Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) dvdbackuper


dvdbackuper
őstag

Jó kis írás, nekem is megvoltak ezek az alkatrészek :) A kedvenc időszakom volt, akkor még volt benne izgalom... Most megveszel egy i5-öt meg egy r290-et és kész, nincs vele dolgod...
A hangot szóra lehet bírni, a jumpereket nézd át a kimenet környékén, mert sztem az előlalapi kimenetre van konfigolva, én is ugyanezzel a lappal szívtam jópár napig, mire rájöttem...

(#2) M0ng00se válasza dvdbackuper (#1) üzenetére


M0ng00se
őstag
LOGOUT blog

Köszi :)
És igen, nagygépben 5600k.van, húztam is, de az már úgyis gyors.Más életérzés :D
Egyébként érdekes, de a lapon a front kivezetésnél kelett jumperelni.Ott alul :DD . Én ott próbáltam ahol a hangkimenet van.

V6

(#3) szőröscica


szőröscica
addikt

Oszd vissza a ramokat, akkor még többet kihozhatsz a prociból.
Hmmmm, 10 éve még én is milyen tuningmágus voltam, most meg attól is rosszul vagyok, ha le kell venni a gépház oldalát.

(#4) PC-rev-RM válasza M0ng00se (#2) üzenetére


PC-rev-RM
tag

Gép a fűben, az igen. Elég rossz helyen akart elbújni. Kíváncsi lennék, mióta volt ott, mennyi vizet kapott, de ezek szerint bírja. :C

Lehet, tudok Neked segíteni egy "majdnem csúcs 2004-es P4 konfig" beszerzésében. Van egy felesleges gép, ha érdekel, írj nyugodtan:
Lap: Gigabyte GA-8I915P Duo (rev. 2.0)
CPU: Pentium 4 524 (Prescott, HT 1M L2, 3.06 GHz, 533 MHz FSB, a lapban 3500 körül tudtam stabilizálni win alatt a Giga saját szoftverével, biosból húzhatatlan :F ) + gyári hűtő
VGA: Gigabyte 6800GS 256/256, 12 pipeline
RAM: 1 db 2Gb DDR2 800 Kingmax. Itt csak 533-at megy a 915-ös chip miatt. A lap tudja az aszimetrikus DC-t, ami a nem egyező méretű modulok esetén is működő dual channel-t jelenti. (Onnan tudom, hogy amikor még volt benne egy 1 gb-os is, boot-nál kiírta. )
HDD: Seagate Barracuda 7200.9 80GB IDE 100/100
Táp: FSP 350-60 APN 80+. A PCI-E tápcsati jár hozzá.
Ház: Codegen Superpower 6029 (ezüst)

Hibátlan. Egyetlen bajom vele, hogy nem lehet rá XP-n kívül semmit felrakni, Vista/Win7 hiányol egy drivert, ami nem létezik sajnos.

[ Szerkesztve ]

"My GPU maker took more money from me than yours did from you! My GPU maker is #1!"

(#5) 8th


8th
addikt

"ASRock p4v88+ mai napig gyűlölöm."

Ennél a résznél felszisszentem. Rémálmaimban se jöjjön elő az az ipari hulladék. Hoztak hozzám javításra + bővítésre pár éve kettő darabot. Ugyan csak az egyikről csináltam képeket 1 2 3 de a másik is közel ilyen állapotban volt. Slusszpoén, hogy a tulaj elmondása szerint már új korában is fel volt púposodva egy kondi a proci körül. Mindegy, csere megvolt és rakjak rá friss win.-t. Na az egy külön kaland volt itt olvashatsz róla ha érdekel. Végül annyit tudtam csinálni, hogy a merevlemezét a saját gépembe átrakva telepítettem egy xp-t, majd a vinyót visszatettem a hozott gépbe ott frissítettem le. Vicc az az alaplap úgy ahogy van.

(#6) dvdbackuper válasza 8th (#5) üzenetére


dvdbackuper
őstag

ilyen lapom is volt, gondom sose volt vele, de nyilván lassabb volt, mint az intel csipszetes társai

(#7) 8th válasza 8th (#5) üzenetére


8th
addikt

Ja, és a sata vinyókkal is baszakodott sata2-vel meg pláne.

(#8) M0ng00se válasza PC-rev-RM (#4) üzenetére


M0ng00se
őstag
LOGOUT blog

Mindenképp S478-as lesz.Azért is ez a lap.Ramból 1GB a terv 4x256Mb.Nem nagy de egy 2004 körüli gépnek szerintem elég.Videókártya pedig egy 6600GT lesz AGP-s verzióban.Leaglábbis ez a terv :))

V6

(#9) PC-rev-RM válasza M0ng00se (#8) üzenetére


PC-rev-RM
tag

Értem. Elnézést, ha kereskedésnek akart tűnni, de nem azért válnék meg tőle, mert kenyérre kell, olyannak meg szívesen adom, aki értékeli. :R

2004-es teljesítményhez elég 1 GB ram, akkor pont annyi volt a gépembe, nem volt túl általános. Nem panaszkodtak a szoftverek, az biztos. A 6600GT meg egy igen drága jószág volt, emlékeim szerint egy ismerősöm 70ezerért vette 2004 őszén. (A személyes tapasztalatom a vga-driver-t illetően az, hogy ha lehet, érdemes korabelivel próbálkozni, a legfrissebbek siralmas teljesítményt nyújtanak.)

Várjuk a fejleményeket!

"My GPU maker took more money from me than yours did from you! My GPU maker is #1!"

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.