Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) yarsley


yarsley
aktív tag

Benn maradt egy typo: Valva -> Valve

... ne úgy képzeld el, hogy te vagy Thomas azt mész amerre a sin visz. (c) virkir

(#2) GreatL


GreatL
őstag

Csökkenti az élettartamát... azzal együtt dobja ki az ember a kacatot 2 év után. Élettartam...

[ Szerkesztve ]

Intel Core i9-9900K víz | 32 GB | GBT RTX 3080 Ti Gaming OC | 48" LG C1 TV | Samsung(.hu) Galaxy S22+ 256 Vodával | Voda Samsung Galaxy A54 | Pocketbook Inkpad 3 Pro

(#3) FoxiestFox válasza GreatL (#2) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Hát nem tudom, tekintve, hogy sokan még a PSP-iket és Vitáikat is mai napig használják (főleg miután baromi jó emulációs platformok), kétlem, hogy ezt bárki is kidobná 2 év után.
Sőt több évtizedes jövőt látok a Deck előtt, egy csomó mindenre marha jó, és javíthatóra is tervezték a legtöbb elemét, szembe haladva a piaci trendekkel.
Úgyhogy bár 100 termékhírből 99 alatt igazad lett volna, ebbe most pont sikerült beleszaladni hogy ne legyen. :))

(#4) M@cika


M@cika
őstag

Sokkal kényelmesebben bővíthető a tetűlassú memóriakártyákkal. LOL. Egy SSD reggelire megeszi azokat a matuzsálem kártyákat. Nem mintha a célkeresztemben lenne egy ilyen SteamDeck. :-)

Nasit a kis fehér medvének!

(#5) Duree


Duree
veterán

Mindíg kísérleteznek akár jó, akár nem.

duree54

(#6) jerry311 válasza FoxiestFox (#3) üzenetére


jerry311
nagyúr

Az a nagy különbság, hogy a PSP és Vita is zárt platform, amit arra készítettek játékot, az fut rajta. A Steam Deck meg gyakorlatilag egy PC, ami ugyanúgy elavul, mint bármely másik PC.
Az 1280x800-as felbontás az egyetlen dolog, ami meghosszabbíthatja a használhatóság idejét, mert ekkora felbontáson talán hosszabb ideig lesz benne elég kraft az újabb játékok futtatásához.

(#7) FoxiestFox válasza jerry311 (#6) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Így van. Ennek fényében azt állítani hogy 2 év múlva eldobható, háát. :DDD

(#8) jerry311 válasza FoxiestFox (#7) üzenetére


jerry311
nagyúr

Ha nem 2 akkor 4, de nem lesz 10-15 éves élettartama, mint az említett PS termékeknek. :(

(#9) FoxiestFox válasza jerry311 (#8) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Szerintem lazán lesz, ha nem hosszabb. A pc-s indie és emu userek lazán használni fogják ezt a gépet kb amíg kapni hozzá alkatrészt.
Még nekem is tetszik, csak én nem játszom olyasmivel amit ezen érdemes, úgyhogy csak távolról csodálom. :D
Meg amúgy is, nem vennék már OLED alatt kijelzőt, de ezt a hiányosságot a következő verzióban biztos pótolja a Valve.

(#10) #16939776


#16939776
törölt tag

Túlmelegedést, közben a terhelés le-fel kapcsolgatását, azért ne tekintsük üzem szerű állapotnak, és ne gondoljuk azt, hogy azt hogy ezt végtelen számú ciklusig ezt ki fogja bírni az IC, a működtető-füst a kibocsájtása nélkül.

(#11) nyerek01


nyerek01
tag

Steam deck az egyik legjobb kézi konzol. A sok értelmes tesztelő véleménye erre enged következtetni, így rendeltem is egyet magamnak.

(#12) balaaazs válasza jerry311 (#6) üzenetére


balaaazs
senior tag

És ezekre még most is adnak ki játékokat? Ami most fut ezen a decken, az futni fog 5 év múlva is, ha a hardver nem térdel le közben valamikor.

Egyébként azon mosolyogtam, hogy "a valve nem tiltja meg a kisérletezést". Dehogynem, elvész a gari. más tiltási lehetősége/eszköze meg ugyanúgy nincs, mint az applenek, ha akarom, szétszedem :)

¯\_(ツ)_/¯

(#13) jerry311 válasza balaaazs (#12) üzenetére


jerry311
nagyúr

Idén nem tudom mi a helyzet, tavaly még jelent meg Vitára új játék.
A második mondattal kapcsolatban: számít, hogy kiadnak-e új játékot Vitára, ha azt hozod fel a Deck előnyeként, hogy a most kiadott játék 5 év múlva is futni fog rajta? Ezt ugyanúgy tudja egy Vita is, sőt egy 10 éves Vita pont ugyanolyan jól futtatja a 2021-es játékokat, mint ami 2019-ben utoljára hagyta el a gyártósort.

A kísérletezés nem csak szétszedés. Egy Apple terméket is szét tudsz szedni. Kicsavarozhatod az SSD-t is egy szép új M1/M2 procival szerelt laposból, csak amikor lecseréled, akkor az új nem működik benne. Már ha egyáltalán van mire, mert az "SSD" csak a NAND lapkákat tartalmazza, a vezérlő a SOC-ban van. Ugyanez igaz sok más Apple termék alkatrészeire is.
Szóval, ha akarnak, akkor a Valve is beleszarhatna a palacsintába, de valamiért úgy ítélték meg, hogy jobb nekik ha nem.

(#14) balaaazs válasza jerry311 (#13) üzenetére


balaaazs
senior tag

Jogos, a kísérletezés vonatkozásában :R

A vita-deck párhuzamra pont ezért hoztam fel, hogy ha nem adnának ki új játékot csak a régiekről beszélnénk, akkor pont ugyanúgy áll a kettő és nem jobb a vita igazán. Persze ha még ma is adnak rá ki újat (vagy 21-ben, mindegy), akkor más a helyzet, itt lehet előnye. Cserébe viszont kompromisszumot is kell kötni a platform miatt.

¯\_(ツ)_/¯

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.