Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Saccco


Saccco
nagyúr

Az az egér azmiaz? :F :DDD

[ Szerkesztve ]

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#2) Gabor970


Gabor970
addikt

Talán az lehetne a leggazdaságosabb, és leggyorsabb megoldás, ha magára az alaplapra felkerülhetne 80-120 GB háttértár. Az elég a rendszernek, és a legfontosabb alkalmazásoknak. Ha sorzatban készülne így, szerintem kb csak 10-15e Ft pluszt jelentene.

[ Szerkesztve ]

Tanulj meg alkalmazkodni a körülötted levő világhoz, mert a világ nem fog tehozzád! /boda

(#3) dlaj válasza Gabor970 (#2) üzenetére


dlaj
őstag

Tetszik az ötleted!

(#4) sutszi válasza Gabor970 (#2) üzenetére


sutszi
veterán

Ezt tuti nem gondoltad végig...

Már azért is rendes anyázás megy, hogy a laptopokban ráforrasztják a memóriát a lapra. Ha tönkremegy akkor nem modul csere a megoldás, hanem komplett alaplap. Míg előbbit otthon 2 perc alatt megcsinálod, addig a másik szervíz és napok/hetek kérdése...

Ugyanez lenne az alaplapokkal is csak pepitába... Kifizetek egy alaplapra forrasztott SSD-ért plusz X forintot...Aztán bedöglik akkor jó esetben le tudom tiltani és még használható másik meghajtóval a gép. Na de ez akkor sem normális. Mehet az egész deszka a szervízbe... amihez szétrámolod az egész gépet és vagy cserélik azonnal vagy napokig döglenek rajta...

Ebben a formában ez nem életképes megoldás.

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#5) rudi válasza sutszi (#4) üzenetére


rudi
nagyúr

Nem mellesleg extra rétegek kellenének az alaplap nyomtatott áramkörére, ami megdrágítaná a gyártását.

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#6) helkis


helkis
addikt

ezek a m.2-es ssd-k méretükön kívül gyorsultak is a sima sata3-hoz képest?
korábban volt tesztelve samsung xp941-es az elég faja: [link] ilyesmit itthon lehetne kapni? :B

"Egyedi vagy és megismételhetetlen! Csakúgy, mint bárki más!!!'" - 3Dmarkillers - hwbot.org

(#7) dlaj válasza Gabor970 (#2) üzenetére


dlaj
őstag

Nem is annyira jó ötlet. :)

(#8) Cythyel válasza helkis (#6) üzenetére


Cythyel
senior tag

Sajnos a cikkben szereplő M.2 SSD-k SATA protokollt használna, bár így is nagyon picit gyorsabbak elviekben mint a külön kábeles megoldások.
Idehaza én még nemláttam olyan M.2 SSD-t amelyik konkrétan pci-e protokollon ment volna.
Különbség a 2 között szembetűnő, a SATA protokollosnak 2, a PCI-E verziónak 1 bevágása van csak.

(#9) .mf


.mf
veterán

Végre olyan méretű laptopok, amik illenek a belsőjükhöz! :C
Ez az Acer B115 ígéretesnek hangzik: 11.6", matt, N5350 passzívan, 4 GB RAM, 2xUSB2 és 1xUSB3... Már csak az akku kapacitása és a teljes gép üzemideje a kérdéses. Meg a kasztni minősége... Kár, hogy nem láttam még róla tesztet.

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#10) D1Rect válasza Gabor970 (#2) üzenetére


D1Rect
félisten

Ha nekem kisebb vagy nagyobb kell, mint a te általad kitalált 80-120GB, akkor kifizettetnek velem egy rakás pénzt fölöslegesen.

(#11) vittorio7


vittorio7
őstag

Azt jól látom, hogy nálunk még csak az Archer I. egeret árulják? Mert itt már az Archer II.-ről olvastam. Ami érdekelne is.

Azért szépen kolbászolnak lefelé az SSD árak. Remélem egyszer eljön az az idő is, amikor egy 0-val rövidebb lesz az ára az ilyen terabájt közeli SSD-knek.

A Xilence Performanc táp a HEC belső miatt nem igazán lesz az ajánlott tápok csimborasszója.

[ Szerkesztve ]

(#12) Szatyor95 válasza Gabor970 (#2) üzenetére


Szatyor95
aktív tag

Ez nagyon rossz ötlet. Egyszer adja meg magát a chip, mehet az egész vissza.

