Hirdetés

2017. szeptember 23., szombat

Gyorskeresés

(#1) Freiherr

Freiherr
(őstag)

Mi a francnak kell ilyen sz@rral tömni a diákok fejét?Soha a büdös életben nem lesz szükség erre a "tudásra" bazz a mindennapokban.😤

XXX

(#2) VoidXs válasza Freiherr (#1) üzenetére

VoidXs
(PH! addikt)

Logikus gondolkodást tanít. Természetesen soha nem kell dodekaéder-térfogatot számolnod a nagyvilágban, de a problémamegoldásodon igenis segít. Kivéve az M1 bandáját, náluk nem.

http://házido.ga/ - nem, nem ékezet nélkül. | Download more GHz!

(#3) escape

escape
(senior tag)

Na azért ez durva.

Azért kell sportolnunk, hogy szép, izmos halottak legyünk. - Egyelőre hadjárat...

(#4) Akos96

Akos96
(senior tag)

Tök jó, hogy ott vannak azok a nagyon szájenszfiksön kijelzők, így hibátlanul lehet totál autentikus "tábla sztájl" képeket megjeleníteni rajta. Ezt nem lehetne úgy megtenni, hogy betolnak egy táblát, és a faszikám a magyarázáshoz szépen lerajzolja mondjuk a trapézos feladat ábráját. Csinálhatnának normális rajzokat színekkel, animációkkal.
Ott van az igaz-hamisban az az állítás, hogy a "kocka testátlója 45 fokos szöget zár be az alaplappal", erre a bácsi elkezdi mondani, hogy "őőő, ha az őő kocka oldala a, akkor a őő lapátló stb.". Felvázolnának egy rohadt ábrát kiemelve, hogy melyik derékszögű háromszögben kell nézni a tangenst, és máris megérti az a szerencsétlen, aki esetleg elrontotta. Nekik kéne ezt elmagyarázni, és minden megvan ahhoz, hogy normálisan csinálják, bakik ide-vagy oda, de nem megy. Pont, mint minden M1 műsor.

"A tévében nézed a szaxofonost, És azt gondolod, hogy de jó neki."

(#5) VoidXs válasza Akos96 (#4) üzenetére

VoidXs
(PH! addikt)

Azért az a pont se gyenge, hogy "Mindjárt mondom a megoldást... Ja, nem számoltam ki."

(#6) Shing válasza VoidXs (#2) üzenetére

Shing
(őstag)

Nem hiszem, hogy túlságosan hatna a logikára... Vagy akkor az emberek 90%-a nem tanult suliban matekot. :DDD

(#7) VoidXs válasza Shing (#6) üzenetére

VoidXs
(PH! addikt)

Vagy csak nem figyelt. Nálunk se nagyon megy sokaknak.

(#8) Winner_hun

Winner_hun
(Webcaritas)

Ez olyan mint a helyesírás. Régen még máshogy volt;]

[ Szerkesztve ]

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#9) Cucuska2

Cucuska2
(őstag)

Azért nem kell kiakadni annyira a b^2 = -2441 kifejezésen. Ez is csak annyi, hogy i√2441.

Nyílik-a nyílik a csillagkapu, Teal'c-Teal'c-Teal'c. Hajlik-a hajlik a féregjárat féregjárat, Teal'c Teal'c Teal'c. A babámba bemászott a Goa'uld, azóta már leigázta a falut, bár lehoztam nekik a csillagkaput, de Teal'c Teal'c Teal'c.

(#10) saelin

saelin
(PH! addikt)

Azért ez nem kis baki...

"It is only with heart that one can see rightly; what is essential is invisible to the eye."

(#11) VoidXs válasza Cucuska2 (#9) üzenetére

VoidXs
(PH! addikt)

Középszintű érettségin nincs szükség kétdimenziós számokra, de igazad van, az is megoldás.

