Hirdetés

2020. szeptember 27., vasárnap

Gyorskeresés

(#1) margithid

margithid
(veterán)

Kár érte.
Nekem A3 van másodtelefonnak, meg vagyok vele elégedve.

(#2) janeszgol válasza margithid (#1) üzenetére

janeszgol
(veterán)

Az A2-t elnezve nem baj. Ez a ceg sem csinalta jol a One programot (ahogy a HMD sem).

Huawei: akárhogy alakul a sorsa, a kedvenc telefonmárkám marad. (2012-től ismerem es követem a márkát.)

(#3) aprokaroka87

aprokaroka87
(nagyúr)

Igazából sose értettem hogy mi értelme van egy olyan cégnek foglalkoznia valamivel, amikor van nekik saját Android mod-juk

Az hogy az sem hibátlan, már más kérdés...

(#4) Victoryus94

Victoryus94
(őstag)

Az A1 sem volt tökéletes.
Ha a Xiaomi MIUI-t nem frissítené rendszeresen, akkor lenne értelme.
De mivel arra is jön az update dögivel éveken át, ezért nagy előnye nincs a One programnak. A stock droid max a kezdőképernyőben jobb, ami lecserélhető (több frissítés meg hiába van, ha mind bugos)

Mondjuk cserébe a havi biztonsági csomagot kiadhatnák rendszeresen az EU verzióra is.

[ Szerkesztve ]

(#5) natë

natë
(nagyúr)

Rossz hír. Most vettem a páromnak egy A3-at, szereti, semmi gond vele.

Ja és:

Update: Unser Artikel macht auch international die Runde, was ich ganz cool finde. Nur leider interpretieren da einige Kollegen einiges falsch. In erster Linie basiert mein Beitrag auf Marktbeobachtungen und Vermutungen, nicht auf bestätigten Meldungen der Hersteller. Es ist gut möglich, dass neue Xiaomi-Geräte mit Android One kommen, dafür gibt es bislang aber keinerlei Anzeichen!

Egyszóval csak feltételezés, semmi több.

Plusz:

A4

[ Szerkesztve ]

<< Moz >>

(#6) jUUh

jUUh
(őstag)

A koncepció tökre jó lenne,de a kivitelezés hagy némi kívánnivalót maga után. Az A3 képernyője meg hát na... élőben sima full hd-ról nézve is eww.

Xiaomi Mi 9T 6/128 "davinci"

(#7) Ezekiell válasza jUUh (#6) üzenetére

Ezekiell
(őstag)

De ez nem az Android One hibája, csak a Xiaomié. Ettől még mehetne a One program tovább...

"Az interneten terjedő összes idézetem igaz." - Darwin

(#8) plömplöm

plömplöm
(őstag)

asszonynál egy a1 hibátlan, nálam egy a2 hibátlan. sajnálnám, ha így lenne, ahogy a hírben pedzegetik.

All systems gone! Prepare for downcount! 5....4....3....1! Off blast!

(#9) Alarikman

Alarikman
(tag)

Ha okosak lennének, akkor csinálnának egy Pixel 4a kihívót. Kompakt max 6 colos kijelzős Android One-os telót, 4 ezres aksival, 720G-vel és sokakat megvennének kilóra.
De hát sajna nem sok esély van rá.
Szomorú, ha a hír igaz. Én annó a Mi A1-el kezdtem el a Xiaomi-s pályafutásomat.
És kérnénk egy Mi Pad 5-öt is !!! :K

(#10) margithid válasza jUUh (#6) üzenetére

margithid
(veterán)

Mi baj van az A3 képernyőjével?
nekem van egy Mi 9T is, nem érzem sokkal rosszabbnak A3-at.

(#11) guni válasza aprokaroka87 (#3) üzenetére

guni
(tag)

Ha van igény olyanra is, akkor miért ne csináljon?

(#12) guni válasza jUUh (#6) üzenetére

guni
(tag)

Ez egy olcsó telefon, valahol kompromisszumot kellett kötni.

(#13) guni válasza Alarikman (#9) üzenetére

guni
(tag)

Végülis a tavaly az A3-at nevezhettük a Pixel 3a kihívójának, mégse robbantottak bankot.