Nyugodj békében Integra!

(#13) berbatov2


berbatov2
senior tag

Ezt az uj ssd-t ra kell rakni az alaplapra, mint egy ramot?

(#14) sutszi válasza berbatov2 (#13) üzenetére


sutszi
veterán

Igen. Külön foglalat van neki. De nem minden alaplap tudja fogadni.

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#15) h1mpi válasza berbatov2 (#13) üzenetére


h1mpi
nagyúr

Van egy csatija és oda kell bedugni

Eladó újszerű Edifier MR4: https://hardverapro.hu/apro/edifier_mr4_hangfal_elado_garis_2025_01_ig/friss.html

(#16) BigBear


BigBear
senior tag

Az egérhez: azért azt nem mondanám, hogy nem volt kapható ilyesmi egér...
A MS Natural Wireless Laser Mouse alig 7 éve jelent meg és kapható is (volt) a hazai piacon. Nem 100% -ig ilyen, de ez a Spire egér igencsak az öreg MS utánérzetének tűnik.

[ Szerkesztve ]

(#17) BlackPriest


BlackPriest
őstag

az egeret kipróbálnám, az fix. asszem lecserélem a satás ssd-t erre az kingstonra, nem tűnik rossznak...

Bogár nélkül lehet élni, de minek?!_______________________________________________ Elnézést, hogy nem illik bele a véleményem a világképedbe.

(#18) Chiller


Chiller
őstag

Menő az az egér, nem is láttam még ilyet, pedig nem vagyok mai csirke.

Köszönjük a cikket!

(#19) Lacok válasza BlackPriest (#17) üzenetére


Lacok
őstag

Az ipon fórumon olvastam, hogy többen is panaszkodnak erre a kingston m.2 ssd-re mert nem ismerik fel az alaplapok még bios frissítés után sem! Én is egy ilyet akartam venni de ezek után inkább egy inteles 80Gb-t vettem ami tökéletesen működik!

"Errare humanum est, sed in errare perseverare diabolicum"

(#20) berbatov2


berbatov2
senior tag

Ertem, tetszik ez a megoldas.

(#21) BlackPriest válasza Lacok (#19) üzenetére


BlackPriest
őstag

valóban, én nem náluk néztem. akkor talán mégis kihagyom :)

Bogár nélkül lehet élni, de minek?!_______________________________________________ Elnézést, hogy nem illik bele a véleményem a világképedbe.

(#22) MrPetya19 válasza Lacok (#19) üzenetére


MrPetya19
addikt

És jól voltak beállítva az alaplapok, támogatják a sata m.2-t?

,,Az Epöl térképei Kelet-Európában sivatagot mutatnak." Bog

(#23) Lacok válasza MrPetya19 (#22) üzenetére


Lacok
őstag

A linken el tudud olvasni a hozzászólásokat [link]

[ Szerkesztve ]

"Errare humanum est, sed in errare perseverare diabolicum"

(#24) Kronos3000 válasza vittorio7 (#11) üzenetére


Kronos3000
senior tag

Egy 0-val ? :C Azt mi már nem érjük meg... :C

Wasabi...

(#25) Lacok


Lacok
őstag

A link újra [link]

[ Szerkesztve ]

"Errare humanum est, sed in errare perseverare diabolicum"

(#26) BlackPriest válasza Lacok (#25) üzenetére


BlackPriest
őstag

mondjuk ahogy nézem, kevés az infó és asusra panaszkodnak. na még fontolgatom. rákeresve boltokban együtt adják a lapomat ezzel az ssd-vel, szóval nem hinném, hogy gond lehet

[ Szerkesztve ]

Bogár nélkül lehet élni, de minek?!_______________________________________________ Elnézést, hogy nem illik bele a véleményem a világképedbe.

(#27) Lacok válasza BlackPriest (#26) üzenetére


Lacok
őstag

Nekem is Asus van H97M-PLUS rögtön felismerte a lap mindenféle frissítgetés nélkül és tökéletesen indul a rendszer róla

"Errare humanum est, sed in errare perseverare diabolicum"

(#28) nakos válasza rudi (#5) üzenetére


nakos
senior tag

Macbook pro 2013 late edition az nem M2-t hasznal mar fel eve? - nekem nagyon ugy tunik hogy igen, 700Mb/sec iras-olvasassal...

