Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) qamu74


qamu74
őstag

Szuper lett!

(#2) Maacaw válasza qamu74 (#1) üzenetére


Maacaw
tag

Köszönöm szépen :) De ne csak nekem mondjátok/köszönjétek, hanem PAINfájdalom-nak is :K :C

(#3) PAINfájdalom válasza Maacaw (#2) üzenetére


PAINfájdalom
aktív tag

nagyon jó lett :C

Road- Az Isten állatkertje http://www.youtube.com/watch?v=Yh6SR7BV5Y8

(#4) Maacaw válasza PAINfájdalom (#3) üzenetére


Maacaw
tag

Köszönöm, de ez neked is köszönhető :K :C :R

[ Szerkesztve ]

(#5) nova001


nova001
senior tag

Tudsz meg mondani romot az existenz en kívül, zárt blre?

(#6) Maacaw válasza nova001 (#5) üzenetére


Maacaw
tag

PAINfájdalom a hétvégén publikál elvileg egy írást az összes magyar nyelvű, zárt bl-re feltehető ROM-ról :C

(#7) tomika04


tomika04
csendes tag

Gratulálok! :-)
Hatalmas köszönet mindkettőtöknek!

(#8) Maacaw válasza tomika04 (#7) üzenetére


Maacaw
tag

Köszönjük szépen, örülünk ha segíthettünk :)

(#9) tamass.szabo


tamass.szabo
tag

új vagyok, szóval bocsánat, ha olyat kérdezek, amire van válasz:
ez a rom (existenZ) megoldja pl. a memóriakezelési problémákat?

(#10) PAINfájdalom válasza tamass.szabo (#9) üzenetére


PAINfájdalom
aktív tag

Részben segít rajta, mert van egy olyan opció a beállításokban, ahol lehet szabályozni a minfree ram mennyiséget. Én levettem 24re és javult. Böngészés közben sosem hallgattam még zenét, de nekem nem zárogat be semmit, Viber, Skype fut a háttérben böngészés közben is. A memórikezelés aazthiszem a kernelben lett elszúrva.

Road- Az Isten állatkertje http://www.youtube.com/watch?v=Yh6SR7BV5Y8

(#11) PAINfájdalom válasza tamass.szabo (#9) üzenetére


PAINfájdalom
aktív tag

Jelentem kiválóan szól a zene böngészés közben :)

Road- Az Isten állatkertje http://www.youtube.com/watch?v=Yh6SR7BV5Y8

(#12) Smithy1986 válasza Maacaw (#6) üzenetére


Smithy1986
tag

Először is köszönöm a leírást, másodszor pedig a többi rom is érdekel, főleg a véleményetek...

--- Nil admirari | Semmin se csodálkozz {Horatius} ---

(#13) Maacaw válasza Smithy1986 (#12) üzenetére


Maacaw
tag

Valószínűleg ha hétvégén meglesz a magyar ROMok-os cikk, akkor abban mindegyik ROM-hoz igyekszünk majd írni érveket, valamint ellenérveket :) Egyébként örülünk ha segíthettünk a cikkel :) :K

(#14) roland091


roland091
senior tag

szép leírás lett gratula :)

(#15) Maacaw válasza roland091 (#14) üzenetére


Maacaw
tag

Köszi, remélem nem baj hogy linkeltelek |:))|

Egyébként készen van PAINfájdalom ROM-os írása (is) :

Magyar nyelvű ROM-ok Xperia SP-re

[ Szerkesztve ]

(#16) norbert1998


norbert1998
veterán

hali!
feldobtam a romot, kérdésem pedig az, hogy a companion és az update center is azt írja, hogy elérhet a 254-es update, ha frissítem mi történik a customizationnel?

(#17) Maacaw válasza norbert1998 (#16) üzenetére


Maacaw
tag

Rakd föl Flashtoolal .254-es firmwaret, és akkor elvileg minden adatod megmarad ;)

(#18) norbert1998 válasza Maacaw (#17) üzenetére


norbert1998
veterán

de akkor nem marad meg az existenz,nem?

