Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Lars


Lars
őstag

Egy asztali gép sokkal könnyebben módosítható mint egy laptop, kényelmesebb vele dolgozni, vagy gyakorlatilag bármit csinálni. A laptop egy szükségmegoldás, ha csak azért vennél, mert néha vinnéd az ágyba ( mást vigyél :D ) vagy kiülnél a teraszra netezni ( sosem fogsz, csak a filmekben szoktak ;) )

Én asztalit vennék mindenképp, akár még úgy is, hogy nem költöm el a teljes összeget. ( többi mehet fagyira/sörre/borra )

14 éve laptopozok, mert rákényszerít a sors, de nem élvezem. Az elején lehet hogy poén lehet, de kényelmetlen minden perce. Amint tehetem, csukom össze a gépet, és megy a sarokba. ( Nem nem csak munkaeszköz, és nincs munkaundorom :D )

(#2) R3wind


R3wind
csendes tag

Van otthon laptop is, PC is. Detto nem vagyok egy power user, plusz a régi gépemet nem akartam költözéskor vinni magamal, maradt a szülői házban, így jött a laptop. Amire kitaláltam hogy kell, arra tökéletes volt, plusz nekem is az jött be, hogy nem kell az asztalnál ülni folyton. Nos, elárulom, hogy többet ültem asztalnál a laptop előtt, mint vele az ágyban. Egyrészt jó, jó a laptop de én azt mondom hogy 15,6 colos döggel az öledben feküdni az ágyban nem buli. Utána viszont jött az, hogy kéne egy gép, ami azért erősebb mint a hordozható masina, meg úgy is folyton az asztalnál ülök, akkor meg tök mindegy. Helyem volt, tudtam hova rakni, így jött ismét a PC.
Konkrét laptopokat nem tudok ajánlani, de szerintem ha csak ilyen minimális igényeid vannak, ne add alább egy i3-as masinánál. Üzemidő, ez is egy fontos dolog, ha sokat szeretnél asztaltól távol tölteni, akkor azért bírja. Anno én benéztem a dolgot és könnyed netezős, filmnézős felhasználással ha bírt a gép nagyjából 3 órát.
A 16 órás üzemidőről minimális tapasztalataim vannak, lévén hétköznap nagyjából 4-5 órát ment a masina, hétvégén viszont megvolt a 16 óra. Két éves, a jelek szerint bírja, most a feleségem használja nem kímélve, ritkán fagyasztva a rendszert.

(#3) Krugszvele


Krugszvele
aktív tag

Ha ennyire vonz a laptop, akkor érdemes azt venned!

Én asztali gépet vennék:
- a laptop kijelzője egy kicsi méretű, kis felbontású panel amit túl közelről nézel
- a laptop billentyűzete egy összenyomorított kínlódás az asztalihoz képest
- a laptop teljesítménye nagyjából fele-harmada lesz az asztali gépnek (hiába i5, ha mobil i5!!)
- fejlesztés, hibakeresés, javítás szinte mindig házilag megoldható asztali gépnél

Viszont laptopnál:
- bárhová viheted magaddal
- sokkal kevesebbet fogyaszt
- fizikailag kisebb helyett foglal

Ha egy tanácsot megfogadsz, akkor az legyen, hogy mindenképp SSD legyen benne, akármit veszel.

Esetleg nézz szét, össze lehet rakni alig drágábban egy mini ITX gépet, ami már szép is, nem egy nagy hombár otromba doboz és mégis megkapod ugyanazt a teljesítményt!

És itt válaszd ki bal oldalon a menüben a MiniITX alaplaptípust
Én már raktam össze LCPower házzal, meg vagyok elégedve!

(#4) dugo_


dugo_
veterán

Építs 150-160 körül egy miniITX-et, a maradékból pedig kijön egy használt 2nd gen core i üzleti, ami három-négy évesen is bucira veri az összes 200k körül kapható új notit minőségben.

[ Szerkesztve ]

(#5) fordfairlane


fordfairlane
veterán

Én ha ebben a helyzetben lennék, vennék egy Dell E6230-at, hozzá külső eszközöket (monitor + bill + egér), meg egy dokkolót. Tán ki is jönne ennyi pénzből. Persze ez így ebben a formában nem lenne új, de kétszázból nehéz megoldani mindent optimálisan.

A képet árnyalhatja a dolog, amennyiben a beépített Intel GPU nem elegendő.

