Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) whiz


whiz
aktív tag

Azt hiszem pontosan tudom milyen ez a helyzet. Nem volt ennyire durva (a lány szülei részéről), de átéltem ezt én is. Én végül egyedül maradtam. Nem igazán tudok okosat mondani, a közhelyes hülyeséget meg nem erőltetném, ide nem az kell. Két ember harca ez. Amíg látod, hogy a barátnőd melletted van, semmiképp se add fel! Kívánok nektek erőt, kitartást és türelmet ahhoz, hogy sikerüljön megoldani ezt a nehéz helyzetet!

Egy jó hacker nem kéri le a napot!

(#2) vwpolopg


vwpolopg
őstag

Mivel nem voltam ilyen helyzetben tanácsot nem tudok adni, azonban úgy gondolom, hogy az a férfi aki megüt egy nőt az nem érdemel bocsánatot. Az apját jól össze kéne verni, mert ez undorító, hogy képes megütni egy nőt, az pedig, hogy a saját lányát, az több mint undorító!! Az ilyen nem szülő, hanem egy féreg...

[ Szerkesztve ]

(#3) Lenry


Lenry
félisten

AZTAKURVA :Y

ha az én párommal bánna így az apja, nem érdekelne, hogy az apja. :(((
megütni egy nőt? megütni a saját lányát?
Jézusom :(

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#4) Csemike


Csemike
csendes tag

Engem sem fogadnak el a Kedvesem szülei, pedig lassan 4,5 éve, hogy együtt vagyunk. Ilyen durva dolgok azért nem történnek, mindössze annyi, hogy nem megyek hozzájuk vendégségbe, nem vesznek rólam tudomást (akkor nem tudom mi lesz, ha esetleg összeházasodunk, netalántán közös gyerekünk is lesz...).

Nap mint nap foglalkozom bántalmazott nőkkel, ez a munkám. De ezek a nők már megtették a legfontosabb lépést, amit a barátnődnek is tanácsolni tudok. EGyszerűen eljönni otthonról, hacsak egy retiküllel sikerül megszökni, akkor úgy. Egy felnőtt ember nem tűrheti, hogy bárki kezet emeljen rá. Hatalmas szakadék tátong a lány és a szülei között, és ezt a szakadékot nem lehet több kis lépéssel átszelni. Nekifutásból egy nagyot ugrani... És akkor sikerülhet. Értesd meg vele, hogy nem lehet ezt másképpen rendezni, csak ha elköltözik, és nem dől be apuci ígérgetéseinek.
Nagyon nehéz lesz neki, mert hiába terrorizálják a szülők, azért kötődik hozzájuk. De mérlegelni kell, hogy vagy marad, és akkor ilyen marad az élete, ameddig a szülei élnek, vagy dobbant, és 22 évesen, felnőtt, dolgozó nőként elkezdi élni a saját elképzelései szerint az életét...
Nem kell természetesen megszakítani minden kapcsolatot, telefonon lehet beszélni, nyilvános, forgalmas helyen lehet találkozni. Nagyon nehéz lesz az első időszak, de ha az első fél évet sikerül úgy "túlélni", hogy nem enged az érzelmi zsarolásnak (itt nagy szereped lesz), akkor nyert ügye van.
Érdekes, egy 31 éves ismerősömnek most volt ereje kilépni az anyja terrorja alól, nagyon hasonló helyzetben élt mint a barátnőd. Nagyon sokat beszéltünk vele, és végülis belátta, hogy a helyzet változatlan marad, az anyja nem változik meg, így egy szép napon fogta a cuccait és elköltözött egy kis albérletbe. Eleinte ott is volt "hálátlan, szemét kurva" és hasonló, finom jelzők, de miután az anyuci rájött, hogy a "kislány" már nem ül fel az érzelmi zsarolásnak, lehiggadt, és most már képesek két mondatot értelmesen beszélni.

Szóval nagyon sok erőt kívánok és kitartást nektek, de egyszerűen meg kell lépni. Elköltözni, messzire.
A fenyegetésért, a személyi szabadság korlátozásáért, a bántalmazásért (látlelet) meg feljelentést kell tenni!

(#5) Rickazoid válasza Csemike (#4) üzenetére


Rickazoid
addikt

Ilyesmit mondtam én is Neki, szinte könyörögtem, hogy ne költözzön vissza, mert az apja ezzel csak ennyit akar elérni és csak addig tart a kedvessége, amíg be nem lép az ajtón, utána minden újra kezdődik.
Ha minden igaz holnap 9-re eljön hozzám Barátnőm, de borzasztóan félek, hogy vagy az anyja vagy az apja csak amiatt otthon marad, hogy ne mehessen sehová holnap, elérni meg sehogy nem tudom, internet-közelbe nem engedik, a telefonját meg összetörték csak azért, hogy ne beszélhessen velem.. a pszichológus után tudott felhívni pár percre, ezt akkor mondta. Pedig megígérte, hogy ha nem javul a helyzet, azonnal eljön onnan, de még mindig nincs itt és nem is lesz. Nem tudom, hogy vegyem rá, hogy észrevegye, ami Vele történik végre és tegyen is ellene.

