Hirdetés

2024. április 16., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) EczkE


EczkE
addikt

Megnyitom, így könnyebb lesz. :)

Asszem mindenféleképpen!

(#2) No-kia


No-kia
őstag

hát nekem ruhákkalvan tapasztalatom, az jóval olcsóbb volt angliából, meg nagyobb a kínálat, garanciával ez esetben nem volt tapasztalatom, itt csak anyni a lényeg hogy tudd a méreteid :D mással nincs tapasztalatom :(

Nokia 500 | Ford Sierra 2.0i | Dell N5010

(#3) EczkE válasza No-kia (#2) üzenetére


EczkE
addikt

Téged már vártalak ide. :B :))

Asszem mindenféleképpen!

(#4) No-kia válasza EczkE (#3) üzenetére


No-kia
őstag

remélem eleget tettem a kötelességeimnek :DDD

Nokia 500 | Ford Sierra 2.0i | Dell N5010

(#5) mexicanraven


mexicanraven
aktív tag

Ismerősöm rendszeresen onnan szerez be cuccokat.
Az ebayen mellesleg sokkal több megbízható partner van, mint a helyi portálokon.
A kínálat is nagyobb, az árak is jobbak. Én Nokiához hasonlóan a ruházkodási cikkeknél tapasztaltam hatalmas különbségeket!
Szóval csak bátran! :))

when the sun shines, we'll shine together

(#6) Crystalheart


Crystalheart
senior tag

Gyümölcspektint lekvárba csak külföldön lehet kapni. Épp azon gondolkodom, kivel tudnám hazahozatni az USA-ból a 70 dekás kis csomagot. :D

(#7) Zolaash válasza Crystalheart (#6) üzenetére


Zolaash
aktív tag

Küldesd el postán. A határig elér. Aztán lost in space...

Rip and tear

(#8) Jhonny06


Jhonny06
veterán

Én az amazon.co.uk-ról szoktam használtan könyveket, CD-ket rendelni, persze csak olyat, ami közel új állapotú. Nagyon jól ki lehet jönni. Műszaki cikket nem éri meg, eBay-en meg sok az átverés/hamisítvány. Miről lenne szó egyáltalán?

[ Szerkesztve ]

(#9) Mr.Csizmás


Mr.Csizmás
félisten

ebay-ról apróbb dolgok, fotós dolgok, pl szűrők, utángyártott kábel, távkioldó, telefontokot, ledes dolgokat, szintén ebáj, vagy dealextreme.

mondjuk ma az ebay ár ~75%-áért vettem két M42-es obit az ecserin - analóg ebay :))

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#10) xdx@ válasza Mr.Csizmás (#9) üzenetére


xdx@
aktív tag

Jó lett az új avatarod! :))

(#11) Mr.Csizmás válasza xdx@ (#10) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

:R köszönöm

ONtopic

zavvi.com-ról dvd-t zenét, játékokat, sokszor van free shipping akció+leárazás :)

[ Szerkesztve ]

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#12) Raucher válasza Mr.Csizmás (#9) üzenetére


Raucher
tag

Vegyük már 2 részre.
Amazon és cégszerű ebay, valamint a webshopok többsége.
Ezek a megbízható üzleti partnerek.
Ebay, privát eladó nagyobb kockázatot jelent.

További kockázat a felületes olvasás. Tipikus példa: xxxx termék, eredeti csomagolás.
Nem maga a termék, csak a csomagolása. Később meg reklamálni sem tudsz az ebay-nél, mert korrekt volt a hirdetés.

Tisztán emlékszem minden előző életemre, ezért nem hiszek a reinkarnációban!

