Hirdetés

2024. március 29., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) Tikakukac válasza PuMbA (#50) üzenetére


Tikakukac
titán

Mindenki abból indul ki, hogy durván szabályozott, igazi multis munkahelyek vannak csak. Ez mondjuk igaz, ha az Inforparkban lakik valaki. A világ ennél szélesebb sajnos :B

A régen történt az kér némi pontosítást. Egy ilyen attrocitás, amikor frissítés után telepített a barom állatja olyan drivert, amit nagyon nem kellett volna magától nincs 24 órás. Családon belül. Fürdőépítés miatt a melós dolgokat egy ideje nem nézem, de megnyugtatlak, ez nonstop és folyamatos Win8 óta töretlenül. Ha frissítés van, gépek döglenek le. Ha nagy verziószám ugrás van--> bumm. Win8.1-ről Win10 átállás szerintem a legtöbb belvárosi üzletnek, ami szerviz is, simán kitermelte ha győzték a havi bérleti díjat pár nap alatt. Pedig ó anyám, ellenőrzés volt, meg csak akkor telepít és naná, hogy lesz backup, nem lesz para. Ahha, most akkor kérjünk ki munkalapot erről az időszakról :D

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#52) ttt válasza DraXoN (#46) üzenetére


ttt
senior tag

Ezt az energia gazdálkodásnál ki tudod kapcsolni. Ott a haladó (vagy valami ilyesmi, nem vagyok win10 közelben, fejből írom) beállítások és ekkor lesz lehetőség, hogy a leállás teljes legyen. Ekkor nem hibridalvást csinál, viszont valamivel lassabban bootol (általában nincs érezhető különbség időben, de ez gépfüggő).

(#53) GreatL


GreatL
őstag

Tizenötvalamennyis W10 LTSB oszt' jónapot.

Intel Core i9-9900K víz | 32 GB | GBT RTX 3080 Ti Gaming OC | 48" LG C1 TV | Samsung(.hu) Galaxy S22+ 256 Vodával | Voda Samsung Galaxy A54 | Pocketbook Inkpad 3 Pro

(#54) DraXoN válasza ttt (#52) üzenetére


DraXoN
addikt
LOGOUT blog

elméletben ... gyakorlatban úgy tapasztaltam "szart" se csinál ...
legegyszerűbben abból látható, hogy és a "funkció", hogy újraindításkor a chrome/ms office (ezekről tudom, hogy "támogatják ezt a funkciót") automatikusan elindul ha leállítás előtt nem lett bezárva.

nagyon sok mindent végigpróbáltam, semmi se segített a terminálos parancssoros leállításon kívül... 2 féle gép esetén se (egyik intel, másik amd)... igazából nem is a hibridalvás vagy mi ennek a neve, hanem valami session megjegyzés vagy mi ... és "folytatja" ahol abbahagyja ... de ez így sz*r számomra ... csak eleinte ha a hibridalvást kikapcsolta az ember ez a funkció is kikapcsolódott.. még windows 8nál és a windows 10 korai kiadásainál, de úgy 3 éve "kikapcsolhatatlan".

.. mert egyébként nem automatikusan csinálja minden programmal, csak azokkal amik támogatják... de akkor is szerintem szarul működik...

[ Szerkesztve ]

The human head cannot turn 360 degrees... || Ryzen 7 5700X; RX580 8G; 64GB; 2TB + 240GB + 2TB || Samsung Galaxy Z Flip 5

(#55) dugo_ válasza DraXoN (#54) üzenetére


dugo_
veterán

Ha parancssorból nyomsz egy powercfg -h off-ot, akkor az törli a hiberfil.sys fájlt, így se hibernálás, se ez a félhibernálásos leállítás nem lesz többé elérhető opció, cold boot lesz minden egyes indítás.

(#56) King Unique válasza DraXoN (#54) üzenetére


King Unique
titán

Ha az a gond, hogy újraindítás után miért nyílnak meg az előtte be nem zárt programok, akkor egyrészt ott van az Alt+F4 billentyűkombinációval előhívható leállítás, azt alkalmazva a régi viselkedés lép életbe. Másrészt néhanapján nem ártana megnyitni a gépházat, mert ott is beállítható (legalsó). Vagyis nem kikapcsolhatatlan... Harmadrészt van amikor a rendszer beállításaitól függetlenül az adott program akar automatikusan indulni erővel, lásd pl. Firefox, MBAM.

Szóval nem a gyorsindítást (Fast Startup) kell itt piszkálni, meg a hibernálást teljesen letiltani... Ráadásul pont felesleges letiltani teljesen a hibernálást, mert a hibrid alvásnál jól jöhet és az előbbit elég csak a vezérlőpultban kikapcsolni. De még kikapcsolni sem feltétlen muszáj, mert létezik ám Shift + leállítás opció is, ami eleve teljes leállítást hajt végre bekapcsolt állapotban is.

[ Szerkesztve ]

(#57) DraXoN


DraXoN
addikt
LOGOUT blog

köszönöm a tanácsokat, DE ezek nem azt csinálják, és NEM működnek ... anno egy egész héten át kutattam megoldás után, az itteni topicokban is kérdezősködtem, de csak olyan tanácsot kaptam amit már próbáltam és nem oldotta meg a gondot.. ellenben találtam rengeteg ember hasonló gonddal és mindenki kivétel nélkül (miután a microsoftról is visszapattant) ez a terminálos parancssorra hivatkozó parancsikont kezdték el használni, működő alternatíva nélkül én is ...

higgyétek el nem működik máshogy...