"Apple MacBook Pro with Retina display 13-inch (Late 2013): Quick as a flash
The least obvious change for the 2013 Retina MacBook Pro has been saved for the storage technology. Just as with this year’s MacBook Air revision, these notebooks now make use of PCIe-connected solid-state drives.

So now the flash storage technology bypasses the usual Serial ATA interface entirely to use PCIe (dubbed ‘SATA Express’ in some circles), rewarding with potential power savings through less electronics, and with faster data throughput. And not just a little bit quicker – in our tests, significantly faster.

Connected to a traditional SATA Revision 3 bus, the best SSDs can return sequential read speeds up to around 550 MB/s. We tested with QuickBench and saw reads of up to 795 MB/s, and writes not so far behind at 745 MB/s. And importantly, small random file transfers were extremely quick: 19 and 67 MB/s respectively for 4kB random reads and writes. "

(#29) rudi válasza nakos (#28) üzenetére


rudi
nagyúr

Azt használ, és néhány egyéb notebookban is M.2-t használnak már az mSATA helyett.

[ Szerkesztve ]

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#30) Khelben válasza Gabor970 (#2) üzenetére


Khelben
nagyúr

Az elég a rendszernek

Ja, most. Illetve már most sem, mert nekem pl. nem elég a 120GB a melós gépen, most akarok venni 256-ost. Amit várhatóan 2 év alatt kinövök megint. Szerintem ne legyen beépítve semmi, minél több dolog cserélhető, annál személyre szabhatóbb a gép. Tudod, az orosz laktanyában sem működött az egyen-hajnyírógép :)

Más: ezek a zsanérok a bemutatott gépeken elég nevetségesen festenek. Kíváncsi vagyok, meddig bírják...

[ Szerkesztve ]

(#31) Teaway válasza BlackPriest (#26) üzenetére


Teaway
veterán

"és asusra panaszkodnak"

Na ja, mert mindkét lap (Z97I-PLUS és VII GENE) M.2 PCIe-s kártyát fogad és abba akarják működésre bírni ezt a Kingston SSD-t, ami M.2 Sata3-as. Aztán csodálkoznak, hogy nem megy...

Nincs itthon csokid??

(#32) BlackPriest válasza Teaway (#31) üzenetére


BlackPriest
őstag

hmz, azt nem tudtam, hogy lefelé nem kompatibilis. azért nagy hülyeség egyforma felületű, de nem kompatibilis eszközöket gyártani :U

Bogár nélkül lehet élni, de minek?!_______________________________________________ Elnézést, hogy nem illik bele a véleményem a világképedbe.

(#33) Lacok válasza Teaway (#31) üzenetére


Lacok
őstag

Jogos amit írsz megnéztem a két lap specifikációját az asus honlapján az alapértelmezett SATA módot át kell állítani PCIe módba a BIOS-ban

"Errare humanum est, sed in errare perseverare diabolicum"

(#34) Teaway válasza BlackPriest (#32) üzenetére


Teaway
veterán

Van egy bevágásos (B-kulcsos) M.2 PCIe SSD, azzal mennie. kell.

Én is csak a héten ütköztem bele abba a falba, hogy léteznek két bevágásos (B&M-kulcsos) M.2 PCIe-s kártyák...értelmüket még nem fejtettem meg :F

Nincs itthon csokid??

(#35) Teaway válasza Lacok (#33) üzenetére


Teaway
veterán

A BIOS-ban át kell állítani az M.2 csatlakozót Sata3 módról PCIe módba?
Miért a Sata3 mód az alapértelmezett?
Miért van egyáltalán Sata3 mód, ha az ábrán világosan oda van írva a csatihoz:
M.2 slot (PCIe x2)??

[ Szerkesztve ]

Nincs itthon csokid??

(#36) Lacok válasza Teaway (#34) üzenetére


Lacok
őstag

Semmi. Meg kell venni a két bevágásosat mert az mindkettőhöz jó. Az én lapom is "M" kulcsos de a biztonság kedvéért inkább megvettem a két bevágásosat. És ahogy fentebb már írtam tökéletesen működik a lapban.

"Errare humanum est, sed in errare perseverare diabolicum"

(#37) kromatika


kromatika
veterán

Mai világba 32 GB-os SSD-t kiadni :W Minek?

(#38) Teaway válasza Teaway (#34) üzenetére


Teaway
veterán

"Van egy bevágásos (B-kulcsos) M.2 PCIe SSD, azzal mennie. kell."