Tényleg, az internet.. tegnap vettük észre, hogy iwiw-en se és myvip-en se tud belépni, mindkét helyen megváltoztatták a jelszavát (öccse vagy bátyja tudhatta); ez most milyen megnyilvánulás?

[ Szerkesztve ]

Erkölcstelen csíkot húzni a másik krumplifőzelékébe csak azért, hogy legyen egy szünet.

(#6) Csemike válasza Rickazoid (#5) üzenetére


Csemike
csendes tag

Valahogy abban kellene őt erősíteni, hogy nem kell eltűrni a lelki és testi bántalmazásokat. Mert lehet, hogy neki ez olyan természetes, mint a levegő, más emberi kapcsolatot el sem tud képzelni, csak olyat, ahol őt a másik fél bántja, mert ő ehhez a szerephez szokott hozzá, ebben a szerepben tudja, hogy mit kell csinálnia, hogy mi a "dolga".
Igazából az is csoda, hogy te lettél a párja és nem egy hasonló vadállat mint az apja. Saját statisztikám szerint a férjük/élettársuk által bántalmazott nőket gyerekként vagy a szülei bántották, vagy az anyjukat verte az apjuk, de az agresszió az életük mindennapos része volt mindig is.
De ha mélyen magamba nézek, azt kell, hogy mondjam neked, hogy magyarázhatsz neki órákon, napokon, hónapokon keresztül, de neki kell meghoznia a döntést, hogy eljön otthonról. Amíg ő nem érzi azt, hogy ez így tovább nem mehet, amíg tűr, mert nem tud mást csinálni, mert élete 22 éve alatt tűrt, és talán el sem tud képzelni egy normális családot, addig nincs miről beszélni... Illetve neked vele annyi, hogy lelkileg erősíted, és világossá teszed számára, hogy nem csak az áldozat szerepe juthat neki. Mást egyelőre nem tehetsz érte. De még ez is embertpróbáló. :(

Ha megteszi ezt a nagy lépést (ez hatalmas tett lesz a részéről, erre szoktam mondani, hogy túllépi az árnyékát), akkor is mindenképpen javaslom, hogy vegyen igénybe pszichológusi segítséget, mert ezt feldolgozatlanul nem szabad hagyni, és azt hiszem van még hova fejlődnie a személyiségének.

Bocsi a hosszú eszmefuttatásért, ráadásul úgy, hogy nem is ismerlek titeket, csak hirtelen ez jött most ki belőlem, mert érintve vagyok én is ilyen ügyekben (jó, hogy "csak" a munkám, de óhatatlanul is bevonódik az ember az ilyen helyzetekbe, akár érzelmileg is...).

(#7) Lenry válasza Rickazoid (#5) üzenetére


Lenry
félisten

összetörték a telefonját? meg nem engedik netközelbe? meg nem engedik el otthonról? ez utóbbi már bőven kimeríti a személyes szabadság korlátozásának bűntettét. szerintem

ha nem engedik el, menj el érte te, és hozd el. az apjának meg törd be az orrát

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#8) Rickazoid válasza Lenry (#7) üzenetére


Rickazoid
addikt

Nagyon sok minden megfordult már a fejemben, de egyrészt az apja egy 195 centis nem épp keskeny lény és bár két év kyo után valami biztos ragadt rám, ez nem megoldás, másrészt igencsak nehezen úsznám meg, hogy feljelentsen utána + félek Barátnőmet is elveszíteném ilyesmivel.
Bőven kimeríti, de megmondták a rendőrök is, hogy Neki kéne feljelentenie az apját, mert nem avatkozhatnak bele, de Ő nem jelenti fel... Viszont ha ma nem jön el a megbeszélt találkozóra, mindenképp odamegyek.

[ Szerkesztve ]

Erkölcstelen csíkot húzni a másik krumplifőzelékébe csak azért, hogy legyen egy szünet.

(#9) Lenry válasza Rickazoid (#8) üzenetére


Lenry
félisten

mindenképp menj el, mert... nem vagyok jogász, nem értek hozzá, de amiket itt leírtál nálam bőven büntetendőnek számítanának. nem kislány, 22 évesen már odamegy, és azt csinál, amit akar.
és legfeljebb csúnyán nézhetnek a szülei, ha nem tetszik nekik. de ennyi

(persze pont én beszélek, aki nem aludhat együtt a 20 éves Barátnőjével, mert a lány szülei még 2 év után sem engedik. de mi azért szerencsére nem tartunk itt, ahol ti)

[ Szerkesztve ]

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#10) Algieba


Algieba
őstag
LOGOUT blog

Oké, legyél királyfi fehér lovon, aki megmenti a sárkánytól a királylányt.
Csak aztán ne lepődj meg, ha a királylány sok évnyi terápia után, miután kialakult az önálló személyisége, el fog hagyni.