(#13) sbazsi


sbazsi
veterán

Na igen, sok minden függ attól, hogy hol, és mit akarsz venni. És mi vásárlás végösszege.
Kapásból sok kütyü van, amiért már megéri akár Bécsbe kiautózni. Pl vásárlás előtt érdemes a geizhals.at oldalon szétnézni. Nemritkán van, hogy 30%al - vagy még - olcsóbban meg tudod venni. Egybe kell kötni egy kirándulással. Itt nyilván figyelni kell, hogy a gari pl itthon is érvényes-e, vagy csak kint...
Vagy ebay - dealextreme - focalprice - stb. itt többnyire filléres, utángyártott dolgokat kell keresni. PL sd-cf adapter-t itthon amikor vettem, több helyen csak 10k áron volt, kínából megjött 3k-ért.

Megjegyzem nagyon sok vaterás-teszveszes "díler" abból él, hogy ilyen cuccokat feltesz 2x-3x áron. És beírja, hogy külföldről érkezik, szállítás kb 3-4 hét. És a slussz, hogy a postát még pluszban fizetheted. Ha ilyet látsz, csak meg kell keresni a forrást. Sok esetben az eredeti eladó képével rakják fel a terméket, rajta az eredeti eladó nevével... Tehát nem elég, hogy 10usd helyett 4000-et fizetsz, de még tied a hazai postaköltség.

Egyébként: rendeltem már telefonra kijelző védő fóliát 50 Ft-ért. Itthon ebből mi jönne ki? A termék ára? A boriték? A posta? A feladó bére? Sztm egyik sem. És a fóliát megkaptam...

Lassan tényleg nem szabad itthon vásárolni anélkül, hogy körbe ne nézzünk a neten... :U

(#14) hajospeti


hajospeti
tag

Ismered az ebay.com-ot? Nem csak, hogy olcsó, de megbízható is.
3 esetem a sokból:
TISSOT karóra 40.000 Ft-->a tömítés kilógott, megcsináltattam egy helyi órással és a kínai csávó kicsengette.
3" Kijelző-->eltört a kiszállítás alatt. Újat küldtek helyette szó nélkül.
5db 128Gb-os pendrive--->Max 2Gb-os kapacitás/átverés. Az ebay kicsengette a lét érte.
1000X jobban megbízok az ebayben, mint a vaterában...

(#15) Crystalheart válasza Raucher (#12) üzenetére


Crystalheart
senior tag

Azért ha az ebayen egy eladónál 928 pozitív visszajelzés van 3 semlegessel szemben, akkor csak lehet valamivel számolni. :)

(#16) macimeister


macimeister
aktív tag

Köszönöm a válaszokat! Ruhát még nem tudom, hogy szeretnék-e. Már csak abba belegondolva, hogy 47 es lábra local boltokba se találok egyből. Tehát a ruhaneműt szeretem felpróbálni. Műszaki cikkeken gondolkozok leginkább. Miként van a vámoltatás? EU n belül nincs, ha jól tudom

[ Szerkesztve ]

(#17) Mr.Csizmás válasza macimeister (#16) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

EU-n belül nincs, kínaiaktól vegyes, ha épp belenyúl a vámos, akkor fizetős, amúgy nagy többségben nem - lásd kínai tabletes topic, USA-ból ami vámköteles, azt meg is vámolják.

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#18) Jhonny06 válasza hajospeti (#14) üzenetére


Jhonny06
veterán

Magyarul 3-ból 3X átbasztak, ez aztán a jó arány. És ha valakinek épp nem fizetik ki, akkor mi van?

(#19) macimeister


macimeister
aktív tag

Kezd már letisztulni a kép :) Vámkötelesség mekkora értéktől van? Esetleg pár oldalt tudnátok linkelni ahonnan már vásároltatok az ebay és amazonon kívül?

(#20) Mr.Csizmás válasza Jhonny06 (#18) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

mert kínai szart rendelt, azt is nézted?

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#21) Jhonny06 válasza Mr.Csizmás (#20) üzenetére


Jhonny06
veterán

Teljesen mindegy, eBay-en bárki, bármilyen termékkel átbaszhat.. ez a szép benne.

macimeister: A vámkötelesség asszem 350 euro, 35 euro felett áfa, de a legtöbb cuccot ajándékként küldik, leginkább csak szerencsén múlik, hogy átjön-e plusz költség nélkül.