[ Szerkesztve ]

x gon' give it to ya

(#6) Krugszvele


Krugszvele
aktív tag

A napi 16 órás használatra reflektálva:

Egy számítógépnek igazából a 24 órás működés lenne megfelelő.
Olyankor a hardver bemelegszik az üzemi hőmérsékletre és ott működik.

Amikor viszont ki-be kapcsolagatod, akkor mindig visszahűl, majd felmelegszik.

Ha elektronikában utánanézel ilyenkor a hőtágulás miatt egy idő (sok-sok idő) után elkezd jelentősen sérülni a vezetékek felülete a folytonos tágulás-összehúzódás következtében.

Ezért is nem gond például egy VGA-nak mikor napi 24 órában 75 fokon bányászik BTC-t.
Viszont mikor naponta 4-5-ször játszik vele fél órát a felhasználó, akkor általában szobahőmérsékletű kikapcsolva, aztán 40 fok körüli üresjáratban majd 70 fok körüli mikor játszik és ez váltakozik folyamatosan.

És most egy nevetséges érv:
nézd meg a sivatagot, az is úgy lett olyan lisztszerű homok, hogy a hőingadozás szétrepesztgette az anyagot.

(#7) elithun


elithun
őstag

Úgy érződik laptopot szeretnél, szerintem gondolkozz abban.
Én nagyon sokáig PC-n voltam, fejlesztő vagyok, otthon is szoktam projekteken dolgozni, de nagyon untam, hogy a lakásban mindig egyetlen ponton vagyok, ezért vettem egy laptopot.

Laptoppal ugyanúgy asztaloknál ülök, de végre több helyen, a lakás több pontján mozgok, és nem fásulok be annyira.
Manapság már azért 2 kilósak, vagy könnyebbek a laptopok, így nem annyira nehéz mozogni velük.

A PC maradt a játékközpont, és a TV-re van rákötve. De mivel te nem vagy nagy játékos ez nem fog hiányozni.

Az SSD tényleg alap, hogy legyen benne, és javaslom, hogy használt üzletit vegyél.
(Amit az adatlapomon látsz laptopot annál szempont volt, hogy játékokat is tudjon futtatni, hogy, ha valamiért nem férnék hozzá a PC-hez.)

[ Szerkesztve ]

„Minden egyes tapasztalat közelebb visz a megértéshez.”

(#8) Met


Met
nagyúr

Mi a kérdés? Laptopot akarsz venni.

Viszont azt meg kell hagyni, hogy napi 16 órát megy. Nem tudom, hogy egy laptop bírná-e ezt nap, mint nap, sosem volt még laptopom.
Ennyit nem bír az akksi, tehát konnektor közelébe kell ülnöd

Valamiért vonz az a fajta szabadságérzet, amit egy laptop ad, nem kell vele az asztalhoz kötve ülni, nyugodtan bebújhatok vele az ágyba, kiülhetek vele a teraszra, udvarra

Kiülsz a kertbe, teraszra és ha süt a nap nem fogod látni a kijelzőt, de nem azért kellene oda kiülnöd hogy ne a monitort bámuld egyfolytában?

Nem utolsó sorban az is vonz a laptopban, hogy soha nem volt laptopom, szeretném kipróbálni milyen azzal élni.
Eleinte szokatlan lesz a tapipad, ha veszel hozzá egeret eleinte mindig otthon fogod hagyni.:)

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#9) Misi1979


Misi1979
őstag

Üzleti kategóriás laptopot vegyél, használtan. 150-200e körül nagyon jók vannak.

Ha napi 10+ órát használnád a gépet, még egy érv a laptop mellett: a fogyasztás..

A kismókusok kenyérre is kenhetik.

(#10) quailstorm


quailstorm
nagyúr

Van egy ultrabookom (13,3 col), meg két asztali gépem két monitorral...
De mikor egy asztali volt akkor is alig nyúltam a laposhoz, max ha el volt foglalva. Én így közelítem meg a témát. Ha kell (akár ma is), ott az i5 kvázi zsebben, 1,5 kiló, lehet programozni.
De hogy én azon létezzek napi szinten? Próbáltam nyáron mert kihullott a táp, de neeem. És nagyobb lapos se jönne be, külső egérrel billentyűvel és monitorral meg egy lapos már megint abszurd.

Szóval legyen egy ultrahordozható meg egy asztali. 200-ból ki is jön ami nekem van. 2012-es Samsung series 9 meg egy Dell Optiplex 3010 i5.

