Hirdetés

2024. március 19., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Luck Dragon

Open.

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#2) Samus


Samus
addikt

Mármint milyen rendszerüzemeltető?

'' Az élet egyszerű. Döntéseket hozol és nem nézel vissza.'' // Tomorrow's just your future yesterday!

(#3) Luck Dragon válasza Samus (#2) üzenetére

Egyenlőre csak ennyit tudok:

Röviden a szakképesítésről:

Általános adatok:

Szakképesítés megnevezése: Informatikai rendszerüzemeltető

A szakképesítés OKJ száma: 54 481 06

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#4) Samus válasza Luck Dragon (#3) üzenetére


Samus
addikt

Hasonló képzésem van, csak azt úgy hívják Hálózattelepítő és üzemeltető rendszerinformatikus. Röviden a mindenes rendszergazdákat hívják így. Ez az a szakma, ahová bekerülni nem túl egyszerű (vagy csak én próbálkoztam rossz helyen). Bánom, mert látva milyen fiatal suhancok járnak hozzánk...

'' Az élet egyszerű. Döntéseket hozol és nem nézel vissza.'' // Tomorrow's just your future yesterday!

(#5) Luck Dragon válasza Samus (#4) üzenetére

Tényleg ennyire nehéz elhelyezkedni vele?

De lényegében azért tett valamihez a pályafutásod során?

És volt olyan hogy segítségedre volt mindennapok során?

[ Szerkesztve ]

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#6) Samus válasza Luck Dragon (#5) üzenetére


Samus
addikt

Hát...is-is. Pár volt osztálytársamnak szerencséje volt, volt protekció, és bejutottak kórházba és a másik a bíróságra. Halálra unják magukat, és nem keresnek rosszul. De az osztály nagyobb része gyárban nyomja. Nekem annyiban volt segítségemre, hogy érdekeltek a hálózati eszközök, megismerkedtem több Linux disztróval, és megtudtam, hogy a GUI mögött is van élet.

Én 2 éves technikusképzés keretében szereztem meg, és nagyon szerettem volna elhelyezkedni benne, de mindenhol falakba ütköztem, a szakmai tapasztalat hiánya miatt. Egyetemre kellett volna mennem, akkor lett volna lehetőség a T-Systemsnél (kilenc évvel ezelőttről beszélünk).

Így visszagondolva mentem volna inkább főiskolára...

'' Az élet egyszerű. Döntéseket hozol és nem nézel vissza.'' // Tomorrow's just your future yesterday!

(#7) Luck Dragon válasza Samus (#6) üzenetére

Köszönöm szépen a segítséget. :)
Még holnap beszélek még két személlyel és mérlegelek.

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#8) Freiherr válasza Luck Dragon (#7) üzenetére


Freiherr
őstag

Rendben.

XXX

(#9) kemotox válasza Freiherr (#8) üzenetére


kemotox
addikt

Hűvös

(#10) Freiherr válasza kemotox (#9) üzenetére


Freiherr
őstag

erről beszéltek régebben, de már nem az adja

XXX

(#11) Luck Dragon válasza Freiherr (#8) üzenetére

:F

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#12) Klaus Duran


Klaus Duran
senior tag
LOGOUT blog

Gondold meg hogy mire áldozol időt. Utóbbi 2 év a technikumra "dobtam" ki. Volt főnököm mondta hogy fölösleges. És 80%-ban igaza is lett

Valamelyest egyén függő. Mostani melóhelyen a legnagyobb szakinak és a legutáltabb kollégának is ez a végzettsége. :(

A Doctor nem hal meg, csak átalakul. https://www.youtube.com/watch?v=0C3zgYW_FAM

(#13) Luck Dragon válasza Klaus Duran (#12) üzenetére

Jelenleg is ebben dolgozol ? Vagy teljesen más területen ?

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#14) Klaus Duran válasza Luck Dragon (#13) üzenetére


Klaus Duran
senior tag
LOGOUT blog

Szorosan kapcsolódik, de az előző végzettségem is elég hozzá.
Én az idő miatt írtam csak.
Olyat válassz amire úgy tekintesz hogy nem kidobott idő, és eléggé piacképes.

