Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  BLOGOUT  »  [Re:] [M0ng00se:] MSN

Hozzászólások

(#1) Silεncε


Silεncε
őstag

Én is sokat használtam, a legtöbb osztálytársammal ott beszélgettünk. Szerettem a beépített játékokat is, rengeteget okorkodtunk velük.
Az mmo-k: szerintem elég, ha annyit mondok Metin 2. A legtöbb embernek úgyis ismerős... :W

(#2) szebe


szebe
őstag

"Aztán leváltotta a skype"

Nálunk a FB váltotta le. Pedig emlékszem, 2010-ben még volt akinek FB-n kértem el az MSN címét :))
Kővarázsló meg pasziánsz nagyon ment, utóbbiban szépen lehetett a másikat szívatni :D

Valahol talán még megvannak a logfájlok, vicces lenne beleolvasni pár beszélgetésbe :D

"ha ledobsz a Mecsekbe egyszer késsel, meg egy banki terheléssel, én megiszom a h*gyomat, megeszem a lárvát, de akkor is fizetem a villanyszámlát"

(#3) sketchifun


sketchifun
senior tag

Szintén nagyon sokat használtam.
Nekem lényegesen jobban tetszett, mint bármelyik ma elérhető chat.
Voltak dolgai, de ettől még egy szép emlék a gyerekkoromról.

Csiga? Neeem, arra volt más-> _@/"

Gyerekek! Az a lényeg, hogy van pénz lóvéra! © Jakab Zoltán

(#4) vhw


vhw
addikt

Igen... azok a méteres kódok, amikkel a megjelenített felhasználónevet lehetett kifesteni.
Hogy miért kellett megszűnnie...
Maradt ez a fapad skype.

"Mi' csinálsz apa? Kapcsold ki a gépet!"

(#5) Pr3ciSioN


Pr3ciSioN
aktív tag

A messenger discovery is vicces program volt :DDD mikor a másik nevével küldtél üzenetet vagy annyi rezgő ablakot küldtél hogy megfagyott a gépe :DD régi szép idők :DD bár ne szűnt volna meg :(

\HTC ONE M8 ----> Más nem is kell\ A Reszkessetek Betörők a gyerekek Die Hardja

(#6) Samus


Samus
addikt

Sokan ment nálam is az MSN anno. Én az alap klienst nem nagyon szerettem. Főként a fent említett egyedi "emoticonok" miatt. A vége felé kerestem az alternatív klienseket, emlékeim szerint a Pidgin volt sokáig a befutó.

A régi Skype-ot viszont imádtam. Letisztult felület, semmi csili-vili marhaság. Persze addig, amíg volt MSN. Miután megszűnt, a Skype is haladt abba az irányba. Akkor már csak az iWiW maradt. Ha valaki még emlékszik rá.

'' Az élet egyszerű. Döntéseket hozol és nem nézel vissza.'' // Tomorrow's just your future yesterday!

(#7) alcsa válasza Samus (#6) üzenetére


alcsa
senior tag

A Pidgin-t en is hasznaltam, szerettem is. Meg volt egy idoszak Trillian is. Most meg a Skype...

(#8) Zicokuka


Zicokuka
senior tag

Msn ohh egy korszak, plussal raktuk fel hozzá a sok ganét a végén már kiolvasni se tudtam mit írnak.Jobban szerettem mint ma a facen dumálni,Skypeért meg sose voltam oda.

(#9) elithun


elithun
őstag

Hű MSN. Azok voltak ám a merész idők, én kb. 2005-6-tól használtam 2010-11-ig. Jó volt használni, nagyon etalon volt. Tinédzserként mindenki törekedett a lehető leggiccsesebb névre, és minden baromságot tudatni magáról. Emlékszem minden zenémnek kitöltöttem a meta adatait, hogy láthassa mindenki milyen király zenét hallgatok is én. :DDD
Utána váltotta a FB chat, mert egyszercsak mindenki ott volt elérhető (a haverok pedig Steam-re költöztek és ott beszéltünk + játék közben mikrofonoztunk) és pillanatok alatt kihalt az MSN.
FB chatet azért modernebbnek tartom, de azóta is hiányzik nekem belőle egy épkézláb, hivatalos asztali kliens.

„Minden egyes tapasztalat közelebb visz a megértéshez.”

(#10) adika4444


adika4444
addikt

Én is kb 2007--2008 körül kezdtem el használni, és 10--11-ig ment, utána meg már szűnögetett meg így maradt a Skype. De Skype-nál meg Face-nál is jobban szerettem rajta chatelni, meg keresgélni azokat a hülye hangokat a messenger plus-ban, azon nagyon jókat röhögtem:D
A jelenlegi Skype-pal írás fronton elégedett vagyok, de hang részről nagyon nem. Arra a TeamTalk-ot preferálom, bárki bármikor beléphet ha tudja a jelszót, nincs azzal gond hogy kiszakad, nem tud belépni, új konfi indult megint nem tud belépni, kiszakadt és nem tud belépni és még sorolhatnám aminek a vége az hogy nem tud belépni vagy nem engedi bevenni a skype...
MSN-en asszem a hangminőség volt elég gyatra, viszont az üzenethangját imádtam...

