Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) batyuska100


batyuska100
senior tag

Van nekem is egy hasonló ismerősöm, aki még 7.-be tűnt el.
Ő nem ugyan abba a középiskolába jelentkezett, mint én, de egy évvel kséőbb találkoztam vele.
Ugyan úgy én nem ismertem fel, amikor hazaértem akkor írt rám Facen, hogy ugyan oda fogunk járni (2015)
De nem minden szép és jó.
Óvodában, nagycsoportos voltam és volt egy gyerek aki 3 házzal lakott tőlünk, ezért a legjobb barátom volt. Egyszer még ugyan abban az évben (2006) jelentek meg az édesanyjával, hogy kiköltöznek németországba :(
Ezek után soha többet nem találkoztunk, a házukban még azóta is megy a riasztó, szerencsére nem törtek még be.
A 2. ilyen ember 4. osztályban tűnt el az életemből. Az úgy kezdődött, hogy átiratkoznak egy másik iskolába, a szomszéd faluba. Oké, akkor még tartottuk nagy nehezen a kapcsolatot, de egyszer csak nem akart többet válaszolni. Akkor felkerestem (már 6.o ban) ,de a házukban már más lakott.
A 3. ember az a legszomorúbb. Ő csak 1 évvel idősebb, mint én, szinte együtt nőttünk fel, 2013-ban voltam nála utoljára.
A szomszédban lakik. Átmennék hozzá, de már nem tudom, hogy hogy fogadna, meg a vírushelyzet miatt se megyek sehova jóformán. Írtam neki mindenhol, bejelöltem, de magasról tesz rám. 13 évnyi barátságot így kidobni az ablakon...
Lehet hogy én rontottam el valamit?
Lehet, amikor átmentem hozzá, akkor csak feltartottam?
Mert mindig kérdeztem, hogy mit csináljunk, akkor ilyen nagyon unott hangon, unott fejjel vagy azt mondta, hogy bújócskázzunk, vagy labdázzunk.

(#2) Luck Dragon válasza batyuska100 (#1) üzenetére

Ahogyan idősebbek leszünk úgy másképpen látjuk a világot, másképpen látjuk azt is hogy kire lehet szükségünk. Ebbe beletartozik a barátok is, mert azt megválasztható de a család nem.

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#3) batyuska100 válasza Luck Dragon (#2) üzenetére


batyuska100
senior tag


Itt vagyunk ketten, ő 1,5 éves volt, én még csak 5 hónapos :) (2000)

(#4) flymi


flymi
addikt
LOGOUT blog

Számomra vannak kollégák, távoli ismerősök, szomszédok, volt osztálytársak oszt kábé ennyi.
Hogy mennyit vesztettem vagy nyertem azzal, h nem volt gyerekként kebelbéli jó barátom azt nem tudom és már nem is fogom megtudni.

batyuska100: csodagyerek lehettél ha 5 hónaposan már jártál. :U ;)

[ Szerkesztve ]

/// "A félelmet lazán arcul csapom és fricskát nyomok az orrára" (T.B.A) ///

(#5) Luck Dragon válasza flymi (#4) üzenetére

"" Hogy mennyit vesztettem vagy nyertem azzal, h nem volt gyerekként kebelbéli jó barátom azt nem tudom és már nem is fogom megtudni.""

Ezt önmagában egy külön témát felőle kérdés amire egyszerűen nehéz választ adni. De megpróbálom,szerintem sokat.
Azaz ha gyerekként tényleg egy jóbarátra teszünk szert és mind amellett sok élmény társul akkor egész életedben elkísér. Ami szerintem jó dolog.

[ Szerkesztve ]

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#6) flymi válasza Luck Dragon (#5) üzenetére


flymi
addikt
LOGOUT blog

Pedig falun nőttem föl, sok korombéli és idősebb srác volt akikkel összejártunk focizni, bicajozni, később számítógépet bütykölni stb, de a szó szoros értelmében barátom nem volt. Ami nem volt az nem hiányzik.