De fő az optimizmus. Legyél a hőse, és éljetek együtt boldogan. :)

Bár nekem eszem ágában sem lenne belemászni egy ilyen sárkányfészekbe.

A tudás az egyetlen érték, ami a használat során nem fogy el, hanem még gyarapszik is.

(#11) Rickazoid válasza Algieba (#10) üzenetére


Rickazoid
addikt

Ezért a Lányért a Pokolba is lemennék! Nincs még egy olyan, mint Ő! Megéri!

[ Szerkesztve ]

Erkölcstelen csíkot húzni a másik krumplifőzelékébe csak azért, hogy legyen egy szünet.

(#12) Algieba válasza Rickazoid (#11) üzenetére


Algieba
őstag
LOGOUT blog

Akkor viszont mint a népmesékben alaposan fel kell készülnöd!
Kemény menet lesz.
Az apa egy két lábon járó gőzhenger. Agyát az ökleiben hordja, és a lányát a tulajdonának tekinti. Az anya az első áldozata, csak éppen a nő teljesen behódolt neki és mindenben követi, mert akkor talán nem kap egy-két pofont. "A nő verve jó." "A nőnek engedelmeskednie kell a férfinek." "A nő a férfi tulajdona." stb. hasonló tévképzetek járhatnak a férfi ökleiben, mert agya már rég elfüstölt jogos önérzetének lángjaiban.

Jaj, te királyfi. :(

Remélem, megúszod a királylány-mentést.

A tudás az egyetlen érték, ami a használat során nem fogy el, hanem még gyarapszik is.

(#13) Thunderzolee

Verd sz×rrá az apját. :((( A fiával együtt. :((

Meg mondjuk én diktafonnal (felvevős telefon) a zsebemben mennék hozzájuk, (nem árt némi "bizonyíték").

Istenem, de r×hadt emberek vannak.. :(

Javíts ki nyugodtan, ha tévedek valamiben. :)

(#14) Rickazoid válasza Thunderzolee (#13) üzenetére


Rickazoid
addikt

Úgy tudom Magyarországon az engedély nélküli hangfelvétel illegális és nem használható fel bizonyítékként.. bár nem vagyok jogász, de ilyesmiről tudok, engem előbb csuknának be miatta... Rohadt egy jogrendszer a rendőrség tehetetlenségével együtt!
De azért egy "kedves", apja által hagyott hangposta üzenet van Barátnőm hangpostájában, amiből egyértelműen hallható, hogy megtiltják, hogy szabadon menjen bárhová is és fenyegetik. De Barátnőm sosem használná fel.. :(

[ Szerkesztve ]

Erkölcstelen csíkot húzni a másik krumplifőzelékébe csak azért, hogy legyen egy szünet.

(#15) Mawyx


Mawyx
senior tag

Az a baj, hogy a csaj nem akar ez ellen tenni semmit, így nem fog menni.

Szomszédunk 50es éveiben jár. Anno régen a lány szülei megtiltották, hogy találkozzanak, de Sanyi, a szomszédunk megszöktette az ablakon át. Lett 3gyerek, már felnőttek, azóta is boldogan élnek :K

Egy nő gondjait amúgy sem megoldani kell, hanem meghallgatni./Eastman/ | Ami árammal működik, vagy rá lehet tenni egy számítógép tetejére, az informatikusi munka :)

(#16) tkazmer válasza Rickazoid (#14) üzenetére


tkazmer
addikt

bizonyos, hogy nem kell engedély a hangfelvétel készítéséhez (ha felhívsz egy ügyfélszolgálatot, ők is csak bemondják, hogy hangfelvételt készítenek, nem kérnek engedélyt). ha végül úgy döntesz, hogy készítesz hangfelvételt, egyszerűen indítsd el a felvevőt, és mond jól hallhatóan, hogy felvételt készítesz.
amennyire IQ bajnok a papa, valószínűleg komolyan sem vesz, ha meg igen, akkor olyan szavak kiséretében teszi majd ezt, hogy már megérte a felvételt elkészíteni :))

úgy tervezték, hogy kibirjon egy atomtámadást is. De nekünk komolyabb fegyvereink vannak, mint pl Béla bá, a földmunkagépkezelő

(#17) kennystyle


kennystyle
tag

Szerintem itt a kulcs az, hogy a barátnőd hagyja hogy ezt csinálják vele. Mert pedig a megoldás egyszerű, eljön "otthonról" és kész, nem megy oda többet, szarik a "család" fejére, ha keresik akkor is. Ha ő ezt nem hajlandó megtenni, az baj. Ahogy írta már a tapasztalt kolléga is, itt kis lépések nem működnek, vagy lelép, vagy tovább keserítik az életét, életeteket.
Szerintem csak annyit tehetsz, hogy sulykolod, persze kedvesen a barátnődbe hogy felejtse el őket jó sokáig, hiába keresik ne foglalkozzon velük, aztán ha már eltelt pár hónap és esetleg lehiggadva továbbra is keresik, akkor dobhat egy csontot nekik, de őszintén aki így bánik vele azt szerintem örökre ki kéne zárni az életéből.