Javítom:
Van egy bevágásos (M-kulcsos) M.2 PCIe SSD, azzal mennie kell.

Nincs itthon csokid??

(#39) Teaway válasza Lacok (#36) üzenetére


Teaway
veterán

Lehet hogy az ipon fórum-osoknak is csak a BIOS-ban kellett volna módot váltaniuk?

Nincs itthon csokid??

(#40) Szatyor95 válasza kromatika (#37) üzenetére


Szatyor95
aktív tag

Egy Linux például bőven elfér rajta.

Nyugodj békében Integra!

(#41) Lacok válasza Teaway (#39) üzenetére


Lacok
őstag

Több mint valószínű. Nem véletlen kérdezte meg az egyik fórumos 2x is, hogy a BIOS-ban át lett-e állítva.
Újra felmásztam az asus honlapjára és megnéztem a GENE VII specifikációit és az M.2 tárolóeszköz támogatása szövegrésznél zárójelben PCIe módban szerepel. Gondolom egy ilyen kaliberű lapnál már lehet választani annak függvényében, hogy milyen tárolót veszel.

"Errare humanum est, sed in errare perseverare diabolicum"

(#42) Alchemist válasza kromatika (#37) üzenetére


Alchemist
addikt

Méretes HD cache-nak. :)

Éppen olvasok egy érdekes könyvet az antigravitációról... képtelen vagyok lerakni.

(#43) Teaway válasza Lacok (#41) üzenetére


Teaway
veterán

"Gondolom egy ilyen kaliberű lapnál már lehet választani annak függvényében, hogy milyen tárolót veszel."

Láttad a képet, amit linkeltem?
Azon - ebben az esetben - az ASUS helyében úgy címkéztem volna meg a csatit, hogy M.2 slot (PCIe x2 or Sata3).

Nincs itthon csokid??

(#44) MrPetya19 válasza Lacok (#41) üzenetére


MrPetya19
addikt

A gene csak pci, a z97i-plus pci és sata módot is tud, de valamelyik nagyob rog lap is mindkettőt tudja.

,,Az Epöl térképei Kelet-Európában sivatagot mutatnak." Bog

(#45) Lacok válasza Teaway (#43) üzenetére


Lacok
őstag

Azért fogalmaztam óvatosan mert nekem csak H97-es lapom van és az csak Sata-s M.2 fogad, ami ugyanazt a sávszélességet nyújtja mint a hagyományos SSD-k. Sajnos még nem volt GENE VII a kezeim között így csak feltételezem, hogy ott mindkét megoldásra fel van készítve a lap. De amit írtál teljesen jogos abban az esetben, ha mindkét megoldást támogatja

"Errare humanum est, sed in errare perseverare diabolicum"

(#46) Lacok válasza MrPetya19 (#44) üzenetére


Lacok
őstag

Akkor meg is válaszoltad :C tehát a Z97i-nél ezek szerint a BIOS-ban kell beállítani.
A GENE-nél viszont csak a PCIe féle megoldást fogadja

"Errare humanum est, sed in errare perseverare diabolicum"

(#47) MrPetya19 válasza Lacok (#46) üzenetére


MrPetya19
addikt

Csak furi, hogy miért nem egységes az összes lapon, hogy pci, sata vagy mindkettő.
Egyébként ha minden jól megy hamarosan kipróbálom a z97i-plus+kingston ssd párost.

,,Az Epöl térképei Kelet-Európában sivatagot mutatnak." Bog

(#48) Lacok válasza MrPetya19 (#47) üzenetére


Lacok
őstag

Több fórumot elolvastam köztük külföldieket is és mindenki pont ezt rója fel a gyártóknak, hogy nincs egységesítve. Szerintem a SATA-s megoldással már nem kéne foglalkozni éppen amiatt mert nem hoz előrelépést tempóban a hagyományos SSD-hez képest.

[ Szerkesztve ]

"Errare humanum est, sed in errare perseverare diabolicum"

(#49) Teaway válasza Lacok (#48) üzenetére


Teaway
veterán

Te pontosan milyen SSD-t is tettél a H97M-PLUS lapodba?

Nincs itthon csokid??

(#50) Lacok válasza Teaway (#49) üzenetére


Lacok
őstag

Ezt [link]


[ Szerkesztve ]

"Errare humanum est, sed in errare perseverare diabolicum"

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.