal adott. Ezek azonban nem olcsók, mivel vannak olyan szolgáltatásaik, amelyekre rendelésnél, szimulációnál, programkód fordításánál nincs szükséged. Jó dolgok ezek a biztonsági funkciók, de csak 2000 dollárt fizetsz értük pluszban, és semmi hasznát nem veszed ezeknek. A Threadripper pont ide lő. Nem kéri el az AMD azt az extra 2000 dollárt, amivel többe az EPYC kerül, cserébe megadja neked azt a teljesítményt, amivel olyan gyors lesz a render, szimuláció, kódfordítás, mintha EPYC-et vennél.

Az Epic Games elég részletesen leírta, hogy miért érte meg nekik lecserélni a fejlesztői gépparkjukat Threadripperekre. [link] - ugyanazokat a feladatokat sokkal gyorsabban megcsinálják, mint régen.

A kódfordításnál számít, hogy milyen nagy a kód. Otthoni hobbiprojektekre elég egy 8-16-magos Ryzen is, de az igazán nagy projekteknél óriási előny a 64 mag. Akár egy órán belül is eredményt kapsz, nem kell a munkád végeztét azzal zárnod, hogy elindítod a fordítást, aztán majd holnap reggelre kész lesz.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#40) opr válasza hallador (#37) üzenetére


opr
veterán

Ha nem 3990 volt, nincs értelme beszélni róla. 3970-et/50-et nem nagyon viszik, mert a terméknek relative kevés értelme van, max valami nagyon speciális esetben lehet jó választás. Azokból van is a polcokon is szarásig, nem kell a kutyának se.
Azért, mert vagy nem az a helyzet, hogy minden utolsó mag és hz számít, amikoris minek szivatnád magad tr-el, ha ott a jól bevált xeon, olyan választékban, hogy van célgép mindenre IS, vagy az a helyzet, hogy tényleg a világ teljesítménye se elég, de akkor meg 3990-et fogsz venni (ha tudsz - van/elérhető), mert hamar visszahozza az árát.

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#41) Abu85 válasza opr (#40) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Jap. Én is olyan adatokat kaptam, hogy Threadripperből a legkisebb és a legnagyobb megy leginkább. Főleg a legnagyobb. A köztes lapkákból az AMD sem gyárt annyira sokat. Egyszerűen kétféle cég van. Vagy kell neki a legjobb teljesítmény, vagy igazából olcsó, de erős beugrót akar (sok PCIe, stb.). A köztes alternatívákra ritka az igény, mert akinek a minimumnál több teljesítmény kell, az már inkább fizet a maximumért.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#42) opr válasza Abu85 (#39) üzenetére


opr
veterán

"A kódfordításnál számít, hogy milyen nagy a kód. Otthoni hobbiprojektekre elég egy 8-16-magos Ryzen is, de az igazán nagy projekteknél óriási előny a 64 mag. Akár egy órán belül is eredményt kapsz, nem kell a munkád végeztét azzal zárnod, hogy elindítod a fordítást, aztán majd holnap reggelre kész lesz."

... Amikoris rájösz, hogy B@SSZAMEG, elgépeltem egy konstanst! És fordíthatod az egész modult elölről. (Eggyel odébb volt a tizedes, mint kellett volna)
Öööö... Haver mesélte.
Esküszöm, nem én voltam.
Na jó, de. De, én voltam. :U :DDD

[ Szerkesztve ]

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#43) opr válasza Abu85 (#41) üzenetére


opr
veterán

:K

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#44) Darmol válasza Pingüino (#36) üzenetére


Darmol
senior tag

Én úgy tudom a 6 és 4 magos termékek kidolgozottak. De felesleges idekeverni a tervezést. Túlbonyolítod.
Mi hoz nagyobb hasznot? A 8 mag alatti vagy feletti piac?
Van szabad gyártókapacitás a kisebb hasznot hozó piacra?
Te is tudod a válaszokat.
Ennyi. Minden más felesleges sallang.

Aki azt mondja "nem tudom elhinni az igazságot" az naiv. Aki azt mondja "nem akarom tudni az igazságot" az ostoba. Aki azt mondja "az igazság tilos" az gonosz. Aki azt mondja "én határozom meg az igazságot" az beteg.

(#45) hallador válasza Abu85 (#39) üzenetére


hallador
addikt

Mennyi százaléka ez a sorozat amiben mondjuk 64 mag ahhoz képest amiben nem? Mert egy bizonyos rétegen, amit én is megemlítettem nagyon nem éri meg ez a processzor. pl. Virtualizációban, Cloud rendszerekben amik az ennyi magos processzoroknak a nagyon nagy részét elviszik nem éri mag nagyon. (Itt ugye az EPYC vonal játszik).
Itt ugyanannyi fogyhat mint kb 5 - 6 éve a csúcs xeonokból (pl 2997W). Ezekből sem 100 számra vettek soha.
Elhiszem neked, hogy vannak fejlesztők akik megveszik a 64 magio, vagy a 2* 64 magot. Vannak olyan iparágak ahova ez kis számban kell! Ezt nem is vontam kétségbe. De az amit itt előadnak, hogy mennyi fogy. Na azt nem hiszem el! Főleg Magyarországon nem.

The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

(#46) hallador válasza Darmol (#44) üzenetére


hallador
addikt

Ez sem ilyen egyszerű válasz.
Ha megnézem az ORACLE Licenc árakat, akkor orr nem nagyon lesz 8 magnál több, de 4 - 6 mag még jobb, pl: VMWare-el. Mert annyiba kerül a Licence költség, hogy azt a világon senki nem fizet ki. Persze ez is réteg terület, de ilyet is figyelembe vesznek olyankor, amikor ilyen kis magszámos procit akarnak venni.

The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

(#47) Darmol válasza opr (#42) üzenetére


Darmol
senior tag

Csak az nem hibázik aki nem dolgozik. ;)

Aki azt mondja "nem tudom elhinni az igazságot" az naiv. Aki azt mondja "nem akarom tudni az igazságot" az ostoba. Aki azt mondja "az igazság tilos" az gonosz. Aki azt mondja "én határozom meg az igazságot" az beteg.

(#48) hallador válasza opr (#42) üzenetére


hallador
addikt

Amit nem értek, hogy erre pl miért nem farmokat használnak? Mert sztem az jobban megéri! Mint 50 - 70000$-os WS-ökat venni. Ennyiből AMD-ből kijön egy Chassis is. Nem értem, de én nem fejlesztek így nem pofázok bele, nem értek hozzá!

#47 Darmol

Ez pontosan így van!

[ Szerkesztve ]

The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

(#49) opr válasza hallador (#45) üzenetére


opr
veterán

Teljesen másról beszélsz, mint mi. Te szerverekről, cloudról, virtualizációról beszélsz, mi meg a fejlesztőkről, főleg játékfejlesztőkről. Olyan szinten más iparág a kettő, hogy kb annyi közük van egymáshoz, hogy x64.

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#50) hallador válasza opr (#49) üzenetére


hallador
addikt

Igen ezt le is írtam én is! Most leírtad Te is.

The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.