(#19) PAINfájdalom válasza norbert1998 (#18) üzenetére


PAINfájdalom
aktív tag

Csak a .254es kernelt flasheld fel

Road- Az Isten állatkertje http://www.youtube.com/watch?v=Yh6SR7BV5Y8

(#20) norbert1998 válasza PAINfájdalom (#19) üzenetére


norbert1998
veterán

ujraraktam, mert az összes mediaplayer behalt valami miatt, és nem segített semmilyen wipe meg backup, akárhogy is kombináltam. a nagy helyzet, hogy a dolog sehogy nem akar visszatelepülni rá. szóval megvan, rootolom, cwm fenntvan, wipe-ok megcsinálva, fel is flashel, de a sony logonál megáll a boot. restartortolva úgyszintén. mit kéne tennem? nagyon tetszett ez a rom, szóval szeretném használni, de most nem nagyon akar bootolni az existenz-el

[ Szerkesztve ]

(#21) Maacaw válasza norbert1998 (#20) üzenetére


Maacaw
tag

Tehát nem tölt be a ROM, de egyszer már működött? Ez így elég bizarr, mivel így elvileg a "wipe-ok hibája" se lehet, és a ROM hibája sem. A root joggal minden rendben? Más ötletem nincs hogy hol akadhatott el a dolog :(

(#22) norbert1998 válasza Maacaw (#21) üzenetére


norbert1998
veterán

hát doomlordosan rootolom, engedélyt is kér mikor a recoveryt rakom fel, megadom az engedélyt, wipeolok mind3at és flashelek, de a sony logónál sajnos megakad
bár talán lehet az hiba, hoy a supersu-t az utolsó próbáknál nem frissítettem, most megpróbálom úgy és utána recovery meg flash

[ Szerkesztve ]

(#23) norbert1998


norbert1998
veterán

frissítettem a supersut és utána raktam az 6.0.3-as zárt bl-es recoveryt, mert zárt bl-em van. ezek után belépel a recoverybe, wipe mind3 lehetőség, install zip from sd card, telepítem, de nem jó, így is beragad a sony logónál. mi lehet a gond? egyszer már tényleg felment, és tök ugyanígy csináltam
azt hozzátenném, hogy a 254-es firmel 257-es kernellel nem lehet rootolnom, mert felismeri a doomloerd rottoló, hogy itt biza 254-es a szoft... azt meg nem támogatja, így ruszki 257-es firmel rootolom és úgy rá az existenz, de az első alkalomnál is így csináltam

[ Szerkesztve ]

(#24) PAINfájdalom válasza norbert1998 (#23) üzenetére


PAINfájdalom
aktív tag

néha nem sikerül visszatennie a régi kernelt, azt a beállítások>a telefonról>kernelverzió első sorában látod. az új száma 01149, a régié 01100 (vagy valami hasonló, de csak 0 meg 1)

próbáld meg SUS-al újrahúzni és a legelejéről mindent.

[ Szerkesztve ]

Road- Az Isten állatkertje http://www.youtube.com/watch?v=Yh6SR7BV5Y8

(#25) norbert1998 válasza PAINfájdalom (#24) üzenetére


norbert1998
veterán

van egy ötletem. lehet, hogy a 257-el van gondja, amin segíthet, hogy van xda-n egy full stock rootolt cwm-es 254-es firmware, és utána wipe everything install zip from sd és existenz. vagy írtad a blogodon, hogy : megkeresed a ROM-ot és telepíted
• reboot recovery
• Teleíted gépről a NUT reboot fix-et
ez azt jelenti, hogy telepítem az existenz-t, reboot to recovery és utána install nut fix, majd csak ezután boot a rendszerbe?