(#18) Lenry válasza Mawyx (#15) üzenetére


Lenry
félisten

nagymamám nővérét is tiltották anno a barátjától.
végül egy Pannónián szöktette meg a párja, és nagy titokban összeházasodtak.
51 éve házasok

[ Szerkesztve ]

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#19) Sir Riccio


Sir Riccio
addikt

Valahogy nehéz elképzelnem, hogy ilyen még létezik. Ha mész semmiképpen se menj egyedül, mindenképp vigyél magaddal tanúkat, és persze az se árt ha meg tudnak védeni ha véletlenül többen várnának mint amire számítasz. Nem kell semmiféle erőszakot alkalmazni amíg ők ezt nem teszik meg, ha meg véletlenül megteszik és eltörik egy-két csontjuk az az úgy járás tipikus esete...valószínűleg senki sem fogja látni ha "véletlenül rosszul esnek el". Nem hiszem, hogy az ilyen emberek képesek lennének normális szociális viszonyok fenntartására akár a szomszédokkal akár más értelmes emberi lénnyel. Ne hagyd, hogy az apja a jelenlétedben parancsolgasson neki, igenis lépj oda és kérd ki te is a véleményét, érezze, hogy neked számít, hogy mit gondol, mit akar. Nem nagyon tudok más tanácsot adni ezeken kívül én sem, max. azt amit a többiek. Hajrá!

Deutsch Richárd Fotográfia - https://www.riccio.hu/ / https://instagr.am/deutsch.richard/

(#20) Wolverine válasza Rickazoid (#14) üzenetére


Wolverine
félisten

Ha közlöd, hogy felvételt készítesz, akkor ezzel nincs gond tudtommal. A megoldás kulcsa a barátnődnél van: el kell költöznie végleg; és ha nem engedik ki a lakásból, megváltoztatják a jelszavait, összetörik a telefonját stb. - akkor feljelentés és távoltartási végzés kérése a teljes család ellen. Ameddig ezt nem lépi meg, addig esélyetek sincs a helyzet normalizálódására.

"I'm the best there is at what I do, but what I do best isn't very nice." (Wolverine) / "Hello, I'm the Doctor. Basically... run." (a 11. Doktor)

(#21) Rickazoid válasza Sir Riccio (#19) üzenetére


Rickazoid
addikt

Egyelőre nem megyek a közelükbe se, ma találkoztam Barátnőmmel, együtt töltöttünk pár órát, persze a szülei megtiltották Neki, hogy feljöjjön hozzám, illetve mondták, hogy hívja fel őket, ha meglesz az új száma (pontosítanék, a cikkbe is beleírom, nem a telefonját törték össze, hanem a SIM-kártyáját, csak Orsi amikor fel tudott hívni rosszul mondta, ki volt már eléggé merülve szegény lány), hívja fel őket, nemrég meg felhívták, hogy hol van, mit csinál és hogy ha fel mert jönni hozzám, akkor nagy balhé lesz és hogy mehetne lassan haza.
Beszéltünk még egy ismerősével, akiben bízik, ő is azt mondta, hogy hiba volt hazaköltöznie és hogy többet már nem tud mondani.
Egyébként Barátnőm elmondta, hogy a szomszédokkal is rossz a viszonyuk szüleinek, talán egyvalaki van a környéken, akivel nem az, illetve az anyjának sincs egy barátnője sem az apja miatt.

Most egyébként egyelőre úgy tűnik a pszichológus valamilyen szinten megértetett valamit Barátnőm szüleivel, de szerintem ez vagy csak egy nagyon rövid átmenet, vagy "álca", hisz nem épp így állnának hozzá a dolgokhoz, ha elfogadnák a kapcsolatunkat szerintem. De Barátnőm még hiszi, hogy megoldható, én nem. Említem Neki néha-néha, rákérdezek dolgokra, hogy hogy működik náluk, de Ő is sokmindent elmond, sok sérelem érte, nem is volt normális tinédzser kora.
Ma még akarunk találkozni, hát majd kiderül, engedik-e, de remélem ha nem, akkor feltűnik végre Neki, hogy eszük ágában sincs elfogadni a kapcsolatunkat és megváltozni.

Erkölcstelen csíkot húzni a másik krumplifőzelékébe csak azért, hogy legyen egy szünet.

