Hirdetés

2022. október 7., péntek

Gyorskeresés

(#1) Luck Dragon

Jégkaparó a kesztyűtartóban.

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#2) Zsiráfapu

Zsiráfapu
csendes tag

Szerintem nagyobb gond, hogy a sok ember nem tud hóban (sem) vezetni. A hiányzó tudást meg sajnos a téligumi sem tudja pótolni.

Not trying, is lost by default.

(#3) flymi

flymi
addikt

link
link

Jó szórakozást!

Zsiráfapu: Jeges úton hóban egyszerűen nem lehet "tudni vezetni". Elég csak egy kicsivel gyorsabban menni, kicsivel rövidebbre venni a féktávot vagy hamarabb kigyorsítani a kanyarban és kész a baj. Nem lehet eléggé érezni és esetleg óvatosabban vezetni. Szerintem itt Mo-on senki nem Finn rally versenyző, mégha annak is képzeli magát. Ja és szerintem ők is törik a verdát.

[ Szerkesztve ]

/// "A félelmet lazán arcul csapom és fricskát nyomok az orrára" (T.B.A) ///

(#4) woodworm válasza flymi (#3) üzenetére

woodworm
veterán

Ja, itt már nem a gumi számít, hanem a "cipőméret"!

(#5) flymi válasza woodworm (#4) üzenetére

flymi
addikt

Valahogy úgy. Elég sokan rutinból vezetnek ilyenkor is, ez is baj.

[ Szerkesztve ]

(#6) BoB válasza flymi (#3) üzenetére

BoB
veterán

Ezt pont azok hangoztatják, akik nem tudnak vezetni. Hatalmas különbség lehet két ember vezetési képességeiben havas-jeges úton is, nem csak szárazon. Persze ezt nem érzi az, aki maga sem tudja hova lehetne fejlődni.

You may corrupt the souls of men, but I am steel. I am doom.

(#7) Klaus Duran

Klaus Duran
senior tag
LOGOUT blog

Már rég téli gumi + óvatos vezetés.
Aki hülye az így is úgy is árokban köt ki.

A Doctor nem hal meg, csak átalakul. https://www.youtube.com/watch?v=0C3zgYW_FAM

(#8) Luck Dragon válasza Klaus Duran (#7) üzenetére

De inkább egy régi téli gumi, mint a tükör sima nyári gumi szett. Ha a kettő között van a választási lehetőség.

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#9) Klaus Duran válasza Luck Dragon (#8) üzenetére

Klaus Duran
senior tag
LOGOUT blog

Aki eddig nem rakta fel a télit annak már rég elvettem volna a jogsiját.

A Doctor nem hal meg, csak átalakul. https://www.youtube.com/watch?v=0C3zgYW_FAM

(#10) Dr. Romano

Dr. Romano
veterán

Az enyémen téli van.... még nyáron is.

Ez....e...ee...ez egy.... ez egy FOTEL???

(#11) flymi válasza BoB (#6) üzenetére

flymi
addikt

Na ezt jól megkaptam, BoB. :D

Mindenki tud vezetni, közlekedni már kicsit kevesebben. ;)
Tény, hogy nem kifejezetten szeretem a jeges úton való csúszkálást. Én szívesen rallyznék, de nem közúton, ahogy azt sokan teszik.

[ Szerkesztve ]

(#12) Pipó válasza Klaus Duran (#9) üzenetére

Pipó
őstag

1986 óta van jogsim és eddig egyetlen autómon volt elől téli gumi, azon kívül mindig csak nyári. Lekopogom, de eddig csak egy balesetem volt, nyáron, nem adták meg az elsőbbséget kanyarodó főúton. Nem ágálok a téli gumi ellen, de túl sokat tulajdonítasz neki. Igaz, egyik autóm sem volt nagy teljesítményű. Száraz hideg időben nagyobb sebességet megengedhetsz a télivel, de a mai időjárásban túl sok előnye nem volt.

"Vannak győzelmek, amiktől jobban alszik az ember. És olyanok is, amik ébren tartanak." Broadchurch - Kis fekete szir-szar rózsaszín biszbasszal a tetején? - Az is vaaan!

(#13) Freiherr

Freiherr
őstag

Az eszetekbe sem jutott, hogy segítsetek a körforgalomban kitolni a másikat? Egyszerűbb ülni, és szitkozódni, vagy hogy van ez?