(#11) petipetya


petipetya
nagyúr

Ha folyton egy asztalhoz akarsz ülni, vagy nagy játékos vagy, akkor PC. Ha nincs asztalod mint nekem (a szobanövények kisajátították), és inkább tartalomfogyasztásra használnád a gépet, akkor laptop. Az internet hőskorában én is PC mellett (és monitor előtt) ültem, ám hosszútávon egy laptop sokkal kényelmesebb megoldás. Ma már el sem tudnám képzelni a laptop nyújtotta kényelem nélkül:
- ágyon ülve, félig fekve filmezni
- ugyanez youtubozással
- halk
stb.

Nálam is megy 16 órát, ám természetesen nincs annyi időt a kezeim között. Folyamatosan be van dugva a konnektorba, úgyhogy az aksi teljesítménye lényegtelen.

A kérdés az, hogy akarsz-e visszamenni az őskorba egy új PC-vel, avagy nem?

[ Szerkesztve ]

"nincs rá lezsóidő"

(#12) Cifu


Cifu
nagyúr

1.: Az asztali gép viszonylag egyszerűen szervizelhető, bővíthető, módosítható. Laptopnál mindez sokkal macerásabb.
2.: Ha laptop, akkor rögtön választanod kell méretet is. 10-13"-os méretű laptop valóban könnyen hordozható, de egy 15-17"-os lapos már kevésbé az.
3.: Ahogy lent is mondják, alapvető probléma, hogy ennyi pénzért inkább egy régebbi üzleti laptopot érdemes venni, mert az új laptopok ilyen árkategóriáig erősen katasztrófák minőség szempontjából.
4.: Viszont ha használtak között válogatsz, akkor rögtön jön asztali gépnél is ez az opció. Ennyi pénzből elég korrekt gépet és monitort vehetsz.

Persze ha mindenáron lapost akarsz, akkor vegyél azt, de ha csak megerősítésre vártál, hogy márpedig a lapos jó dolog, akkor (a többi hsz.-t is elnézve) rossz helyre jöttél... :)

[ Szerkesztve ]

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#13) TBMC


TBMC
addikt

a fentebb leírtak alapján én a laptopot választanám, ha tul. képp semmi elvárásod nincs vele szemben, és mindig ott lehet veled, nálad. Ha nem kell erősebb konfig (hisz ezen az áron sajnos az esélytelen), és nem szeretnéd a jövőben bővíteni...
továbbiakban, hogy meglegyen az "otthoni" érzésed is, mellédobnék a későbbiekben egy monitort, és vmi audiócuccot. :K

[ Szerkesztve ]

markbellus.hu 

(#14) Mi5u


Mi5u
tag

Most divat a PC-t fikázni szóval laptop. :DDD

Viccet félretéve ha kicsit is mobil akarsz lenni akkor üzleti notebook, a konzumer szarokat én hanyagolnám.
Minden más esetben egy ITX/mATX/ATX formátumú PC, normális(pl. IPS) monitorral.

(#15) Medocsabi


Medocsabi
addikt

Hááááát ebben tanácsot kérni... :) én asztaliról váltottam laptopra. Szükségem volt-e rá? LÓF@SZT :D de mindig is akartam :DDD azóta nem váltanék vissza asztalira,de azt is kalkuláld bele,hogyha a notebookon elromlik valami neadjisten gari után akkor vehetsz másikat.Míg ugye pcn csak cseréled az esetleges alkatrészt.
amúgy én szinte csak starcraft2 multizom,ahhoz a mostani laptopom bőven elég.Meg közben a munkámhoz is jobban illik egy notebook,word,excel miatt. meg wc-n nézni a walkind deadet :))

[ Szerkesztve ]

(#16) Buky87


Buky87
tag

Ami még alternatíva lehet, hogy építesz egy matx vagy itx gépet amivel elvagy évekig. Sokkal másabb egy asztali gép előtt ülni netezni, filmezni mint egy laptop előtt. Érdemesebb egy asztalira költeni és ha tényleg vonz az, hogy ágyba tudd vinni meg ide oda akkor egy 10"-os tablet mellé és kész. Én ha nem az asztalit akarom használni akkor előbb viszem magammal a tabletet mint a notit.

(#17) lezso6


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Én néhány éve váltottam asztalira, metr olyan gagyi laptopok vannak manapság. Persze igazából maradt a noti is, egy Thinkpad T420. Használt üzleti notit javasolnék.