A Doctor nem hal meg, csak átalakul. https://www.youtube.com/watch?v=0C3zgYW_FAM

(#15) kemotox válasza Klaus Duran (#14) üzenetére


kemotox
addikt

Bármi piacképes ha jó vagy benne. Az legyen inkább szempont, hogy mi érdekel - igazán csak abban lehetsz jó, amit szívesen csinálsz.

/coelho mode off ;]

(#16) Luck Dragon válasza Klaus Duran (#14) üzenetére

Értem és köszönöm.

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#17) Luck Dragon

Beszéltem még két személyel aki ebben dolgozót és dolgozik , fel is ajánlottak a segítségüket .
Elmondtak mindent , megpróbálom . Veszíteni nem fogok semmit sem .

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#18) Szevam


Szevam
aktív tag
LOGOUT blog

Szia,

Nem tudom hány éves vagy, gyanítom fiatalka. :)

Én a helyedben így járnék el:

1. Először is végig gondolnám mi az, ami érdekel. Fizikai vagy irodai munka?
1.a Rengeteg önismereti tesztet és pszichológiai könyveket olvasnék, hogy megismerjem saját magam.
1.b Eldöntve melyik lenne jó, elindulnék abba az irányba. Legyen akkor most példaképpen rendszer üzemeltető.

2. Ha valamit tényleg szeretnél akkor azt csináld, és abban próbálj meg minél mélyebb tudást szerezni (+ hozzá kapcsolódó kiegészítő tudományok). Abból a Zinformatikusból van hiány, amelyik képes arra, hogy ismerje saját határait és amit megtanult alkalmazni is tudja. (Jól megmondta a nyuszi :) )

3. Amit az iskolában tanítanak az kevés. Állandóan érdeklődnöd kell aziránt a dolog iránt, amit csinálsz. Mindig hozzáolvasni. Integrálni sem azért tanul meg az ember hogy élete végéig integráljon, hanem azért hogy pl ki tudjon értékelni egy sebesség vagy gyorsulás görbét. :K

4. Ha a tanulás folyamán egy tárgyra is az jut eszedbe, hogy: "Hát ezt a szart sosem fogom használni" gondolj arra, hogy az a tárgy a kretivitásodat növeli és azt, hogy bizonyos dolgokat más szemszögből láss. Soha nem tudhatod hova kerülsz, mindig legyél nyitott.

5. Személyiség fejlesztés

6. Szerintem egy munkahelyen olyan embert keresnek aki:
- tud (szakmai információt)
- tud (nem csak szakmai tudással rendelkezik)
- együtt tud dolgozni másokkal
- igénye van a munkájára, Nem csak beüt egy szöget a falba, hanem azt is megnézi hova üti be.
- alázatos a munkájával és a munkatársaival szemben

A fent leírtak csak a véleményemet tükrözik, nem kell feltétlenül így eljárni, továbbá minden tévedés jog fenntartva :R

UPDATE!! Szerintem rajzolhatnál! :B

[ Szerkesztve ]

Képeim: https://www.flickr.com/photos/106029883@N02/ A természettől nem félni kell, hanem megismerni azt. A megismerés pedig nem csak arról szól, hogy ránézek valamire és hiszek valamit az által, hanem arról, hogy foglalkozom vele hagyom, hogy megmutassa önmagát.

(#19) Luck Dragon válasza Szevam (#18) üzenetére

Köszönöm szépen a kimerítő válaszokat.
Igazából szeretek minden területen egy kis tudást szerezni.
De lényegében már most is azt csinálom amit szeretek. Ellenben kell valami plusz. És ezért is jött létre ez a kis írás tőlem. :)

Erre a remek példa pont a rajz de ez egyáltalán nem jövedelmező befektetés. Főleg nem kis hazánkban. :)

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#20) Luck Dragon

Végül elvetettem a dolgot.

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.