Back to the future

(#14) potyautas

potyautas
csendes tag

A kedves ítélkezőnek mesélném, hogy téli gumival haladtam nem is igazán csúszós, hanem latyakos mély hóban egy hosszú emelkedőn. Éreztem, hogy gyorsabban forog a kerék, mint ahogy haladok, láttam a tükörben közeledni a buszt, de nem tudtam mit tenni, haladtam ahogy tudtam. Szerencsére volt olyan rész, ahol a busz elfért mellettem, és szétcsapta a latyakot. Utána már nem volt semmi gond. Tehát a téli gumi se varázsszer. Azt az elképzelést persze tudom támogatni, hogy válasszuk a tömegközlekedést!

(#15) Luck Dragon válasza Freiherr (#13) üzenetére

vagy hogy van ez?

Az autóson lett segítve.Igaz nem mi, mert mi jóval feljebb voltunk,köztünk volt egy körforgó. De maga a dugó volt a nagyon hosszadalmas.

(#16) Freiherr válasza Luck Dragon (#15) üzenetére

Freiherr
őstag

Értem, akkor rendben.

Back to the future

(#17) nemlehet

nemlehet
őstag

Én úgy tapasztaltam, hogy a téli gumi leginkább akkor segít amikor hideg van, vagy icipici hó. Érezhetően kevésébé tapad a nyári -15-ben sokkal biztonságosabb a téli ilyenkor

Viszont amikor ilyen nagy hóesés van mint tegnap meg ma volt, ebben a kásás, latyakos masszában teljesen mindegy mi van az autón, az számít mennyire finoman vezetsz és mennyire vagy előrelátó. Ezt tapasztalattal és oktatással lehetne segíteni, de amíg az emberek döntő többsége nyáron tanul vezetni erre esély sincs.

Én még abban látom a problémát, hogy ilyenkor sokan indokolatlanul lassan mennek ott is ahol már mondjuk lehetne haladni, amitől sokak agya elborul és kielőznek, de az út közepe és széle nem tiszta és bumm így lett a chocapic...

Nokia 3310->3410->3100->6500 Slide(RiP Nokia)->Acer Liquid Metal ->Xiaomi Hongmi-> Xiaomi Redmi Note 3

(#18) kentucky

kentucky
őstag

Audi quattro és a félméteres hó sem akadály :D

(#19) Kalandor válasza BoB (#6) üzenetére

Kalandor
HÁZIGAZDA

Szerintem is csodákat lehet elérni, ha az ember figyel.

Ma kinéztem kb. 3-4 autóval előrébb egy szép nagy párhuzamos parkolóhelyet, index ki, tükör hátra, lassú fék (eleve 30-al ha mentem, kanyar után). Jön mögöttem valaki, gondoltam majd megáll. Aham, nem. Nagy gáz előre, csikorgott mögöttem, még a megállásom nélkül is majdnem lebólintott.
Slusszpoén: még le is dudált...

Kicsit büszke voltam magamra, hogy még csak ideges se lettem. Parkolni persze nem tudtam, egyirányú, mehettem miatta egy 2 km-es kört. Lámpánál melléálltam, átnéztem, ment a nagy kézből facebookozás Mr. Palacsintaórás Utambólkotródjnál:(

Óriási baj ez a rohadt telefonbuzergálás, sokkal nagyobb mint bármi latyak vagy gumi.

(#20) flymi válasza Kalandor (#19) üzenetére

flymi
addikt

+1

(#21) DeFranco válasza kentucky (#18) üzenetére

DeFranco
nagyúr

láttam egyet tegnap egy zuglói mellékutca-kereszteződésben, tyúklépésben közelítette meg, és tyúklépésben kanyarodott be a dolgára.

valószínűleg ő látott már havat és nem tegnap kapott a segge alá egy "megbírja" vasat. hiába az ólbókotró, ha nem látja be a kereszteződést és a másik elővigyázatlanul belezuhan a szituációba, azt a két(?) tonnát taknyos havon nem fogja meg az elektronika sem. vagy megfogja, csak 10 centivel arrébb mint kéne.

rendkívül hálás voltam neki, főleg arra tekintettel, hogy a sarkon egy bölcsőde van és épp bedobási idő volt.

[ Szerkesztve ]

(#22) angyalpc2

angyalpc2
aktív tag
LOGOUT blog

Ma is hatvani postánál ott bohozkodott egy paraszt gyerek peres nyárigumival
Nem hogy a kis bukkanó, de még a síma úton se bírt megmozdulni.

a lekanyarodni vágyókat feltartva persze. aztán néhányan segítettek tolni neki, de gondoltam.. ott dögöljél meg ahol vagy hülye gyerek.
Kötelezővé kell tenni a téligumit , mint romániában, ennyi.