Előnyök:
- jobb support
- sokkal jobb beviteli perifériák
- nagyfelbontás (béna 1366x768 helyett 1600x900, 1920x1080 is opció)
- könnyen javítható (és rengeteg alkatrész van hozzá)
- alapvetően teljesen más minőségérzet

Hátrányok:
- általában gyenge dedikált VGA (már ha van)
- átlagfelhasználó számára csúnya lehet

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#18) Medocsabi válasza Buky87 (#16) üzenetére


Medocsabi
addikt

És ha tényleg csak heartstone a legnagyobb játék amivel játszik akkor arra simán elég egy tab is,minden másra meg a mastercard pc.

(#19) gilfoyle


gilfoyle
őstag

Ha van asztalod és fix helyed ahova a monitort tenni tudod, akkor dokkolható üzleti noti + dokkoló + 22-24" monitor + bill, egér.
Asztali érzet mobilitással. 200k-ból kihozható, még marad is.

(#20) 66zio


66zio
aktív tag

Ha nem kellene egyetem miatt akkor én csak is asztali mellett döntenék.

[ Szerkesztve ]

(#21) totron


totron
addikt

Laptoppal hajlamos az ember kanapéra, ágyba mászni és ami mégjobb: ott is maradni. Eltunyul a vázizomzat. Az asztalinál sokat ülés meg isiászt eredményezhet, de jobb a monitor. A nagyobb fogyasztás és nagyobb zaj mellett, bár építhető hozzá lineáris táp. Vannak vállalható kijelzőjű notik, de alapvetően fos a kijelzés rajtuk. Nem asztali használatra 14" az ideális.

(#22) lezso6 válasza gilfoyle (#19) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Ja, nekem 2-3 évig így volt. Dokkolható 12" szubnoti + 23" monitor, billentyűzet, egér, minden. De ha elmentem otthonról, akkor csak ki kellett pattintani a notit a dokkolóból is ennyi. :)

[ Szerkesztve ]

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#23) Medocsabi válasza lezso6 (#22) üzenetére


Medocsabi
addikt

Dokkolható üzleti noti amivel játszogatni is lehet 200 ból?? :U és ehhez még monitor +dokkoló állomás? linkeljetek kérlek ilyet...

(#24) fordfairlane válasza Medocsabi (#23) üzenetére


fordfairlane
veterán

Hearthstone szintű játékra az Intel GPU is alkalmas.

[link]

x gon' give it to ya

(#25) Medocsabi válasza fordfairlane (#24) üzenetére


Medocsabi
addikt

Igaz,nem szóltam :) csak hirtelen magamból indultam ki.Merthogy hónapook óta keresek egy olyan max 14" notit,ami max 200.000ft,és egy valamirevaló 6.7. generációs cpu+vállalható gpuval rendelkezik(nincsenek nagy igényeim egy gt 940m szint már elég),és le is tudja hűteni a cuccost.Ez utóbbi a probléma általában...

(#26) lezso6 válasza Medocsabi (#23) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Nem játszogat, mármint olyannal nem, amihez az integrált VGA kevés lenne.

Pl ami nekem van T420 (i5-2410) azt 50-60k-ért dobálgatják HA-n. Átlag használatra nem kell több. Beledobsz egy kis SSD-t (25k), optikai helyére megy a HDD (5k), dokkoló (~10k), aztán maradt még 100k monitorra.

[ Szerkesztve ]

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#27) Medocsabi válasza lezso6 (#26) üzenetére


Medocsabi
addikt

(#25) :)

(#28) BoB


BoB
veterán

Ha kell hurcolásznod, laptop. Ha nem kell, akkor asztali.

Laptop egyetlen előnye a hordozhatóság, minden másban hátrányt szenved (alacsony fogyasztású asztali is összeállítható).

Nekem van egy asztali gép, meg egy kis 12,5-es laptop utazáshoz. Otthon soha nem használom az utóbbit. Ágyban? Túl nehéz, kényelmetlen, úgy nem lehet csinálni semmit, melegszik, zúg a ventillátor, stb.

[ Szerkesztve ]

You may corrupt the souls of men, but I am steel. I am doom.