(#12) dogab93

dogab93
(tag)

Az a legszomorúbb,hogy egy ilyen széklet csatorna több tíz milliárd forintba kerül egy évben amit természetesen az adófizetők fedeznek közben meg egészségügy már ma holnap nincs is.Szégyen! :(

"Jó, ha az embert emlékeztetik rá, hogy a legerősebb is elgyöngülhet, és a legbölcsebb is tévedhet" Mahatma Gandhi

(#13) korpicschess válasza VoidXs (#11) üzenetére

korpicschess
(PH! kedvence)

Arra próbált a kolléga célozni, hogy lehet itt arcozni, de a matematika messze van az érettségi anyagától, az pusztán az "ezt illik tudni" szint.

Megbízhatóságom az adatlapomon! | Aktuális hirdetésem: Audioquest Dragonfly Black 22k, Soundmagic ES18S bontatlan 3,5k, Beyerdynamic DX120iE 10k ►►►http://goo.gl/P8Vs0r ◄◄◄

(#14) cattus válasza VoidXs (#11) üzenetére

cattus
(őstag)

Kétdimenziós szám lol. :C

Do the thing!

(#15) buherton válasza Freiherr (#1) üzenetére

buherton
(őstag)

Mondjuk azért, hogy ne verhessenek át? :U

tely, baly, fojó, mennyél, mingyárt, telyföl, tolyás, malyd, kapú, egyenlőre, ejsd, jáccani, ahoz, fúj, hüje, muszály, alat, álok, lasan, fojtatás, ál, fontós, költsön, eggyüt, lyob (jobb?), mek, mongyak, eben - !!! Tanúlyunk már meghejjessen irni... !!!

(#16) buherton válasza cattus (#14) üzenetére

buherton
(őstag)

Komplex számokat kvázi tekinthetjük 2D-s számoknak :) .

tely, baly, fojó, mennyél, mingyárt, telyföl, tolyás, malyd, kapú, egyenlőre, ejsd, jáccani, ahoz, fúj, hüje, muszály, alat, álok, lasan, fojtatás, ál, fontós, költsön, eggyüt, lyob (jobb?), mek, mongyak, eben - !!! Tanúlyunk már meghejjessen irni... !!!

(#17) Cucuska2 válasza buherton (#16) üzenetére

Cucuska2
(őstag)

Nem szoktuk akkor sem így mondani. Komplex számsíknak szoktuk mondani, de két dimenziósnak nem.

Szerintem leginkább a berögzülés és a felírás módja miatt. Mivel algebrai struktúráról van szó, ezért alapvetően nem egy kétdimenziós vektorrendszernek értelmezzük, hanem egy olyan számnak, aminek van egy valós és egy képzetes része. Ha vektorként értelmeznénk mindig, az eléggé megbonyolítani az életünket.
Elég csak a szorzásra gondolni.
(2+i)(3+i) = 5 + 5i.
Vektorként:
(2,1)(3,1) = 8. (itt ráadásul ki is léptünk a vektorrendszerünkből)
Amennyiben nem skaláris szorzatról van szó, akkor még tovább árnyalódik a kép, mert kell egy harmadik dimenzió:
(2,1,0) × (3,1,0) = (0,0,-1). Hasonló a bibi az előbbihez.
Ez viszont már nagyon off.

Nyílik-a nyílik a csillagkapu, Teal'c-Teal'c-Teal'c. Hajlik-a hajlik a féregjárat féregjárat, Teal'c Teal'c Teal'c. A babámba bemászott a Goa'uld, azóta már leigázta a falut, bár lehoztam nekik a csillagkaput, de Teal'c Teal'c Teal'c.

(#18) VoidXs válasza Cucuska2 (#17) üzenetére

VoidXs
(PH! addikt)

Nem keverem a vektorokkal, csak utálom a szakszavakat. Nálam a vektor mátrixként él (mivel a 3D grafika 4D-s mátrixműveletek vetülete), a komplex számok kétdimenziósként, a kvaterniók négydimenziósként. Van is bajom belőle rendszeresen.