Többi téligumisnak meg se kottyant az a hó.

Bár a garázsbeálláskor (ahol már 20-30cm van lassan) azért én is elakadtam egy kicsit a prémium télivel :D

(#23) angyalpc2 válasza flymi (#3) üzenetére

angyalpc2
aktív tag
LOGOUT blog

Az oroszok nem tudnak vezetni..sehogy nem hogy hóban.

A minimum vezetési kultúra és képesség nincs meg, nem hogy a kressz betartása.
Az a lényeg hogy ő az isten az úton, agyilag eddig jutnak el.
A teljes világ rajtuk röhög, a youtubot nézve.

(#24) Dj Sügi válasza nemlehet (#17) üzenetére

Dj Sügi
őstag

Nem mai hóeséshez kapcsolódik és nem mai eset, de idei. Hókotrót/sószórót mutatóban nem látni az utakon, viszont trafipaxot szinte minden második este a bokor mögé bújva... Miért nem lehet kiküldeni őket időben vagy többet venni ha nincs?
Más: első pár centis hó leesése után városban szinte mindenki 20-al tötymörgött, lakott területen kívül meg 50-el, de a belső sávot tartották rendületlenül. Kinek ne borulna el az agya.? :F

🚗 FORD - First On Race Day 🚗

(#25) SunyaMacs

SunyaMacs
aktív tag

(#26) angyalpc2 válasza nemlehet (#17) üzenetére

angyalpc2
aktív tag
LOGOUT blog

Óriási tévedés

ha nincs kapaszkodó lamella, a nyári szart se ér. mintha szlik lenne. Semmi, 0 tapadása van.

Tök száraz -10 fokban meg a gumi keménysége puhasága dönt. Talán még elég is lehet, de nyálkás úton 0 fok körül megint szart se ér kb
De hóban meg végképp semmit nem ér

És balesetkor a biztosító lazán másképp számol nyári gumival.

Akinek nincs tetves 35-40e Ft-ja hogy 5-6 évente gumit vegyen...hát

(#27) SUPREME7 válasza Dj Sügi (#24) üzenetére

SUPREME7
őstag

Ne viccelj ezen spórolni kell, most toboroznak embereket... Közben addig lehet hó se lesz. Az órabérrel sem estek túlzásba :(

Hómunkásokat vesz fel szombaton délelőttre az FKF Nonprofit Zrt.
2017. január 14-én szombaton délelőtti, 06.00 – 14.00 óráig tartó munkavégzésre.
A nyolcórai munkáért nettó 4000,-Ft-ot fizet Társaságunk.

Nyilván nem hókotróra keresnek, hanem utcatakarítás, de ezek alapján megint nem hittek benne, hogy itt eshet hó.

[ Szerkesztve ]

(#28) Goose-T válasza angyalpc2 (#26) üzenetére

Goose-T
veterán

Kicsit azért többe kerül egy gumigarnitúra, például az én kocsimra egy darab téli volt 32 rugó, pedig csak 16-os, ami ma már eléggé elterjedt méret. (Persze négyet vettem belőle, még mielőtt valaki belekötne.)

Jó zene: https://tinyurl.com/uam2as25 *** Eladó Fenderek: https://tinyurl.com/4nt8u8vn

(#29) woodworm válasza Goose-T (#28) üzenetére

woodworm
veterán

Nekem kifutotta 45-ből a négy, bár tényleg nem prémium minőség.

[ Szerkesztve ]

(#30) angyalpc2 válasza Dj Sügi (#24) üzenetére

angyalpc2
aktív tag
LOGOUT blog

Tegnap a rádióban ment a sírás rívás..hogy sehol nincs takarítva.

Voltunk Szlovákiában
0 azaz nulla vagyis zero hókotrás vagy sózás
20+centis és már előtte se nagyon sózhattak.

A határtól bőven benn az országban 70 kilométerre is semmi...már a napsütésben délben kezdett olvadni a cseh határhoz közel, meg az autópálya le volt Pozsonynál takarítva.
Ennyi.

De sehol csúszkáló kocsik, semmi.
Téligumi van, nem mennek mint vadbarmok, halálnyugalom.

A magyarok nagy része meg meghalt 5 centitől és ezért kell tolni.

Nem azt mondom, hogy a szlovák minta a jó, nyilván az osztrák a követendő, de vicc amit művelnek a magyar sofőrök jó nagy része.