üdv, adika4444

(#11) kemotox


kemotox
addikt

Milyen érdekes, hogy nosztalgiából milyen szép emlékek ezek a tinibutaságok (msn plus hangokkal zaklatás, ezerféle szmájli, giccses nevek, stb), míg ugyanez a facebookkal kapcsolatban fújmekkorahülyeség. Majd 10 év múlva a lájkolás meg a megosztás is egy végtelenül kedves emlék lesz.

(#12) elithun válasza kemotox (#11) üzenetére


elithun
őstag

10 év múlva már csak az emlékezik majd meg a facebookról, aki most is szereti.
Ugyanígy az MSN kapcsán is kevesen nyitnak posztot arról, hogy mennyire utálták, és milyen jó volt fórumokra írni, hogy rossz az egész. :)

„Minden egyes tapasztalat közelebb visz a megértéshez.”

(#13) RexMaximus


RexMaximus
aktív tag

Nekem a veg kezdetet volt :D

Jobban szerettem a "hagyomanyos" caheteket. Ahol szobak voltak es ennelfogva masfele elmeny. Ehhez kepest az MSN sokkal zartabb volt. Azokkal beszelhettel csak akik a listadon voltak. De gyakorlatilag megis mindenki atpartolt oda.

(#14) Apollyon


Apollyon
Korrektor

Azért az msn elég király volt 10 évvel ezelőtt. Sokkal többet tudott mint a mai csetprogramok, ezen el lehet gondolkodni.
Nekem leginkább a beszélgetések külön logfileba mentése hiányzik. Bár mára már a VOIP még többeknek általánosan elérhető lett, így a text üzenetek már annyira nem nyomnak a latba, attól még nekem kéne.

Ja igen, amikor elkezdték butítani, Live Messenger néven, akkor áttértem Miranda kliensre, ami ugyanúgy az MSN protokollt használta, csak más volt a kliens. Vicces volt, mert a "Rejtve kapcsolódik" embereket is mutatta, hogy online vannak, csak rejtve, és volt sok pánik quit amikor rájuk írtam :D

[ Szerkesztve ]

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#15) zolikaDB


zolikaDB
veterán

Legjobb progi volt ever, még néhány fontos beszélgetés el is van mentve.
Sokat nyomkodtam, pedig 32 vagyok :DDD
Valahogy most azt látom, h böngészőn belül történnek a dolgok, és pár program emiatt kopik kifelé: zene youtube-on, beszélgetés fb-on, filmezés youtube-on...
Kár érte, a skype mai napig a nyomába sem ér - sem élményben, sem használhatóságban.

(#16) lezso6


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Heh, anno osztálytársam mennyi cseszegetett, hogy "csinálj már MSN-t". Én meg azért se, de aztán megadtam magam. Ennek a programnak köszönhetően tanultam meg gyorsan gépelni. Mindenki MSN-t használt, aztán jött a FB chat, s az MSN kezdett háttérbe szorulni. Végül beolvadt a Skype-ba.

Ma már szinte csak melóra meg pár közeli ismerősömmel használok skype-ot. Mindenki a facebook chaten írogat. De ennek valamilyen szinten örülök. Ha Skype-on írnak akkor biztos fontos vagy értelmes lesz a beszégetés. A facebook-ra ez nagyon nem igaz, olyan semmilyen. Ezért sem rakom fel a desktop FBM-t, nem is nagyon szoktam elérhető lenni ott. Max telefonon.

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#17) totron válasza zolikaDB (#15) üzenetére


totron
addikt

Kihagytad, hogy a játékok is hajlamosak böngészőben zajlódni. Nekem is hiányzik a célszoftver, de ez van. 2004-ig hivatalos kliens is, néha Miranda, több Trillian, de főleg Gaim az, ami ment, a vége felé Pidgin. Nehéz elkülöníteni mi szubjektív nosztalgia és mi volt ténylegesen jobb. A Skype legsötétebb időszakában is volt olyan, aki beírta: jó a szolgáltatás, neki semmi gondja vele (rendszeres üzenet-visszadobások, meg nem érkezések). :O Azért az MSN jó volt.

(#18) zolikaDB válasza lezso6 (#16) üzenetére


zolikaDB
veterán

Nincs meg a feelingje a desktop FBM-nek!!!

