Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) arcos


arcos
tag

Akkor ezzel a software-rel szinkronizalni sem kell a szerverrel, hanem neten keresztul automatikusan letolti a leveleimet a telefonomra?

Elég ha a világegyetem tágul, a pocaknak nem muszáj!

(#2) Integra


Integra
titán

istenem, csak egyszer szabaduljunk már végre meg a lotustól, és álljunk át exchangre és outlookra meg sharepointra....

:))

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#3) cannibal válasza Integra (#2) üzenetére


cannibal
senior tag

szívemből szóltál :DDD mondjuk a 40%-os arányon meglepődtem...

(#4) Dare2Live válasza cannibal (#3) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

Az IBM Lotus Notes támogatás rendkívül fontos lépés a Nokia üzleti modellek számára, mivel a Gartner piackutató szerint a céges levelezések mindegy 40 százaléka az IBM megoldásán alapul.

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#5) Gubro válasza Dare2Live (#4) üzenetére


Gubro
senior tag

Bizony, és ezzel nagyot húzhatnak, mert ez napi probléma sok cégnek.

(#6) Scalpel válasza Integra (#2) üzenetére


Scalpel
senior tag

Én meg azt mondom szabaduljunk meg végre a Microsoft és a Google adott piacon való monopolhelyzetétől. Én örülök, hogy más is helyet kap... :C

(#7) cannibal válasza Scalpel (#6) üzenetére


cannibal
senior tag

akkor te még nem használtál notest

(#8) cannibal válasza Dare2Live (#4) üzenetére


cannibal
senior tag

minek idézgetni? mivel a cikkben ez volt én is arra utaltam...

(#9) Integra válasza cannibal (#3) üzenetére


Integra
titán

úgy néz ki, nálunk pár éves átállás alatt ez meg is fog végre valósulni:)
én kezdek beleőrülni a notes-ba, egyszerűen iszonyat...
sharepointot lehet, hogy már jövőre komolyabban megtanulhatom, egész jó amit eddig láttam belőle! igazodik az office2007-hez a layoutja, az pedig már eleve bejövős nekem.

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#10) Integra válasza Scalpel (#6) üzenetére


Integra
titán

sok sikert hozzá.
nálunk egyöntetű útálat övezi globálisan, de más cégeknél haverjaim szintén rühellik.
egy fos, maradjunk ennyiben, eljárt már felette az idő rég.
valszeg az ibm miatt lett ennyire elterjedt, kíváncsi lennék pár szerződésre, illetve viszonyla nehéz leváltani az egészet, főleg nemzetközi nagyvállalatoknál.
nem kár amúgy érte, ha elhullana..

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#11) #16820480


#16820480
törölt tag

nem tudom milyen a notes, lehet, hogy rossz, de nekem ez a hozzállás nem tetszik, hogy "bár dögölne meg"... :( inkább fejlesztenék, az jó lehetne a pici monopolhelyzet elkerüléséhez.
már így is a tököm televan, hogy minden csak és kizárólag outlookkal képes szinkronizálni. mintha az lenne az isten komolyan...

(#12) Integra válasza #16820480 (#11) üzenetére


Integra
titán

baj, hogy egy ms termék jó?
pedig ez a helyzet. és nincsen jobb.
a lotus korábban az adatbázis kezelése miatt vált elterjedté (gyanítom), de azóta az ms komolyan felzárkózott, ez van.
ráadásul a nagyvállatok az ms office-t használják, egyértelmű az integrálódás email és adatbázis integráció esetében is efelé.
ez van, azért ms ide vagy oda, működik a dolog.
és azért mert ms valami, nem feltétlenül egyenlő azzal, hogy fos.
csináljon valaki jobbat, ami képes 50-80ezer usert kiszolgálni globálisan.
kicsit másképp kell gondolkozni ilyen méretekben.

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#13) #16820480 válasza Integra (#12) üzenetére


#16820480
törölt tag

nem erre gondoltam. hanem arra, hogy ugyan üzleti felhasználóknak lehet, hoyg jó, nekem nincs rá igényem. viszont mivel (lassan) egyeduralkodó (lesz) a piacon, így semmi másra nem fognak fejleszteni, ami viszont már nem csak az üzleti felhasználókat érinti majd sajnos, hanem az átlag embert.
kéne egy jó szabvány, ami akár felőlem lehetne az MS terméke is, de azt lehessen hazsnálni 3rd party fejlesztőknek, hogy más platformokon is lehessen már szinkronizálni. tudom, ilyen nem nagyon lesz, mert nem fűződik üzleti érdeke hozzá a cégnek. de én például örülnék neki, ha menne a szinkronizálás a linuxom alatt is. és nincs elvi akadálya szerintem, csak például a nokia telefonom meg se nyikkan, ha linux alatt rádugom a gépre (még mass storage módig se jut el).
ezt nem szeretném, ha bevett gyakorlat lenne idővel.

egyébként ismételten leírom, nem azt mondom, hogy az MS terméke jó vagy rossz. csak annyit, hogy nekem nem felel meg, többek közt azért, mert nem fut az általam használt rendszeren, meg amúgy sem ingyenes megoldás, így nem tudom használni. de én nem szídtam őket, nekem a Vista is tetszett, használtam is egy darabig, de aztán találtam az igényeimnek megfelelőbbet.

(#14) hola_bola


hola_bola
csendes tag

Mellesleg van már S60-ra olyan sw, ami egy-az-egyben ezeket a funkciókat tudja (sőt többet is, mert más kiszolgálókat is tud kezelni, mint pl: Exchange), nem értem mi ebben a hír. Pl: a Seven Mail.

[ Szerkesztve ]

(#15) Hosssszu


Hosssszu
őstag

Én is meg tudom erősíteni, hogy a notes egy fos! Nekem is azt kell használnom a cégnél.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.