Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) BDave


BDave
őstag

Nem értem, hogy miért csak ezekben az országokban dobják piara. Szerintem máshol is lenne rá kereslet 43ért érte. Bár ha jobban belegondolok egy kicsit sok érte.

Annak se látom értelmét, hogy most a WP8 megjelenése és elterjedése előtt kiadjanak 7.8-asokat...

[ Szerkesztve ]

(#2) #01696768 válasza BDave (#1) üzenetére


#01696768
törölt tag

Annak se látom értelmét, hogy most a WP8 megjelenése és elterjedése előtt kiadjanak 7.8-asokat...

Ez 7.5-ös, ha jòl tudom. Nem azt mondtàk, hogy a 7.5 lesz az alsòkategòriàs oprendszerük?

[ Szerkesztve ]

(#3) R081 válasza BDave (#1) üzenetére


R081
tag

Hát az a nettó 43 rugó az tényleg elég sok.Mire ideérne mo-ra, 50+ lenne.Ázsiában tényleg jó lehet, de EU-ban nem indokolt, mert a 610 több szempontból is jobb.

Krav Maga - We train like we fight, we fight like we train.

(#4) scyllarus válasza BDave (#1) üzenetére


scyllarus
veterán

Lenne értelme itthon is, sokan csak azért vesznek okostelefont, mert normális kijelzőt, kamerát, stb. már nem kapsz feature phone-ban... Életükben nem telepítenek egy alkalmazást sem, nekik tökéletesen elég a WP 7.5 vagy 7.8.
Amit én nem értek: ez miért 4"-os kijelzővel jön, a L710 meg csak 3,7? Nyilván nem csak a kijelző mérete alapján soroljuk be a telefonokat, de azért ez a full alsós nagyobb kijelzőt kap, mint a felső-közepes társa? Nálam pl. anno ki is esett azonnal emiatt a 710.

[ Szerkesztve ]

"Nem biztos, hogy mindig tisztán látjuk, de Istennek terve van velünk. - Igen, tudom. De miért hiszi mindenki, hogy ez a terv jó?" Lucifer - A Priest Walks Into a Bar

(#5) BDave válasza #01696768 (#2) üzenetére


BDave
őstag

Igen bocsi, elírtam, természetesen 7.5re gondoltam!

Nem emlékszem arra, hogy ezt mondták volna - ami nem jelenti azt, hogy nem mondták -, de nem lehetne kiadni WP8-cal alsókategóriában mobilt? Ahhoz már akkor hardver kell, hogy képtelenség lenne olcsóbban adni? Kétlem.

(#4) scyllarus: Értem én, hogy vannak ilyen emberek is, de akkor már miért ne lehetne egy frissebb rendszerrel szerelni a telefont, hogy esetleg több funkciót használhasson a vásárló? Persze lehet, hogy azokat se használják amik a 7.5ben vannak, de akkor meg minek nekik okostelefon?

[ Szerkesztve ]

(#6) R081 válasza scyllarus (#4) üzenetére


R081
tag

Viszont hiába a 4"-es kijelző itt, ha a 710-ben kétszer annyi a ram, a belső tárhely, és led villanó is van a kamera mellé.És legalább a skype is rendesen fut.Bár ez már egyéni preferencia kérdése.

Krav Maga - We train like we fight, we fight like we train.

(#7) domperke


domperke
HARDVERAPRÓD

Ez ennyiért drága lesz...Ázsiába mehet mind.

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=domperke

(#8) BiP


BiP
nagyúr

Pinceablak? Ez mit takar?
Van, de szűkös és nem sokat ér?

(#9) Tigerclaw


Tigerclaw
nagyúr

Rosszul tudom, hogy Magyarország is a "Fejlődő országok" közé tartozik? Persze lehet hogy már visszacsúsztunk az elmaradott országok közé.

[ Szerkesztve ]

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#10) domperke válasza BiP (#8) üzenetére


domperke
HARDVERAPRÓD

+1 :R

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=domperke

(#11) rudymester


rudymester
senior tag

Szerintem annyira nem fog hiányozni az európai piacoknak.

