Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Luck Dragon

Up

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#2) gusthy válasza Luck Dragon (#1) üzenetére


gusthy
veterán

Köszönjük az összehasonlítást!

(#3) Almonen válasza gusthy (#2) üzenetére


Almonen
aktív tag

:) köszönjük szépen jó lett nagyon

nekem úgy tűnik egyik telefonnal sem jár rosszul az ember

(#4) Czimby


Czimby
addikt

Köszi szépen nagyon jó összehasonlítás!

Esetleg a későbbiekben kérhetnék egy PcMark akku idő tesztet?

Számomra nagyon fontos lenne, ha az A1-ben is 4100-as akku lenne már venném is, de így még gondolkodok és kicsit a Note felé húzok. Viszont lehet, hogy nincs is akkora különbség kijelzőidőben és akkor jöhet a frissebb jobb kamerás, multimédiás újdonság. :))

Ha szeretnél Revolut meghívót írj privit. A kapott jutalmat(12.5-20e Ft) pedig felezzük.

(#5) Luck Dragon válasza Czimby (#4) üzenetére

Szívesen bele teszem majd. Egyenlő ez majd hétvégén lesz a blog Update 2.

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#6) Czimby válasza Luck Dragon (#5) üzenetére


Czimby
addikt

Köszi szépen!

Viszont hosszú távon az nem tesz jót az akkuknak, hogy egész este töltőn vannak, mivel csak félig meríted őket kb 1 óra alatt feltöltenek és utána folyamtosan 4.2V-on vannak.

A Lithium akkuk 4V fölött úgymond túl vannak töltve.

A legjobb az lenne ha csak úgymond 75%-ig lenne feltöltve és 25%-ig lemerítve igaz így dupla annyit kell töltögetni mint a 100%-0% ig lenne használva de az akku élettartam 3-4x hosszabb lesz.

Persze senki sem fogja így használni, de ha teheted ne legyen töltőn egész éjszaka.

Ha szeretnél Revolut meghívót írj privit. A kapott jutalmat(12.5-20e Ft) pedig felezzük.

(#7) Czimby


Czimby
addikt

Amire még kitérhetnél pár szóban, hogy a kijelző fényereje valóban jobb-e a Note 4 esetén, mint ahogy az itteni tesztek is írják. Valamint mi a benyomásod a megjelenített képről általánosságában.

Ha szeretnél Revolut meghívót írj privit. A kapott jutalmat(12.5-20e Ft) pedig felezzük.

(#8) Luck Dragon válasza Czimby (#7) üzenetére

Rendben, ha még van ötleted, akkor írd meg. :)

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#9) Sordoran


Sordoran
addikt

Köszi az összehasonlítást! Ideig a Note 4-en gondolkoztam, de mióta hallottam az A1-ről inkább ez a szimpatikus. Mondjuk most az A1 megjelenésével zuhant egyet a Note 4 ára is (főleg a 4/64-es), így azért kicsit magasabb az a különbség. Hátha lesz A1 még jobb árban valahol black friday alatt, addig még töprengek rajta. :DDD

Double rainbow... what does it mean? Well, a double rainbow is a phenomenon of optics that displays a spectrum of light due to the sun shining on droplets of moisture in the atmosphere. Does that explain?

(#10) Czimby válasza Luck Dragon (#8) üzenetére


Czimby
addikt

Hirtelen más nem jut az eszembe, elég jól összeszedted már az írást előre is.

Talán annyi, hogy a kijelzőidő mérésnél manuális állítsd be mindkettőt azonos fényerősségre, mondjuk középérték vagy max .

Ha szeretnél Revolut meghívót írj privit. A kapott jutalmat(12.5-20e Ft) pedig felezzük.

(#11) Luck Dragon

Most mindegyike 4/3 fényerőn van. Vasárnapra meg is lesz. Már csak a gondolataimat kell össze vakarni és le írni.

Note 4/64-es változat is nagyon kecsegtető, de inkább a megjelenés előtt álló note 5 jobban piszkálja a fantáziámat. Ha tényleg olyan lesz mint a kém fotókon vagy a rendereken. Na meg a specifikusan is hozza azt akkor muszáj lesz megint az EUstocknál vásárolnom. :D

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#12) Czimby válasza Luck Dragon (#11) üzenetére


Czimby
addikt

Én is izgulok az 5miatt de 4-6hét múlva lesz elvileg bejelentve, giztopon előrendelhető pl.
Abból csak jövőre lesz nálunk valami.

Ha szeretnél Revolut meghívót írj privit. A kapott jutalmat(12.5-20e Ft) pedig felezzük.