(#22) KilgoreTrout


KilgoreTrout
senior tag

Valamitől biztos nagyon megrémültek a szülei, ha - ahogy írtad - egyik napról a másikra kezdték ennyire élesen támadni a kapcsolatot. Nem lehet, hogy a barátnőd beszélt nekik egy esetleges házasságról? Mert az plusz a tény, hogy másfél hónapja jártok simán kiválthatta ezeket a reakciókat olyan szülőkből akik nagyon szorosan fogták eddig is a lányukat.
Megoldás egyértelműen az elköltözés lenne, de lehetőleg másik városba vagy országba, mert különben még rosszabb lesz az egész. A szülők besároznak mindkettőtöket minden ismerősük előtt, fenyegetések, stb. Az lenne a jó, ha számukra ismeretlen helyre távoznátok.
A családunkban volt ilyen, ott egyetlen gyerek volt a lány, és tényleg nagyon féltették mindentől, beleszóltak mindenbe, nagyon a fejére nőttek, erre kiszökött külföldre. Pár évet úgy volt kint, hogy semmit nem tudtak róla a szülei, aztán visszajött, vett saját lakást, és azóta tök jól megvannak, sok időt töltenek együtt.
Nektek is ez kéne.
De azért azt is gondold meg, hogy másfél hónap nem olyan sok idő, és nem biztos, hogy hideg fejjel meg tudod ítélni, hogy meddig fog tartani ez a kapcsolat, tehát ne égess fel mindent magad mögött...

(#23) Rickazoid válasza KilgoreTrout (#22) üzenetére


Rickazoid
addikt

Nem volt szó házasságról, semmi ilyesmiről, egyáltalán. Barátnőm sem említett ilyet otthon. A szülei gyakorlatilag meg semmit nem tudnak rólam, de persze megismerni sem akartak egyáltalán, Barátnőm azonban annál jobban ismer és én is Őt. És valóban szeretjük egymást, bármit megtennék Érte!

[ Szerkesztve ]

Erkölcstelen csíkot húzni a másik krumplifőzelékébe csak azért, hogy legyen egy szünet.

(#24) Kareszovics


Kareszovics
addikt

Nem vagyok az erőszakos megoldások híve, de amit leírtál az annyira felb@sz0tt, hogy az valami hihetetlen. :(((

Megmondom őszintén: én először Barátnőd összes családtagjának kitaposnám a belét, majd ha módod van rá lépjetek le, vagy végleg költözzetek Hozzátok. Nem egy hozzászólásban ott az élő példa a hepiendre. :K

http://steamcommunity.com/id/sgtavitus?l=hungarian

(#25) Vakegérke


Vakegérke
veterán

Lehet, hogy Algieba sajátos módon látja a világot, most viszont az ő véleményét osztom.

Zord szülők, szegényke lányka, hősszerelmes. Jó hármas egy érzelmeket felkavaró történethez.
1., Senki sem gondolhatja komolyan, hogy valaha is lemondanak a szülők arról, hogy a lányuk a tulajdonuk. Biztos, hogy történjék bármi, állandóan keresztbe tesznek az általuk nem kívánt kapcsolatnak. Ha a lányka el is költözik, egy perc nyugta nem lesz, ahogy a hősszerelmesnek sem.
2., Szegényke lányka a kulcsfigura. Bár dolgozik, így anyagilag független, mégis aláveti akaratát a zord szülőkének. Biztos nem jó ez neki, mégsem képes arra, hogy szembeszálljon velük. Jó érzéssel tölti el, hogy van egy hősszerelmes, akiben a megmentőjét látja, de hogy kezét megfogva búcsút mondjon a zord szülőknek, azt már nem.
Bé vagyon zárva, ki sem mozdulhat otthonról? Akkor hogy megy dolgozni?
Valamely lehetőség biztos akadna, hogy akár a rendőrség segítségét kérje, nem teszi. Mégsem akarna kiszabadulni a rabságból?
3., A hősszerelmes szíve nagyon fáj, hiszen érzelmeiben gátolják, és szegényke lánykában nincs annyi határozottság, hogy hozzá csatolja az életét.

Nos, kérem tisztelettel, az ügy kilátástalan, ha a lányka megmarad az önsajnálat szintjén. Talán odamész, szétvered a faterját, meg a bátyját, és elhozod őt? Nem eljárás.
A lánynak kell döntenie, és döntését a szüleivel közölni. Cuccok egy táskába, és csókolom. Örökre nem zárhatják be a lakásba.
Tegyük fel, hogy elhozod a lánykát, méghozzá balhé nélkül, és elkezdődik a szivárványos boldogság. Algieba mondott ám egy érdekes dolgot.
"Csak aztán ne lepődj meg, ha a királylány sok évnyi terápia után, miután kialakult az önálló személyisége, el fog hagyni."
A lánykának 22 éves korára sincs önálló akarata. Végre lesz, és nem kell szemét lesütnie, ahogy eddig, mert kitárul előtte a világ, nyíltan ismerkedhet. A megmentő szerepe elhalványul, ő pedig sajnálni fogja elvesztegetett éveit. Ilyenkor jön a nagykanállal való habzsolás.
Ám ne így legyen...