Retrofaktor, a régi játékok tárhelye (bemutatók, végigjátszások) - youtube.com/retrofaktor

(#12) saiyajin


saiyajin
senior tag

Ide hozzánk szerintem is felesleges lett volna a 610-es mellé. Főleg mint új, megjelenő telefonnak irreálisan sok lett volna az ára.

"I don't even close my fuckin' eyes when I sneeze"

(#13) Sztif


Sztif
aktív tag

Nem mindenkinek kell a fullos WP teló, és ez igaz a fejlődő országokra. Ezen ugyanúgy tud a user netezni, fészbukozni, chatelni, alkalmazásokat letölteni (?), navigálni - ingyen! (ezt nem emelték ki a cikkben)
A fényképezést direkt kihagytam mert ez a kamera elég gyatra, és a memória kicsisége is szanálja...

Viszont szvsz idehaza 40e körüli áron elgondolkodtató lehet, akit vonz a rendszer, de nem használná sok mindenre a telefont csak a fent említettekre...

- Kérsz egy rágót? - Milyen ízű? - Formalinos. - Utálom a formalint.

(#14) zombinyul


zombinyul
addikt

30-35 körül biztos volna létjogosultsága. Valóban vannak zavaró hátrányai a 256 mega ramnak,de kezdő WP-s telefonnak mindenképp jó lehet. Azt sem értem hogy ez mi okból kapott 4-es kijelzőt-igaz,nekem lefagyott kézzel a 3.7 is sok-, olyan szempontból nem volna hátrány hogy sokat filmezek/videózok telefonon(igaz,pixelesebb is mint a 3.7-es társai). Mindezt 4 giga hely mellé,amiből súlyos megákat maga a rendszer zabál fel... No vaku... Érthető a számozás,de sok helyen túlságosan sokat csíptek el belőle.
Viszont jól néz ki.

Szerk.: úgy tudtam a vaku alapkövetelmény a WP-nél,ennyire nem vagyok képben? :F

[ Szerkesztve ]

Honor 90 12/512GB / Honor Magic Watch 2 / Samsung A13 3/32GB

(#15) R081 válasza zombinyul (#14) üzenetére


R081
tag

A led villanó nem alapkövetelmény.

Krav Maga - We train like we fight, we fight like we train.

(#16) Cyberpunk


Cyberpunk
félisten

Hát :U Érdekes egy jószág.

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#17) scyllarus válasza BDave (#5) üzenetére


scyllarus
veterán

Igen, a frissebb rendszerrel drágább lenne, nem csak a hardver miatt. Olvasd át még egyszer, amit írtam: azért kell nekik okostelefon, mert különben kapirgálhat egy 3"-os rezisztív kijelzőt 240x400-as felbontással, 2 MP-es fixfókuszos kamerát kap, és még sorolhatnám.

R081: Te sem olvasol. Én nem mondtam, hogy az 510 jobb lenne a 710-nél, csak azt, hogy nagyobb a kijelzője. És nem értettem, miért, hiszen a 710 előnyeit pont a nagyobb kijelzőn lehetne élvezni.

"Nem biztos, hogy mindig tisztán látjuk, de Istennek terve van velünk. - Igen, tudom. De miért hiszi mindenki, hogy ez a terv jó?" Lucifer - A Priest Walks Into a Bar

(#18) BDave válasza zombinyul (#14) üzenetére


BDave
őstag

"Mindezt 4 giga hely mellé,amiből súlyos megákat maga a rendszer zabál fel..."
Amire te gondolsz, az a "4 GB tovább nem bővíthető belső memória". A 4GBot nem használja fel a rendszer, azt már te tudod szabadon felhasználni, a 4GB mellé van feltéve a rendszer.

(#19) mrlujoak


mrlujoak
veterán

Olcsó Lumia. De milyen áron?

Tulajdonképpen csak nekünk tűnik fel, hogy így elég sunyi módon a pénztárcára érzékeny leendő tulajokat húzza be a Nokia.
Megtévesztően jó árazással egy, már lejárt oprendszert ad a kedves vásárlónak...