(#29) Chaser válasza Krugszvele (#3) üzenetére


Chaser
titán

azt kihagytad, legtöbb gépben nyomorék panel van, 200-ért nincs is most talán ips paneles gép
billzetet viszont rosszul látod
sok éve csak notebookom van, gyorsabban gépelek rajta mint a nagy testvéreken ( :
itt megint az van, kevés gépben van értelmes billzet, és 200k-ért nem lesz olyan ami tényleg jó

írónak: 50-ért használt üzleti amit hordozhatsz, maradékból meg egy asztali..szerintem, vagy egy értelmesebb használt üzleti

szerk: 12,5-es gép nehéz? mid van neked?:) 15-öst használok ágyban/fotelben
8570w 3,3kg, na azt már érzem
melegedés megint olyan, normális gépet kell venni normális hűtéssel és nincs gond

[ Szerkesztve ]

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#30) apezka


apezka
tag

Nehéz dilemma. Úgy tűnik laptopot szeretnél, szerintem vegyél azt.
Bár nekem például a tartalom fogyasztásba az is bele tartozik, hogy filmeket, sorozatokat néz az ember, azokhoz meg hozzá kell jutni. Nyilván erőforrásban nem eszik sokat egy akármilyen letöltő kliens, még laptopnál sem, de ha belegondolsz, hogy annak szinte állandóan menni kell...
Ezek alapján én a helyedben összeraknék valami ITX gépet és vennék egy ~10"-os tabletet...
Ha jól választasz (és itt biztosan találsz segítséget is) akkor az ITX-es gép nem fog sokat fogyasztani, nem lesz hangos ahhoz hogy állandóan fusson, tudsz majd rajta játszani és tartalmat fogyasztani is.
És akkor a slussz poén: felpattintasz rá egy plex vagy akármilyen média szervert és máris fogyaszthatsz média tartalmat a tabletről is bárhol ahol vagy...
Saját tapasztalat:
Fejlesztéssel, teszteléssel foglalkozom. Ha be kell mennem irodába akkor a laptop(+ egy monitor) előtt ülök "egész nap", haza érve eszemben sincs oda ülni a PC-hez, még akkor sem ha valamit tényleg megakarok nézni. Ha viszont otthon vagyok akkor nem jut eszembe laptopot nyomogatni, inkább PC-zek, még mukához is. Hiába van egy ThinkPad Yoga-m amit úgy nyitok, csukok, hajtok ahogyan akarok...

A stressz akkor jön, amikor nincs kit pofán b...!

(#32) fordfairlane válasza Chaser (#29) üzenetére


fordfairlane
veterán

azt kihagytad, legtöbb gépben nyomorék panel van, 200-ért nincs is most talán ips paneles gép

Még mindig jobb kombináció egy olcsó notesz + egy olcsó asztali monitor IPS panellal, mint bármi más. Asztali gépet akkor sem viheti magával, amikor muszáj lenne, egyébként meg otthon az asztal előtt ülve fel sem kel nyitnia a notebook képernyőjét.

x gon' give it to ya

(#33) Cucuska2


Cucuska2
őstag

Veszel 60k környékén egy használt üzletit, és 140k-ért összeraksz magadnak használt alkatrészekből egy gépet + egy jó minőségű monitort. Problem solved. :P

Rock and stone, to the bone! Leave no dwarf behind!

(#34) BoB válasza Chaser (#29) üzenetére


BoB
veterán

X220.

Melegedésre: aham. Tök mindegy milyen hűtése van ha olyan dolgokat csinálsz amik maxon hajtják a procit.

You may corrupt the souls of men, but I am steel. I am doom.

(#35) kmisi99


kmisi99
addikt

Én nagyon sokáig PC párti voltam csak PC-m volt, majd ugye ingáznom kellett és marha jól jött hogy itt is ott is tudtam netezni játszogatni. Majd megmarat a laptop, azóta is csakis ágyban gépezek, sokkal kényelmesebb nekem. Viszont az SSD elkerülhetetlen. Majd kidobtam néha ablakon a fullos hardverű lassú merevlemezű laptopot. Mintha egy ferrarim lett volna amiknek kerekek nélkül kellett volna gurulnia. :D Viszont a laptop másabb kategória mint a PC, én úgy tartom olyan az mint az autó vásárlás, csak a "hülyék" és a gazdagabbak vesznek újat. Más meg megveszi ugyan olcsóbban a fullosabb strapabíróbb gépet használtam.

Én is 100E alatti használt üzleti gépeket használok és imádom őket. Mikor egy újonnan 100-150e be kerülő gépet kell használnom mindig fintorgok.

(#36) Mokó


Mokó
aktív tag

A kérdésre adott rémegyszerű válasz;mindkettő.