(#26) norbert1998 válasza norbert1998 (#25) üzenetére


norbert1998
veterán

így sem jött be, nem tudom rootolni még a boot előtt, hogy a rebootfixet feltegyem rá

(#27) PAINfájdalom válasza norbert1998 (#26) üzenetére


PAINfájdalom
aktív tag

a reboot fix csak mikor bebootolt a rendszer, akkor megy fel, ha gépről csinálod. én így csináltam. olyan, mint mikor a CWM-et telepíted, engedélyezni kell neki a jogot és telepíti, meg újraindítja -> dolgozik

Road- Az Isten állatkertje http://www.youtube.com/watch?v=Yh6SR7BV5Y8

(#28) norbert1998 válasza PAINfájdalom (#27) üzenetére


norbert1998
veterán

az a reboot fix, amit telepíteni akartam cwm-ből is ment...volna, ha az axistenz után is rootolt lettem volna. de nem ment fel még mindig az existenz, akár a sus-al frissítettem a rendszertm akár nem, pedg tényleg nagyon jó kis rom, lényegében az összes honami romnál sokkal jobb, kipróbáltam azokat is, de csak felét tudják az existenzhez képest a változásoknak, amit hoz. pl ar effect, animáiók

(#29) nova001


nova001
senior tag

miért van külön recovery és cwm...melyiket kell felrakni ?

(#30) Maacaw válasza nova001 (#29) üzenetére


Maacaw
tag

Mindkettőt. A CWM a lényeges, a másik pedig ajánlott. De inkább rakd fel mindkettőt ;)

(#31) PAINfájdalom válasza Maacaw (#30) üzenetére


PAINfájdalom
aktív tag

kicsit el vagytok tévedve. 2 fajta recovery van:
1. CWM [ClockWorkMod]; ez a narancssárga menüs, amelyikben csak a fizikai gombokkal kell lépkedni. ez kell nekünk, innét kell telepíteni ROM-ot
2. TWRP; ez a szürke menüs, ahol a képernyőt kell tapicskolni. ez instabil és hibásan teszi fel a ROM-okat.
a CWM-be a hangerő fel gombbal kell belépni, ha az van, amelyik villogtatja az alsó sávot boot-oláskor

Road- Az Isten állatkertje http://www.youtube.com/watch?v=Yh6SR7BV5Y8

(#32) nova001 válasza PAINfájdalom (#31) üzenetére


nova001
senior tag

én most felraktam az itteni zipböl a cwm sp-t és ha lefelét nyomok akkor a tapis jön be ha meg a fel gombot akkora narancs menüs...2 in 1 :D

[ Szerkesztve ]

(#33) Maacaw


Maacaw
tag

Hamarosan valószínűleg frissíteni fogom a cikket, és a linkeket a 4.3-as CWM-el is :C Attól függ hogy mikor jelenik meg. Valamint ha szeretnétek leírhatom a 4.3 telepítés menetét. Na?

(#34) nova001 válasza Maacaw (#33) üzenetére


nova001
senior tag

ha lesz hozzá működő root akkor kéne majd szerintem

(#35) Maacaw válasza nova001 (#34) üzenetére


Maacaw
tag

Értve :C A 4.3 telepítés menetét leírjam, vagy fölösleges már?

(#36) nova001 válasza Maacaw (#35) üzenetére


nova001
senior tag

xtem felesleges, majd a roottal egybe :)

(#37) qamu74


qamu74
őstag

Szia!

Én feltettem a 2-őt,de túl sok rendszer menóriát eszik 32 MB marad ccsak szabad!!!!
Azt is le kéne írni, hogy melyek azok az appok ,amelyek törölhetőek TB-vel.....

(#38) Maacaw válasza qamu74 (#37) üzenetére


Maacaw
tag

Hát az baromi kevés :( Egyébként nem lehet akármilyen appot törölni? Mondjuk Root App Delete-vel, PRO módra kell állítani, és elvileg bármit törölhetsz root joggal, ha erre gondoltál. Ha nem akkor bocs.