WP7-tel miért? Kap egy kisebb felvarrást 7.8 és kész. Köszönjük a vásárlást...

Olyan, mint ha most jönne ki android 2.3-mal modell, ami nagyon max. 4.0-át kap, de inkább marad 2.3-on...

Sajnálom, hogy sok árérzékeny vásárló bedől majd a friss, olcsó, okos Nokiának.
Ez elég pofátlan húzás a Nokiától!

Sony Xperia™ 10 V Dual; Sony WI-XB400; Navitel R600 - menetrögzítő - Sony STARVIS képérzékelővel

(#20) R081 válasza scyllarus (#17) üzenetére


R081
tag

Dehogynem, viszont a kijelző méretet illető igények egyéni preferenciáktól, na meg persze a kéz méretétől függnek.A 710-et egyébként sem a nagy kezű felnőtt embereknek tervezték.

Krav Maga - We train like we fight, we fight like we train.

(#21) NGA válasza mrlujoak (#19) üzenetére


NGA
addikt

"Olyan, mint ha most jönne ki android 2.3-mal modell, ami nagyon max. 4.0-át kap, de inkább marad 2.3-on..."

Szerintem még mindig jönnek ki új droidos telók 2.3-al, amik nem fogják megkapni a 4-et.

(#22) BiP válasza mrlujoak (#19) üzenetére


BiP
nagyúr

Ebben a kategóriában bőven elég a 7.5/7.8.
Most a lényeg, hogy a már említett érintős S40-esek és a WP-s Lumiák közti űrt összehúzzák. És arra pont jó.
(ha nem dobták volna ki a Symbiant, akkor erre sem lenne szükség, de hát ...)

És amúgy rengeteg telefon van, amin csak 2.3 van. Tavalyiak közül szinte mind, és nagyon sok nem kap 4.0-t sok, de szerintem idén is jött ki nem egy ilyen.

[ Szerkesztve ]

(#23) mrlujoak válasza BiP (#22) üzenetére


mrlujoak
veterán

"És amúgy rengeteg telefon van, amin csak 2.3 van. Tavalyiak közül szinte mind, és nagyon sok nem kap 4.0-t sok, de szerintem idén is jött ki nem egy ilyen."

A lényeget hagytad le...

Mintha most jönne ki...
Tudom, hogy van olyan gyártó, akinek már van a palettáján olyan, idei és tavalyi is, de a lényeg a moston van...

...mitha most jelentene be egy másik gyártó új, GB-es modellt, ami nem is fog frissülni

(#21) NGA:

...azért a most bejelentettek közül nem igazán találni GB-en érkezőt, és azon is marad... :U

Mindezek mellett tartom a véleményem, miszerint ez nem volt gerinces - pontosabban etikus - húzás a Nokiától...
Oké, hogy olcsó, de így gyakorlatilag "átveri" a leendő, kispénzű okosmobil vásárlókat...

[ Szerkesztve ]

Sony Xperia™ 10 V Dual; Sony WI-XB400; Navitel R600 - menetrögzítő - Sony STARVIS képérzékelővel

(#24) NGA válasza mrlujoak (#23) üzenetére


NGA
addikt

Szerintem még mindig fognak bejelenteni GB-set az alsó kategóriában, ahova elég a 6-800 mhz.

Hol veri át a nokia őket? A WP rendszerben vannak minor köztes frissitések a régi modellekre is. Amolyan service packok. Ezeket mind meg fogja kapni legalább 1 évig.

[ Szerkesztve ]

(#25) acelos válasza BiP (#22) üzenetére


acelos
tag

Egyetértek veled ezt főleg az indiai és egyéb ázsiai piacra szánják ahol többen interneteznek telefonon mint pc-n,azért is 4 colos a kijelzője.Indiában amúgy is nagy népszerűségnek örvend a Nokia

(#26) daniel909


daniel909
addikt

ez a telefon így tökéletes ahogy van. a célközönséget egyáltalán nem fogja érdekelni a ram mérete, meg h nem jön rá a w8... lehessen rajta az alap dolgokat végezni, és ennyi. nekünk ezt elég nehéz megérteni, de rengeteg ilyen ember van, akiknek tökéletesen elég, sőt még sok is egy ilyen telefon tudása. úgyhogy szerintem jó ajánlat lett.

amúgy én úgy tudtam, h a skype fut 256mb ramon..

