Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#45) bambano


bambano
titán
LOGOUT blog

én nem tudom megmondani, hogy ceteris paribus automata vagy kézi.
ezt úgy értem, hogy nincs olyan tapasztalatom, hogy két, tök egyforma, csak a váltóban különböző autót vezessek egymás után. Két, nagyjából minden lényeges paraméterében különböző autót vezetek rendszeresen, egyikben egy nem túl penge kézi, másikban egy hidrós hagyományos automata van.

az automatát azért vettem, mert csomagban volt. azt a motort meg azt a hajtásláncot csak automatával adták. belenyugodtam. utazni jobb, vezetni határeset. az tény, hogy rendszeresen sikerül felborítani a programozását.

nem lehet megmondani, hogy melyik a jobb, mert a világ is változott körülöttünk. 2005-ben, amikor a kéziváltós szekeret vettem, még lehetett haladni. 2018-ban, amikor az automatát, majdnem minden bokorban traffi, nagy forgalom, stb.

az automata rosszabb. és? ki tudnám használni a kézit? nem. ha vennék egy 5.0v8 mustangot, amiben olyan a motor, hogy kezdene számítani, hogy kézi, talán számítana. mostanra lenne két kiló traffi büntetési határozatom.

az is tény, hogy amikor legutóbb Pesten jártam, az m3 bevezetőjén a shell kútig állt a dugó. az adaptív tempomattal meg az automata váltóval úgy mentem át az m3 bevezetőjéről a hungárián át az m5 kivezetőjéig, hogy egyszer sem nyúltam a pedálokhoz. tehát a tornaóra teljességgel elmaradt.

öregszünk. lustulunk. automatára váltunk...
:)

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.