Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) macimeister


macimeister
aktív tag

open. érdekel a többiek véleménye és hozzáállása a témához.

(#2) dosailord


dosailord
tag

"mikor hazajönnek élhetnek kiskirály módjára"

Minek jönnek haza?

Ha nekem lenne lehetőségem kijutni és ott boldogulni, megélni, onnantól maximum látogatóba járnék haza. Hülye aki csak úgy önszántából hazajön mert jajj ez az otthon. Főleg ha magával rángatja vissza szeretteit is mert honvágya van. De ez az én véleményem.

(#3) Vakegérke


Vakegérke
veterán

Csak egy kérdésem van. Magyarnak tartod magad?

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#4) Воланд


Воланд
titán

Ha érzel magadban elég erőt, elszántságot, van használható nyelvtudásod akkor irány külföld, de ott sem fenékig tejfel az élet.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#5) Jhonny06 válasza Vakegérke (#3) üzenetére


Jhonny06
veterán

Please, ne kezdjük ezt a baromságot századjára is.. :o

(#6) No-kia válasza Jhonny06 (#5) üzenetére


No-kia
őstag

:R

nekem is ismerősöm 20 évesen kiment angliába csak az egyik nap, 4-5 hónap után most jött haza, csak meglepni a szüleit és hát nem annyit keresett mint itthon... :U

Nokia 500 | Ford Sierra 2.0i | Dell N5010

(#7) dosailord válasza Vakegérke (#3) üzenetére


dosailord
tag

Ezt nem értem. Ha a megélhetésem megoldódna azzal ha kimennék, adjam fel mert itt születtem?

Aki kinn összeszedte a pénzt egész hátralévő életére, rendben. De ha minden adott, csak gondol egyet és feladja és inkább számolgatja a filléreket, mert itt született? És esetleg hazarángatja a párját, netán gyermekeit? (Hallottam sajnos példát, no comment)

De lehet túl fiatal vagyok és elegem van abból amit magamon és családomon érzek, hogy évről évre rosszabb a sok idióta változtatás miatt. Ha valahol jobb, és van lehetőségem, akkor oda megyek.

No-kia: Nekem is van ismerősöm aki annak ellenére maradt kinn Angliában, hogy barátnője itthon van, hát nem könnyű. De nem akar hazajönni véglegesen, csak meglátogatni párját és a családját meg közelebbi ismerőseit. Ennyi. Minimálbérből úgy megél az ember hogy félre is tud tenni. Az egy dolog hogy ezért meg is kell dolgozni de itthon is ugyanez a helyzet, csak hát abból megélni sem lehet.

(#8) macimeister válasza dosailord (#2) üzenetére


macimeister
aktív tag

Látogatóba haza, így értettem én is.

#3. Tarthatom magam Magyarnak, ha a hazám nem kíváncsi rám.

(#9) kraftxld válasza macimeister (#1) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Mindenféleképp érdemes megpróbálni külföldön, ha nem jön össze vagy nem hosszútávon akkor is, mert rengeteg új dolgot tanulhatsz, összeszedheted magad anyagilag, fejlődik a nyelvtudásod, új kapcsolatokat építhetsz, és kalandnak sem rossz.
Nem kell olyan negatívan hozzáálni a dolgokhoz mint egyes Hegyeshalomnál tovább nem jutó ősmagyar fórumtársak :)
Külföldön is lehet magyar az ember.... sőt, sokkal jobban fogsz értékelni bizonyos dolgokat amik korábban eszedbe se jutottak volna.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#10) Vakegérke válasza Jhonny06 (#5) üzenetére


Vakegérke
veterán

Ez a baromság válasz volt a kérdésre.

"Te mit tennél? Hiszel még abban, hogy a helyzet javulni fog és megéri a maradás, vagy inkább indulnál?"

Nem kívánom folytatni. A lényeg az, hogy döntsön érzelmei szerint.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#11) macimeister válasza Vakegérke (#10) üzenetére


macimeister
aktív tag

Semmi bajom nincs azzal az elmélettel, hogy van egy hazám és össze kell tartani. Hajlandó lennék elfogadni szinte bármiféle megszorítást. Kicsit se zavarna ha a narancs ismét ideális karácsonyi ajándék lenne, elviselem, hogy télen nem eszek szőlőt. Támogatom, hogy olyan dolgokhoz tudok csak hozzájutni amit az ország ki tud termelni. Szívesen áldozok a jövedelmemből a kórházak, iskolák és bármi más fejlesztésére. Viszont cserébe elvárom, hogy annak legyen látszata és a jövőben ezen megszorítások hatására elinduljon az ország fejlődése, de amíg a válság alatt azt látom, hogy a fejeseknek új bálna audit veszünk, drágítjuk a megélhetést és úgy általánosságban szívatjuk a népet addig nem tudok teljesen azonosulni a gondolattal.

(#12) Vakegérke válasza macimeister (#11) üzenetére


Vakegérke
veterán

Tudnék mesélni a hűségről, őseink véráldozatáról.
Tudnék mesélni azokról, akiknek veled ellentétben nincs saját otthonuk, mégis maradnak.
Nem teszem.

Menekül a magyar, és ha ez így folytatódik, nem lesz jogunk arra, hogy hazánknak nevezzük Európa kicsiny darabját.
Többet is vesztettünk Mohácsnál. Vagy mégsem?

Aki magyar, marad.
Igen, lehet köpködni, nem érdekel.
Kérdeztél valamit, kérdéssel válaszoltam. Te dolgod a döntés.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#13) No-kia válasza Vakegérke (#12) üzenetére


No-kia
őstag

én is kimennék ha tehetném, főleg ha ebbe az irányba halad az ország, akkor én most mire írjam át az állampolgárságom a személyimen?, mert azokalapján amit írsz amagyar nem maradhat...

[ Szerkesztve ]

Nokia 500 | Ford Sierra 2.0i | Dell N5010

(#14) Vakegérke válasza No-kia (#13) üzenetére


Vakegérke
veterán

Én a szívről, érzésekről beszélek. Vagyis beszéltem.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#15) No-kia válasza Vakegérke (#14) üzenetére


No-kia
őstag

én is szeretek itt élni, de ahogy látom pl a szüleim helyzetét, hazaszeretetből még senki semlakott jól, vagy lett kevesebbahiteltörlesztője..

Nokia 500 | Ford Sierra 2.0i | Dell N5010

(#16) Vakegérke válasza No-kia (#15) üzenetére


Vakegérke
veterán

Keserves dolog ez. Nekem mindenkiért fáj a szívem, aki magyar szülők gyermeke, és pápá-t int.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#17) kraftxld válasza Vakegérke (#14) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Hidd el, hogy teljesen átértékelnéd ezt a dolgot miután huzamosabb ideig élnél külföldön.
Nem is tudom hogyan írjam le, nekem pl nagyságrendekkel kiszélesedett az a kör amit át tudok látni, és teljesen más kontextusba tudom helyezni a Mo-i dolgokat.
Teljesen más érzések fognak el ha meghallgatok mondjuk egy Brahms - Magyar táncok-at, vagy mondjuk ha itthon készítjük el a töltött káposztát saját savanyított káposztából meg árpagyöngyel a "magyar" rizs helyett.

Igencsak érdekes az a hozzáállás amivel itt találkoztam, az emberek döntő többsége dolgozott pár évet külföldön és visszahozta a tapasztalatát gyarapítva ezzel is a dolgokat. Én is nagyon szívesen megtenném ezt, de a jelenlegi helyzetben nem látom semmi értelmét annak, hogy visszatérjek Mo-ra.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.