Föl kell tenni a jó téligumit és óvatosan kell közlekedni.
Ennyi lenne a titka.

[ Szerkesztve ]

(#31) Thome válasza flymi (#3) üzenetére

Thome
addikt

Nézem ezeket a videókat.

Nem értem hogy miért nem lehet vészhelyzet esetén FÉKEZNI. Az összes csúszkáló idióta csak akkor kezd fékezni, mikor kezd kifordulni a kocsi teljesen, egészen addig megpróbál driftelve egyenesbe jönni.

A szembe levő szintén nem normális, látja hogy már a szembe sávban van, de nem lassít le. K*rvaidióták az emberek, csak kerüljenek el az ilyenek.

(#32) Luck Dragon

A KPM mentségére, ma Fehérváron láttam kettőt majd a 63-as főúton is találkoztam Velük. És tették a dolgukat.

(#33) ncc1701

ncc1701
addikt

Ezúton szeretném megkérni a sok hülye, vezetni nem tudó koca autóst, h legalább ilyenkor maradjon a qrva seggén. Vegyen ki szabit. Borzasztó, h mi megy az utakon (25+ éves jogsim van, alsó hangon fél milla km van a lábamban). Úgy kell kerülgetnem a csúszkáló n00bokat. :(

(#34) SUPREME7 válasza ncc1701 (#33) üzenetére

SUPREME7
őstag

Sokszor pont a "fél millió kilométer van a lábamban" emberek vannak az árokban :D Egyébként is valamikor el kell kezdeni :)

(#35) woodworm válasza Thome (#31) üzenetére

woodworm
veterán

Igazából jeges, havas, csúszós úton úgy kell vezetni, hogy ne legyen szükség a fékre. A reggeli ónos utakon pl. nincs az a téli gumi, ami megfogja az autót, ha már elkezdett csúszni.

(#36) Thome válasza woodworm (#35) üzenetére

Thome
addikt

Az lehet, hogy ónos-jeges úton nincs értelme!

De a videókban rendre havas utakon ment a drift -nézz bele ismét, figyeld meg- (gondolom a nyári gumi áldásos hatása), és féklámpát véletlenül sem láttam egyik ökörnél sem.
De ha csak elengedi a gázt, már stabilizálható az autó, sőt.

[ Szerkesztve ]

(#37) woodworm válasza Thome (#36) üzenetére

woodworm
veterán

Nincs országos tapasztalatom, de ma az alapprobléma az ónos szitálás volt, arra jött fedőtevékenységként a hó és az eső. Ezzel túl sok mindent kezdeni nem lehet, csak túlélni. Bár az eső még a jobbik eset.

Az ünnepek alatt volt hasonló, talán szenteste napján. Kíváncsiságból kipróbáltam a tempomatot, váltás után egyszerűen megbolondult, mert nagyobb gázadással gyorsít, mint az adott helyzet kívánt és leszabályzott a kipörgésgátló. Egy nagy rángatózás lett a vége. :))

[ Szerkesztve ]

(#38) kmisi99

kmisi99
addikt

Sajnos már a végét sikerült lekapnom. A nő lent parkolt az út szélén, és nem tudott kitolatni, kikapart a kerék, na most az út és az út széle közt maximum 2cm szintkülönbség van. A kamionos csávóval tolták ki. Most komolyan ha ennyire szar nyári gumija van akkor járjon BKV val, mert ez közveszélyes.

(#39) 8th válasza angyalpc2 (#23) üzenetére

8th
őstag

Butaság.

Hüje malyom ...

(#40) h3lios

h3lios
addikt

Ilyenkor örülök, hogy zsír új téli szet van a kocsin. Eleve nem vagyok 1 állat az utakon, próbálom nem pörgetni a motort, ilyenkor a puhább vezetési stílus amúgy is az ember hasznára válik. Az mondjuk nem kicsit vicces, hogy sokan elindulnak ónos esőben / hóban és reménykednek benne, hogy 1-ben hazaérnek. Ha nyári gumi lenne az autón el nem mernék indulni, nem hogy autópályázzak is vele...

B-tag: H3lios#2825

(#41) ncc1701 válasza SUPREME7 (#34) üzenetére

ncc1701
addikt

Az a korszakom elmúlt. Voltam már árokban, ne félj. :) 40 felett az ember már nem pattog feleslegesen.

