Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) KISDUCK


KISDUCK
addikt

Hát talán mert a monitorok jellemzően zárt térben vannak használva ahol van lehetőség a külső fény szabályzására.
Én telefonon se használom az automata fényerőt, mindig oda húzom a csúszkát ahol nekem kényelmes.

[ Szerkesztve ]

(#2) Gombafa


Gombafa
újonc

Létezik monitorokon is.
A nem éppen mai darab, retró monitoromon is van (Eizo FlexScan S2100).

(#3) Robert07


Robert07
aktív tag

Igaz, viszont nekem sokszor előfordul, hogy napközben változik hogy mennyi napfényt kapok, és este pedig amúgy is mindig lejjebb veszem a fényerőt. Ha ezért nem kellene napi 2-3 alkalommal végigtapizni a gombokat, akkor boldogan adnék 10k-val többet egy monitorért, mondjuk alapból egy 400k-s darabról van szó, tehát igazán beleférhetett volna.

(#4) szabonagyur


szabonagyur
félisten

Valamelyik laptopomon volt úgy tudom.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#5) domos


domos
senior tag

Több laptopomon is van, első dolog hogy kikapcsolom... a windows nem épp olyan szépen kezeli a dolgot mint az iOS vagy android.

If you don't do it enough, nothing's gonna really happen.

(#6) SutPet


SutPet
aktív tag

Nekem sose működött normálisan az automatikus fényerő mobilon se, de TV esetén pl egyenesen idegesítő mert pl sötét szobában magának a kép változása által generált fény változást is érzékeli és próbálja lekövetni némi fáziskéséssel. inkább legyen fixen és állítgatom én magamnak.
Monitor esetén sw-ből megoldható két kattintással nálam(dell s2721dgfa + dell display manager) ez eddig szinte az összes dell monitoromnál működött.

God must love stupid people, he made so many of them.

(#7) Gézengúz


Gézengúz
addikt

Szoftverből automatikusan.

[link]

[ Szerkesztve ]

(#8) tboldi


tboldi
nagyúr

Az almás laptopok és monitorok tudják. :)
Nekem egy 2017-es 15" MacBook Próm van, abban biztosan van, de emlékeim szerint az ezt megelőző 2015-ös 13" MacBook Airem is tudta.

És nekem is hiányzik az X230-ból. :D

[ Szerkesztve ]

(#9) pusszycat


pusszycat
nagyúr
LOGOUT blog

Vagy 5 éve amióta beüzemeltem a moncsim nem állítottam a fényerőn. Nagyon szépek a szinei. Főleg a laptop kijelzőjéhez viszonyítva. :)

Mi 11 Lite 5G 6/128 :)) Xiaomi Redmi Pad 4/128 GB, Laptop Asus Oled Vivobook 16GB/1TB " Azért vagyunk, h legyünk " by pusszycat

(#10) Lalikiraly


Lalikiraly
addikt
LOGOUT blog

Ez is egy olyan dolog, hogy okádják, hogy home office és hasonlók. Erre az almán kívül a többi gyártó a laposaiba adja az ótvarhígfos 720p webkamerát ami papíron 30fps, de inkább csak 24... Arra panaszkodva, hogy hát kicsi a káva. És a nyomorult telefon akkor miért tud már az előlapi kamerával is 4K videót? Jah mert akkor nem tudnák csilliárdokért eladni a webkamerákat.

Érdekes módon, volt úgymond billentyűzetes, ma már csak gagyifonként emlegetett telefonom. Az USB csatlakoztatásakor megkérdezte, hogy tárhely vagy webkamera üzemmód. Ezt egy droidnál mi a frászért nem tudják megoldani. Jó tudom a sokrétegű szoft miatt. Hát de könyörgőm, egy tetű android több helyet foglal mint egy Windows...

Lalikirály nem szép ember; de Gavallér!!!

(#11) cinemazealot válasza KISDUCK (#1) üzenetére


cinemazealot
addikt

"Én telefonon se használom az automata fényerőt, mindig oda húzom a csúszkát ahol nekem kényelmes."

Egyszer ezt én is kipróbáltam. Egy sötét helyiségből szikrázó napsütésre kijőve a csúszkát sem találtam. :D

(#12) KISDUCK válasza cinemazealot (#11) üzenetére


KISDUCK
addikt

Erre jó az izom memória. ;] Mondjuk velem ilyen nem fordult még elő, mindig láttam annyira a kijelzőt hogy tudjak fényerőt állítani.

(#13) hcl válasza Lalikiraly (#10) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

"Az USB csatlakoztatásakor megkérdezte, hogy tárhely vagy webkamera üzemmód. Ezt egy droidnál mi a frászért nem tudják megoldani. "
Meg van, már ősidők óta, az értesítési sávon feldobja, hogy töltés, vagy PTP/MTP vagy storage. Legalábbis Samsungok, meg Lineage-k.

Mutogatni való hater díszpinty

(#14) Evil Snowman


Evil Snowman
őstag
LOGOUT blog

Razer Book tudja, ráadásul elég jól is kezeli a környezeti fényviszonyok változásait.

(#15) HThomas válasza Gombafa (#2) üzenetére


HThomas
senior tag

Mai monitorokon is előfordul, pl LG 40WP95C-W.
Hasznos funkció, de pl egy kalibrált monitornál nem tudom mennyire használható (gyári sRGB módban bekapcsolható mondjuk...).
Illetve az LG-nél azért béna, hogy auto módban teljesen kiveszi a kezdből a brightness beállítást, nem lehet offset értéket sem megadni.

(#16) totron


totron
addikt

Újabb Eizokon is van. Akkor legyen ilyen funkció, ha jól is működik. Telefonoknál 10-ből 8 nagyon butának tapasztaltam, csak bosszantásra jó. Egy egy régi Sony Xperia űzte nagyon jól ezt az ipart, azt hittem kiemelkedően jó kontrasztú LCD van benne. :D Pedig nem, csak szabadban átmenet nélkül, egyből beállt egy pazar végeredményt adó szintre, sötétebb beltérbe lépve szintén jól ráérzett a tutitra a másodperc törtrésze alatt lezajló sötétítéssel (nem pedig 2-3 sec-ig tartó, lépcsőzetes-bizonytalan ügyetlenkedéssel, mint a legtöbbjénél). Mindezt manuálisan beállított fényerőhöz viszonyítva. Nem láttam még olyan fényérzékelésre tanítható mobilt, ami úgy dolgozott volna, ahogy megbeszéltük: hektikusság a köbön, a többször megmutatott fényértékek semmit nem jelentenek ezeknek. A káoszt csak növeled azzal, ha kézzel utánállítod a fény erejét (ami a tanítás módja lenne elvileg).

Monitor esetén is el tudom képzelni, hogy nem az álmaid kijelzője amiben jól működik és fordítva.

(#17) HThomas válasza totron (#16) üzenetére


HThomas
senior tag

Nekem Samsung S10-en már elég jól működik, nem szokott gond lenni vele... a korábbiakon ügyetlenebb volt.
Az asztali monitoron viszont először nagyon fura volt látni amikor időnként állítgat (pl valaki mögém áll, pont a lámpa és az érzékelő közé). Ezt leszámítva meg tök jó, teszi a dolgát.

(#18) Chaser válasza totron (#16) üzenetére


Chaser
titán

én mindig kilövöm

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.