[ Szerkesztve ]

YoTube csatornám (nem csak tech) https://www.youtube.com/channel/UCuHjE5-zXaFdto2QQaNW5HQ

(#27) BiP válasza mrlujoak (#23) üzenetére


BiP
nagyúr

Jogos a most. Viszont felhasználói élményben nem sokban különbözik a 7.5/7.8 és a 8, míg Androidnál gondolom nagyobbak az eltérések 2.3 és 4 között. Tehát nem akkora érvágás.
És még egyszer csak kiemelni tudom: ennél a kategóriánál édes mindegy, hogy nem a 8 van rajta.
Szóval a Nokia úgy "veri át" a leendő vásárlókat, hogy azokat pont nem érdekli.
Ahogy egy S40-es telónál sem a frissítésekre izgul a delikvens és az érintős előtti Symbianoknál sem volt ez téma.

Nem vitatom, hogy a WP8 jobb lesz, mint a 7.5, de gyanítom ezt egyelőre meghagyják a felső kategóriának (920,820). És majd idővel, szép lassan hozzák lejjebb. Pl. a 620 is csak 7.8-cal jön, ha jön.

(#26) daniel909: Nem, de úgy volt, hogy átírják, hogy menjen. Ezek szerint ez még mindig nem történt meg.

[ Szerkesztve ]

(#28) mrlujoak válasza BiP (#27) üzenetére


mrlujoak
veterán

Ez kb olyan mesterséges szétválasztás, hogy alsós androidosok csak GB-el menjenek, a többiek ICS és JB...

"És még egyszer csak kiemelni tudom: ennél a kategóriánál édes mindegy, hogy nem a 8 van rajta.
Szóval a Nokia úgy "veri át" a leendő vásárlókat, hogy azokat pont nem érdekli."

Ezt is leírtam - nem figyeltek?! - hogy nekünk, tűnik ez fel, fórumlakóknak, és azoknak, akik foglalkoznak a témával.
Pont ezért rossz, etikátlan dolog, mert a "tudatlanokat" húzza be az olcsó, vedd kelepcébe...

Nagy valószínűséggel a leendő vásárlók jó nagy része nem tudja mit vesz, mi az a WP7, 7.5, meg 8...

Ettől még ugyanúgy unszimpatikus, és igen, etikátlan volt ez a húzás a Nokia részéről...

Sony Xperia™ 10 V Dual; Sony WI-XB400; Navitel R600 - menetrögzítő - Sony STARVIS képérzékelővel

(#29) BiP válasza mrlujoak (#28) üzenetére


BiP
nagyúr

"Ez kb olyan mesterséges szétválasztás, hogy alsós androidosok csak GB-el menjenek, a többiek ICS és JB..."
Végülis igen. Az is létezik, meg ez is.

"Pont ezért rossz, etikátlan dolog, mert a "tudatlanokat" húzza be az olcsó, vedd kelepcébe..."
Elvi síkon értem a problémád, és egyet is értek vele. Ebből a szempontból tényleg nem szép, hogy megkülönbözteti a vásárlókat, kategóriákat, és a régit teszi rá, hiszen akár tehetne rá 8-ast is.

Viszont gyakorlati szempontból meg azért felesleges ezen polemizálni, mert a felhasználónak bőven elegendő a WP7.5/7.8.
Sőt, szerintem ebben a Microsoft korlátozza a Nokiát. Lehet, hogy a WP8 licensz drágább, de az is lehet, hogy arra más a minimum hardverkövetelmény, ezért nem tehet rá 8-ast.
Sőt, ilyen szempontból viszont jobban is jár a vásárló, mert ezen a hardveren lehet, hogy lassabb lenne a 8-as, tehát nem adja ugyanazt a felhasználói élményt. És a 8-as által adott rendszerszintű előnyök pedig kiesnek a kategória vásárlói igényei közül úgyis.

