Hirdetés

2021. április 21., szerda

Gyorskeresés

(#1) ExtremeClock

ExtremeClock
aktív tag

Apple.

(#2) macimeister válasza ExtremeClock (#1) üzenetére

macimeister
aktív tag

Almának alma, de ettől függetlenül van még pár gyártó a piacon akik nem ma kezdték. És biztos nem én vagyok az egyetlen akinek szemet szúrt

(#3) banhammer

banhammer
veterán

Egy a baj az általad linkelt töltővel, hogy annak a szellemi tulajdona az almás cégé.
Magyarul ha a többi notebook gyártó használni akarja akkor tejelnie kell érte, lehet nem is keveset.

\m/ Minden lehetséges, kivéve forgóajtón átsíelni... \m/

(#4) ExtremeClock válasza macimeister (#2) üzenetére

ExtremeClock
aktív tag

Almáék levédették. Innentől kezdve eléggé sokat kéne perkálni bármelyik gyártónak hogy használhassa. Nekem amúgy semmi gondom nem volt még laptop töltőkkel pedig egyik gépem/gépünk 6éves lesz (hp).

(#5) macimeister

macimeister
aktív tag

Gondolom, hogy van más megoldás is, nem csak az almáé. Agyaljanak csak rajta. Csatlakozó tönkremenése pedig nem törvényszerű, de eléggé gyakori.

(#6) Z86

Z86
őstag

Eddig sem volt számomra szempont notebook vásárlásánál a töltőcsatlakozó, de szerintem ezután se lesz az. Vigyázni kell rá és kész :)
De mi az a vacak az első képen, elég nevetséges. Olyan mint valami mobil töltő csatlakozója. Ilyet komoly gyártók szerintem nem alkalmaznak.

(#7) macimeister válasza Z86 (#6) üzenetére

macimeister
aktív tag

Egy zusz eepécé netbokknak van ilyen töltőfeje

(#8) Z86 válasza macimeister (#7) üzenetére

Z86
őstag

Rettenetes...
De rendes gépeken azért nem ilyen sz@rok vannak, és most nem csak a fenti almás megoldásra gondolok.

(#9) #65675776

törölt tag

Az emberi figyelmetlenség mióta a notebook-ok vagy bármi gyerekbetegsége?

(#10) macimeister válasza #65675776 (#9) üzenetére

macimeister
aktív tag

Az emberi figyelmetlenség és a véletlenek figyelembevétele a gyártó részéről szerintem alapfeltétel. Legalábbis, ha én lennék a gyártó, akkor nálam alap lenne, hogy a kemény százezreket tejelő emberekre odafigyelek. Aki pedig szándékosan szrja telibe pedig egyértelműen más kérdés. Ez majdnem ugyan olyan mint mikor a tesztekben külön ki van emelve, hogy nem a gép jobboldala van telepakolva usb vel, gondolván, hogy ott egér lesz.

(#11) #65675776 válasza macimeister (#10) üzenetére

törölt tag

Akkor megelőzendő a leesést, az esetleges ebből fakadó töréseket, a házat minimum betonból kellene önteni.

Hogy ne legyen kopogós ki kell nyomni PUR-habbal.

A kijelző elé pedig minimum a zafírüveg, csak hogy a lehető legkevésbé karcolódjon.

Nem várhatsz el mindent a gyártótól, neked is tenned kell valamit.

(#12) Raucher válasza macimeister (#5) üzenetére

Raucher
tag

Gondolom, hogy van más megoldás is, nem csak az almáé.

Nagyon általánosan fogalmazzák meg szabadalmat, és ha sikerül is így bejegyeztetni, kizárt más hasonló (vagy nem hasonló) megoldás szabadalmaztatása/felhasználása.

Ha annak idején, Otto találmányát új jegyzik be, hogy "a belső égésű motor", Diesel nem tudta volna szabadalmaztatni a sajátját.

Tisztán emlékszem minden előző életemre, ezért nem hiszek a reinkarnációban!

(#13) macimeister válasza #65675776 (#11) üzenetére

macimeister
aktív tag

Nem kell túlzásba esni. Szerintem értjük egymást. Zsanért is hozhattam volna példának, de szerencsére az már rendben van. És persze ezeket tapasztalataimból írom. Az elém kerülő gépek 70% ilyen hibával szenved, de esztétikailag teljesen rendben vannak.

(#14) baluka26 válasza banhammer (#3) üzenetére

baluka26
veterán

dabadab linkelte múltkor, hogy rohadtul nem Apple találmány, csak ők védették le.

They said I once was lost, but now I'm truly found. || Eladó Eastpak hátizsák: http://tinyurl.com/balutaska

(#15) ExtremeClock válasza baluka26 (#14) üzenetére

ExtremeClock
aktív tag

Ergó volt eszük mert tudták, hogy nagy találmány.

(#16) baluka26 válasza ExtremeClock (#15) üzenetére

baluka26
veterán

Nem akarom idézni dabadabot, inkább linkelem: [link]

They said I once was lost, but now I'm truly found. || Eladó Eastpak hátizsák: http://tinyurl.com/balutaska

(#17) misx

misx
senior tag

Én nem gyakran huzgálom ki a töltőt a gépből, csak ha pl. leviszem a földszintre, vagy kiviszem az udvarra. A szobámban az ágyig elér a vezeték (szerencsére elég hosszú van neki, bár zavaró hogy pont a közepén van a tápegység).

Én inkább a fényes kijelzőt rühellem, akárhányszor csak ránézek egy ilyen gépre, elfog a hányinger. No meg hunyorogni is kell, meg fejet forgatni, hogy el tudjam olvasni, mi van a képernyőn, ha pl. van mellette egy ablak. Nem is tudom, ezen hogy nézném pl. a sorozatokat. Szerencsére én mattost vettem, de az most is ritka mint a fehér holló, ha meg van, akkor is csak üzleti gépekben.

Hirdetés

Copyright © 2000-2021 PROHARDVER Informatikai Kft.