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#26) Lenry válasza Vakegérke (#25) üzenetére


Lenry
félisten

"Csak aztán ne lepődj meg, ha a királylány sok évnyi terápia után, miután kialakult az önálló személyisége, el fog hagyni."

még ha ez meg is történik, hős lovagunk akkor is elmondhatja magáról, hogy megmentett, és talán jobb ösvényre terelt egy életet.
bár hős lovagunkat ez nem fogja vigasztalni

[ Szerkesztve ]

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#27) Vakegérke válasza Lenry (#26) üzenetére


Vakegérke
veterán

Nos igen. Elmondhatja magáról, hogy hős a javából. Viszont úgy vélem, hogy megkeseredett szájízzel fog legyinteni minden további segélykérő sóhajra.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#28) Thunderzolee válasza Lenry (#26) üzenetére

Jól van, azért ennyire borulátóan nem kell felfognunk.. :N

Én is mentettem már meg a gaz szülők/gonosz férj karmaiból egy-két lányt (úgy látszik mindig kifogom a "nehéz eseteket"), bár azoknál nem voltak ilyen tragikus körülmények.
Még ha vége is lesz évek múlva (kihűl a láng, vagy hogy mondják), megéri.

Lordfreyr esetében elsősorban a leányzó hozzáállásán csodálkozok. Igazán nem értem, mi köti a szüleihez. Jó, hát azon kívül, h normális esetben az embernek van családja, szülei, akiket nem utál, de a leírtak alapján ez már valahol nagyon régen el lett rontva. Itt már csak előremenkülni lehetne, de valamiért nem akar.

Remélem napok alatt megváltozik a véleménye, talán az a pszihológus tud rá hatni, h ne a szüleit válassza. ;] Jól megszívná az apja, h pont az, akinek a családjához kellett volna kötnie, az segített a távolodásban. ;]

Javíts ki nyugodtan, ha tévedek valamiben. :)

(#29) Vakegérke válasza Thunderzolee (#28) üzenetére


Vakegérke
veterán

"Barátnőm rövid időre fel tudott hívni, a pszichológus inkább apját oktatta ki, hogy ezt nagyon nem így kéne."
Ergo a lányka tudja, az apa is tudja, barátunk is tudja.
A megoldás kulcsa a lánykánál van, csak inkább marad önkéntes rab, minthogy tegyen valamit a szabadságáért.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#30) fekeandras


fekeandras
őstag

Szerintem sürgősen el kéne döntenie a lánynak, hogy mire van szüksége.Ha arra, hogy folyamatosan bántsák és semmibe vegyék mint emberi lényt akkor maradjon otthon és tűrjön tovább.Ha pedig nyugodt és boldog életet akar élni azzal akit szeret egyszerűen csak pakoljon össze és koccoljon le otthonról végleg.Ha nem engednék a szülők rendőrt kell hívni rájuk.Ha pedig balhézik a "drága apósod" a lánya munkahelyén szintén rendőrt kell rá hívni.Menjen az ilyen a picsába.Egy agresszív primitív ember lehet.

(#31) Thunderzolee válasza Vakegérke (#29) üzenetére

Igen, sajnos ez így van.

Javíts ki nyugodtan, ha tévedek valamiben. :)

(#32) bullseye


bullseye
addikt

váltsunk egy percre szempontot. a boldog kapcsolat titka bevágódni a szülőknél... ha a lánynak már volt barátja és azzal is ez ment, akkor jó, mert nem veled van külön gondjuk, csak ilyenek és kész. Van esélyed. Szállj be a szokásaikba: legyél bunkó és agresszív a lánnyal, fenyegetőzz, hogy megvered, ha nem jön el este... lehet hogy szívébe zár az após...