Fogd fel úgy, hogy a 2 rendszer teljesen különböző, nem egymás frissítései. És akkor teljesen elkülöníthető, hogy középkategóriába WP7, felsőbe 8. (ahogy régen az érintős előtti időkből középbe ment az S40, felsőbe Symbian)

(#30) mrlujoak válasza BiP (#29) üzenetére


mrlujoak
veterán

"Elvi síkon értem a problémád, és egyet is értek vele."

Tehát vissza is értünk az eredendő hozzászólásomhoz.
Én tartom etikátlannak, és én sajnálom, hogy ezzel behúz "tudatlan" vásárlókat a Nokia.

Ezen okfejtésem és véleményem volt is és marad is. Nem szép húzás.

Sony Xperia™ 10 V Dual; Sony WI-XB400; Navitel R600 - menetrögzítő - Sony STARVIS képérzékelővel

(#31) GALARDO


GALARDO
addikt

Ez a ciánkék nagyon tetszik. Ennek a telefonnak is jól áll. :K

How would I describe myself? Three words: hard working, alpha male, jackhammer....merciless...insatiable. by: DS

(#32) leslie_smith


leslie_smith
aktív tag

Nem egy csúcs gép és nem is olcsó.Nem értem m értelme ennek.

A mobilarena nem kötelező,de "ajánlott". | Xiaomi Redmi 4X

(#33) csakstddfor. válasza Sztif (#13) üzenetére


csakstddfor.
tag

annyi.+1

csak azért mondok nemet, mert az igen az hosszabb..

(#34) Plazmacucci válasza BDave (#18) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Szerintem meg 4 gigából egyet lefoglal a rendszer vagy többet is, mivel a 8 gigás modellnél is több mint egy gigán a rendszer uralkodik. És itt miért lenne másképp?

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#35) zombinyul válasza BDave (#18) üzenetére


zombinyul
addikt

Nekem a 610-esbe alig 7 giga volt szabad original a dobozból kiveve. A 8 gigából. Pontosabban úgy 6.5. Mi eszi meg, ha nem a rendszer? Vagy a fennmaradó a programoknak van particionálva?

Honor 90 12/512GB / Honor Magic Watch 2 / Samsung A13 3/32GB

(#36) szabi113


szabi113
tag

http://www.developer.nokia.com/Devices/Device_specifications/Lumia_510/
[link]

A hivatalos oldalon miért írnak 512MB RAM-ot? :Y

[ Szerkesztve ]

(#37) Plazmacucci válasza zombinyul (#35) üzenetére


Plazmacucci
félisten

A rendszer. És a 710nél is így van.

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#38) R081 válasza Plazmacucci (#37) üzenetére


R081
tag

Meg az összes többi wp7-es telónál is, ha abból indulok ki, hogy anno az O7-esemen is factory reset után volt 6.7 GB elérhetó (~) a 8-ból...

Krav Maga - We train like we fight, we fight like we train.

(#39) raub


raub
tag

Egyszerűen nem értem, hogy miért szabályoznak le egyes mobilokat azzal, hogy a röhejesen kevés tárhelyet nem engedik kártyával bővíteni... :W
Amúgy olcsó és megfelelő méretű.
Itthon is fogyna...

(#40) zombinyul válasza Plazmacucci (#37) üzenetére


zombinyul
addikt

Akkor jól tudtam, BDave "kolléga" nem tudom miért oktatott ki... :U

Honor 90 12/512GB / Honor Magic Watch 2 / Samsung A13 3/32GB

(#41) Plazmacucci válasza zombinyul (#40) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Gyűjti a háeszt :D

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#42) zombinyul válasza Plazmacucci (#41) üzenetére


zombinyul
addikt

Az lehet...:DD

Honor 90 12/512GB / Honor Magic Watch 2 / Samsung A13 3/32GB

(#43) littlelion21


littlelion21
addikt

Lumia 510 review - zenét erről sem kell nagyon hallgatni...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.