(#14) guni válasza Victoryus94 (#4) üzenetére

guni
(tag)

Valakinek a tiszta android jön be, van akinek a MIUI, ezen kár is vitatkozni.

(#15) Alarikman válasza guni (#13) üzenetére

Alarikman
(tag)

A Mi A1 volt az európai piac felé a nyitó készülékük(nagyjából), ami elég jól sikerült. Lehet már nincs szükségük erre a vonalra(így gondolják).
Nem sikerült annyira jól az A3. A legtöbb teszt lehúzta. Szóval nem nevezném kihívónak. Amúgy mindenük megvan, hogy csináljanak egy Pixel 4a kihívót. Max kamerában lenne rosszabb. De gondolom a saját MIUI-s rendszerük felé hajlik a kezük. Ami érthető.

[ Szerkesztve ]

(#16) Bagoly01

Bagoly01
(aktív tag)

Sosem értettem a sírást a telefonnal szemben, páran elkezdték aztán ment utána
a többi. Egy jól összerakott jó kis készülék az A3. Egyedül a frissítés kapcsán voltak problémák. Ha igaz a hír, akkor ez mindenképp
rosszul érint, remélem nem igaz. Kíváncsi lennék amúgy is az A4-re.

(#17) aprokaroka87 válasza guni (#11) üzenetére

aprokaroka87
(nagyúr)

Hiába van rá igény, ha a Xiaomi fejlesztési területen háttérbe szoritja.

Ennek üzleti oka is van, másfelő pl a MI A3 is Snapi 665-soc-t kapott, aminél már nem biztos hogy Lesz Android 11 update.

Mint ahogy pl Snapi 660 esetén sem garantált.

(#18) ddaydome válasza janeszgol (#2) üzenetére

ddaydome
(aktív tag)

Hello! A Felesègemnek Nokia 6.1 van. Android 10-el kb. 6. Frissítèssel van. A telefibt 53 ezerèrt vettem tavaly. Ezt csinàlja a hmd. Ennèl többet kène tudniuk?

[ Szerkesztve ]

Az üzenetet a kínai telefonomról írtam.....

(#19) Šolaire

Šolaire
(addikt)

[link]

“Praise The Sun” \[T]/

(#20) Ryoo

Ryoo
(senior tag)

Nagyon elbaltázta az android one vonalát a xiaomi, amit műveltek a2-vel, és a lite-val, az a3 kihagyott ziccerét már nem is említve...ezeknek a telefonoknak a lényege a gyors és folyamatos frissítés, na ez nagyon nem sikerült, ha jött volna a4 biztos nem vettem volna meg, de ezzel a mentalitásával és hozzá nem értésével konkrétan a miui-val szerelt telefonjaitól is eltántorított.

Samsung Galaxy S10 Lite

(#21) janeszgol válasza ddaydome (#18) üzenetére

janeszgol
(veterán)

Igen. Ne legyen bootloop 7.1-en, ne jelenjen meg úgy telefon, hogy utána optimizálni kelljen három javításon át (Nokia 3, 5, 7 Plus), ne dobja el a szoftver a kijelzőt (7 Plus). És akkor most csak a szoftverről beszéltünk.

Huawei: akárhogy alakul a sorsa, a kedvenc telefonmárkám marad. (2012-től ismerem es követem a márkát.)

(#22) natë válasza Šolaire (#19) üzenetére

natë
(nagyúr)

Kár, hogy nincs hivatalos forrás, csak egy német véleményt kaptak fel...

<< Moz >>

(#23) Šolaire válasza natë (#22) üzenetére

Šolaire
(addikt)

Remélem csak fake.

“Praise The Sun” \[T]/

(#24) Bagoly01 válasza Šolaire (#23) üzenetére

Bagoly01
(aktív tag)

Majd ha lesz hivatalos "közlemény, addig csak találgatás.
Okot adott rá a xiaomi a bénázásaival. Lehet innen a tipp.
De remélem én is hogy nem igaz.

(#25) Magnat

Magnat
(veterán)

A Xiaomi már az A1 idején is meg volt sértődve a One programra, legalábbis én nem tudom másként értékelni, h kitettek egy szavazást MIUI vs One témában és amikor a One lett a népszerűbb, az egészet törölték ... ráadásul sztem büdös nekik a frissítéseket ráfaragni a készülékekre (a MIUI tényleg soxor frissül, de Android verziót már finoman szólva is sokkal kisebb hajlandósággal akaródzik nekik váltani). És valszeg az A3 is pont azért lett 720p, h legyen valami ami kompromisszum egy hasonló árú miuis modellhez képest.