[ Szerkesztve ]

(#39) PAINfájdalom válasza qamu74 (#37) üzenetére


PAINfájdalom
aktív tag

ha 0 lenne, az sem lenne gond, mert 3 részre van osztva a memória. System, belső tárhely és a külső tárhely. miután feltetted a ROM-ot, a system-re semmi nem fog települni, a frissítések, már a belsőre kerülnek

Road- Az Isten állatkertje http://www.youtube.com/watch?v=Yh6SR7BV5Y8

(#41) Maacaw válasza nova001 (#40) üzenetére


Maacaw
tag

Őszintén: Nincs :D De szerintem meg fogom csinálni hamarosan ;)

(#42) Maacaw


Maacaw
tag

Frissítve a cikk a 4.3-as Androiddal rendelkező SP-k ROM-olására, én is készítettem egyet, de oliwire fórumtárs előbb készen lett, így fölöslegesnek tartottam publikálni 2-őt is. Használjátok egészséggel a leírását :C

(#43) lartem12


lartem12
újonc

Sziasztok:)
szükségem lenne egy kis segítségre:
amikor próbálom telepíteni , akkor a recovery nem úgy néz ki , mint ahogy itt kellene , nem kér supersu jogokat ha telepítem a recovery-t és a cwm-et , ebből kifolyólag a telefon nem működik .. nem jut tovább a sony képernyőnél..
Mit csinálok rosszul ?

(#44) lartem12 válasza lartem12 (#43) üzenetére


lartem12
újonc

Megoldottam a problémát, viszont akkor kérdés, nekemolyan rom kell, ami független, vagy vodafonra jó, nem tudtok független ( akár az eredeti) romot, amit he felteszek , akkor tudom mással is használni , mint t-mobilos kártya ?

(#45) PAINfájdalom válasza lartem12 (#44) üzenetére


PAINfájdalom
aktív tag

a ROM teljesen mind1, ha t-s telóra független ROM-ot teszel, attól még nem lesz független telód és csak a t-s kártyát fogja elfogadni. A rom nem függetlenít!

Road- Az Isten állatkertje http://www.youtube.com/watch?v=Yh6SR7BV5Y8

(#46) lartem12 válasza PAINfájdalom (#45) üzenetére


lartem12
újonc

akkor máshogy kérdezem :
ZTE telefonomnál még úgy működött, ha kicseréltem egy független rom-ra akkor onnantól kezdve tudtam használni más kártyával is.
Akkor itt nem így működik és ilyen esetben mit tudok tenni?

(#47) PAINfájdalom válasza lartem12 (#46) üzenetére


PAINfájdalom
aktív tag

itt bármilyen szoftvert teszel rá, a gyári függő marad. és ilyen esetben nem tudom mit akarsz tenni. nem tudom, hogy mit akarsz csinálni. t-s telefonba akarsz vodafonos kártyát? ha igen arra az a megoldás, hogy t-nél függetleníted pár 10 ezerért, vagy vmi sufni gsm-ben illegálisan

Road- Az Isten állatkertje http://www.youtube.com/watch?v=Yh6SR7BV5Y8

(#48) lartem12 válasza PAINfájdalom (#47) üzenetére


lartem12
újonc

Köszönöm a választ :)
Közben már rájöttem , hogy ez lesz a feladat...
Viszont másik kérdés: nem teljesen ide tartozik , de azért megkérdezem .. sikerült felfrissítenem a gyári 4.3-mat ,és kegyetlen laggos bugos .. vissza tudom valahogy downgradelni rá az eredeti 4.1-eset?

(#49) PAINfájdalom válasza lartem12 (#48) üzenetére


PAINfájdalom
aktív tag

flashtool-al és a 4.1es ftf fájlal igen

Road- Az Isten állatkertje http://www.youtube.com/watch?v=Yh6SR7BV5Y8

(#50) lartem12 válasza PAINfájdalom (#49) üzenetére


lartem12
újonc

Sikerült feltenni ezt a romot, és megpróbáltam OTA-val felfrissíteni a legújabbat, nem ment .. utána megpróbáltam CWM-ből manuálisan .. így sem , megakad a betöltésnél .
Valakinek valamilyen ötlet, hogy mit ronthattam el ? ( a telepítéseknél wipe cache, wipe dalvik is megvolt)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.