[ Szerkesztve ]

/// "A félelmet lazán arcul csapom és fricskát nyomok az orrára" (T.B.A) ///

(#7) Luck Dragon válasza flymi (#6) üzenetére

Mások vagyunk, másképpen látjuk. :)

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#8) flymi válasza Luck Dragon (#7) üzenetére


flymi
addikt
LOGOUT blog

Egyszer volt egy hasonló élményem egyébként. Lehetett vagy 10 éve, h Pécsen a busz pályaudvaron odajött hozzám egy srác és a nevemen szólított, kérdezte emlékszek-e rá. Gőzöm sem volt hirtelen, igazából azóta sem tudom de csak bólintottam, váltottunk pár szót (hogy s mint, hol vagy mit csinálsz) aztán ki-ki felszállt a maga járművére.
Gimiben az évfolyambelieket és az idősebbeket természetesen álmunkból felverve név szerint tudtuk, az utánunk érkezők közül csak azok nevét tudtuk akiét érdemes volt.

/// "A félelmet lazán arcul csapom és fricskát nyomok az orrára" (T.B.A) ///

(#9) batyuska100 válasza flymi (#4) üzenetére


batyuska100
senior tag

Bocsi, elnéztem a dátumot. Ez már 2001.
Csak a hónapokat néztem :U

(#10) flymi válasza batyuska100 (#9) üzenetére


flymi
addikt
LOGOUT blog

;)

/// "A félelmet lazán arcul csapom és fricskát nyomok az orrára" (T.B.A) ///

(#11) batyuska100 válasza flymi (#10) üzenetére


batyuska100
senior tag

Eléggé szétcsúsztam

(#12) Argos


Argos
őstag
LOGOUT blog (1)

Válaszolni akartam, de a sokadik sor után inkább úgy döntöttem, megírom külön.
Ám, köszönöm a posztot, nagyon jó volt felidézni a régi emlékeket! ;)

...elmúlik...

(#13) Luck Dragon válasza Argos (#12) üzenetére

Ezek szerint ez a hét a nosztalgia jegyében zajlik. :)

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#14) Argos válasza Luck Dragon (#13) üzenetére


Argos
őstag
LOGOUT blog (1)

Valami olyasmi. :)

...elmúlik...

(#15) bkercso válasza batyuska100 (#1) üzenetére


bkercso
nagyúr

13 évnyi barátságot így kidobni az ablakon...
Legalább nem vert át önös érdekből. Hidd el, sajnos ez is valami!... :)
Lehet hogy én rontottam el valamit?
Nem tűnik szerintem életszerűnek, inkább lehet, hogy csak szembekerült olyan problémával, amit nem akart vagy tudott megosztani. Talán..

Meg van olyan is - kamaszkorban leginkább - hogy az ember nagyot változik, a régi ismerősök/barátok társaságában azonban csak a régi módon tudja magát érezbi és csak úgy tud viselkedni; nem tudja megmutatni magát, ezért inkább még az osztályralálkozóra se megyel

Jó volt olvasni a bejegyzést ls a hsz-eket! :R

[ Szerkesztve ]

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#16) batyuska100 válasza bkercso (#15) üzenetére


batyuska100
senior tag

Jövőre szerencsére egy helyen fogok vele dolgozni, majd megszólítom.
De ezeket a régi képeket meg videókat is elküldtem neki, az se érdekli.

(#17) bkercso válasza batyuska100 (#16) üzenetére


bkercso
nagyúr

Ld. Fenti szerkesztve, bár felnőttként túl lehetne lépni azon is... :F

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#18) Luck Dragon válasza batyuska100 (#16) üzenetére

Akkor szerintem az már tárgytalan. Ő már ezt elengedte . Nem hiszem hogy ezek után még érdemes folytatni a dolgot.

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#19) batyuska100 válasza Luck Dragon (#18) üzenetére


batyuska100
senior tag

Bezzeg amikor kell valami akkor jó vagyok :U
De még megpróbálom valahogy odaadni neki a képeket, ha mást nem átviszem dvd-n

(#20) Luck Dragon válasza batyuska100 (#19) üzenetére

Kihasználtság?!
Persze meg lehet próbálni, egy kép ezer szóval felér.