Egyébként ha én a Google helyében lennék, a Play Services használatát is hozzákötném azokhoz a frissítési irányelvekhez ami a One programra jellemző. (Vagy legalábbis kötelező jelleggel feltüntettetném minden modellhez, h milyen frissítési ciklusra számíthat a user biztonsági csomag és főverzió tekintetében.)

[ Szerkesztve ]

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#26) janeszgol válasza Magnat (#25) üzenetére

janeszgol
(veterán)

Végre egy tájékozott ember. Igen így történt. Csak akkor tudnám, mi a fenének kellett beleugrania? Oké jól működik az A1-em, de akkor is. Az A2-ről már olvastam érdekeseket itt.
Az A3 meg pont a felbontásban lett kevesebb, mint elődei. Pont abban ,amire leginkább ugranak az emberek. (Mondjuk én nem, de ez mellékes.)

(#27) Ricardo

Ricardo
(félisten)

Ami nemmegy, azt nem kell eröltetni. Ez az egész One progra olyan a gyártónak, mint egy púp a hátán. Nekem olyn érzésem van, mintha megbánták volna. Megszegni viszont értelem szerűen nem akarják, ezért a kötelezőt megteszik. Nem érzem azt, hogy ezt meggyőződéssel csinálják. nekem az a véleményem, amint lehet, szabadulnak tőle. Kíváncsi vagyok igaz e a pletyka.

(#28) TaylorPro

TaylorPro
(addikt)

Ez is egy olyan cikk hogy 100%, de nem biztos. Lehet hogy nyerek a lottón a héten, ha megjátszom. Ráadásul itthon több helyen lehozták, mindenféle forrásmegjelölés nélkül.

Pixel 4a

(#29) Soleco válasza guni (#11) üzenetére

Soleco
(tag)

Szerintem nem az Android One-ra van igény, hanem arra, hogy garanciát vállaljanak a szoftvertámogatásra...

(#30) guni válasza Bagoly01 (#16) üzenetére

guni
(tag)

Ja végülis csak azt nem igazán tudták amiért a legtöbben Android One-t vettek: sebesség, stabil szoftver, gyors update-ek.

Mondom ezt úgy hogy volt A1-em, A2 Lite-om és A3-om is. Mindig azt hittem hogy végre sikerül összehozni, de nem. Persze adott árért egyik sem volt végülis kimondottan rossz telefon, de aki arra számított hogy valami olyant kap mint a Nexus-ok voltak, annak csalódnia kellett.

(#31) nobela

nobela
(senior tag)

Valahol sajnálom, de korai Mi A2 Lite tulajként meg tudom érteni.

A megjelenése óta kb. minden frissítéssel egyre sz@rabb a készülék, az eredeti 8-as fényerejének már csak a töredékét tudja, a 10-es verzióval pedig már folyamatosan laggol és a fagyások is megjelentek :W

Komolyan mondom, ÍGY ne adjanak ki frissítéseket, ennek így valóban semmi értelme sincs.

The problem with the world is that intelligent people are full of doubts, while stupid ones are full of confidence.

(#32) batai15

batai15
(nagyúr)

Volt a1 és a3 tulajként nem sajnálom. Sikerült meg utáltatni velem a szériát .

"A tűzoltó nem azért rohan be az égő házba, mert rettenthetetlen, hanem mert az elhivatottsága erősebb a félelménél". John C. Maxwell*******

(#33) Ricardo válasza TaylorPro (#28) üzenetére

Ricardo
(félisten)

[link] Itt arról írnak, (igaz a hivatalos bejelentés itt sincs linkelve) hogy hivatalosan is megerősítették.

"However, the company has officially confirmed that it will no longer release handsets running Android One, which in turn means that there won't be Mi A4. "

(#34) natë válasza Ricardo (#33) üzenetére

natë
(nagyúr)

Ők is a német oldal feltételezésére cuppantak rá. Szegény germán szerző ugye írt is a cikke végére, hogy részéről csak egy tipp, de tök jó, hogy mindenki rágerjedt és biztosnak hozza le.