amilyen egy el**szett világ ez, még be is jöhet

'Micsoda nyűg" by Rest (FA Brotherhood) │ Szarkazmus valószínűsége: 70%

(#33) Rickazoid válasza bullseye (#32) üzenetére


Rickazoid
addikt

Volt már 3 kapcsolata is Barátnőmnek, mindegyikkel ez volt.
A másik meg... én képtelen lennék fenyegetni Őt vagy bunkó lenni vele, eleve más az alaptermészetem, meg szerintem egy lány/nő alapvetően megérdemli a tiszteletet. Engem egyébként sem az apósa érdekel, hanem Ő. Ő már szeret engem, csak.. nem tudom. Ma fel tudott jönni msn-re, de csak rövid időre, mert szülei egyből odanyomultak, kilépett, utána felhívott, kissé agresszív volt velem, egyértelműen volt valami, majd apja hangját hallottam a háttérben és csak annyit mondott Barátnőm, hogy majd beszélünk és lerakta. Eddig engedték szülei a kapcsolatunkat. Pontosabban szerintem engedik, hogy együtt legyünk, csak tilos találkoznunk és bármilyen formában tartanunk a kapcsolatot. De félek előbb hagy el Barátnőm, minthogy belátná, hogy mi folyik körülötte és hogy a szülei sosem fognak megváltozni. Msn-en azt mondta, holnap délután mindenképp találkozunk, egy perccel később meg hogy nem valószínű, amikor kérdeztem, hogy ez most mi, ideges hangnemben írt, hogy hogy nem bírom felfogni, hogy más dolga is van. :F Akkor már tudtam, hogy megint a szülei csináltak valamit. Teljesen ellenem akarják fordítani én meg nem tehetek semmit, elérni sem tudom!! :( Talán holnap láthatom. Telefonban 100%-ot mondott, délutánra is egyébként, akkor szólt közbe az apja. Pedig nemrég felhívtam, szülei épp nem voltak a közelben és végre sikerült kissé megnyugodnom, hogy jelenleg nincs semmi gond, bár nem akart eljönni este, pedig mondta, hogy akar, de cseresznyét kellett magoznia, de megígérte, hogy holnap mindenképp, délelőtt is és délután is! Most meg már holnap sem jön? :F
Megígérte, hogy visszaköltözik, amint szülei közénk állnak. Mért nem jött akkor még??

Erkölcstelen csíkot húzni a másik krumplifőzelékébe csak azért, hogy legyen egy szünet.

(#34) bullseye válasza Rickazoid (#33) üzenetére


bullseye
addikt

láttál már olyat sorozatban, amikor a nő nem hajlandó elhagyni/feljelenteni az őt verő férjet, sőt, be sem látja, hogy gondjai lennének. Na azt az élet írja. És ez a lány tökéletes alany lesz ilyesmire, már előre betörik a szülők... de neked, ha tisztelnéd, meg óvnád... hát nem lesz könnyű dolgod, amikor ő majd mindenáron lábtörlő szeretne lenni a kapcsolatotokban.

Persze vannak csodák is... kijöhet jól a dolog...

'Micsoda nyűg" by Rest (FA Brotherhood) │ Szarkazmus valószínűsége: 70%

(#35) Csemike válasza Rickazoid (#33) üzenetére


Csemike
csendes tag

Hát, roppant sok türelmed van, azt látom.
"Pontosabban szerintem engedik, hogy együtt legyünk, csak tilos találkoznunk és bármilyen formában tartanunk a kapcsolatot." Ezt megmagyaráznád kérlek? :)

Valahol olvastam egy találó mondatot:
A legtöbb ember akkor se ismerné meg a józan észt, ha az oda sétálna hozzá és kezet rázna vele.

[ Szerkesztve ]

(#36) Thunderzolee válasza Csemike (#35) üzenetére

"A legtöbb ember akkor se ismerné meg a józan észt, ha az oda sétálna hozzá és kezet rázna vele."

Ahhmm.. akkor ez olyan, mint az az aláírás itt a PH-n valakinél..
"Értem én, hogy gőzgép, de mi hajtja?" :D

A lónak is négy lába van, mégis megbotlik....... mondta a hal, de nem értette. :U

Javíts ki nyugodtan, ha tévedek valamiben. :)

(#37) Rickazoid válasza Csemike (#35) üzenetére


Rickazoid
addikt

Nos.. Barátnőmnek azt mondják, nem ellenzik a kapcsolatunkat, de ha találkozni akarnánk, folyton van valami, ma is csak annak volt köszönhető, hogy nem dolgozott ma, szülei viszont igen, illetve nem engedik, hogy telefonáljunk vagy msn-ezzünk. Utóbbi ugye ingyenes, előbbi 3Ft/perc, szóval ez sem érv. Korábban Barátnőmnek rengeteg ideje volt, órákat telefonáltunk egy nap, néha Skype-on 5 órán keresztül, kora reggeltől, de mostanában... folyton ott vannak szülei, amint telefonálni akar vagy leül a gép elé.

Egyébként az a találó mondat az itteni aláírásom kb 2-3 hónapja.. én a Star Trek DS9 első részében hallottam, Odo mondta a kardassziaiakra, amikor a féregjárat felé mentek.

[ Szerkesztve ]

Erkölcstelen csíkot húzni a másik krumplifőzelékébe csak azért, hogy legyen egy szünet.

(#38) Csemike válasza Rickazoid (#37) üzenetére


Csemike
csendes tag

Óóó... szóval ez mégsem volt mindig így? Ez egészen új információ. Valamiért bepipultak a szülők és rövidre húzták a pórázt? Nekem itt valami bűzlik. Te mire gyanakodsz?

Igen, arra céloztam, hogy pont a te aláírásod ez a találó mondat, amit esetleg felolvashatnál a barátnődnek. :)

(#39) Rickazoid válasza Csemike (#38) üzenetére


Rickazoid
addikt

Korábban nem tudták, hogy együtt vagyunk, ezért nem volt mindig így.