The human head cannot turn 360 degrees... || Ryzen 7 5700X; RX580 8G; 64GB; 2TB + 240GB + 2TB || Samsung Galaxy Z Flip 5

(#58) PuMbA válasza DraXoN (#54) üzenetére


PuMbA
titán

" igazából nem is a hibridalvás vagy mi ennek a neve, hanem valami session megjegyzés vagy mi ... és "folytatja" ahol abbahagyja"

Na ezt kipróbálom otthon este :) Nekem semmit sem jegyez meg a rendszer, még újraindításkor se, pedig nem nyúltam az ehhez tartozó beállításokhoz sosem.

[ Szerkesztve ]

(#59) King Unique


King Unique
titán

Azért a cikkben a cím kissé csalóka, mert itt pont arról van szó, hogy jelenleg a szintén viszonylag újnak számító 1803-as verzió használt a legnagyobb mértékben - legalábbis ezen statisztika szerint - , míg az aktuális 1809-es elterjedtsége jelenleg kisebb. De a régebbi verziók kb. sehol nincsenek ezekhez képest, illetve még a 1809-eshez képest sem. Vagyis akkor kissé fals a címben szereplő megállapítás így általánosítva...
Aztán pl. az új 1903-as verzióra pont hogy vsz sokan fognak váltani, meg egyesek már csak azért is, mert annál a 18/30 hónapos életciklus is max. kitolható lesz funkciófrissítés nélkül. Bár eddig is lehetett halasztani, volt késleltetett frissítési csatorna, 1 éves halasztás, külső program stb.

Ja, és jelenleg már kb. 800-900 millió eszközön fut Windows 10, ami azért jelent valamit. Nálam is otthon több gépen működik különösebb probléma nélkül, ahogyan egy ideje már a cégnél is az van és dettó. Igaz ezt sem feltétlen lehet általánosítani mindenhova, mindenkire vonatkozóan, de ugyanakkor az ellenkezőjét sem...

[ Szerkesztve ]

(#60) t72killer válasza domos (#39) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Nem, egyáltalán nem rohantam pl Oreo-ra váltani. A felesleges fícsör-pakkot meg ugye meg tudjuk különböztetni a biztonsági frissítésektől, ugye:F?

SzVSz 2-3 verziónyi távolságból érdemes "figyelni" a M$ nagyfrissítésként árult bétatesztjeit, egy rondaságba pár éve én is belefutottam több géppel is. Ezekre amúgy még simán van biztonsági folt.

Abban amúgy nem vagyok egészen biztos, hogy nem lehet "fű alatt" frissítéseket szerezni egy-egy régebbi verziónak, uis pár build fut LTSB/LTSC címen - mivel már fél éve linuxon vagyok, nem néztem hogy kell/lehet ezeket hackelni.

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#61) Geller72


Geller72
veterán

Érdekes például, hogy két gépen van w10 és nem egyforma a verziószám annak ellenére, hogy két totál egyforma, legális kiadásról van szó. Az egyik verzió még 10.00.17134.00-nál tart, míg a másik 10.00.17763.00. Mindezt annak ellenére, hogy up to date a rendszer. Nem igazán találtam rá magyarázatot. :U Amíg megvolt a notim, annak egy harmadik, mindkettőtől eltérő verziója volt. Nem gondolnám, hogy ennyire sok eltérő verzióra lenne szükség, az eltérő hw verziók miatt, mert akkor gyakorlatilag szinte mindenkinek más összeállítású a gépe és a verziók ennyire különbözőek lennének.

(#62) King Unique válasza Geller72 (#61) üzenetére


King Unique
titán

Az nem jelent semmit, ha azonos kiadás (pl. Home/ Pro stb.) van telepítve, attól még lehet különböző a verziószám. Valamint hardvertől függően van amelyik előbb / később kapja meg WU-n automatikusan a funkciófrissítést a következő verzióra. Plusz ha a gépházban be van állítva a halasztás, akkor nyilván annyival is később fogja. A pontos verziószámot és buildszámot meg ezekkel a módszerekkel lehet lecsekkolni. Ha tényleg up to date mindkét rendszer, akkor eleve nem lehetnek .00-sak, hanem a 1803 = 17134.753, a 1809 = 17763.475.

(#63) Geller72 válasza King Unique (#62) üzenetére


Geller72
veterán

Pedig az. De ahogy te is látod, eleve eltér a 1803 és a 1809 még így is két, nagy verziós difi van a két gép közt.

(#64) King Unique válasza Geller72 (#63) üzenetére


King Unique
titán

Mi az? :D Ha up to date a rendszer, akkor eleve nem lehet .0-s a buildszáma, sőt némelyik verziónál a kezdő build sem volt az. Az előbb volt linkelve, hogy annál a kettőnél jelenleg mi az aktuális + hozzá a leírás, hogyan kell megnézni.

Ha nincsenek halasztva a funkciófrissítések, akkor vagy azon a hardveren nem stimmel valami a visszajelzések alapján és még azért nem telepítette a WU, vagy egyéb módon, netán külső programmal van blokkolva a telepítés.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.