{2,1}*{3,1} amúgy 7. ;]

[ Szerkesztve ]

(#19) Cucuska2 válasza VoidXs (#18) üzenetére

Cucuska2
(őstag)

Hova mész feljebb? Mert ha BME-VIK-re, akkor ott kaptok majd egy használható lineáris algebrai alapot valamint a Grafika nevű tárgyból biztis tanítanak egy kicsi projektív geometriát meg lineáris transzformációkat, és akkor tisztulni fog.
Szakszavak pedig azért kellenek, hogy értsék, hogy mire gondolsz, és hogy komolyan vegyenek. Nem lehet megkerülni. :P

(#20) VoidXs válasza Cucuska2 (#19) üzenetére

VoidXs
(PH! addikt)

Pont BME VIK-re megyek :D

(#21) Cucuska2 válasza VoidXs (#20) üzenetére

Cucuska2
(őstag)

Akkor készülj fel, mert lehet, hogy csalódsz. Első félévben több természettudományos (matek+fizika) van, mint programozás. Később változik az arány, de nem az lesz, hogy éjjel-nappal csak a programozásról fogtok tanulni, lesz sok egyéb is. Viszont mivel ott nem programozót, hanem mérnökinformatikust képeznek, ezért - szerintem - elengedhetetlen a megfelelő elméleti tudás.
VIK-re meg én úgy láttam, hogy jobban megéri matek emelttel menni, mint infóval. A matekot nagyon darálva oktatják, a Prog1 és a Digit viszont elég lazák voltak. Én előtte életemben nem programoztam, és mégis ötös lett a progom, az évfolyamnak a harmada meg már anal1-en sikerrel megbukott. (Ami mondjuk emelt érettségi + egy kis többlet, amit nekem már középben oktattak) (és még ugyanannyi anal2-n)
Ami a programozást illeti, prog1-2-3 az C, C++ és Java lesz, ilyen sorrendben. Az 1-et nagyon jól oktatják, a kettőnél pedig a hideg ki fog rázni a CPorta kifejezéstől. Fentebb nem tudom milyet, én ennyit láttam és tapasztaltam.

(#22) cattus válasza Cucuska2 (#21) üzenetére

cattus
(őstag)

Szerencsére nagyon jó tanárunk volt gimnáziumban matekból (igen, én is VIK-re készülök :D).

Do the thing!

(#23) Cucuska2 válasza cattus (#22) üzenetére

Cucuska2
(őstag)

De fiatal itt mindenki. :D

(#24) ivana válasza Cucuska2 (#21) üzenetére

ivana
(PH! addikt)

Én is vikre járok csak villanyra :D

Nálunk is hasonlóan működnek a dolgok, mondjuk a mi digitünk kicsit keményebb, de összeszedettebb is. Prog nem egy nagy vész, azt majdnem mindenki megcsinálta. A1 ha volt rendes fakt volt gimiben akkor könnyű. Fizika: ha Barócsi-Péczeli páros az előadó akkor át kell menni Márkushoz, vagy számolni azzal, hogy fiz előadás nincs. Számtud zh-knál durva, de vizsga könnyű. A második félévben a jelek elég kemény tárgy, a többi nem nagy vész.

[ Szerkesztve ]

(#25) Cucuska2 válasza ivana (#24) üzenetére

Cucuska2
(őstag)

Itt a csavar; én TTK-ra járok. ;]

A Prog1 az tuti Czirkos, állandó arc, a fiz1 előadások haszontalanok (főleg a Kornis-féle), unalmasok, kényelmetlen a szék VISZONT van katalógus. Fiz1 gyak az remélem változik, mert szörnyű volt. Anal1 nem nagy szám. Digiten szerintem változtatnak, mert nem volt átgondolt. A bsz1 pedig már majdnem egy matekos tárgyra hasonlít, de nem vész, csak sok ember ott szembesül vele, hogy húbakker, tanulni kell.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2017 PROHARDVER Informatikai Kft.