[ Szerkesztve ]

(#22) Mr.Csizmás válasza Jhonny06 (#21) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

viszont ha jelentést teszel róla, akkor kivizsgálják, paypal visszafizeti, ha bizonyítottan szart kaptál, súlyosabb esetben kitiltás, illető paypal-jának zárolása.

a vámköteles 350 eurót honnan vetted? és melyik országra vonatkozik?

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#23) jookomak


jookomak
őstag

Vámoláshoz: [link]

Amúgy meg egy szóval összefoglalni a topik címét: Megéri.
Én is a már említett www.zavvi.com-ról szoktam rendelni, vagy ebay.

[ Szerkesztve ]

(#24) Raucher válasza Crystalheart (#15) üzenetére


Raucher
tag

Persze. Minél több a pozitív értékelése, annál megbízhatóbb.
De sokan üzletszerűen csinálják a csereberét az ebay-en is. Maga az eladó sincs tisztában minden esetben az áru állapotával. (Én eddig csak "eredeti Kínai" terméket vásároltam rajtuk keresztül. Komolyabb vásárláshoz inkább az Amazon-t (vagy más online szakáruházat) használom. Kicsit drágább de, probléma mentes.

Tisztán emlékszem minden előző életemre, ezért nem hiszek a reinkarnációban!

(#25) macimeister


macimeister
aktív tag

Valamit nem értek ezen az amazonon. Vagy csak én tudom rosszul a pénzváltást :D

Itt van ez a termék amire azt írja, hogy 375 font. Legalábbis ha az emlékezetem nem csal, ez az angol font jele. :) Ha ezt az összeget felszorzom azzal, hogy egy font ~300 magyar forintot ér akkor elég érdekes végeredményt kapok.

(#26) Mr.Csizmás válasza macimeister (#25) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

sok vagy kevés?

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#27) macimeister válasza Mr.Csizmás (#26) üzenetére


macimeister
aktív tag

Tényleg lehet, hogy fogyatékos vagyok, de 375*300 az 110000 pénz. nem? :D magyarföldön pedig 30k körül van ez a cucc

(#28) Jhonny06 válasza macimeister (#27) üzenetére


Jhonny06
veterán

Vannak ilyen outdated termékek az amazonon, értelemszerűen ezeket nem kell figyelembe venni. Az meg a másik, hogy Angliából rendelve legalább annyi, de a postaköltség miatt inkább drágább lesz, mintha itthon vennéd, műszaki cikket kapásból nem is érdemes rendelni, de másnál is ez van. Az USA-ból is csak úgy, ha valami ismerős révén megy a dolog és nem üzletszerűen. Jól számoltál amúgy..

[ Szerkesztve ]

(#29) Thome


Thome
addikt

Meg.

(#30) zH. válasza Jhonny06 (#21) üzenetére


zH.
senior tag

Olyantól kell venni, akinek normális értékelései vannak. (Aki vett 2db 5k-s telefont és egy 100k-s telefont árul az már gyanús pl. Illetve telefonos beszélgetés, leírás alapján is gyanússá válhat a kamu hirdetés)
Nekünk 181 értékelésünk van ebayen és egyszer nem vágtak át. Vaterán 80 körül van és ott sem volt eddig semmi gond.
Amerikai ebay-ről viszont nem éri meg, b*sznak ráírni, hogy gift, vagy hogy 100 dollár alatt van. Rögtön megy rá a vám.

[ Szerkesztve ]

just be

(#31) macimeister


macimeister
aktív tag

És az ebay.hu? Ez elég noobprotect kialakításnal látszik. Legalábbis itt látszik, hogy mennyi a posta. Már ha az a valós összeg.

(#32) sbazsi


sbazsi
veterán

Denon erősítő + hangfalszett
HU 146000-től
AT 372 euro. vagyis 102eft.
de nézzük a Bécsben kapható első boltot. 379 euro. és akkor már nekik bele is fér az ingyenes házhozszállítás. nyilván nem Mo-ra...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.