Ez tipikusan olyan kérdés mint "melyik nő kell,a jó seggű,vagy a jó mellű".Hát mindkettő,nem?

(#37) Stanlee


Stanlee
őstag

Mar elottem is tobben irtak, erdemes olyan laptopot venni, amin van dokkolasi lehetoseg es ha kell, akkor asztali gepkent normalis monitorral hasznalni. Nekem eddig csak dokkolos hordozhato gepeim voltak, a mostanin sajnos nincs dokkolo amit sajnalok.

“Never run after a bus or a stock. Just be patient – the next one will come along for sure.” - André Kostolany

(#38) MineFox54 válasza dugo_ (#4) üzenetére


MineFox54
őstag

Elég az az üzleti magában is :P
De egyébként igen.

(#39) Polllen


Polllen
nagyúr

Erre a felhasználásra egy üzleti notebook és ennyi.

Ha meg el akarod költeni a teljes keretet, mindkettő.

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#40) Luck Dragon

Van asztali, meg notebookom is. De idejét nem tudom már mikor bekapcsoltam be az asztalit.

Mindenre a notimat használom.
Amit szeretek :csendes, hordozható,könnyű, gyors.

Amit nem szeretek benne: Akkumulátor időtartama, kényes, vigyázni kell rá. De hát ez ilyen.

[ Szerkesztve ]

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#41) MineFox54 válasza Luck Dragon (#40) üzenetére


MineFox54
őstag

"kényes, vigyázni kell rá"

Nem a megfelelő laptopot használod ;] :P

(#42) Luck Dragon válasza MineFox54 (#41) üzenetére

Legyen IP-szabványos? Na ne viccelj már.

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#43) MineFox54 válasza Luck Dragon (#42) üzenetére


MineFox54
őstag

Milyen géped van egyébiránt?

(#44) Luck Dragon válasza MineFox54 (#43) üzenetére

Lenovo G580 wood.

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#45) BrukoMisike


BrukoMisike
tag

Pár éve én is hasonló cipőben jártam, mint te. Sosem volt laptopom, azt hittem milyen jó móka lesz, vettem egy használt üzletit, egy ideig (kb. 1-2 hónapig) érdekes volt, szerettem, de aztán visszatértem az asztalihoz, pedig én sem vagyok egy nagy játékos. Párszor jól jött, hogy van, nem is adom el, de igazából felesleges, nem használom csak nagyon ritkán, vészhelyzetekben.
Lehet, hogy ha csak az lenne akkor rá lennék kényszerülve, hogy azt használjam, de így inkább az asztalit nyúzom. Ha meg ágyban akarok netezni, akkor ott a telefon.
Vegyél notit, ha szeretnél, próbáld ki milyen, de először csak valami olcsóbb üzletit, aztán ha nem jön be akkor el tudod adni.

(#46) Jhonny06


Jhonny06
veterán

-

[ Szerkesztve ]

(#47) BoB válasza Luck Dragon (#40) üzenetére


BoB
veterán

Van egy olyan sejtésem hogy az asztali géped elég régi és lassú.

You may corrupt the souls of men, but I am steel. I am doom.

(#48) dugo_ válasza MineFox54 (#38) üzenetére


dugo_
veterán

8 év notizás után most építettem meg az első asztalimat. Egyelőre nem akarok noti mellé visszaülni. :D

Megvolt az evolúció az ágyban fekvéssel, asztalhoz kiüléssel, egyre több periféria ráaggatásával, aztán beláttam, hogy azért az évi pár hordozásért teljesen értelmetlen laptopot fenntartani.
Ráadásul mindig volt valami aktuális gond, az összes gazdasági totálkárosra kakukkozott, amint lejárt róla a gari.
Kiárusítani egy rémálom, kutyának sem kellenek az alkatrészek, felhasználni se tudod, stb. A 2008-as gépemből még mindig őrizgetem a rajtam maradt kijelzőt...

Talán ez az asztali egy kicsit tovább bírja. Ráadásul jó pár alkatrészt itt csak egyszer, vagy legalábbis 2-3x ritkábban kell megvenni.

(#49) Luck Dragon válasza BoB (#47) üzenetére

Hát már nem mai darab:D

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#50) domos


domos
senior tag

Van itthon laptop meg noti is, a notit nagyon ritkán kapcsolom be. Szeretek kényelmesen, asztalnál ülve számítógépeződni.

If you don't do it enough, nothing's gonna really happen.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.