Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Harlek


Harlek
tag

Mehh. :/

(#2) nbg


nbg
senior tag

Na ez azert eros... Mi a francot licenszeltek ezek 40 dodo/keszulekert!?

[ Szerkesztve ]

I'm not saying there should be a capital punishment for stupidity, but why don't we just take the safety labels off of everything and let the problem solve itself?

(#3) kaller1


kaller1
veterán

Én ezt most nem értem...Szabadalmakat kapott a HTC jutalékért cserébe? Amúgy minek fizetne az android után?

.::> <::.

(#4) Integra


Integra
titán

mivan???

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#5) szente válasza Integra (#4) üzenetére


szente
addikt

az van,hogy most még drágábbak lesznek a telefonok :((( pedig úgy indult az egész,hogy majd milyen olcsóak lesznek,mert ugye ingyenes os....

(#6) atike


atike
nagyúr

A független Android rendszer után a Microsoftnak? :F Ez nekem (is) magas... Ráadásnak 40 / készülék? :Y nemgyenge....

(#7) Begi válasza atike (#6) üzenetére


Begi
senior tag

Valszeg nem az oprendszer miatt kell ezt fizetnie.
De hogy pontosan mi miatt, az homály...

(#8) Integra válasza szente (#5) üzenetére


Integra
titán

már a kezdetektől mondtam, hogy semmi sincsen ingyen, ez a része nem lep meg:)
de másképp képzeltem el, én abból indultam ki, hogy a különbözetet szimplán lenyelik a gyártók és nem a vevő oldalán csapódik le az alacsonyabb árban.
bár androidot más cég is használ, akkor meg sense miatt?
túl sok a homály, viszont ez nagy pofon.

[ Szerkesztve ]

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#9) dorkababa válasza Begi (#7) üzenetére


dorkababa
aktív tag

sense felulet miatt?

(#10) sh4d0w


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog (1)

"...a Microsofttól licencelt technológiák nem közvetlenül az Android rendszert, hanem a HTC kezelőfelületét és hardveres megoldásait érintik..."

https://www.coreinfinity.tech

(#11) Begi válasza dorkababa (#9) üzenetére


Begi
senior tag

No igen, de ahhoz vajon mit vettek az M$-től?

(#12) szente válasza Integra (#8) üzenetére


szente
addikt

a htc se egy jótékonysági szervezet.nekünk persze jó lenne,ha ők nyelik le,de viszont nekik nem.első a cég utána a júzer.ez sajnos mindenhol így van...

(#13) Lord Soth


Lord Soth
tag

Szerintem úgy néz ki a dolog, hogy licenceltek bizonyos technológiákat, ami talán a kezelőfelülethez köthető. Ezért a technológiáért fizet. Csakhogy, a Microsoft a WM alapú gépekért nem kér licenc díjat, míg az Android alapúakért kér. Ezzel próbálja meg a HTC-t is arra ösztönözni, hogy inkább WM alapú telefonokat gyártson. Nekem ez a véleményem. Ettől nyilván független az, hogy az oprendszerért kinek mennyit fizet...

(#14) erdoke válasza sh4d0w (#10) üzenetére


erdoke
titán

Honnan az "idézet"? (Nyilván nem magyarul mondták...)
A Microsoft hivatalos sajtó nyilatkozatában nincs hasonló, csak általános Android megnevezés, de a MS helyettes vezető jogásza se mondott ilyesmit.
Összeget nem neveztek meg, az itt és máshol feldobottak durván pletyka szintűek.

A nagy kérdés itt inkább az, hogy jelent-e ez a szerződés valamiféle védettséget a HTC számára az Apple perben.

A legjobb aláírás a héten

(#15) Integra válasza szente (#12) üzenetére


Integra
titán

persze, így van és így is lesz. én sem azért vettem dézit, mert úgy gondoltam, hogy a htc majd az android miatt olcsóbban adja... :)

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#16) #06658560 válasza erdoke (#14) üzenetére


#06658560
törölt tag

Talán a kapcsolódó cikkböl? :U konrétan azoknak szánva, akik itt az androidért az MS-nek kezdetü csodadumával jönnek olvasás helyett.(feltételezem ez volt a cél)

(#17) eami válasza Integra (#15) üzenetére


eami
addikt

a korábbi árazási gyakorlatához képest elég olcsón adja szerintem :P

(#18) Dare2Live


Dare2Live
nagyúr

jobban jártak volna ha megveszik a PALMot, akkor a jó isten se perelhetné őket.

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#19) Syl válasza Lord Soth (#13) üzenetére


Syl
nagyúr

Ezzel próbálja meg a HTC-t is arra ösztönözni,....

Ezt én inkább zsarolásnak nevezném.
Ez egy módja annak, hogy a WM lenyomja az Androidot.

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#20) kaller1 válasza Lord Soth (#13) üzenetére


kaller1
veterán

Ezzel próbálja meg a HTC-t is arra ösztönözni, hogy inkább WM alapú telefonokat gyártson.

Ezzel nem fogja. Majd a vevők kifizetik a licencdíjat is.

.::> <::.

(#21) Lord Soth válasza Syl (#19) üzenetére


Lord Soth
tag

Hát lényegében megfogalmazás kérdése. Nyilván a Microsoft részéről ösztönzés, a Google szemszögéből zsarolás...

Amúgy ez valóban egyfajta eszköze lehet a marketing háborúknak. Mondjuk, ha valóban így lenne, akkor az sokat sejtetne arról, hogy mennyire jó is az a bizonyos WM, ha ez kell ahhoz, hogy a piaci részesedésüket növeljék...

(#22) erdoke válasza Syl (#19) üzenetére


erdoke
titán

Persze az teljesen fair, ha másoktól összeollózunk sok pénzért fejlesztett technológiákat, aztán nagyvonalúan ingyen adjuk, majd széttárjuk a kezünket, ha valaki perel (lásd Apple pere a HTC ellen). Ugye?

A legjobb aláírás a héten

(#23) Karma válasza erdoke (#22) üzenetére


Karma
félisten

A szoftverszabadalmak még mindig a nyugati világ egyik lagnagyobb baromsága, szerintem... Ha valamit újraimplementálnak, akkor abban mi az ollózás?

“All nothings are not equal.”

(#24) Syl válasza Karma (#23) üzenetére


Syl
nagyúr

Védessük le az egérkattintást, majd pereljük sz*rra az egész világot - és hasonló gondolatok...

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#25) erdoke válasza Karma (#23) üzenetére


erdoke
titán

Mindaddig igen jól hangzó álláspont, amíg nem a te több éves munkádat "implementálja újra" valaki...

A legjobb aláírás a héten

(#26) Karma válasza erdoke (#25) üzenetére


Karma
félisten

Bezzeg az Apple csúnyarossz, ha perre viszi a saját portékáit... :F
Én egyik cég részéről se pártolom a szabadalmi mizériát BTW.

[ Szerkesztve ]

“All nothings are not equal.”

(#27) Syl válasza Karma (#26) üzenetére


Syl
nagyúr

Olyat csak a Microsoftnak szabad :K

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#28) erdoke válasza Karma (#26) üzenetére


erdoke
titán

Nem állítottam, hogy a rendszer így jó, ahogy van, és azt sem, hogy az Apple szabadalmait viheti, aki akarja. Itt a Google a hunyó, kivéve a Sense lenyúlásait, amire talán most védelmet kapott a HTC, legyen az WM vagy Android.
Nem mellesleg sokkal olcsóbban kijönnek, mintha adtak volna 1,2+ milliárd dollárt a Palm-ért...

[ Szerkesztve ]

A legjobb aláírás a héten

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.