Erkölcstelen csíkot húzni a másik krumplifőzelékébe csak azért, hogy legyen egy szünet.

(#40) Lenry válasza Rickazoid (#39) üzenetére


Lenry
félisten

és ha eljátszanátok, hogy szakítotok, Párod pedig nagyon nagyon szomorú lenne és az apja képébe vágná, hogy "erről te tehetsz" és "ezt akartad?" és sírva berohanna a szobájába?

vagy most nagyon szappanoperás voltam?

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#41) Rickazoid válasza Lenry (#40) üzenetére


Rickazoid
addikt

Ezt már eljátszottuk, mielőtt hozzám költözött. Nem hinnék el, főleg, hogy akkor Barátnőmnek nem lenne más oka, hogy eljöjjön otthonról. (mármint biztos lenne, de sose engedik el csak úgy, folyton hívogatják olyankor is, hogy hol van és megmondják, hogy mikorra menjen haza.)

Erkölcstelen csíkot húzni a másik krumplifőzelékébe csak azért, hogy legyen egy szünet.

(#42) Csemike válasza Lenry (#40) üzenetére


Csemike
csendes tag

Igen. :D De szerelemben és háborúban mindent szabad.

lordfreyr: akkor értem. Szóval most ott tartunk, hogy meg van neked ígérve, hogy ha mégegyszer közétek állnak a szülők, bizisten odaköltözik hozzád. Csak nem értem, hogy ez miért nem megy ígérgetés és ilyen-olyan feltételek nélkül. Vagyis értem én, csak teszem a hülyét. :)

(#43) Lenry válasza Rickazoid (#41) üzenetére


Lenry
félisten

próbáltátok már megkérdezni?
hogy mégis mi bajuk van a szüleinek?

ne fogadd el a "mert csak" választ... én anno elfogadtam, és most várhatok a következő alkalomra :(

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#44) Rickazoid válasza Lenry (#43) üzenetére


Rickazoid
addikt

Igen, próbáltuk, abból lett a rendőrség kihívása.. Barátnőm apja 80 dB alatt meg sem volt hajlandó szólalni, oda se figyelt arra, hogy miért mentünk, hogy beszélni akartunk velük.

Erkölcstelen csíkot húzni a másik krumplifőzelékébe csak azért, hogy legyen egy szünet.

(#45) Lenry válasza Rickazoid (#44) üzenetére


Lenry
félisten

ne is haragudj érte, de...

ez egy fasz!
(melyik filmben volt ez? talán Harcosok Klubja)

[ Szerkesztve ]

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#46) Vakegérke


Vakegérke
veterán

Egy monológ 1975 június elején.

Nézd, két és fél éve járunk, ideje dönteni. Anyád ebben a büdös életben nem fog engem szeretni, Te pedig a szolgája leszel, amíg csak él. Húsz és fél éves vagy, most meg kell hoznod életed első önálló döntését.
Vagy ő, vagy én.
Ha őt választod, döntésed elfogadom, de rólam le is mondhatsz, mert nem arra születtem, hogy a pofám befogjam, és cselédje legyek az anyádnak.
Ha engem választasz, az azzal jár, hogy természetesen szeretheted az anyádat, de többé nem parancsolgathat Neked, kettőnk életébe nem szólhat bele.
Én most hátat fordítok, és elindulok azért, hogy ne kelljen szabadkoznod, magyarázkodnod. Ha nem érsz utól, meg fogom érteni a döntésed, és nem zaklatlak soha többé.
Na, akkor szia.

Megfordultam, elindultam. Nem siettem, de nem is csigatempóban lépkedtem. Talán vagy húsz lépés után kezembe simult egy puha kéz. Mentünk szótlanul, és immáron tény volt, hogy összetartozunk.
1975 július 12-én összeházasodtunk.
Holtomiglan, holtodiglan.
2007 december 5-én kiderült, hogy holtáiglan.

Értsd ahogy akarod, lordfreyr barátom.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#47) csimav válasza Lenry (#3) üzenetére


csimav
senior tag

Ezt akartam írni én is...
Saját lányát megüti? Ekkora egy... Megütném én őt úgy...

Ha van Moneybrookers-ed, akkor irj rám, légyszives.

(#48) Thunderzolee válasza Vakegérke (#46) üzenetére

Ez olyan megható volt..

Kár, h olyan szomorú a vége.

Javíts ki nyugodtan, ha tévedek valamiben. :)

(#49) Csemike válasza Vakegérke (#46) üzenetére


Csemike
csendes tag

"Talán vagy húsz lépés után kezembe simult egy puha kéz. Mentünk szótlanul, és immáron tény volt, hogy összetartozunk."
Bevallom, könnybelábadt a szemem.

(#50) Rickazoid


Rickazoid
addikt

Kibővítem az írásomat a mai eseményekkel..

Erkölcstelen csíkot húzni a másik krumplifőzelékébe csak azért, hogy legyen egy szünet.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.