(#19) M0ng00se válasza Silεncε (#1) üzenetére


M0ng00se
őstag
LOGOUT blog

Pontosan :DDD Összes akkori barátom metinezett, én meg otthon ültem net nélkül :U

V6

(#20) kispx válasza lezso6 (#16) üzenetére


kispx
addikt

> "Ennek a programnak köszönhetően tanultam meg gyorsan gépelni. "
+1
És az ismerőseim körében elég népszerű gyorsírást oktató program volt :D

(#21) lezso6 válasza zolikaDB (#18) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Feeling, milyen feeling?! :D A sima FBM szerintem egy kalap kakkanat, kis tücsökpöcsnyi valami. A gif beágyazó funkció mondjuk jópofa, de egy egész oldal megnyitni emiatt végképp overkill, sok helyet foglal. Mondjuk én nem is nagyon facebookozom. A rendes ablakos üzenetküldőket szeretem, ahol pl van szerkesztés, üzenettörlés. Nincs "láttam" funkció meg ilyen baromságok, amiből csak konfliktus van.

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#22) marositech


marositech
senior tag

Én ICQ-ról váltottam MSN-re. Picikét utáltam is, de később már gyűlöltem a visual ficsörök miatt.
Persze MSN-en nincs aza rohadt idegesítő hajókürt minden induláskor.
Amikor még 1024x786-os monitorunk volt, akkor bezony átok volt a reklámsáv. Mind a chatablakban és a kezelőpanelen.
Elvileg a MSN Plus vagy annak hackelt verziójával ki lehetett lőni (te jó ég milyen rég volt!!!), viszont rohadtul nem tudtam kizárni a szinte már betűket helyettesítő emojikat...
De azért az ICQ jobb volt...

Olyat rádverek...hogy megkulázol! :)

(#23) Redneck


Redneck
veterán

Imádtam, ma is használnám, de sajnos nem sokan vannak így vele. :(

Play Hard GO pr0! - A bugfix, a hiba véglegesítése a programban.

(#24) kisninja


kisninja
őstag

A legjobb program volt, szintén én is használnám, nagyokat lehetett ökörködni :D Jó pár év beszélgetése megvan logban.
Mai programok sehol sincsenek hozzá képest. :W

powered by: ®MAJORMÜVEK®

(#25) EczkE


EczkE
addikt

Ohh azok a fiatal kori emlekek... :B :D

Asszem mindenféleképpen!

(#26) janeszgol válasza sketchifun (#3) üzenetére


janeszgol
félisten

+1
Az msn egy kis eroforrasigenyu, kenyelmesen hasznalhato chat-szolgaltatas volt. Okostelokon ujra kene inditani a projectet.

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#27) zolikaDB válasza janeszgol (#26) üzenetére


zolikaDB
veterán

Amikor 2010-ben megvettem az Iphone 3GS-em, azon fent vigyorgott az akkori MSN kliens, mert bizony volt olyan iOS-re is, nem tehették meg, h ne legyen! :D

(#28) Ellia


Ellia
addikt

Sokat használtam/tuk. Aztán jött a fb chat, valahogy a skype kimaradt. Jelenleg vállalati körben a Lynch-et használjuk, talán ez viszi tovább letisztultan az "örökségét".

(#29) Redneck


Redneck
veterán

Igaz, más műfaj, de az örök kedvencem a mIRC volt. 😆

Play Hard GO pr0! - A bugfix, a hiba véglegesítése a programban.

(#30) RexMaximus válasza Redneck (#29) üzenetére


RexMaximus
aktív tag

Ugyszinten :). Volt hozza egy noname script csomag. Azzal egyutt szamomra a besztever megoldas volt. Vlsz ez inkabb egy elozo generacio jatekszerei voltak :)

(#31) Fejlesztő13 válasza marositech (#22) üzenetére


Fejlesztő13
tag

Kis pontosítás: 1024x768 :DDD

(#32) mmdms


mmdms
addikt

Elég fura érzés volt mikor kiírta a kliens, hogy az msn-t lekapcsolták, abban a pillanatban is épp online voltam. Egy elég hosszú korszak zárult le. Mivel nincs fészbúkom, a skype meg hulladék lett, elég nagy űr maradt utána... :((

ElGuRuLt a GyoGySzErEm...VaGy CsAk FoRDíTvA VeTtEm Be?

(#33) Graphics


Graphics
Jómunkásember

Hát igen, sajnos oda lett a világ dicsősége, úristen mennyit voltam anno MSN-en.

Ott vártunk, ha valaki foglalt volt nem írtam neki direkt, aztán szabad jelzés és nyomás.
Párommal ott beszéltünk rengeteget, közben jött a Facebook váltást... Belegondolva sem értem, hogy miért.

Sokáig kitartottunk az MSN mellett, sok naplózott beszélgetést nosztalgikus elolvasni.

Nekem nagyon hiányzik, egy egyszerű, böngészőmentes módja volt a beszélgetésnek, volt offline is, amit nagyon kedveltem.

Sajnos a végén már rengeteg profil lett vírusos, amit nem is értek hogyan, emiatt már nem használtuk, illetve sokszor ebuddy-n léptünk fel, az akkor még korlátos, pár megás mobilnetről, és egy Samsung S5230-ról, sőt előtte még Nokia 3600 Slide-ról. Tyűűű

Igazából a facebook csak szükséges rossz számomra.

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

Útvonal

Fórumok  »  BLOGOUT  »  [Re:] [M0ng00se:] MSN
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.