(#13) Luck Dragon válasza Czimby (#12) üzenetére

Decemberben szerint még nem lesz kapható, inkább majd január közepe.

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#14) Soybex


Soybex
őstag

Köszi már vártam! :R
Jól sikerült :)

Az információ nem egyenlő a tudással. A tudás egyedüli forrása a tapasztalás.

(#15) #77081088


#77081088
törölt tag

Először is köszönöm én is az összehasonlítást!
Az érdekelne,hogy milyen használat mellett merült a két készülék akkuja a cikkben leírt %-ra? Elsőre nagyobb különbségre gondoltam,de így egész baráti a MIA1 kisebb telepe is. Egyedül a stock android és a Miui felület miatt vacilálok. (meg egy kicsit jobban tetszik a note4 készülék háza :D )

(#16) #77081088


#77081088
törölt tag

Egy nem teljesen ide való kérdés: Ez a webáruház megbízható? :)

(#17) Luck Dragon válasza #77081088 (#16) üzenetére

Sajnos idő hiányában még nem tudtam az ígért kiegészítők leírását pótolni.
Erről a boltról nem sok jót hallottam.
Jómagam az EUstocknál vásároltam minden kiegészítőt és készülékeket. Rájuk tudom azt mondani tapasztalatból hogy megbízható, kommunikatívak, és szava hihető bolt.
És két napos átfutási idő alatt megrendeléstől + kiszállitásig befolyólag. Magyar garanciával dolgoznak.

UI: Akkumulátor százalékos képeket és szöveget próbálom minél hamarabb pótolni.

[ Szerkesztve ]

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#18) #77081088 válasza Luck Dragon (#17) üzenetére


#77081088
törölt tag

Köszi! :R

Corning oldalán nincs a listában a note4. Milyen üveg van rajta? Kényes,sérülékeny nagyon? MiA1-nek olvastam a tesztben hogy gorilla glass3.

(#19) Luck Dragon válasza #77081088 (#18) üzenetére

Hát most jót kérdeztél,
Gyorsan utánna olvasva ezt találtam.
The 5.5-inch 1080p IPS display on the Redmi Note 4 is not protected by Corning’s Gorilla Glass. It is a strengthened 2.5D curved glass that is less prone to scratches, though.

Szóval elvileg nem Gorilla, de ettől függetlenül semmilyen karc nincs egyikén sem. Szépen teszi a dolgát mindegyik.

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#20) #77081088 válasza Luck Dragon (#19) üzenetére


#77081088
törölt tag

Mondjuk ez erősen felhasználói függő is :))
Köszi! :R

(#21) Luck Dragon válasza #77081088 (#20) üzenetére

Sajnos még nem tudtam az akkumulátor , SOT időt elmenteni. De mindig pótolok valamit a z összehasonlítás esetében. :)

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#22) kelly416


kelly416
veterán

Nagyon jó kis hiánypótló összehasonlítás. :R
Egy kis tapasztalati infó: 6hó eleje óta hasznalom a note 4-et bármiféle védelem nélkül. Elejtve nem volt, a kinelzőn hajszállkarc van, ha pont olyan fényviszonyok között keresve keresem, de egyébként az egész telefon sértetlen.
Viszont a 2,5D gyári üvegre nehéz védőüveget találni. Az A1 esetében ezt nem tudom.

(#23) Luck Dragon válasza kelly416 (#22) üzenetére

Én soha nem használok védő fóliát és üveget a kijelzőre. Egyszerűen idegesít, hogy megtöri a színt vagy fakóbb lesz vagy érzéketlenebb tőle a kijelző. De nem is kell, mert flip tokokat használok. Jó jelenleg az A1 kivételt képez :)

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#24) radírfej


radírfej
senior tag

tök jó a téma, de lenne még mit csiszolni a fogalmazáson, pl ezek a zárómondatok értelmetlenek:

"Az A1-et pedig egy nyers, egyszerűség híve.

Ez a leírás bővítése majd folytatódik ahogy lesz időm."

e helyett:

'Az A1 nyers és egyszerű', vagy 'Az A1-et nyersnek és egyszerűnek tartom'.

'Ennek a leírásnak a bővítését majd folytatom, ahogyan lesz időm'

nem vagyok egy grammarnazi, ezeket csak jó szándékból jegyzem meg.

Másolat másolatának a másolata, de eredetileg is ilyen volt.

(#25) helixP


helixP
nagyúr

Szia!
Köszi a tesztet, a fotók sajnos nem elérhetőek :( esetleg tudnád őket újra linkelni? Köszi.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.