"Neither has the Chinese company claimed that it will abandon the Android One program, yet."

[ Szerkesztve ]

<< Moz >>

(#35) Ricardo válasza natë (#34) üzenetére

Ricardo
(félisten)

De itt azt írják a cég hivatalosan is bejelentette. :U

(#36) natë válasza Ricardo (#35) üzenetére

natë
(nagyúr)

Hol? :D

<< Moz >>

(#37) Ricardo válasza natë (#36) üzenetére

Ricardo
(félisten)

Na ez az.

(#38) jFox válasza Magnat (#25) üzenetére

jFox
(őstag)

"sztem büdös nekik a frissítéseket ráfaragni a készülékekre "

Az Andriod One nem arról szól, hogy a cég csak a vasat adja és a Google csinálja a szoftvert, frissítéseket?

--==<< ...csütörtökön a lényeg, hogy egyet alszom és péntek! >>==--

(#39) glacious válasza Ricardo (#35) üzenetére

glacious
(addikt)

Ha csak ezt a részt emelem ki, akkor.
"the Chinese company claimed that it will abandon the Android One program" :D

(#40) Ezekiell válasza jFox (#38) üzenetére

Ezekiell
(őstag)

Kb arról, ja.

[ Szerkesztve ]

"Az interneten terjedő összes idézetem igaz." - Darwin

(#41) Ryoo válasza jFox (#38) üzenetére

Ryoo
(senior tag)

Nem teljesen, ugyanúgy a gyártó adja ki a frissítést is, csak nem kell rajta annyit reszelni.

Samsung Galaxy S10 Lite

(#42) aprokaroka87 válasza Ryoo (#41) üzenetére

aprokaroka87
(nagyúr)

Viszont lehet hogy az esetleges bug-ok ra meg a Google ad ki frissítést, így a Xiaomi nem tudja megoldani " házílag "

(#43) Ricardo válasza aprokaroka87 (#42) üzenetére

Ricardo
(félisten)

Engem mint felhasználót nem érdekelnek az okok. Adott volt egy program, aminek a lényege az volt, hogy sokáig jönnek a frissítések, és a kiadástól számítva rövid időn belül. Na ez nem volt meg. Nem egy MIUI-s készülék hamarabb kapta meg a fő verziót, mint a One készülékek. Arról már nem is beszélve, hogy ha egy frissítést többször vissza kell vonni, az finoman szólva is blama.

(#44) natë válasza Ricardo (#43) üzenetére

natë
(nagyúr)

A párom A3-a hibátlan. Még júliusi sec. csomaggal, mint a Pixel. Kamera jó, rendszer pörgős, semmi anomáliája nincs.

<< Moz >>

(#45) batai15 válasza Ryoo (#41) üzenetére

batai15
(nagyúr)

Azért annó úgy volt reklámozva hogy designed by xiaomi supported by google

"A tűzoltó nem azért rohan be az égő házba, mert rettenthetetlen, hanem mert az elhivatottsága erősebb a félelménél". John C. Maxwell*******

(#46) Ricardo válasza natë (#44) üzenetére

Ricardo
(félisten)

Volt előtte is A szériás Xiaomi a családban?

(#47) Ryoo válasza batai15 (#45) üzenetére

Ryoo
(senior tag)

Ez igaz, de a Google akkor is csak egy alap rendszert ad, azt is azért ráfordítják az adott telefonra, csak sokkal kevesebbet kell vele foglalkozni. Bár a Xiaomi még ezt is el tudta szúrni.

@natë: A pixeleken már augusztusi frissítés van ;]

Samsung Galaxy S10 Lite

(#48) Ricardo válasza Ryoo (#47) üzenetére

Ricardo
(félisten)

A főverzió frissítés kritikán aluli.

(#49) natë válasza Ryoo (#47) üzenetére

natë
(nagyúr)

Lehet, nemtom, már elcseréltem.

<< Moz >>

(#50) natë válasza Ricardo (#46) üzenetére

natë
(nagyúr)

Igen, mindegyik. Lányomnak.

<< Moz >>

Copyright © 2000-2020 PROHARDVER Informatikai Kft.