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#21) batyuska100 válasza Luck Dragon (#20) üzenetére


batyuska100
senior tag

A miénk volt a kamera és ők mindig kölcsönkérték.
A videók meg képek soha nem lettek lementve, mindig ki lettek írva egy cdre.

(#22) Luck Dragon válasza batyuska100 (#21) üzenetére

Nem szeretnék rossz májunak tűnni, de szerintem akkor sem lesz ebből már semmi. Hiszen a dologhoz mind a ketten kellettek.

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#23) batyuska100 válasza Luck Dragon (#22) üzenetére


batyuska100
senior tag

Én a családi cuccokat azért vissza szeretném juttatni.
Lehet, hogy nem is tudnak róla, hogy nálunk vannak.

(#24) Luck Dragon válasza batyuska100 (#23) üzenetére

Ez egy szép gesztus.

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#25) batyuska100 válasza Luck Dragon (#24) üzenetére


batyuska100
senior tag

Aztán, majd kiderül utána mi lesz :R

(#26) Graphics


Graphics
Jómunkásember

Kritikai észrevétel, hogy a mondatrészek között a vessző gyakorlatilag elmarad. Szóközök is random helyeken vannak. Engem sajnos zavar az ilyen...

Célszerű Word-ben begépelni, és kisegít a bajból.

A fintor szó alapján pedig nem pozitív lecsengésű írásra számítottam. Jó történet, nekem a gyerekkori barátaim alapvetően átalakult ismerősi szintre, igazi barátaim középiskolában lettek, velük szerencsére azóta is szoros társaságot alkotunk.

@batyuska100: Engedd el, rohadt hosszú még az élet...

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#27) Luck Dragon válasza Graphics (#26) üzenetére

Köszönöm.

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#28) #90088192 válasza batyuska100 (#25) üzenetére


#90088192
törölt tag

Nem véletlenül Erdélyi vagy?
Egy kifejezés amit csak az Erdélyből származó barátom használ ebben a környezetben: Megszólítom

(#29) batyuska100 válasza #90088192 (#28) üzenetére


batyuska100
senior tag

Pécsi vagyok, de eléggé sokat laktam edélyben így lehet, hogy egy kicsit rámragadt, de nagyon kezd kikopni :)

(#30) Luck Dragon válasza #90088192 (#28) üzenetére

Nyomozó. :D

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#31) #90088192 válasza batyuska100 (#29) üzenetére


#90088192
törölt tag

:K

Egy egy szó mit el nem árul :DDD

(#32) 8th


8th
addikt

Ha már találkozások. Pár hete állunk sorban egy zöldséges bódénál amikor is hátulról előre szól egy ismerős hang "álljon már rendesen a sorban, mi maga rugó?". Bazdki! Hátrakapom a fejem erre ott mosolyog a harcsa bajsza alatt a századszintünkről a főtörzs. Tele volt a laktanya életunt alkesz vérkomcsi csöves tisztekkel de őt nagyon bírtuk, nem lehetett vele két komoly szót váltani mert viccet csinált mindenből. Még lebaszás közben is mosolygott aztán nem tudta az ember komoly- vagy csak poénkodik. Két évtizeddel ezelőtt voltam sorkatona, hogy ma 2020-ban honnan vagy miről ismerhetett meg fogalmam sincsen. Most nyugdíjas biztonsági őr a piacon. Kicsi a világ. Ha arra járok tuti elkanyarodok felé csak, hogy váltsunk pár szót.

(#33) Luck Dragon válasza 8th (#32) üzenetére

" álljon már rendesen a sorban, mi maga rugó?".

Ez hatalmas! :))

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#34) #90088192 válasza Luck Dragon (#30) üzenetére


#90088192
törölt tag

Asszonnyal azon szoktunk agyalni kinek honnan van az akcentusa. Nemrég a pénzügy miniszter beszélt, neve nem volt kiírva, hallgattam aztán rávágtam, hogy német.
Az, a neve alapján amit később kiírtak. Jót nevettünk mert nem érős akcentusa van, vagyis lehetett volna akar holland is. Hülye hobbi de hát mit vártál :DD

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.