(#42) AllTheBest

AllTheBest
senior tag

Durván másfél éve vezetek autót, szerintem érdemes ilyenkor kimenni egy üres parkolóba, ritkán használt útra és megnézni hogy reagál az autó hirtelen fékezésre, vagy ha véletlenül megcsúszik. Nem mondom azt, hogy olyan nagy rutinom van autóvezetésből, de ha az ember ismeri a gépet, akkor már sokkal előrébb van. Viszont rengeteg a hülye az utakon, naponta 50km vezetés szinte mindig megvan és ha leesik 2 centi hó, már kétségbe van esve mindenki, az utóbbi 2 hónapban 7 autót láttam az útszéli árokban, ebből ma kettőt. Egyenes utakon ráadásul...

Esetleges elírásokért elnézést kérek, kevesebb ujjal nehezebb pontosan írni :) ---> Xiaomi Mi 9T 128gb

(#43) ->Raizen<- válasza Zsiráfapu (#2) üzenetére

->Raizen<-
veterán

Nekem még viszonylag jól tapad a nyári gumi. Mondjuk a faluból kifordulva jobbra egy kövér gázfröccsöt követően jobbra kanyarodáskor keményen keresztbe álltam az úton, de rutinos vagyok és korrigáltam. :D Az első két téli gumi nagyon szét van kopva jobbnak láttam nem felrakatni. Ma viszont röhögtem azokon akik megpróbáltak felkaptatni arra a dombra ahol épp lakom. :D :D Párnak nem nagyon sikerült. Ilyen az a szarrá kopott nyári gumi na.. nem találja a tapadást a kb 30 centis hóban.

[ Szerkesztve ]

(#44) ->Raizen<- válasza Kalandor (#19) üzenetére

->Raizen<-
veterán

Baazz már vezetés közben is nyomkodják azt a tetves faszbookot? :Y :W

(#45) gerii válasza AllTheBest (#42) üzenetére

gerii
addikt

Az biztos hogy kell tesztelni a gépet. Pesten most én is qrvára meglepődtem, hogy a latyakos mellékutak gyakorlatilag fékezhetetlenek. Pár éve nem láttam havat, és ennyit számít.

(#38) kmisi99: Ugye visszafelé tolta a smart-ot a helyére?

[ Szerkesztve ]

(#46) AllTheBest válasza gerii (#45) üzenetére

AllTheBest
senior tag

Nekem van ilyenkor reggel lehetőségem tesztelgetésre, 3km szinte egyenes út, szökőévente nyáron egyszer megjelenik a hókortó és soha többet nem látjuk. Bekötőút ami összeköti a falut a főúttal ahol lakom, konkrétan ha nagy a hó a busz se jön be, hanem leszállítja azokat akik ide jönnének és gyalogolhatnak. Ilyen úton könnyű begyakorolni a vezetést hóban :D

Esetleges elírásokért elnézést kérek, kevesebb ujjal nehezebb pontosan írni :) ---> Xiaomi Mi 9T 128gb

(#47) Dilikutya válasza angyalpc2 (#26) üzenetére

Dilikutya
nagyúr

Akinek nincs 5-6 évente 40 ezer forintja téli gumira, az ne járjon autóval. Az autó költség, tele van kopó alkatrésszel, ezt lehet tudni vásárlás előtt is. Konkrétan én leszarom, hogy valaki a saját hülyesége miatt az életét veszélyezteti, de az a baj, hogy ezzel másokét is. Mindent a téli gumi sem old meg nyilván, de sokat segít. Meg persze ésszel kéne vezetni, ez sokaknak talán még az 5-6 évente 40 ezres garnitúránál is nagyobb kihívás.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#48) Matada2.3

Matada2.3
veterán

Nekem nemrég lett pénz téligumi szettre, az utak és a nagyobb távok miatt lett eldöntve. Mentem anno jégpáncélon nyárigumival kis autón, eléggé kellemetlen volt és éreztem, hogy eszélyes mutatvány is, mintha vajon mentem volna akkor, meg is fogadtam, hogy nagy utakra nem indulok ilyenkor.

Finn the human

(#49) woodworm válasza Matada2.3 (#48) üzenetére

woodworm
veterán

Könnyű autóval mindenképp kihívás a közlekedés ilyenkor. Régen ekkor került a zsák cement a csomagtartóba.

(#50) MasterMark válasza Thome (#31) üzenetére

MasterMark
titán

Te vezettél már autót?
Ugye tudod ha ráfékezel hóban, akkor irányíthatatlan lesz az autó, mivel az összes kerék csúszni fog.

Switch Tax

Copyright © 2000-2022 PROHARDVER Informatikai Kft.