Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) PrometheusX


PrometheusX
aktív tag

Köszi a leírást! :) Én ugyanezt egy Dell E6410-esen végeztem el majdnem ugyanilyen speccel, de fele ennyi RAM-mal. Plusz volt benne Nvidia NVS 3100m videokártya is.

Szeretném megkérdezni, hogy neked hogy áll az akkuidő? Én is Yosemite-ot telepítettem fel, majdnem 90%-os, 84 wattórás akksiról másfél órát bírt a gép átlag felhasználás mellett. Neked hogy áll az akkuidőd?

(#2) UnA válasza PrometheusX (#1) üzenetére


UnA
Korrektor

Lehet, hogy megpróbálom én is egy Thinkpad T420-on, hátha összejön :)

Megjegyzés: "Yosemite-ot" --> Yosemite-t, mert a park neve kiejtve Joszemiti

(#3) Madara-san válasza PrometheusX (#1) üzenetére


Madara-san
tag

Az Nvidia Quadrónál egy kicsit más a helyzet, megúszod a framebuffer patchelést. Power Management megy rendesen? Speedstep, turbo boost, gpu pm (agpm)? Cloverben a generate p-states, generate c-states be kell kapcsolva legyen, valamint a gpu-hoz érdemes egy DSDT patchet keresni.

Nekem Panasonic 42T4696 84 Wh akksival kb 4 órát kibír. Használom a DisableTurboBoostBattery.kext -et is, ami a linkelt csomagban is benne van. Így letiltja a turbót, ha akksiról megy a gép.

@UnA: T420-ra viszonylag egyszerű a helyzet :) Innen érdemes a nagyját beszerezni.

Kábelek, tartozékok konzolokhoz + egyéb: http://hardverapro.hu/tag/madara-san

(#4) UnA válasza Madara-san (#3) üzenetére


UnA
Korrektor

Köszi, ez érdekesnek néz ki :)

(#5) PrometheusX válasza Madara-san (#3) üzenetére


PrometheusX
aktív tag

:R

Uhh most látom hogy válaszoltál. Köszönöm és bocsánat a kicsit több mint egy hónapos csúszásért. :)

Ha lesz majd a kezemben egy i7-es 6410-es, kipróbálom a dolgot. :D

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.